Още веднъж за захранването!!!!

  • 2 519
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 328
За моите разбирания, в тази статия има препоръчани УЖАСНИ неща...
Нямам какво повече да добавя... Освен че...
Това се препоръчва от 80 % от педиатрите...
Това се препоръчва от 80 % от мамешко-бебешките списания...
Това се препоръчва от 80 % от "приятелките" на младите майки...
Това се препоръчва от 100 % от майките и свекървите на младите майки...
И че в крайна сметка се спазва от 80 % от същите тези майки...

.. за съжаление - напълно подкрепям това мнение.. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 958
Захраних на 6м.

Хемоглобинът на малката беше 127!!! А аз съм с анемия.

Какъв е този инат на нашите доктори спрямо кърменето????

Направо се питам що ли може да ги мотивира и къде ще да му е коренът????

# 17
  • Мнения: 294
За моите разбирания, в тази статия има препоръчани УЖАСНИ неща...
Нямам какво повече да добавя... Освен че...
Това се препоръчва от 80 % от педиатрите...
Това се препоръчва от 80 % от мамешко-бебешките списания...
Това се препоръчва от 80 % от "приятелките" на младите майки...
Това се препоръчва от 100 % от майките и свекървите на младите майки...
И че в крайна сметка се спазва от 80 % от същите тези майки...

.. за съжаление - напълно подкрепям това мнение.. Peace
и аз


Какъв е този инат на нашите доктори спрямо кърменето????

Направо се питам що ли може да ги мотивира и къде ще да му е коренът????
Ами просто така се е правило едно време, така са го учили и не си правят труда да се информират за новостите и промените в медицината. Явно никой не ги задължава да правят " опреснителни курсове " ,да ходят на световни конференции по тези въпроси или поне да четат световни медицински издания и да се информират.
Те си пеят каквото си знаят...

# 18
  • Мнения: 2 616
Тази доцентка ме разби, благодаря за статията все пак Shadows, дори и несъгласна, винаги съм се интересувала от всякакъв вид мнение (стига да не ми се натрапва  Wink)

# 19
  • Мнения: 117
И аз благодаря за статията на Shadowsbouquet
Аз също съм на мнение,че е хубаво да прочетем още едно мнение и то на специалист,пък сами да си преценим/като,разбира се сме чели доста за захранването преди това/.
Аз също съм за късното захранване!Мъчно ми е само ,че в тази сложна и нова за нас ситуация /захранването/хората,които най-много трябва да ни информират и насочват - педиатрите,повечето пъти знаят по-малко от нас и са с доста остарели разбирания и знания! А,ние не можем да бъдем и химици, и биолози, и педиатри и......... #Crazy
Добре,че можем да прочетем доста тук!  Hug
Хубав ден! Peace

# 20
Доста добра статия!Но явно никой няма да се вслуша в нея!

# 21
  • София
  • Мнения: 969
Да, тази госпожа доста неща не знае очевидно. Според мен е голяма излагация за нея така да говори. Аз също съм чела тази статия в списанието и до нея в доста по-малко каре има мнение на друга педиатърка оборващо всичко казано от първата. Аз напълно вярвам на мнението на другата за захранване след 6-ия месец, но както се казва всеки сам си решава. Аз ще изчакам още 2 месеца  Peace. Иначе и нашето педи вече ми казва да почвам с плодови пюрета, а даже и да заместя кърмене, ама аз не й обръщам внимание.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 043
Не разбрахте ли, че българските педиатри (изключвам малцината, подкрепящи късното захранване) са най-знаещите и разбиращите. Тези в останалия свят и особено в СЗО са пълни аматьори  Mr. Green

Статията е доста смешна, но за съжаление много майки ще и повярват.

# 23
  • Мнения: 19 272
ще извадя темата още веднъж,но просто не мога да се сдържа.ходихме при доц.Маринова преди няколко дена и като разбра,че 6месеца сме били само на кърма,каза,че много са ни заблудили и че това е практика обикновено в низшите слоеве на обществото или в изоставащите страни.почти ме изкара неграмотна.като й казах,че така се препоръчва в Германия,каза,че не е вярно и може би в някоя селска болница това е практиката,но в университетските не  ooooh!

# 24
  • Мнения: 7 914
ходихме при доц.Маринова преди няколко дена и като разбра,че 6месеца сме били само на кърма,каза,че много са ни заблудили и че това е практика обикновено в низшите слоеве на обществото или в изоставащите страни.

 е това вече е абсурд на абсурдите ooooh! ooooh! ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 734
Мда,изобщо не се учудвам,тази "ДОЦ." все такива умнотии приказва.

# 26
  • Мнения: 17
 Joy
ще извадя темата още веднъж,но просто не мога да се сдържа.ходихме при доц.Маринова преди няколко дена и като разбра,че 6месеца сме били само на кърма,каза,че много са ни заблудили и че това е практика обикновено в низшите слоеве на обществото или в изоставащите страни.почти ме изкара неграмотна.като й казах,че така се препоръчва в Германия,каза,че не е вярно и може би в някоя селска болница това е практиката,но в университетските не  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт