Посещение при бебе преди 40-я ден

  • 8 511
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
Какво мислите за посещението на роднини и приятели при бебето преди да навърши 40 дни  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 212
Стига да са здрави и да не робувате на суеверия - нищо лошо  Peace

# 2
  • Мнения: 1 555
АЗ не давах  Crossing Arms никой да идва преди 40 ден ! Много ми се сърдеха и роднини, и приятели, но ние с мъжа ми така си решихме и си го спазихме ! Затова пък на питката се изсипаха всички и се нагледаха на бебчо ! Wink

# 3
  • Канада
  • Мнения: 494
Аз лично не виждам проблем!Не стардам от предрасъдъци и суеверия!Малкия го изведох навън още на 5 ден(не както е поверието след 40-тия Mr. Green)А приятелите(нямаме роднини тук) дойдоха да видят бебето не си спомням точно,но може би следващия ден след изписването ни!

# 4
  • Мнения: 2 567
Ако са здрави гостите не виждам проблем. При мен започнаха да идват още от деня на изписването. Не съм давала само да и се врат в лицето, да я мляскат и опипват. Тя си лежеше в леглото, а аз си посрещах гостите.
Беше на 9 дена и когато я изведох на разходка.

# 5
  • Мнения: 225
Ако не ти е до гости-не приемай!Друга причина освен това и влошено здраве не намирам.При мен се изсипаха всички още първите дни у дома.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 588
При нас почти цялата рода се изредии вече, че и по няколко пъти. някои приятели също вече ни гостуваха.
И аз не виждам никакъв проблем, ако гостите са здрави и се спазва хигиена.
На суеверия не робувам. Naughty

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато жените раждат във ВИП стаи се изнизва цялата рода в стаята да ги видят!Защо да не идват хората и по домовете, какви са тези скрупули newsm78Стига да си свалят обувките, да си измият ръцете и проблема е решен!
 Мислех да направя менструален каленфар на всичките ми познати за да не ги допускам при бебето по време на цикъл.Предимство щяха да имат само жените в критическата-добре дошли по всяко време...........................................

# 8
  • Мнения: 51
Всеки сам си решава "за" или "против"посещенията преди 40-тия ден,но и при двете ми деца дойдоха да ни вземат от родилното цялата рода...така че ние имахме посещения още от 3-тия ден...
Сега не се натисат да помагат ,но това е друга тема...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Бебето ни излезна навън на 11-ия ден.Направихме погачата  на 13-ия ден,съответно имаше доста хора вкъщи.Въобще не робувам на суеверия.Най-важното е гостите да са здрави-лично съм питала всички по телефона,преди да дойдат.Другото,което спазих по препоръка на педиатърката-никакви деца,ходещи на ясла или детска градина,защото пренасят много вируси.Не сме имали никакви проблеми с бебето.

# 10
  • Мнения: 8 242
Ей тия 40 дни са няк'ви вълшебни обаче  Mr. Green А защо да не може на39-тия, а на 41вия може  Crazy

# 11
  • Мнения: 6 618
Идвали са да го виждат и приятели и роднини.
Аман от тия 40 дни наистина Shocked

# 12
  • Мнения: 350
Още на изписването на бебка дойдоха 20 души у дома  и всичките се изредиха да се снимат с бебето, докато е в креватчето си. Разбира се без никакво пипане  Naughty На 15 ден я водих на лекар за проверка на наддаването и педиатърката каза, че няма проблеми и вече спокойно мога да я извеждам. От тогава не съм се спряла  Laughing Изграждаме естествен имунитет и трупаме вит. Д  Mr. Green

# 13
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ами смятам че няма проблем, стига посетителите да не са болни с не измити ръце, не събути обувки и т.н.....
Ние даже на 8 навършени дни излязохме на първа разходка.....

# 14
  • Мнения: 1 427
Нищо не мисля.Каквото преди 40-тия, такова и след него. Другото са глупости!

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Нищо не мисля.Каквото преди 40-тия, такова и след него. Другото са глупости!

Нямам какво да допълня Peace

# 16
  • Мнения: 27 524
Няма проблем да идват, но не е нужно да взимат, гушкат и целуват бебето  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 5 753
Ей тия 40 дни са няк'ви вълшебни обаче  Mr. Green А защо да не може на39-тия, а на 41вия може  Crazy
Peace Joy
и при нас са идвали - още от изписването започнаха да се точат
не виждам проблем

# 18
  • Мнения: 2 208
Моето бебе го посещаваха още на следващия ден след като се роди в болницата. Идваха колежки, приятелки.... другите майки дето раждахме заедно....
Като се прибрахме вкъщи дойдоха брат ми и снаха ми, които живеят в САЩ (трябваше ли да им кажа: "ходете си по живо по здраво щото няма 40 дни. Ще го видите другата година като дойдете  Mr. Green")

# 19
  • София
  • Мнения: 1 248
Стига да са здрави и да не робувате на суеверия - нищо лошо  Peace
От първият ни ден исках да ни идват гости.За съжаление уцелих грипната епидемия. Peace

# 20
  • Мнения: 22 428
Това за 40тия ден са бабешки работи.
То все едно при умрял ще идват, а не при бебе. Отвратително ми звучи.
Щом се спазва хигиена и няма болни не виждам проблем.
Това бебе до 40тия ден да не би да е в стерилна среда. Нали още в родилното са се сменили един куп хора, лекари, санитари, акушери, които са се занимавали с бебето. А и при изписването също има един куп хора.

