Колко време трая 1-то ви раждане?

  • 2 420
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 476
26 часа от първата контракция до раждането. Разказа ми се играта. Следродилна депресия не съм имала, ако изключим, че си поревах обилно първите десетина дни.

# 16
  • Мнения: 1 393
Сложиха ми система за предизвикване на контракции в 2:30 през нощта, в 8 сутринта родих; без упойка.

Бейби блус- през първите седмица до десет дни.

И аз не разбирам каква е връзката м/у продължителността на раждането и депресиите, но карай да върви.

Леко раждане на който е на ред.    bouquet

# 17
Първото раждане продължи 4 часа,много бързо защото предния ден бях на системи/без грам болка/та затова толкова лесно приключи всичко.
Второто от изтичането на водите в 3:15 през нощта,отиване в болницата към 7,слагане на епидурал около 9 и в 11:40 родих.
И от двете раждания съм доволна от екипите на смяна Peace
 
Бейби блус - и сега понякога си поревавам,ама аз винаги съм си била така,та не се впечатлявам особено.

    Желая ти леко раждане  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 521
От първата контракция, до иzлиzането на бебето 10 часа, болеzнени ми бяха единствено последните 20/30 мин, когато трябваше да напъвам, не съм имала някакви анастеzии.
Депресия имах и то дълга, добре че намерих страхотни приятелки със сходни проблеми и си ревахме вzаимно на раменете. Олеква много като zнаеш, че не си единственият действащ вулкан от емоции...от друга страна поzнавам много повече жени, които не са имали и ден депресия лсед раждането Grinning.
А иначе zа притесненията ти, мога да ти кажа само едно добра_лоша, майката е майка. Това дали си добър родител се вижда след 20 години, а не когато си иzнервен, уморен, иzплашен и с ревящо бебе в ръцете.
Леко раждане и zдраво бебе  bouquet

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ти май бая си се ШаШнала, а? Laughing
спокойно и както са ти казали, бъди положително настроена. моето първо раждане беШе около 7/8 4аса от първата контракция, като редовните и болезнени такива бяха около 3 4аса. без упойка. последната 4аст пък с напъните хи4 не ми беШе болезнена, даже напротив.
за депресията не знам... може да е нормална малко тъга след това, все пак хормоните си казват думата. аз оба4е нямах време, Щот си имах други екШъни  Confused

# 20
  • Мнения: 2 051
Успокой се, колкото и да трае, няма непоносими усещания свързани с раждането. Simple Smile
Хич не мисли за това колко ще трае - колкото толкова. Ако имаш страхове, съмнения, паранои - изразявай ги, не ги трупай, колкото повече освободиш сега, по-леко ще ти е после и няма да те гонят депресии.
Нормално е всичко и е добре за бебето и за теб - сега майчинския ти инстинкт се подсилва от твоя собствен инстинкт за самосъхранение - раждането после ще ги раздели по най-естествен начин.
Много радости те чакат, да знаеш Laughing


# 21
Merci  za otgovorite momi4eta!
Az ne sum se ''шашнала " толкова много - нормално е все пак да се интересувам.
Мерси и доскоро

# 22
  • Мнения: 3 098
От момента на изти4ане на водите до изплакването на бебка-22 4asa.
Сълзи на облек4ение,4е сме живи и вси4ко ни е наред имаше веднага щом ми я дадоха да я гушна.След това имах треска.За депресия не ми остана време,тъй като си гледах бебето съвсем сама,а и вси4ки останали задължения ми се утроиха. Laughing

# 23
  • Мнения: 7 091
От момента на изти4ане на водите до изплакването на бебка-22 4asa.
Сълзи на облек4ение,4е сме живи и вси4ко ни е наред имаше веднага щом ми я дадоха да я гушна.След това имах треска.За депресия не ми остана време,тъй като си гледах бебето съвсем сама,а и вси4ки останали задължения ми се утроиха. Laughing

Марица, аз също гледах детето си съвсем сама ( нямаше го дори баща му) и мога да ти кажа, че имането( или нямането) на време няма нищо общо с липсата или наличието на депресия.  Peace

# 24
  • Мнения: 3 098
От момента на изти4ане на водите до изплакването на бебка-22 4asa.
Сълзи на облек4ение,4е сме живи и вси4ко ни е наред имаше веднага щом ми я дадоха да я гушна.След това имах треска.За депресия не ми остана време,тъй като си гледах бебето съвсем сама,а и вси4ки останали задължения ми се утроиха. Laughing

Марица, аз също гледах детето си съвсем сама ( нямаше го дори баща му) и мога да ти кажа, че имането( или нямането) на време няма нищо общо с липсата или наличието на депресия.  Peace
Не исках да кажа,4е съм била"недосегаема"за депресията,Тандури,а 4е нямането на миг свободно време и спокойствие не ми даде възможност да анализирам и уто4ня бушуващите в мене 4увства.Сега като си спомня онова време дори мисля,4е така бе по_добре. :peace

# 25
  • Мнения: 2 907
Моето раждане беше много бързо, но пък за сметка на това не можаха да ми сложат упойка ( поради бързото развитие на нещата) и беше нещо кошмарно.

Така че ти се надявай да получиш навреме епидурална упойка, да си родиш като 90% от жените пишещи в този форум, а не като някакво животно, което колят като мен  Cry Продължителността не е толкова важна за мен. Екипът, отношението към теб, качественото обслужване са важни  Peace

# 26
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
В 17ч30 ме вкараха в блока, в 19ч се будех в реанимацията.... час и половина цялата история, но после цяла нощ бях като надрусана от пълната упойка  Laughing.
като продължителност - нищо работа, за сметка на това, после бейби блус като за световно.
като тръгнах на работа се оправих  Grinning

# 27
  • Мнения: 7 091
Не исках да кажа,4е съм била"недосегаема"за депресията,Тандури,а 4е нямането на миг свободно време и спокойствие не ми даде възможност да анализирам и уто4ня бушуващите в мене 4увства.Сега като си спомня онова време дори мисля,4е така бе по_добре. :peace

И аз точно това исках да кажа, че това, че нямаш време няма нищо общо с това дали имаш или нямаш депресия. Депресивното състояние не се получава " защото имаш време да мислиш", а от редица други фактори, много от които физиологични след раждането, което пак няма отношение към свободното време. Аз нямах време да седна да се храня преди малкото да заспи, но това не ми пречеше да си имам следродилна депресия.   В общи линии е все едно да кажеш, че нямаш време да те боли зъб или глава Peace

# 28
  • Мнения: 198
3 дни !!!
от събота до понеделник следобед!
не се тревожи...времетраенето няма връзка с депресията ..
пове4е усмивки и позитивно мислене   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 254
Така че ти се надявай да получиш навреме епидурална упойка, да си родиш като 90% от жените пишещи в този форум, а не като някакво животно, което колят като мен 
  И аз родих без упойка...чак пък животно...чак пък колене...

Общи условия

Активация на акаунт