Мед на биберона на новородено

  • 16 645
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 19 296
Да, според вас е ужасно вредно да се дава кисело мляко на малко дете, обаче аз имам позната, която захрани детето си на месец с кисело мляко. Семейният им доход е 350 лева, от които освен всички други разходи, изплащат ипотечен кредит. Еми не можеше милата да си позволи АМ. Нямаше и кърма. Какво правиш в тази ситуация?
Нищо му няма на детето. Голям здрав мъж. Защото тези неща са гинетично обусловени. На някои деца им се случва да развият алергии, на други не. Просто всеки трябва да наблюдава детето си и да прави това, което е най-добро за него. Което не винаги съвпада с масовото понятие за " добро за детето ".
ами както съм писала и друг път има и бременни,които пият алкохол и пушат цигари и пак раждат здрави деца. дай като тази,която роди в Биг Брадър и не си изкарваше цигарата от устата,да правим всички така,само защото тя родила здраво дете.а и не мога да разбера тази твоя позната за какво е взела ипотечен кредит след като няма пари?!
аз съм хранена с кисело мляко и мед от бебе,защото съм гледана от баби,а и майка ми толкова е знаела.резултата беше алергии,начална форма на астма и всяка година разни белодробни проблеми.не съм обременена генетично.

# 136
  • Мнения: 9 050
Да, според вас е ужасно вредно да се дава кисело мляко на малко дете, обаче аз имам позната, която захрани детето си на месец с кисело мляко. Семейният им доход е 350 лева, от които освен всички други разходи, изплащат ипотечен кредит. Еми не можеше милата да си позволи АМ. Нямаше и кърма. Какво правиш в тази ситуация?
Нищо му няма на детето. Голям здрав мъж. Защото тези неща са гинетично обусловени. На някои деца им се случва да развият алергии, на други не. Просто всеки трябва да наблюдава детето си и да прави това, което е най-добро за него. Което не винаги съвпада с масовото понятие за " добро за детето ".
ами както съм писала и друг път има и бременни,които пият алкохол и пушат цигари и пак раждат здрави деца. дай като тази,която роди в Биг Брадър и не си изкарваше цигарата от устата,да правим всички така,само защото тя родила здраво дете.а и не мога да разбера тази твоя позната за какво е взела ипотечен кредит след като няма пари?!
аз съм хранена с кисело мляко и мед от бебе,защото съм гледана от баби,а и майка ми толкова е знаела.резултата беше алергии,начална форма на астма и всяка година разни белодробни проблеми.не съм обременена генетично.

Да съм казала нещо а ипотечен кредит? Казах, че изплащат апартамент. Не съм казала, че изплащат ипотечен кредит. И изпащат апартамент, защото в момента живеят 2 семейства в едностаен апартамент. Ето затова.

Аз пък не съм хранена с мед и кисело мляко и пак имам белодробни проблеми. Факт - всяко трето дете в Бургас има белодробни проблеми без значение как е харнено. Това е от околната среда, а не от киселото мляко.
Твоите алергии дали е доказано, че са от киселото мляко и меда?

# 137
  • Мнения: 8 769
Дайте да се върнем на въпроса за меда върху биберона. Много се преекспонира темата с въпросите за кърменето, АМ и храненето изобщо.
Да спрем бурята в зародиш  Wink

