Завой на 180 градуса?

  • 4 474
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Разбрах вече, 360 е обратен завой в кръгово, а гол обратен завой е само 180.   bouquet
Друго си е да си учен .  Laughing


Грами, Тандури обърса пода с тебе.  hahaha

Направо! Явно Грами, не идва от грамотен на умалително.  ooooh!

# 46
  • Мнения: 1 072
Не.
По професия съм инженер, а тук попаднах на работа, по- по специалността ми каквато не можех да намеря.
Не че не ме влекат и други неща, като уеб дизайн, ама няма време да ги уча.
Сара

# 47
  • Мнения: 233
Tandoori А колко са 90° и 270° ? Май някои е пропуснал геометията ?
Абе карай, важното е, че се разбирате, нищо че обясненията са грешни.  Joy
И бившата ми жена като кара кола трябва да и се казват наобратно посоките, за да завие в правилната посока. А ако някой друг и казва накъде да кара, се налага да използвам термин ите " Другото дясно" и " Другото Ляво".

90 градуса е прав ъгъл, 360 градуса е пълен кръг( връщаш се в точката, от която тръгваш), май наистина някой е пропуснал геометрията.  Tired Или имаш някакви други понятия за геометрия? Аз лично не знам жена ти как кара, но между ляво и дясно правя разлика.  Rolling Eyes

Да, а пък мъжете казват обикновено: "На там" и сочат с пръст, че трудно се сещат къде е ляво или дясно Mr. Green
Типично мъжка черта  Laughing,  Е, някои се опитват да я култивират.
Не се заяждам.....

# 48
  • Мнения: 2 292
според мъжете , все жените нещо не правят както трябва и не са добри шофьори, а как ли да се научиш да паркираш добре, като цял живот те заблуждават колко са 14 см  newsm78

# 49
  • usa
  • Мнения: 2 113
Гледам - доста инженери са писали, т.е. хора които имат представа от градуси. Може ли някой от тях да ми обясни какъв е този завой на 180° ? За мен това си е права линия, т.е. същата посока , и не виждам никакъв завой!  newsm78

ами аз като един иженер бих се наела да ти обясня простичко без да намесвам шофиране, че ъгълът от 180-те градуса е наистина една права линия, но има в краищата си стрелки насочени в противоположни посоки, т.е. точно обратна посока и завоят е пълен...

# 50
  • Мнения: 7 605
според мъжете , все жените нещо не правят както трябва и не са добри шофьори, а как ли да се научиш да паркираш добре, като цял живот те заблуждават колко са 14 см  newsm78

 Joy

# 51
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
според мъжете , все жените нещо не правят както трябва и не са добри шофьори, а как ли да се научиш да паркираш добре, като цял живот те заблуждават колко са 14 см  newsm78

 Joy

Грами, и ти ме разсмя искрено рано сутринта, за което мерси.

(ако караШ колкото разбираШ от градуси, надявам се 4е живееШ в някое малко населено селце.  Laughing. аа, сетих се, ти сигурно от други "градуси" отбираШ Mr. Green)

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 10:12 от feiam

# 52
  • Мнения: 233
Човечецът явно живее в някакво друго измерение - праволинейно например  newsm78
Дааа, правите линии са сложно нещо, а пък за завоите и градусите да не говорим Laughing

# 53
  • Мнения: 11 309
Ей, инженерите, не мислете двуизмерно, а триизмерно.
Да не викаме въздушните диспечери да ни светнат какво са 180 градуса в триизмерното пространство. Wink

# 54
  • Мнения: 3 371
моля ви - дайте някакво по-простичко обяснение, че нещо съвсем вързах кънките. сега, примерно, ако съм завършила инженерни науки, и тук съм ги заменила с китайска филология, това равно ли е на 180 градуса завъртане  newsm78 newsm78 newsm78 ?

# 55
моля ви - дайте някакво по-простичко обяснение, че нещо съвсем вързах кънките. сега, примерно, ако съм завършила инженерни науки, и тук съм ги заменила с китайска филология, това равно ли е на 180 градуса завъртане  newsm78 newsm78 newsm78 ?

не 180 градуса е да се върнеШ обратно от където си доШла, а това твойто си е за ходене на Хималаите с цел търсене на вътреШен мир  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 3 423
Кво се пънете с тия градуси, бре?!
Не ви ли стига да знаете на ракията градуса.

# 57
  • Мнения: 1 909
Лиска, много си права тук.
Наистина се наложи драматична смяна - от 45°  до 65° (ракия) на няма и 11-12° (вино)

# 58
  • Мнения: 3 405
За който не е разбрал, обяснявам  Mr. Green
заставаш с лице на север, гледаш си върха на носа, завърташ се кръгом наляво - погледа да сочи на юг. Върха на носа ти е описал полукръг от 180 градуса - ето го завоя. Ако продължиш с въртенето и се озовеш отново с поглед на север, носа ти е описал окръжност от 360 градуса.

# 59
  • Мнения: 2 386
Не мога да повярвам, че се налага да бъдат обяснявани градусите...  Rolling Eyes

За себе си още не знам, скоро ще ви кажа... Не е важно на колко градуса ще се завъртя, важното е да не стоя на едно място  Wink

Общи условия

Активация на акаунт