въпроси за съдомиялна

  • 5 990
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 564
та ще си купувам аз миялна ама хич не са ми ясни нещата та затова посъветвайте ме:
1 --- спряла съм се на електролукс като марка http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=68&f=3697
някоя от големите  изборът добър ли е
2--- всичко ли се мие вътре има ли изисквания за материала , алпака , кристал и т.н.
3--- съдове различно замърсени  заедно ли се слагат
4-- какво ми е нужно като препарат - да ползвам таблетки ли какви? препарати отделно на литър от метро ли какви?
5---нужен ли е сушилник за чинии след това
засега това са  bouquet

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 23:29 от yasmina

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
1. За марката - всеки си хвали неговото си  Laughing Ако имаш място, си вземи голяма. Това вече ще те посъветват 99 % от ССФ Mr. Green
2. Изисквания има - но по принцип на всичко си пише дали става за миялна или не.
3. Може да се слагат различно замърсени съдове, но тогава трябва да пуснеш програма за силно замърсени съдове.
4. Обикновено миялната идва с мостра препарат. А и в упътването си пише кои препарати препоръчва фирмата-производител. Не се доверявай само на изказвания от типа: "на мен еди-кое си ми мие идеално съдовете".
Успех с миялната. Ще видиш какво улеснение е Flutter

# 2
  • Мнения: 22 513
 има много ,дълги и подробни теми за този уред.Потърси в тях и ако нещо не е ясно -питай.Толкова сме ги дъвкали,толкова много мнения има,че едва ли ще получиш еднозначен отговор.Но за едно сме единодушни-миялната е незаменим помощник в кухнята,ако е и голяма-няма какво да му мислиш. Peace

# 3
  • Мнения: 4 564
да прегледах с търсачката и четох има страшно много изписано невъзможно е да се изчете всичко за да си отговоря на това което ме интерисува

# 4
  • Мнения: 22 513
та ще си купувам аз миялна ама хич не са ми ясни нещата та затова посъветвайте ме:
1 --- спряла съм се на електролукс като марка http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=68&f=3697
някоя от големите  изборът добър ли е
2--- всичко ли се мие вътре има ли изисквания за материала , алпака , кристал и т.н.
3--- съдове различно замърсени  заедно ли се слагат
4-- какво ми е нужно като препарат - да ползвам таблетки ли какви? препарати отделно на литър от метро ли какви?
5---нужен ли е сушилник за чинии след това
засега това са  bouquet
1-За марката-няма да коментирам,не знам.
2-Всичко се мие,без дърво,стига да няма инструкции от производителя,че изделието не се мие в миялна.
3-Всичко се мие заедно,избира се подходяща програма,Аз използвам автоматичната,тя си знае кога и колко да мие и плакне.Има програми за силно и за слабо замърсени съдове,когато имаш повече за миене,може да ги разделиш.
4-препарати има много като видове и марки.Аз използвам Калгонит 2 в 1,отделно сол и гланц.Има прахообразни препарати,във вид на гел/аз ги харесвам,но няма къде да държа бутилката/.Продават се навсякъде в суперите.Хвалят Аро,Сомат и Калгон.
5-не ти е нужен сушилник,машината суши всичко вътре.После само прибираш. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 384
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?
Досега останах с впечатление,че само големите са добри.
А на мен мястото ми е кът.
А и половинката настоява да е от по-малките.
Заслужава ли си да се "боря" за най-голяма ,или и тази ще ми върши добра работа.
Аз нали съм везни,докрая ще се колебая дали съм избрала правилното. Embarassed

# 6
  • Мнения: 22 513
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?
Досега останах с впечатление,че само големите са добри.
А на мен мястото ми е кът.
А и половинката настоява да е от по-малките.
Заслужава ли си да се "боря" за най-голяма ,или и тази ще ми върши добра работа.
Аз нали съм везни,докрая ще се колебая дали съм избрала правилното. Embarassed

Като сложиш една тава в малката и едната кошница вече е пълна.Майка ми има такава и не е удобна,особено след гости.Аз с едно зареждане измивам цялата посуда след гостите,а те слага поне 3 миялни,за същото.Но ако нямате място въпроса не стои.

