Външен простор-кой-къде?

  • 21 305
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Имам огромна нужда да си направя външен простор.По принцип не съм им фенка,но съм последен етаж,и мога да го преживея/винаги съм се 4удила,как хората си простират прането на по-долни етажи,и виждам,как съседите им си тръскат цигарите,трохите и семките върху прането.../
Но понеже всеки ден пера по няколко перални/с дете на 3г. и бебе на 4 м.,няма на4ин/, и терасата ми се задръства от дрехи. Проблема е,4е не познавам завар4ик или 4овек,който може да ми направи стабилна конструкция,както и нямам идея кой модел да избера.....питам,защото забелязвам съседите от отсрещният блок имат няколко видове, и виждам как някои са доста неудобни - жените буквално висят от терасите и прозорцит.
Трябва ми нещо просто,из4истено,практи4но и удобно....някой да има идея ?
Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 386
Моят мъж ми направи преди няколко дни,страхотен е!!!!!!!!

# 2
  • Мнения: 583
Съседката под нас има такъв външен простор - две метални шини, на които са запоени две или три макари, и на тях има двойно въже - придърпва въжето и простира. Има общо 6 въжета, и не е отдалечено от балкона, не се пресяга, и не виси когато простира (а тя е дребничка).

# 3
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Моят мъж ми направи преди няколко дни,страхотен е!!!!!!!!

Давай го насам мъжът ти,само за простора де Grinning

# 4
  • Мнения: 1 134
В Практикер има с повдигащ механизъм. Разбрах, че е доста удачен вариант. Ще си го взема, като имам покрив вече:)))

  bouquet

# 5
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
В Практикер има с повдигащ механизъм. Разбрах, че е доста удачен вариант. Ще си го взема, като имам покрив вече:)))

  bouquet

Зари,ама външен ли,такъв който си виси наляво -надясно,безпризорен newsm78 newsm78

# 6
  • Мнения: 1 134
Как безпризорен, бе жена?! Laughing Такъв, който си виси от тавана на терасата, обаче като си прибереш прането си го прибираш и него, чрез механизъм, за да не те обеси, като се втурнеш да надничаш клюкарски през балкона.  Laughing
Ще ходя тези дни и ще ти докладвам какъв е точно. Peace

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дайте нещо снимка, цена..... Така не мога да се ориентирам за какво говорите, момичета......

# 8
  • Мнения: 2 386
Имам огромна нужда да си направя външен простор.По принцип не съм им фенка,но съм последен етаж,и мога да го преживея/винаги съм се 4удила,как хората си простират прането на по-долни етажи,и виждам,как съседите им си тръскат цигарите,трохите и семките върху прането.../

Да не те отчайвам, но аз живея на последен етаж и искрено завиждам на съседите под нас... Защо ли? Защото всички гадни гълъби се разхождат/изхождат по прането и по самата тераса... Sick
Отчайващо е!
Ако имаш резервен вариант (сушилня илинякакво друго място, по- добре използвай него)

# 9
  • Мнения: 2 591
за гълъбите може някакъв навес да измислиш  Peace

ние също имаме външен, но не го използвам  Sick чак да си тръскат фасовете и семките не, но на мен не ми харесва просто..... Rolling Eyes

а се вбесявам на комшийките ми отдолу, които все там простират и не мога да си поливам спокойно цветята, нито да си мия терасата  #Cussing out #Cussing out #Cussing out  #2gunfire

# 10
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Как безпризорен, бе жена?! Laughing Такъв, който си виси от тавана на терасата, обаче като си прибереш прането си го прибираш и него, чрез механизъм, за да не те обеси, като се втурнеш да надничаш клюкарски през балкона.  Laughing
Ще ходя тези дни и ще ти докладвам какъв е точно. Peace

Такъв тип простори съм виждала и в М. Бриколаж.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 270
Такъв, който си виси от тавана на терасата, обаче като си прибереш прането си го прибираш и него, чрез механизъм, за да не те обеси, като се втурнеш да надничаш клюкарски през балкона.  Laughing Ще ходя тези дни и ще ти докладвам какъв е точно. Peace

И аз съм харесала такъв. Моля, ако може, да споделиш цена и също дали монтирането изисква специални инструменти. Благодаря предварително!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 079
Външен простор, от 4 пръчки, които се слагат на тавана на балкона, спускат се до височина, която ти е удобна за простиране и се вдигат до тавана горе с механизъм от въже, точно такъв простор, българско производство (май на Пещера беше! newsm78) има в Практикер. Цената на най-скъпия и 28 лева.
Има различни дължини на пръчките и от това варират цените, но са от 21 до 28 лева.
Най-голямата дължина мисля, че беше 2.80. Ако имаш възможност можеш да сложиш и 2 такива външни простора един до друг и така ще имаш 8 пръчки, по 2.80 дължина всяка.
Монтирането става лесно и си има указания.
(След като аз ги монтирах сама само по указанията, а съм с две леви ръце ....  ooooh! Crossing Arms)
Това е външен простор, който се слага на тавана на балкона, можеш да си простреш и да вдигнеш прането високо горе, а отдолу да сложиш и сушилка с дрехи или да си пиеш кафето под въпросния простор. Hug
Не е простор, който е извън балкона и дрехите ти се веят на воля, комшиите им тупат отгоре покривки с трохи и фасове. #Cussing out

# 13
# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В тази тема видях "моя" простор, такъв ще е!  Hug

# 15
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Благодаря за препратката Hug Явно 4есто излиза някой с такъв проблем Mr. Green Аз имах предвид от онези външни,които висят от терасите,но сега като се замислих,май този вариант,който си дала е много по-добре.Благодаря Hug

# 16
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
ти ще намериш кой да ти го направи, това не е голям проблем да се заварят три железа и да се сложат макарички, лошото идва после - много често, да не кажа на всяко пране прибирам нацвъкани от птиците дрехи, после ми е гадно да ги припирам на ръка и да остъргвам ако-то. също така, ако забравиш прането и го навали дъжд - отново в пералнята.
аз сега търся някой да ми направи козирка, поне 30см. нямаме нито една тераса и всичките ми дрехи са навън.

# 17
  • Мнения: 1 128
за гълъбите може някакъв навес да измислиш  Peace

ние също имаме външен, но не го използвам  Sick чак да си тръскат фасовете и семките не, но на мен не ми харесва просто..... Rolling Eyes

а се вбесявам на комшийките ми отдолу, които все там простират и не мога да си поливам спокойно цветята, нито да си мия терасата  #Cussing out #Cussing out #Cussing out  #2gunfire
Mr. GreenТерасата чудесно може да се измие с един парцал,няма нужда да плискаме кофите с вода Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт