Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили мами
От скоро моята малка принцеска нещо се държи много странно и не мога да разбера дали това е от зъбки или е нещо съвсем различно,за това мисля да ви опиша поведението и да ви задам няколко въпроса.
Малката ми принцеска попринцип е само на кърма и си суче без проблеми като съм забелязала че за около 13мин се нахранва доста добре(ако я насиля да хапне още малко да кажем да станат общо 15мин хранене повръща) от вчера почти няма апетит и като яде много се върти което ме кара да се притеснявам че тя не се наяжда.Друго което почна да ми прави впечатление в нейното поведение е това че почна много по малко да спи и от време на време да прорева като чели се е халосала с някоя играчка и не прекъснато си вре нещо в устенцата да го дъвче.Иначе няма нищо друго по странно в поведението й.
Та въпроси те ми са следните:
1.Това възможно ли е да е поведение на бебче на което му никнат зъбки?
2.иска ми се да споделите всички възможни физически и психологически поведения на бебче с никнещи зъбки
3.Възможно ли е това да е криза на растеж?

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Възможно е да са зъби. Най-вероятно. Но това, че никнат, не означава, че скоро ще пробият, понякога е доста дълъг период.
При нас нещата стоят така. Първите около 10 зъба когато пробиваха, отказваше твърда храна за около седмица-две. И беше залепена за мен, сучеше почти постоянно. И толкова. Никакви други признаци не е имало. Нито Т, нито разстройство, нито нищо. Всъщност аз никога не съм отдавала вирусните симптоми на зъбоникненето.

П.П. Ти сериозно ли засичаш 13 минути?

# 2
  • Мнения: 4 242
И според мен са зъбките.
Ивата освен че писваше все едно я е ужилило нещо ( а тя беше хипер спокойно бебе), сучеше значително повече, будеше се повече, искаше по голямо гушкане и внимание, дъха и леко намирисваше странно (както при всяко болестно състояние), започваше да ме хапе. Не помня друго, ако се сетя пак ще пиша.
Кърми си често, ще отмине и този период Hug

# 3
  • Мнения: 3 205
Така, както го описваш, на мен ми звучи като растеж на зъби. Това разбира се, не означава, че скоро ще пробие зъб - просто са почнали да растат. Други признаци - постоянен теч на лиги. Плезене на езичето навън в опит да чеше венците. Пръстите и на двете ръце са в устата, ако докопа играчка - и тя влиза веднага в устата.
С Иво нямам много опит от първите зъби, но сега с кътниците наблюдавам следното - понякога нощем реве много отчаяно и хълца насън, без да се буди. Това не се случва всяка нощ, но когато се случи, нищо не помага - нито храна, нито вода, нито биберон, нито гушкане и успокояване.
Кризите на растежа са свързани с неспокоен сън през нощта и неспокойно поведение през деня - бебето иска да суче повече, изключително е нервно и ревливо и иска непрекъснато да бъде гушнато. Това обаче трае няколко дни и след това, като се появи новото умение, безпокойството затихва. При зъбите хапането, слюноотделянето, плачът могат да продължат с месеци до избиването на зъбчето.

# 4
  • Мнения: 700
  Възможно е да е от зъбите,макар че аз не усетих как поникнаха на Максим.Не мога да кажа ,че е ревал.Основното което забелязах е,че спеше по-кратко и сучеше повече.Иначе се плезеше и пъхаше всичко в устата.Също като сучеше понякога стискаше зърното с венци,но това става около седмица преди пробива.
  Не се притеснявай,че детето не яде достатъчно.остави го да се храни колкото и когато иска,довери му се.То знае наи-добре и наи-вече не го насилвай,защото ще последва обратна реакция.

# 5
  • Мнения: 214
Благодаря на всички който са се отзовали
П.П. Ти сериозно ли засичаш 13 минути?
Не няколко пъти съм и ги засичала и след това забелязвам че все по толкова си суче[/i][/color]

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз само да ти споделя, че при последните две зъбчета наблюдавах дори отказ от гърда вечерно време.

# 7
  • Мнения: 5 401
Аз само да ти споделя, че при последните две зъбчета наблюдавах дори отказ от гърда вечерно време.

При нас също имаше 1 или 2 такива дни, но не последователни. Най-неприятното беше когато повръщаше по цял ден. Тогава изби единия кучешки, но докато се уверя, че е от това бях ни жива, ни умряла.  Cry

# 8
  • Мнения: 301
И аз съм ни жива, ни умряла ... още не съм 100% убедена, че при нас е от зъби, но акито на Габи от 10 дни не е нормално. Или меко или твърдо, дори пуснах тема в кърмаческия. Няма Т, нито други признаци за болест.

Темата е интересна и затова я продължавам. Знам колко шашкане ми струва на мен, затова ще се радвам ако и други майчета споделят какви са симптомите при никненето на зъбки и как процедирате. Аз засега давам ентерол, лактофлор и нарови таблетки за разстройството, но ефекта не е кой знае какъв. Днес дадох Хамомила и мажа зъбите с гел - засега е добре и по-спокойна.

# 9
  • Мнения: 3 718
Тъкмо се канех да попитам и аз за озъбването. Алекс суче по цяла нощ с много кратки паузи за сън. Това неспане ме побърква и хем ми е жал за него, хем ми се ще да ги зарежа с баща му да си реват  #Crazy Лигите му текат като на френски булдог, гризе всичко до което се докопа.... през деня е слънчице, но вечер и нощем става нетърпим. Днес една съседка ми препоръча да мажа с Дентинокс, но имам предразсъдъци към лекарствата.
Вие мажете ли с нещо венците?

# 10
  • Мнения: 529
Ох и мен ме вълнува силно таз тема.  Sick  Нас ни почнаха много рано зъбите, нямаше грам почивка между тях и коликите.   #2gunfireДокато се сетим че са зъби се побърках, мислех че стачки ми прави, защото като го сложа на гърда той тръгва да яде и изведнъж писва и се дърпа. Но явно го боли, защото сега като прави така го намазвам с калгел, изчаквам малко и почва да си яде нормално. Но като цяло е на кризи с  тия зъби, и като влезе в цикъл яде много неспокойно, върти се, дърпа се... съответно през деня много плаче, направо крещи и трудно го успокоявам.  Sad  Тоя месец почти нищо не е качил - 200 грама само, ма то силиците му отиват в борбата  с болката.  Outta Joint
А като знам че може още месеци да избиват тия пусти зъби  Cry

# 11
  • Мнения: 864
И при нас положението е същото,ама си мислех,че още ни е рано.Вие с какво мажете венците?

# 12
  • Мнения: 301
Аз разчитам на Хамомила най-вече, а мажа с едно гелче, което ми изпратиха от щатите.Иначе съм чувала че Калгел вършел добра работа, а също съм чела тук някъде във форума, че една мама е много доволна от Генигел (не помня добре името, но беше нещо такова)-веднага успокоявал!

# 13
  • Мнения: 2 616
И малкият е със същите симптоми-даваме Халмомила в разряд 15, но обмислям да го кача на 30 и като стане много страшно-Дентинокс. Иначе яко сукане и гуш в мама  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 529
И малкият е със същите симптоми-даваме Халмомила в разряд 15,
Кажи моля те как я даваш хамомилата?

Общи условия

Активация на акаунт