Пак въпрос за ГНОЙНА АНГИНА

  • 6 764
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Кали,кажи ми моля те какви точно компреси прави и в какво съотношение и дали са подходящи за 2-год. дете,защото и мен тази сутрин ме "зарадваха" с тази диагноза.Малкия имал само един налеп на едната сливица,ама били сигурни,че е гнойна ангина.
Какво да ти кажа, като 10 дена след като се бяхме излекували, сега пак е с гной.
Или е недолекуван, или е Мононуклеоза  Confused
Иначе компресът е с извара.
Приготвя се с дом. мляко, като се кипва млякото и после се разбърква с 2-3 суп. лъж. оцет. Става веднага.
Спи се с този компрес.
Слага се изварата в/у найлон. Отгоре се слага пам. шал и в/у него вълнен шал.
Може и да помогне, но все пак не гарантирам.  Shocked

# 16
  • Мнения: 1 984
а ако го беше лекувала с правилния антибиотик вече щахте да сте забравили за болеста. да не говорим в какво състояние е сега имунитета...
посявка направихте ли? ако не - моя съвет е - направете.

# 17
  • Мнения: 2 751
а ако го беше лекувала с правилния антибиотик вече щахте да сте забравили за болеста. да не говорим в какво състояние е сега имунитета...
Не споря  Peace
Още не съм се научила сама да му изписвам правилния антибиотик и времето на лечение, но с нашите проблеми може и до там да стигна.
Всичко сме правили под наблюдението на лекар. Аз нямам докторско образование ...

М/у другото се оказа мононуклеоза.
Д-рите казаха: поредната ангина и УНГ му предписа Зинат за 10 дни  #Cussing out

Обаче аз се върнах вкъщи и чела-недочела в интернет САМА СЕ ЗАПИТАХ ДАЛИ НЕ Е МОНОНУКЛЕОЗА! Поисках САМА да му назначат изследване и слава Богу! Ако бях разчитала на д-ра сигурно щяхме да я излекуваме без дори да разбера, че е бил болен от това  #Crazy

# 18
  • Мнения: 5 521
Кали Мария кара миналата година инфек. мононуклеоза. Докато разбреме и тя беше вече добре. Изпи маса АБ, направи алергия към почти всички, ходихме на какви ли не специалисти. Не се тревожи, ще се оправи Калоян. А трябва да ти кажа че аз също доста чета, и преди да са поставили диагнозата аз имам поне предположение каква ще е, без да имам докторско образование.

# 19
  • Мнения: 2 751
Кали Мария кара миналата година инфек. мононуклеоза. Докато разбреме и тя беше вече добре. Изпи маса АБ, направи алергия към почти всички, ходихме на какви ли не специалисти. Не се тревожи, ще се оправи Калоян. А трябва да ти кажа че аз също доста чета, и преди да са поставили диагнозата аз имам поне предположение каква ще е, без да имам докторско образование.
До колкото разрах, гнойта при мононуклеоза е по-специфична-сивкава и седи размита. На Калоян му беше такава този път  Shocked И лимфните възли са много подути. Абе, прилича си на ангина 100%, ама след 3 поредни ангини и тея показатели трябваше някой да ни прати на едно излседване.
Яд ме е, че Френгов не го забеляза и той толкова бързаше, че не ме и изслуша много-много.
Както и да е. Аз пак при него ще ходя засега  Peace
Иначе ни изписа Зинат преди да разберем, че е мононуклеоза и после каза, че това е лечението и в двата случаи.

# 20
  • Мнения: 5 521
Аз Мария я бях отровила тогава от АБ.  Тя миналата година беше болна месеци наред. Спираме единият АБ и тя на следващият ден е пак с температура.Направи алргия към сума АБ, искаха 100 пъти да я приемат в болница. Утайката и все беше много висока.  Лимфните възли много подути, гнойни налепи. Абе ужас. И върхът беше като в един момент и избиха и пъпки с гнойни върхове от цялата тази инфекция. А с АБ паралелно вървеше и много обострен АД при което тя ревеше с часове от болки. И така. слава богу че мина този период.

