Да дам или не?

  • 1 489
  • 25
  •   1
Отговори
На 4мес. и половина сме.Имаме проблеми с изхождането и педито ни каза да му давам пюрета от праскови и кайсий,както и сок от череши.Вие как мислите не е ли рано още за тях? newsm78

# 1
  • Мнения: 865
ако си захранила,защо да не дадеш?!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 161
По - добре с пюре от круши  Naughty
Сок от череши не ти препоръчвам. Аз на 4-5 мес. дадох сок от череши  и малката се скъса да реве от болки в коремчето Sick. Чак после разбрах ,че не е е трябвало  Sad

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз мисля,че пюре от сини сливи или круши ще има по-голям ефект.Сок на тази възраст не бих дала.

# 4
  • Мнения: 209
Зависи дали и с какво си захранила.
Иначе мнението ми се припокрива с това на margo71.

# 5
  • Мнения: 393
За предпочитане са плодовите пюренца и това от тиква. Опитай с круша, синя слива .. преди да минеш на праскови и кайсии. За сок ви е рано.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Разхлабващи са сини сливи,тиква,круши.
За разхлабване съм варила сушени сини сливи-много помагат,давала съм и чай  Blevit L  Peace

# 7
  • Мнения: 2 677
Най-добре пюрета от сини сливи, круши или тиква. Peace

# 8
  • Мнения: 270
Най-добре пюрета от сини сливи, круши или тиква. Peace

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не мисля, че е рано, но при положение, че си захранила!Прасковите и кайсиите са мъхести плодове, но под формата на пюре не са опасни.А и за сока от череши не виждам проблем, при условие, че детето ти няма колики.Всяка майка сама си преценява какво и кога да даде.Аз вярвах на моята педиатърка!

# 10
  • Мнения: 241
До ден днешен съжалявам, че когато бебо беше точно на вашата възраст, дадох пюре от праскови и кайсии/поради неинформираност, разбира се/.След като се появиха алергични реакции ги спрях и до сега не съм давала и няма да дам преди годинка - годинка и половина.Както са ти казали - круша, сливи, или тиква е по-добрият избор Peace

# 11
  • Мнения: 676
Не мисля, че е рано, но при положение, че си захранила!Прасковите и кайсиите са мъхести плодове, но под формата на пюре не са опасни.А и за сока от череши не виждам проблем, при условие, че детето ти няма колики.Всяка майка сама си преценява какво и кога да даде.Аз вярвах на моята педиатърка!
Съгласна  smile3501

# 12
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, купени и обработени не са алергени. За черешите не знам.

# 13
  • Мнения: 498
ако си захранила,защо да не дадеш?!!!
Обаче пробвай с круши или сливи,че съм чела че черешите запичали... Hug

# 14
  • Мнения: 3 205
По - добре с пюре от круши  Naughty

Или от сливи.

За праскови и кайсии е раничко... Те са мъхести плодове и не са най-добрия избор за първо пюре на бебе на 4 1/2 месеца. Аз бих ги дала в готово пюре към 8-ми месец чак, а пресни - след годинката.

Общи условия

Активация на акаунт