раждането

  • 4 481
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 802
Не. Доволна съм от отношението и професионализма. Раждах в Шейново.

# 106
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Платих си но... не съм давала лично никакви пари. Всъщност си взех пакет - избор на екип, самостоятелна родилна зала и самостоятелна стая, но разходите се покриха от допълнителната ми здравна осигуровка. Иначе на лекарката стотинка на ръка не съм дала. Всичко си мина през касата на болницата със съответните отчетни документи. Дадох нещо от себе си на акушерката, защото знаех че от този пакет се заплаща само на лекаря.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами зависи какво значи "да си платиш". Никой не ми е поставял условия, тарифи и т.н. Първият път платих след раждането, толкова, колкото аз прецених. И да не бях платила, вече всичко беше минало. А аз бях изключително доволна. Направих го от благодарност. Сега раждах пак при същия лекар и все още не съм му занесла нищо, ще го направя тези дни обаче. Пак от благодарност. Той дума за пари никога не е отварял.  Naughty

# 108
  • Мнения: 256
Да платих и съм доволна Peace

# 109
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мимичета я ми разяснете нещо за тези плащания- това за което говорите са пари които се отчитат като доход и се облагат с такси ли са , или са пари които се прибират , но никои не знае за тях?Обърках се! #Crazy
Вили

# 110
  • Мнения: 84
Платих, защото за цялата ми много проблемна бременност докторът ми нито веднъж не направи и най-малък намек за пари. Просто си се грижеше за мен от сърце.
Раждането беше също тежко, изведе го перфектно, и отново не спомена за пари. Аз също не питах нищо - имах чувството че ще го обидя с такъв въпрос.
След всичко му дадох колкото можех да си позволя, но не с чувство че му плащам, а с наистина дълбока благодарност за грижите, които хич не бяха малко.
Не виждам нищо лошо благодарността да се изразява в пари - ние като ходим на работа нали също предпочитаме премия в края на месеца пред "браво"?!

# 111
  • БГ
  • Мнения: 735
за, защото раждах в клиника с официални такси

# 112
  • Мнения: 40
Не съм плащала.Раждах  секцио ,което се реши  при влизането ми в болницата-Шейново.Бяха празници и ме пое дежурния екип.Всичко мина нормално , отношението на целия екип беше чудесно и се грижеха и след това също толкова добре.

# 113
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ами аз имах уговорка с лекар,но родих 9 дена по рано и като му се обадих той беше мноооого далече от Плевен.Така че не съм плащала нищо и съм доволна  bouquet

# 114
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мимичета я ми разяснете нещо за тези плащания- това за което говорите са пари които се отчитат като доход и се облагат с такси ли са , или са пари които се прибират , но никои не знае за тях?Обърках се! #Crazy
Вили
Хич не си се объркала - става въпрос за пари, давани под масата, като благодарност или по предварителна уговорка. Никой не ги декларира и практически представляват просто подкуп (за да си осигуриш допълнителни грижи) или изнудване (ако лекарят го предлага, макар да се приема по взаимно съгласие) - както и да се извъртат нещата.

# 115
  • Мнения: 2 818
А, моите са си с касова бележка от болницата.

# 116
  • София
  • Мнения: 275
Не съм плащала и съм доволна! Peace

# 117
  • Мнения: 1 040
Не съм плащала. Имах уговорка с лекаря, който следеше бременността, но той не поиска нищо. Въпреки това си свърши работата професионално и отлично. Много съм доволна! Живот и здраве, при следваща бременност и раждане, пак него ще потърся  Peace

# 118
  • Мнения: 344
аз не съм си плащала и съжалявам.Раждах в Майчин дом и въобще не съм доволна от екипа който ми се падна.Живот и здраве ако имам второ дете ще си платя.

# 119
  • Мнения: 344
Мимичета я ми разяснете нещо за тези плащания- това за което говорите са пари които се отчитат като доход и се облагат с такси ли са , или са пари които се прибират , но никои не знае за тях?Обърках се! #Crazy
Вили
Според мене става въпрос за пари които се прибират и никой не знае за тях.Плащаш на някой лекар да ти усигури по-добро раждане.

Общи условия

Активация на акаунт