# 21
  • Мнения: 1 984
обрив появи ли се? особено след антибиотика?

# 22
  • Мнения: 2 751
обрив появи ли се? особено след антибиотика?
Ако питаш мен, не, слава Богу!  Praynig
Той е правил алергия към Аугментин и започнахме Зината задно със Зртек.
Но като разбрахме, че е мононуклеоза, го спрях.

# 23
  • Мнения: 1 984
обрив появи ли се? особено след антибиотика?
Ако питаш мен, не, слава Богу!  Praynig
Той е правил алергия към Аугментин и започнахме Зината задно със Зртек.
Но като разбрахме, че е мононуклеоза, го спрях.
ок. сега спокоиствие и силна храна. има ли температура още? внимаваите да не цъфнат разните коки.

# 24
  • Мнения: 244
А защо не трябва да се пие зиртек ако е мононуклеоза? Аз също се съмнявах за мононуклеоза, въпреки диагнозата херпангина с усложнение вирусна пневмония. Четох, че при херпангината Т минава за 2-3 дни, а синът ми поддържаше над 38,5 6 дни. През цялото време пиеше антибиотик - първо аугументин (от който получи зверско разстройство), после аугументин ЕС. Не се е обринал, с изключение на ситни пъпки зад ушите в продължение на 1-2 дни. На 6-ия ден, след лоша кръвна картина (левкоцити 19, утайка 46 и "разбъркано" според педиатъра диференциално) го снимаха за вирусна пневмония (начален стадий). Смениха АБ с клацид. През цялото време пиеше зиртек, защото е с алергичен ринит, който  и без това през пролетта се обостря. Кръвна картина след 1 седмица показа нормални левкоцити, утайка и диференциално. Само тромбоцитите му бяха високи.  Една седмица по-късно му се обелиха пръстчетата на двете ръчички - по средата. Казаха, че може да е  алергична реакция, можело и от многото антибиотици (12 дни общо). Аз си мислех  за скарлатина (заради беленето) и мононуклеоза (заради "разбърканото" диференциално - моноцити 10). Притеснява ме това, че 2 месеца по-късно детето много се поти при физическо натоварване - абсолютно нетипично за него преди това.  Продължава да пие зиртек и сега - Василев от транспортна болница каза да не го спирам поне 2 месеца.

# 25
  • Мнения: 1 984
херпангината е доста тежко заболяване. незнам кои е казал че ще мине за 3 дни. то наи простата настинка не минава за толкова. поти се от жегата, вероятно. а зиртек за 2 м? не мога да преценя. аз лично не препоръчвам антихистамини за при инфекции на бронхите и пневмонии, намаляват активноста на ресничестия епител антихистамините уж. ако има спазъм - вентолин, фликсотид, бекотид... има си тестове за мононуклеоза, можете да натисните педиатъра да ги направите. макар че не виждам никъкъв смисъл сега.

# 26
  • Мнения: 244
Никой не ми е казал, че херпангина минава за 3 дни, просто четох, че високтата Т минава за толкова. Според педиатъра просто антибиотика е бил неподходящ. Антибиограма не му е правена, защото АБ му го изписаха в бърза помощ в почивен ден при Т 40.5. А може и заради разстройството нищо от АБ да не е оставало. Както и да е, аз се притеснявам за някакви усложнения от това боледуване заради потенето. Вярно, че е жега, но той играе с деца които участвайки в същата игра нямат и 1 мокър косъм, а той е вир-вода, най-вече главата. А преди болестта не беше така. Мога да направя сравнение, защото за разлика от него дъщеря ми винаги много се е потила. Тест за мононуклеоза не съм му правила, защото когато започнах да се съмнявам, вече 3 пъти му бяха взимали кръв и детето беше  стресирано и от бодене и от доктори.
А колкото до Зиртека - пие  го заради ринита, защото и най-малката хрема и подуване на лигавиците му докарва възпаление на ушите, въпреки, че миналата година беше с вентилационни макарички и му  махнаха третата сливица.   

# 27
какво е мононуклеоза
 Hug

# 28
# 29
  • Мнения: 3 456
Калли, а Калоян добре ли вече?

Общи условия

Активация на акаунт