# 7
  • Мнения: 1 152
Споделям моя опит - аз мия и дърво в миялната. Да чукна на него, но нищо му няма. Mr. Green Аз мия всичко без изключение.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз имам от средните - 45 см. ,но сега си мисля че е най добре да е от най големите(ако има място  ).Всичко слагам вътре,освен дърво и тефал.Аз имам индезит,но не съм много доволна. от препарати те съм най доволна от таблетките на Калгонит.

# 9
  • Мнения: 22 513
Споделям моя опит - аз мия и дърво в миялната. Да чукна на него, но нищо му няма. Mr. Green Аз мия всичко без изключение.
То и аз-от мързел Mr. Green ,нищо,че в упътването пише да не се слага-заради дървото,не заради машината.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз измих любимата си дъска за рязане. Беше румънска много ркасива. Извадих я на 5 парчета  Tired

# 11
  • Мнения: 22 513
Аз измих любимата си дъска за рязане. Беше румънска много ркасива. Извадих я на 5 парчета  Tired
Дървена,нали.Аз мия само дървените лъжици за готвене,но така и така ги ползвам рядко.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Дървене беше, да
Аз също мия лъжици, но дъски вече не

# 13
  • Мнения: 386
Моята е ето тази http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=687146&cat=68&f=3697 и съм много, много доволна.Е ако имах място да сложа по-голяма нямаше да е лошо,но уви нямам.Лошото е че по някога я пускам по няколко пъти,на деня,но уви.....съдба. Joy

# 14
  • Мнения: 386
Ползвам АРО прах и съм много много доволна,отделно слагам и гланц,сега нямам но ефекта е също добър.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 227
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?
Досега останах с впечатление,че само големите са добри.
А на мен мястото ми е кът.
А и половинката настоява да е от по-малките.
Заслужава ли си да се "боря" за най-голяма ,или и тази ще ми върши добра работа.
Аз нали съм везни,докрая ще се колебая дали съм избрала правилното. Embarassed


Моята е такава, ето тази:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021312
Перфектна работа ми върши  Peace
За марката - стига да не е супер куча, всички са еднакви според мен  Simple Smile

 - Аз съм много доволна - тамън ни стига за един ден да я напълним, за да не събирам мръсните съдове вътре; В случаи на гости - зависи, ако готвя у нас, пускам веднъж съдовете, в които съм готвила и после чиниите. Ако готвя от ресторанта - само чиниите наведнъж. Е, не приемаме по повече от 4 - 6 човека гости де  Mr. Green
 - Могат да се мият тенджери и тави, и то перфектно, събира ми и най - големите, които имам;
Всичко зависи от препарата - пробвах няколко, вкл. няколко видове таблетки (най - скъпия вариант). Най - добре според мен мият таблетки Сомат (извинявам се на феновете на Калгонит  Peace, няколко пъти купувам Калгонит, ама съм по - недоволна, въпреки, че са по - скъпи). Мия обикновено на 70 градуса всичко, понеже ме мързи да разпределям, пък и ако разпределям трябва да чакам второ пускане.
 - При нас можехме да сбутаме шкафовете и да навра 60 см., но така реших. Досега не ми се е наложило да съжаля  Rolling Eyes

Дърво не съм пускала. Пуснах една пластмасова купа от пазара - извадих я напукана на хиляди парченца (не се беше разпаднала, ама като я понатиснах и това стана  Simple Smile). Повече такива съдове не купувам.

# 16
  • Мнения: 1 311
За марката нищо не мога да ти кажа - нямам преки впечатления. Струва си да се бориш за по-голяма. При нас мъжа ми искаше голяма, аз бях по-навита на 45 см - сега се радвам, че той надделя  Laughing

Мия всичко заедно, съобразяваш програмата с най-мръсните съдове. Кристал мен лично ме е страх да сложа вътре, но и нямам толкова много, че да ми е трудно измиването му.  Дървените лъжици, бъркалки и т.н нямат проблем с миялната защото са от едно цяло парче дърво - но дъски, купи, панерчета и т.н. - може да излязат на части.

За препаратите - аз ползвам Сомат и съм много доволна.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз имам малка, засега върши работа, пускам я по веднъж на ден! Не пускам само тигани, почти всичко друго - да!

# 18
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И аз тъкмо се чудех дали да пускам нова тема.Но сега ще спамя тук.
Искам да питам тези,които имат 45см.миялна-
-върши ли им работа?
-могат ли да мият тенджери и тави?

Имам тази:http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012595
Спокойно мия и тенджера и тави и тигани. Досега не ми се е налагало да я пускам два пъти за 1 ден. Събира доста повече съдове отколкото очаквах. Въпрос на подреждане. А с 60 см  сигурно е по удобно!

# 19
  • Мнения: 741
И ние ще си купуваме скоро,та да ви питам трябва ли предварително съдовете да се забърсват с хартия или не?Ако има трохи или други дребни остатъци могат ли да развалят машината?

# 20
  • Мнения: 22 513
И ние ще си купуваме скоро,та да ви питам трябва ли предварително съдовете да се забърсват с хартия или не?Ако има трохи или други дребни остатъци могат ли да развалят машината?
Махат се само най-едрите отпадъци...трохи и тн.-не.

# 21
  • Мнения: 460
 ooooh!
момичета снощи си заредих съдомиялната със соли и хапче !пуснах и вс е о.к,ама солите не омакнаха и аз след това ги налех с вода ,ама толкова много че сего пък останаха под водата!т.е сега не знам да ли не сгафих нещо и да ли няма да вреди на самата машина!давайте съвети че ще пръсна!! Crazy

# 22
  • Мнения: 1 152
ooooh!
момичета снощи си заредих съдомиялната със соли и хапче !пуснах и вс е о.к,ама солите не омакнаха и аз след това ги налех с вода ,ама толкова много че сего пък останаха под водата!т.е сега не знам да ли не сгафих нещо и да ли няма да вреди на самата машина!давайте съвети че ще пръсна!! Crazy
Така се получава. Споко. Mr. Green

# 23
  • в баира
  • Мнения: 861
И аз да се похваля - купихме си съдомиялна BEKO - 10 комплекта. За да й направим сефтето поканих гости - 10 човека общо бяхме. Преди да сложа чиниите в машината, забърсах със салфетка едрите отпадъци. Сложих и тава, тенджери. Пуснах ги на 70 градус. Тавата беше измита отлично, а бяхме пекли наденица в нея и определено щях да търкам на ръка, ако я миех на мивката. Резултатът беше повече от отличен. Така и не разбрах, че съм имала гости.  newsm44

P.S. Купих препаратите на Сомат - сол, гланц и прах.

# 24
  • Мнения: 460
И аз да се похваля - купихме си съдомиялна BEKO - 10 комплекта. За да й направим сефтето поканих гости - 10 човека общо бяхме. Преди да сложа чиниите в машината, забърсах със салфетка едрите отпадъци. Сложих и тава, тенджери. Пуснах ги на 70 градус. Тавата беше измита отлично, а бяхме пекли наденица в нея и определено щях да търкам на ръка, ако я миех на мивката. Резултатът беше повече от отличен. Така и не разбрах, че съм имала гости.  newsm44

P.S. Купих препаратите на Сомат - сол, гланц и прах.
и моите са такива!!

# 25
  • Мнения: 500
От как имаме съдомиялня,мъжо се роди!Не му трябват плавниците! Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 2 521
А бе хора, ние сме 3-членно семейство и едвам успявам да напълвам вечер малка съдомиялна за 4 комплекта.
Все пак мисля, че при избора трябва да се отчита броя на членовете в семейството.
Моята е Мидея 5WD, позиционирана върху пералнята и засега даяни, бая центрофуги е изтърпяла, да ми е жива и здрава!

