За кръвният бета ЧХГ тест за бременност/ бременна ли съм ????

  • 57 126
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 010
Май ще звъня на док ве4е да го питам какво да правя, 4е направоооооо сърцето ми еееееее  Sad и на никой не съм казала, само вие знаете , исках да направя специлана изненада на мъжа ми, но сега се колебая дали да не му съобщя така....

# 16
  • Мнения: 179
виж тази статия за бета ЧХГ-то  Simple Smile
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 542&Itemid=31
освен това сега се сетих, че нива 10-15 значат, че имплантацията е била преди около 7 дни ...
Айде, дано всичко е наред и да ни се похвалиш с прекрасно развитие  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 010
милички много ви благодаря, напарво ще пръсна  Sad

# 18
  • Мнения: 7 716
Повтори теста след 48 часа, ако се е удвоил има бременност.

# 19
  • Мнения: 3 010
Момичета тази сутрин ве4е си имам и кафеникаво зацапване, но без болки.

# 20
  • Мнения: 7 716
Зацапването не го гледай, ами повтори теста.

# 21
  • Мнения: 3 010
Ami da Lali, утре ще го повторя, само си мислех не е ли по добре още да иачакам някой друг ден. С тези ниски стойности....., 4етах в зачатие 4е има моми4ета забременели с по 6 стойност, но пък други с 15 нищо не е станало.

# 22
  • Мнения: 179
Говори с доктора, той може да ти предпише нещо ...

# 23
  • BG
  • Мнения: 793
Да, Денди, обади се на доктора си.
 Praynig

# 24
  • Мнения: 3 010
Незнам цяла нощ не съм спала за да мисля и сънувам, първият сън беше, 4е резултата е намалял, а вторият обратното 4е се е увели4ил доста - честно да си призная изморих се пак  Close ще чакам пък каквото стане, само се питам защо ме сърбяха ръцете пак да по4вам с тези тъпи тестове, по добре 4овек да не знае много много. Ако има нещо и трябва да се развие то ще порастне ако не - не

# 25
  • Мнения: 3 010
ето горе-долу да се ориентираш, миличка:
Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000
 


Едно не ми е ясно от тази таблица, как в 3-та седмица хормона трябва да е м/у 5 -50 а в 4-та да падне на 4-426, какви са тези долни граници толкова ниски?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Денди,миличка да си бременна!Обади се на доктора си!

# 27
  • Мнения: 179
По-различни изводи от този резултат в момента и да обърнеш нета с хастара навън, няма да можеш да си направиш.
ето ти цитат от линка, който ти пратих: "Трябва да се внимава с изводите, които се правят само от стойностите на ЧХГ. И нормална бременност може да има ниски нива на ЧХГ и да доведе до раждането на здраво дете. Резултатите от ултразвуковия преглед след 5-6 гестационна седмица са много по-точни от анализа на нивата на ЧХГ"
Нормално е да си силно развълнувана, но се опитай да изтърпиш до утре и направи ново ЧХГ, тогава вече ще имаш малко по-ясна картинка.
Ако до тогава нямаш връзка с лекаря си или друго медицинско лице - търпение му е майката. Laughing
 

# 28
  • Мнения: 547
Денди,първо уточни в лабораторията в която си правила теста с какви референтни граници работят.Различно е в различните лаборатории.Май,че самата ти си писала,че според лаборантката теста е положителен над 1,а при теб е почти 13.Направи утре нов тест,но в същата лаборатория,за да можеш да сравниш стойностите.Тези огромни граници в таблицата,която ползваш според мен означава точно това,което и другите са написали.Понякога ЧХГ нараства по-бавно,но това не означава че бременност няма.По-важното е утре да повториш теста и да има нарастване.Обади се задължително на лекаря ти,за да прецени дали ще ти даде нещо за зацапването.Аз имах еднодневно зацапване точно деня преди прегледа с ултразвук,въпреки че от овулацията пиех дуфастон,но всичко със сакчето си беше наред.Мисля,че твоята борба свърши и след 8 месеца ще си имате бебче и вярвам в това.Само се опитай малко да се успокоиш,поне до новите резултати на ЧХГ. Hug

# 29
  • Мнения: 3 010
Момичета отивам да правя ново ЧХГ в друга лаборатория. Ина4е си взех резултата и там пише тпочно това 4е под 1 е отрицателен и жената в лабораторията вика 4е моя е положителен. Обадих се на док каза да не пия нищо, така 4е...... Също ме озадачи факта, 4е мерните едини са u/u/ml, а онези от таблицата тук за в mIu/ ml.

Общи условия

Активация на акаунт