# 21
  • Мнения: 2 068
Не робувам на суеверия но мисля с тях да се оправдавам за да няма навалица вкъщи  Laughing

# 22
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Всички приятели и познати се извървяха преди бебо да стане на 40 дена, но не им давах да го пипат  Peace Аз само исках да го показвам и да се хваля  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 677
Щом се прибрахме от родилния дом, започнаха да идват гостите.
Аман вече от пусти суеверия!
Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 865
не исках да идват много хора в нас,докато беше толкова малка.иначе я изведох на 15-тия ден навън и там можеха да я видят всички,които не бяха дошли в болницата.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
У нас върволицата от гости не спря, като се роди бебето. Даже ги канехме повече, защото ние не можехме да излизаме. Нашите приятели са възпитани и разумни хора, и ако са болни, не идват Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 689
Стига да са здрави и да не робувате на суеверия - нищо лошо  Peace
PeaceАбсолютно съм съгласна

# 27
  • Мнения: 2 577
Нищо не мисля.Каквото преди 40-тия, такова и след него. Другото са глупости!
Разбира се  Peace
 Rolling Eyes в кой век живеем???

# 28
  • Мнения: 46 508
40-те дни са свързани с църквата, ако не си чаааак толкова вярваща, няма друга причина да не се ходи при бебето  Simple Smile

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Вече не си спомням дали на 7-мия или на 9-тия ден излязохме с дъщеря ми на разходка....в такъв случай за какви 40 дена говорим newsm78.

# 30
  • Мнения: 4 546
а пък аз нещо не мога да си представя точно първия месец хем да се уча как се гледа бебе, хем гости да посрещам.  Rolling Eyes още повече, че тези посещения си ги представям точно като озаптяване на гостите да не мачкат бебето и безкрайни разходки от кухнята в хола.
излизането навън не виждам какво общо има.  newsm78

# 31
  • Мнения: 65
Това донякъде е вярно-първия месец бебето е получило антитела от майката ,все още не е изработило свои-затова имунната му система е по- безпомощна ,ако се срещне с болест.Понякога суеверията си имат логично обяснение ,без нашите баби да са го знаели.Така ,че ако идват гости-само здрави и без много навиране в него.А лятото е подходящо време за разходка навън още след първите две седмици.

# 32
  • Мнения: 114
При нас родителите ми и бат ми и снаха ми дойдоха преди 40 дни.Ама защото са от далече.Иначе другите гости започнаха да идват по късно.

# 33
  • Русе
  • Мнения: 2 354
При нас почти всички бяха минали на посещение, още преди бебка да направи 40 дни

# 34
  • Мнения: 24 467
Ние с приятелки сме си ходили на гости преди бебета да навършат 40 дни, но аз лично не съм давала някой да ми пипа децата, дори до навършване на по- късна възраст, както и не се доближавам много до толкова малки бебета, независимо чии са, освен ако не са мои собствени. Никога не ми е било проблем да посрещна гости.
Иначе подарявам играчки за децата и това е.

# 35
  • Мнения: 9 990
То не е философия да се учиш да гледаш бебе...Някак рядко са майките, които нямат инстинкт/ знаем къде са техните дечица/
Аз предлагам и всяка акушерка да бъде с менструален календар и по това да си избираме екип, че да не пипне такава в цикъл новороденото отроче, сакън. Crazy
Мацки, като не ви е до гости, просто отказвайте посрещането на такива.Обикновено без покана се ходи само на имен ден, все си мисля, че докато вие не поканите, освен нахални роднини, друг няма да се влачи.А си има рецепта и за роднинските набези, така че-топката е във вас.Успех! HugА и също-болни хора не ми е приятно да има и около мен самата-аз съм на 30 вече.Заразно болни имам предвид, не подкашлящи само примерно/ да не се впускам в описания на сУполи/Това  е до възпитание.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 033
Всичките ни приятели се събраха вкъщи, когато малкият беше на 12 дни - здрави хора и добра хигиена, няма никакви проблеми  Peace

# 37
  • Мнения: 3 334
Ако не ти е до гости-не приемай!Друга причина освен това и влошено здраве не намирам.При мен се изсипаха всички още първите дни у дома.

същото и при мен Peace

# 38
  • Мнения: 5 362
Няма лошо  Peace
Стига да са здрави,а и на теб да ти е до гости.. Grinning

# 39
  • Мнения: 4 546
освен нахални роднини, друг няма да се влачи.А си има рецепта и за роднинските набези, така че-топката е във вас.
малко ли е, с тях най-трудно се излиза на глава  ooooh!
каква ти е рецептата?  Wink

# 40
  • Мнения: 24 467
С родниниските посещения ми е било най- лесно- просто възлагам кой да наготви и да измие чиниите, а аз отивам да поспя.  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 288
не робувам на суеверия, но никой не пусках дори първите 2-3 месеца при бебето. беше зимата, грипозно време- не, благодаря! дори погачата направих на 2,5 месеца. а и на мен никак не ми беше до гости.

# 42
  • Мнения: 1 364
Ако гостите са здрави невиждам проблем. На 20 тия ден вече бяхме навън.

# 43
  • Мнения: 9 990
освен нахални роднини, друг няма да се влачи.А си има рецепта и за роднинските набези, така че-топката е във вас.
малко ли е, с тях най-трудно се излиза на глава  ooooh!
каква ти е рецептата?  Wink

Нали нямат ключ от вас? WhistlingПросто спите, като звъннат, или директише казваш-спи ми се, не приемам гости и точка. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 24 467
О, аз не съм допускала други хора до бебетата като малки далеч не от суеверия. Просто не мога да знам кой какви вируси и бактерии носи. То не им пише на челата. Иначе обичам гости и дори съм канила приятелки и близки преди бебетата да навършат 40 дни, но често въпросните бебета спяха и гостите въобще не ги и виждаха. Те по- скоро бяха в къщи да се видят с мен и да си подарят подаръците.

# 45
  • Мнения: 649
При нас идваха само бабите, за другите не склоних. А и поне в началото ми трябваше малко помощ.

# 46
  • Мнения: 4 546
освен нахални роднини, друг няма да се влачи.А си има рецепта и за роднинските набези, така че-топката е във вас.
малко ли е, с тях най-трудно се излиза на глава  ooooh!
каква ти е рецептата?  Wink

Нали нямат ключ от вас? WhistlingПросто спите, като звъннат, или директише казваш-спи ми се, не приемам гости и точка. Mr. Green
ха, ключ нямат, разбира се  Laughing ама твоята тактика вече е тежката артилерия  Laughing

# 47
  • Мнения: 9 990
Ами нормално е ти да диктуваш правилата в твоята къща, или греша? Hug

# 48
  • Мнения: 270
Всички роднини и познати,дойдоха,преди40 ден.

# 49
  • Мнения: 2 068
освен нахални роднини, друг няма да се влачи.А си има рецепта и за роднинските набези, така че-топката е във вас.
малко ли е, с тях най-трудно се излиза на глава  ooooh!
каква ти е рецептата?  Wink
Е на мен точно това ми е проблема и затова мисля да им кажа че сме много суеверни  Laughing
точно първия месец хем да се уча как се гледа бебе, хем гости да посрещам.  Rolling Eyes още повече, че тези посещения си ги представям точно като озаптяване на гостите да не мачкат бебето и безкрайни разходки от кухнята в хола
ooooh! Как по друг начин да се справиш с тия хора?

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Нищо против, стига да се спазва нужната дистанция и хигиена.

# 51
  • Мнения: 1 733
Аман от суеверия!

# 52
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Няма проблем да идват, но не е нужно да взимат, гушкат и целуват бебето  Naughty
Подкрепям  Peace

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Живеем в малко жилище и не обичам да се събират много хора в къщи - хваща ме съклет.
Цеци го изкарахме на 5 ден на разходка - роди се в началото на юли. С много приятелки сме се виждали навън - по градинки и кафета.
Но сега / живот и здраве / бебчо ще се роди сред зима / началото на декември /. Най-вероятно няма да ми се занимава с посрещане на гости в къщи.
Може да прозвучи малко егоистично  Embarassed , но ранните посещения при бебето НЕ ги одобрявам не толкова заради контакта с детето / то може да си седи и в другата стая /, а по-скоро заради неудобството, което създават на майката. Предполагам, че на повечето майки в началото им е било трудно да се организират, някои имат и здравословни проблеми вследствие раждането и за капак на всичко - гости  Sick .

# 54
  • Мнения: 296
Някой гости дойдоха преди 40-я ден, а други след това. Не виждам проблем в това, единствено майката ако не се чувства добре и не може да приема гости Peace

# 55
  • Мнения: 2 587
Няма проблем ! На мен лично не ми беше до гости и се оправдавах със суеверието.

# 56
  • Мнения: 41
Мразя предразсъдаци-това пък роднините да не видят детето до 40 ден- си е живо изтезание за тях. Моя позната, така  не я пуснаха при бебто до 40 ден-жената й беше толкова мъчно, ама нищо не смееше да каже.