# 138
  • Мнения: 24 467
Аз пък не открих някъде уважаващ себе си учен да е фиксирал точно каква е причината за проявата на алергии. За любителите на "нета:
http://alergii.hit.bg/html/allergypage2.html
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F
Основни причини за алергиите- замърсената околна среда, поради което алергиите са най- често проявени в развитите и предимно промишлени зони.
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=55
http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-05-16&article=189091   
Тук пък морските дарове “гонят” алергиите, а не ги предизвикват.
http://www.zdravoslovno.com/Advices/28FoodAllergies.html
И тук са дадени основни алергизиращи храни, сред които не е медът.
http://www.blsbg.com/serv/Document?Action=show&OrderBy=Creat … p;DocID=805445127
"В Европа най-силно изложената възрастова категория на алергиите и астмата са децата. ЕК предприе инициатива, която включва научни изследвания, за да се установи точния произход на алергиите и астмата. Първите заключения на изследванията показаха, че състоянието на въздуха влияе изключително много на алергичните и дихателни заболявания. Няколко европейски лаборатории доказаха, че съвсем ниско ниво на твърди частици във въздуха е достатъчно за отключването на астма и алергии.  Установено е вече, че допустимите нива на наличие на твърди частици във въздуха, определени от ЕС и СЗО, вече са прекалено ниски и не отговарят на съвременния живот. Според наблюдения на алерголозиите най-разпространена у нас е алергията към тревните полени. Полените на тревите и ранно цъфтящите дървета предизвикват досадната сенна хрема. Тази година заради ранното настъпване на пролетта се появиха и по-рано оплакванията. Но по традиция най-много оплаквания има в края на май и началото на юни.
Състоянието на алергичните хора се утежнява от силно замърсения въздух в град като София и дългия период без валежи, защото когато вали дъжд полените се „утаяват”, обяснява д-р Големинова. Всеки трети софиянец се оплаква от алергия, причинена от полените. Вледствие на този вид алергия се развива бронхиална асма. От трите вида алергии – хранителна, кожна и респираторна, най - рискова за живота е последната. При нея може да се стигне и до смъртни случаи.
Най-сериозен е проблемът сред децата. Затова във връзка с международния ден за борба срещу алергията, 23 април, две столични детски градини проведоха обучение на своите възпитаници. Обучението под формата на игра засегна различните аспекти на алергиите и наблегна на елементарните хигиенни навици, защото алергиите, дължащи се на полени, се усложняват заради замърсяването."
http://zdrave.rozali.com/saveti-zdrave/p3035.html
"Защо получаваме алергии? Учените не са достигнали до единно заключение за точната причина за появата на алергии. Някои от тях твърдят, че чувствителността към алергени е наследствена. Други са убедени, че получаваме алергия при контакт с алергени, когато имунната ни система е слаба поради заболяване или по сходна причина и не можем да се защитим ефективно. Поради това не сме устойчиви на алергените и развиваме алергия."
http://www.dnes.bg/article.php?cat=5&id=35504
„Алергиите са тихата епидемия на човешкия род през 21-ви век“, каза д-р Маргарита Гизова, ръководител на детското отделение в столичната болница "Света Анна".
 По думите й лавинообразното увеличаване на тези заболявания се дължи основно на замърсения въздух и тютюнопушенето в семейството, както и на отглеждането на домашни любимци."

Това е много малка извадка. В книгите, които чета, обаче, също никой не се е подписал под тема, с която да гарантира твърдо, че именно обектът Х е причина за проява на алергия от типа У. От там- нататък всеки прави каквото може- някои приемат чистата околна среда за цел № 1 в живота си- по селата около нас къщите се изкупиха от чужденци и българи, живеещи в доказано замърсени градове, други се убиват да водят война с домашния прах и акарите, всяка седмица перат основно мокети и мебели със специални препарати срещу акари /кой да ти обещае, че прахът няма да породи друг тип алергии, обаче/, трети захранват бебета след шест месеца, четвърти се хранят само с продукти тип собствено производство, пети издигат в култ "Хербалайф" и други от сорта и т.н. и т.н.
В крайна сметка има ли някой моралното право да заклеймява било тези хора, било другите, които не намират тяхното поведение за правилно или най- малкото го намират за пресилено? Аз- твърдо не.

Та за меда върху биберона вече се изказаха доста мнения. Който иска да си хареса нещо- избор има голям.

# 139
  • Мнения: 2 891

Твоите алергии дали е доказано, че са от киселото мляко и меда?

И да не е доказано, голяма предпоставка е! Гледам го всеки ден в къщи! Като се загърчи детето ти пред очите ти, защото се бори за глътка въздух, ще си промениш решението. Дано не ти се случва! И да, от киселото мляко има алергия, а веднъж развил хранителна алергия, може да се проявят и други към огромен списък храни.

# 140
  • Мнения: 13
Според мен не е правилно. При мен без причина генетична или хигиенна имам проблеми със зъбите, повече от нормално и си мисля, че има някаква връзка

Общи условия

Активация на акаунт