ВАРИЦЕЛА

  • 3 548
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
От петък малката се шари, а аз се чувствам отвратително  Tired Горкото ми дете цялото е в пъпки, дори на крачетата от долу и на моменти даже не може да ходи. Иска ми се с нещо да и помогна, а не мога  #Cussing out Освен да я мажа със спирт. Знам, че е по-добре докато е малка да я изкара, ама направо ми се  Cry В такива моменти ми се иска аз да съм на нейното място. Сигурно много майки са го преживели и разбират как се чувствам.
Ами това, исках само да споделя  Tired

# 1
  • Мнения: 251
 Embarassed исках да е в "Нашите деца" , ама нещо съм объркала и сега не мога да я преместя!

# 2
  • Мнения: 1 329
Опитай се да намериш нещо като трици в аптеката, или подобно и го изкъпи да се успокои малко. Също някакво противоалегрично за да не я сърби. Има един бял мехлем който се изписва от педиатрите с който се мажат пъпките и помага доста.

Ще се оправи детенцето, не се притеснявай. След една седмица ще е ОК.

# 3
  • Мнения: 183
Мажех с ментолов спирт и фенистил гел против сърбеж.

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Опитай се да намериш нещо като трици в аптеката, или подобно и го изкъпи да се успокои малко. Също някакво противоалегрично за да не я сърби. Има един бял мехлем който се изписва от педиатрите с който се мажат пъпките и помага доста.

Ще се оправи детенцето, не се притеснявай. След една седмица ще е ОК.

отли4ен съвет. но дори и без ниЩо, само в хладка вода, обливането ЩЕ успокои и детето, и обривите.
спиртът хи4 не ми се струва добра идея  Confused
не се притеснявай, Щом от петък е по4нала, ве4е трябва да престанат да излизат нови пъпки, демек Ще завяхват само. не знам на колко годинки ти е детенцето, ако успееШ да го убедиШ да не ги пипа, Ще е 4удесно.

# 5
  • Мнения: 251
Опитай се да намериш нещо като трици в аптеката, или подобно и го изкъпи да се успокои малко. Също някакво противоалегрично за да не я сърби. Има един бял мехлем който се изписва от педиатрите с който се мажат пъпките и помага доста.

Ще се оправи детенцето, не се притеснявай. След една седмица ще е ОК.

отли4ен съвет. но дори и без ниЩо, само в хладка вода, обливането ЩЕ успокои и детето, и обривите.
спиртът хи4 не ми се струва добра идея  Confused
не се притеснявай, Щом от петък е по4нала, ве4е трябва да престанат да излизат нови пъпки, демек Ще завяхват само. не знам на колко годинки ти е детенцето, ако успееШ да го убедиШ да не ги пипа, Ще е 4удесно.

Личната лекарка ми каза да я мажа само с ментолов спирт и да не ги мокря! А аз като до сега не съм се сблъсквала с това, спазвам казаното. Тя е на 3 год и 8 мес.
Благодаря за отговорите  Hug

# 6
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Опитай се да намериш нещо като трици в аптеката, или подобно и го изкъпи да се успокои малко. Също някакво противоалегрично за да не я сърби. Има един бял мехлем който се изписва от педиатрите с който се мажат пъпките и помага доста.

Ще се оправи детенцето, не се притеснявай. След една седмица ще е ОК.

отли4ен съвет. но дори и без ниЩо, само в хладка вода, обливането ЩЕ успокои и детето, и обривите.
спиртът хи4 не ми се струва добра идея  Confused
не се притеснявай, Щом от петък е по4нала, ве4е трябва да престанат да излизат нови пъпки, демек Ще завяхват само. не знам на колко годинки ти е детенцето, ако успееШ да го убедиШ да не ги пипа, Ще е 4удесно.

Личната лекарка ми каза да я мажа само с ментолов спирт и да не ги мокря! А аз като до сега не съм се сблъсквала с това, спазвам казаното. Тя е на 3 год и 8 мес.
Благодаря за отговорите  Hug

извинявай, 4е Ще оспоря ли4ната ти лекарка. бих те посъветвала да помолиШ да ти преместят темата в здравния форум, където Ще видиШ, 4е мнението и е с 20 годиШна давност, отдавна отре4ено. за съжаление, както и много други "съвети" на бг педиатри, и в този слу4ай... пове4е вреда, отколкото каквато и да било полза.  newsm78
детето ти е на по4ти съЩата възраст на моята малка, която изкара варицелата преди седмица...

но ти си реШаваШ    bouquet

# 7
  • Мнения: 251
Опитай се да намериш нещо като трици в аптеката, или подобно и го изкъпи да се успокои малко. Също някакво противоалегрично за да не я сърби. Има един бял мехлем който се изписва от педиатрите с който се мажат пъпките и помага доста.

Ще се оправи детенцето, не се притеснявай. След една седмица ще е ОК.

отли4ен съвет. но дори и без ниЩо, само в хладка вода, обливането ЩЕ успокои и детето, и обривите.
спиртът хи4 не ми се струва добра идея  Confused
не се притеснявай, Щом от петък е по4нала, ве4е трябва да престанат да излизат нови пъпки, демек Ще завяхват само. не знам на колко годинки ти е детенцето, ако успееШ да го убедиШ да не ги пипа, Ще е 4удесно.

Личната лекарка ми каза да я мажа само с ментолов спирт и да не ги мокря! А аз като до сега не съм се сблъсквала с това, спазвам казаното. Тя е на 3 год и 8 мес.
Благодаря за отговорите  Hug

извинявай, 4е Ще оспоря ли4ната ти лекарка. бих те посъветвала да помолиШ да ти преместят темата в здравния форум, където Ще видиШ, 4е мнението и е с 20 годиШна давност, отдавна отре4ено. за съжаление, както и много други "съвети" на бг педиатри, и в този слу4ай... пове4е вреда, отколкото каквато и да било полза.  newsm78
детето ти е на по4ти съЩата възраст на моята малка, която изкара варицелата преди седмица...

но ти си реШаваШ    bouquet


Не е до решаване, а просто не знам какво се прави и затова слушам личната  Tired
Вие как се справихте и с какво я маза?
Приемам съвети, само да облекча поне малко дъщеря си  Confused

# 8
  • Мнения: 4 841
Миналата година моят син и неговото приятелче се разболяха по едно и също време. Аз послушах моята лична лекарка и НЕ ГО МОКРИХ, а приятелката ми реши да не постъпва "ретроградно" и го обливаше с вода уж за "облекчение". Нито една пъпка на сина ми не се разрани и не му останаха никакви белези, не са се пукали мехурчетата, съответно почти нямаше сърбеж. При детето на приятелката ми болестта протече много по-критично, поне 20 дни след началото имаше разранени пъпки, болки, сърбежи и т.н. Така че моето ЛИЧНО мнение в този случай напълно съвпада с това на личната ми лекарка. Като цяло лечението ни се състоеше в мазане (всъщност топване на клечка за уши в шишенцето и леко докосване на всяка пъпка поотделно) с фуксин. Никакви противоалергични, никакви други мазила. И отшумя напълно за шест, максимум седем дни.

Естествено, ти ще си решиш.

# 9
  • Мнения: 46 492
Не я слушай за банята- няма друго нещо, което да облекчава толкова Peace

# 10
  • Мнения: 1 273
Аз боледувах от варицела преди половин година (бременна в осмия месец:(). Това, което правих е да не се къпя. Мажех пъпките с розова вода и след това слагах бебешка пудра за изсушаване. Много помогна Peace Брат ми я изкара няколко месеца преди мен и той се мажеше с ментолов спирт-- при него пъпките завехнаха доста по бавно от моите.

# 11
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Миналата година моят син и неговото приятелче се разболяха по едно и също време. Аз послушах моята лична лекарка и НЕ ГО МОКРИХ, а приятелката ми реши да не постъпва "ретроградно" и го обливаше с вода уж за "облекчение". Нито една пъпка на сина ми не се разрани и не му останаха никакви белези, не са се пукали мехурчетата, съответно почти нямаше сърбеж. При детето на приятелката ми болестта протече много по-критично, поне 20 дни след началото имаше разранени пъпки, болки, сърбежи и т.н. Така че моето ЛИЧНО мнение в този случай напълно съвпада с това на личната ми лекарка. Като цяло лечението ни се състоеше в мазане (всъщност топване на клечка за уши в шишенцето и леко докосване на всяка пъпка поотделно) с фуксин. Никакви противоалергични, никакви други мазила. И отшумя напълно за шест, максимум седем дни.

Естествено, ти ще си решиш.

това е просто слу4айност  Laughing
едното дете е карало по_лека форма, другото по_тежка, сигурно с пове4е пъпки и кой знае оЩе какво. но това не може да се избира, както дойде.
и двете ми дъЩери съм ги къпала и двете изкараха страШно лесно и бързо, без рани, инфекции и тем подобни. освен това, видимо беШе облек4ението на сърбежа след банята.
погледнато съвсем рационално и без определения от рода на "ретроградно", или "модерно", 4истата логика показва, 4е с къпането има по_малка вероятност да се инфектират пъпките, отколкото да се остави детето да се поти (особено сега в топлото) и съвсем естествено, 4е сърбежът се облек4ава, да не говорим, 4е завяхването става много по_бързо.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 926
Нати изкара варицелата миналия месец. Къпах я всеки ден. Мажех пъпките с Цинкова мас. При нас се размина много леко.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 30
И двете ми деца изкараха варицела миналата година през май.Тогава беше много топло,но въпреки това ги мажех само и единствено с ментолов спирт с помоща на клечка за уши.Когато пъпките започнаха да ''завяхват'' ги къпех с хладка вода,а след банята ги подсушавах само с леко докосване на хавлията,без търкане.

# 14
  • Мнения: 123
От петък малката се шари, а аз се чувствам отвратително  Tired
Здравей, и ние бяхме с варицела- малкият ми е на 1,8 г. пъпките му бяха навсякъде, дори по ходилцата и по дланите на ръчичките, личната ми каза ментолов спирт, но пробвах веднъж и после не повторих, слагах му само бебешка пудра - и така мина всичко, също така не го и къпах 10 дни, само дупето му миех, и така нещата приключиха за тези дни, вече сме на ясла, той беше и с температура първите дни и му давах от време на време панадол/ пак по препоръка на личната,
успех, ще се оправите и вие с няколко безсънни нощи, в които се събуждаше с плач, защото видимо го сърбеше телцето

Общи условия

Активация на акаунт