# 27
  • Мнения: 525
Здравейте!Имам въпрос към тези,които ползват по-дълго съдомиялна.
Моята е  WHIRLPOOL ADG-789
http://www.technomarket.bg/big_images/i_09021312.jpg
След като я купих направих първоначално зареждане със сол(както пише в упътването).Днес ми светна индикатора за сол,но като отворих капачката на резервоара видях,че е пълно до горе с вода.Как да си сипя солта?

# 28
  • Мнения: 1 152
Здравейте!Имам въпрос към тези,които ползват по-дълго съдомиялна.
Моята е  WHIRLPOOL ADG-789
http://www.technomarket.bg/big_images/i_09021312.jpg
След като я купих направих първоначално зареждане със сол(както пише в упътването).Днес ми светна индикатора за сол,но като отворих капачката на резервоара видях,че е пълно до горе с вода.Как да си сипя солта?

Сипваш солта вътре във водата и това е!

# 29
  • Мнения: 525

Сипваш солта вътре във водата и това е!

Точно това направих,но резервоара е пълен до горе и започва да прелива.Затова спрях и реших да попитам.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 366
 Vanyia сипвай си солта спокойно,нищо че излиза вода.Тя като се напълни ти ще разбереш,защото солта ще излезе вече отвън.Моята съдомиялна има едно като фуния за по лесно сипване на солта,предполагам че и при теб го има.Така че по смело  и сипвай до горе   Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 11 654
та ще си купувам аз миялна ама хич не са ми ясни нещата та затова посъветвайте ме:
1 --- спряла съм се на електролукс като марка http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=68&f=3697
някоя от големите  изборът добър ли е
2--- всичко ли се мие вътре има ли изисквания за материала , алпака , кристал и т.н.
3--- съдове различно замърсени  заедно ли се слагат
4-- какво ми е нужно като препарат - да ползвам таблетки ли какви? препарати отделно на литър от метро ли какви?
5---нужен ли е сушилник за чинии след това
засега това са  bouquet
1.За марката не мога да се изкажа,моята в момента е Ariston,а новата за вграждане е Gorenje. Ако трябва да съм откровена може би Elektrolux не бих си взела.
2.Аз слагам всичко вътре,вкл. и дъската за хляб,която е дървена.Според мъжа ми ще се повреди.Специално за кристала си има отделна програма.
3.Ако сложиш различно замърсени съдове,просто трябва да пуснеш програма за по-силно замърсени такива.Моята има програма,при която в долната кошница се слагат по-силно замърсенои,в горната по-слабо замърсени.
4.Лично аз преди 2.6 години се отказах от таблетките.Ползвам прах на Calgon,както и сол и гланц.Миялната ни се беше повредила и техниците казаха,че трябва да се слага препарат около 1 кафена лъжичка.
5.Сушилник не ти е нужен,защото машината си ги суши.А аз много често не ползвам тази опция,отварям вратата на миялната и след малко време са си сухи съдовете,зависи все пак какво има вътре.
И най-важното,ако имаш място си купи голяма-60 см.Просто е по-удобна от 45 см.Още преди да имаме второ дете се пълнеше,а сега вече съвсем.Добре,че навремето не послушах съвети от рода на "Вие сте трима,за какво ти е голяма?".
Успех при избора!

# 32
  • Мнения: 2 922
И най-важното,ако имаш място си купи голяма-60 см.Просто е по-удобна от 45 см.Още преди да имаме второ дете се пълнеше,а сега вече съвсем.Добре,че навремето не послушах съвети от рода на "Вие сте трима,за какво ти е голяма?".
Успех при избора!

Да, това е ценен съвет. Ние нямахме място и сложихме малка (45см). Определено голямата щеше да е по-добре, но и с тази съм доволна много!

# 33
  • Мнения: 8 999
Марката - според джоба ти. Но бих те посъветвала нещо, тъй като първата ми миялна я купих заедно с апартамента и затова не се замислих по този въпрос, когато трябваше да си взема нова за друго жилище. Хубаво е, докато разглеждаш в магазина моделите, да измериш разстоянието от долната решетка до перката /всички съдове трябва да са по-ниско от тази перка, която разпръсква водата, защото иначе ще се счупи/ и да прецениш какви височини тенджери имаш - в старата миялна без проблем си побирах хереметическата тенджера /с височина 30 см./, но когато реших да я измия в новата миялна - не се хвана за 2 см. - опираше в перката и се налага да я мия на ръка/. И двете ми миялни са от големите /за 12 комплекта - с ширина 65 см/ но явно за различните модели и марки вътрешните габарити са различни. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.

# 34
  • Мнения: 22 513
. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.
A горната кошница не се ли регулира?Моята може да се вдига и сваля,точно за високи съдеве-тенджери и купи.

# 35
  • Мнения: 8 999
. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.
A горната кошница не се ли регулира?Моята може да се вдига и сваля,точно за високи съдеве-тенджери и купи.

Ъ? Не ми е и хрумвало дори. Ще разгледам пак упътването, но не се сещам да съм срещала такава опция, когато го четох. Благодаря ти, все пак!

# 36
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
 Ъ? Не ми е и хрумвало дори. Ще разгледам пак упътването, но не се сещам да съм срещала такава опция, когато го четох. Благодаря ти, все пак!
[/quote]
Всъщност това не е опция, горната кошница има колелца, които се вкарват в двете шини по които върви кошницата. Мисля, че всички машини се регулират.

# 37
  • Мнения: 22 513
. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.
A горната кошница не се ли регулира?Моята може да се вдига и сваля,точно за високи съдеве-тенджери и купи.

Ъ? Не ми е и хрумвало дори. Ще разгледам пак упътването, но не се сещам да съм срещала такава опция, когато го четох. Благодаря ти, все пак!
Кошницата трябва да има 2 реда колелца,според височината релсата върви по горните или долните.Поне досега съм виждала доста миялни на този принцип.Дано твоята да има такава възможност.Предполагам,че да,освен ако не е много стар модел.

# 38
  • Мнения: 4 300
Това за дървената дъска в миялната ме изуми. Досега 2 съм разпарчетосала ( тъпа и упорита Mr. Green). Би ли споделила на колко градуса я пускаш твоята машинка?

# 39
  • София
  • Мнения: 11 654
Това за дървената дъска в миялната ме изуми. Досега 2 съм разпарчетосала ( тъпа и упорита Mr. Green). Би ли споделила на колко градуса я пускаш твоята машинка?
Ако въпросът ти е към мен няколко пъти съм слагала дъската в миялната и аз съм тъпа,но упорита,но още не се е разпарчетосала.Обикновено я пускам на 50 градуса.

# 40
  • Мнения: 1 152
Моята дървена дъска е мита неколкократно на всякакви температури и нищо й няма.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 567
Извинявам се, че ще използвам темата, имам един въпрос.

Ние си купихме миялна АЕG за 9  комплекта. Довечера ще я пускам за първи път. В упътването пише, че първия път трябва да се налее 1 литър вода в отделението за соли и да се сложат соли. Аз ще използвам хапчета 5 в 1 на Calgonit, в такъв случай необходимо ли е изобщо да слагам  соли?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Необходимо е. Особено щом изрично го пише. Особено във Варна.
Хич не ги гледам тези промоционални таблетки, които ги продават с машината и ми е странно защо слагат именно 5 в 1.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Купихем преди няколко дни АЕГ съдомиялна, на нас ни каза първия път да я пуснем празна на 70 градуса една програма. И каза 200 гр, да се налеят при гланца или солите това не мога да кажа за кое беше без да видя машината.

# 44
  • Мнения: 2 922
първия път трябва да се налее 1 литър вода в отделението за соли и да се сложат соли. Аз ще използвам хапчета 5 в 1 на Calgonit, в такъв случай необходимо ли е изобщо да слагам  соли?

Необходимо е. Друг въпрос е, че таблетки 5-в-1, 10-в-1 и пр. хич не ме блазнят, защото едни такива ми прецакаха миялната. Купувам таблетки без добавка на сол и гланц (тях ги слагам отделно).

Общи условия

Активация на акаунт