# 57
  • Мнения: 223
както преди 40-тия ден, така и след това не е нужно да пипат, хушкат, целуват и  т.н. детето.
А погледнато реално още в болницата 10-20 човека са го пипали, а на вън е излизало на 3-тия, 5-тия ден (на изписването). Така че суеверието за 40-тия ден е ала бала.  Wink
В миналото и майката и детето до 40-тия ден са стояли в къщи, само дето в първата седмица бебето само (без майката, защото се е водела нечиста) е изнасяно от вкъщи и е кръщавано в църквата.  Wink

# 58
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
На мен не ми беше приятно, нито до 40-я ден, нито след това. Само най-близките дойдоха. Много ми се сърдиха и роднини и приятели, но............ бебка е най-важна. От 20 ден започнах да я извеждам навън и който е искал да я види  - по кафенца и градинки. В къщи в стаята на Рали не ми е приятно да влизат хора.

# 59
  • Мнения: 4 668
Зависи от посетителите  Rolling Eyes Мартин го изкарахме навън още на 5- тия ден , на разходка  1stroller Не робувам на предрасъдъци . По - добре ли е до 40 -тия ден да го държиш в стерилна обстановка и после накуп да се изсипят 100 човека - гости , баби и т.н.  Sick
Не давах да го пипат обаче и все пак бяха близки хора , тези които идваха !

# 60
  • Мнения: 268
Не робувам на суеверия. С Дани посрещахме гости още в родилното. Приятелите и роднините ни са достатъчно отговорни и не идваха, ако са болни.
Освен това не сме си седели затворени вкъщи 40 дни. Навън бяхме още на 6-тия ден (т.е. веднага щом аз можех да се движа нормално след епизиотомията Wink). Между другото ти препоръчвам ако имаш двор, да приемаш гостите там. Както казва нашата лекарка "слънцето не може да навреди дори на новородено, виж ако 10 баби му се изкашлят в затворено помещение..."
Повечето си гости ние посрещахме във вътрешния двор на кооперацията ни Peace

# 61
  • Мнения: 155
Стига да са здрави не виждам проблем.

# 62
  • Мнения: 2 652
Аз предлагам и всяка акушерка да бъде с менструален календар и по това да си избираме екип, че да не пипне такава в цикъл новороденото отроче, сакън. Crazy

Аз да използвам да попитам - защо да не може жена в цикъл да пипа бебето? Нали си мие ръцете преди това?

# 63
  • Мнения: 4 546
Аз предлагам и всяка акушерка да бъде с менструален календар и по това да си избираме екип, че да не пипне такава в цикъл новороденото отроче, сакън. Crazy

Аз да използвам да попитам - защо да не може жена в цикъл да пипа бебето? Нали си мие ръцете преди това?


мисля, че по някакъв начин е свързано с религията, но не съм много сигурна. мисля, че такава жена е "нечиста" и за това.  newsm78

# 64
  • Мнения: 24 467
Религията и суеверията са взаимно изключващи се неща. Това са суеверия, не почиващи на някакво религиозно учение /поне аз не съм чела за такова до момента/.

# 65
  • Мнения: 4 546
аз знам, че в исляма има нещо такова, за християнството - незная

# 66
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Мисля, че тези прословути 40 дни са добър повод да държиш надалече роднини и познати, които не искаш да виждаш  Mr. Green
Иначе, ако хората са здрави и чистоплътни, не виждам нищо лошо да идват.

# 67
  • Мнения: 1 371
И аз не виждам нищо лошо в това. Всичко е само някакви суеверия, и хората незнам защо се връзват  newsm78 .На изписването бяха приятели и роднини. Също така и до 40 ден са ми идвали гости, но са стояли само с маски  Naughty (по това време - януари,февруари - имаше грипна епидемия). Каква е разликата , ако някой види бебето на 5, 35 или 45 ден? Та нали и в болницата е гледано от други хора. А бебето го изкарахме навън още на следващия ден след изписването.
 Peace

# 68
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И вкъщи са идвали хора. Роднини, приятели. Само се интересувах дали са здрави.

# 69
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
АЗ не давах  Crossing Arms никой да идва преди 40 ден ! Много ми се сърдеха и роднини, и приятели, но ние с мъжа ми така си решихме и си го спазихме ! Затова пък на питката се изсипаха всички и се нагледаха на бебчо ! Wink

  И аз така,само брат ми дойде.Ама той дойде в болницата още,когато бебека беше на няколко часа  Joy Joy Joy.Гледа я влюбено и уплашено двайсетина мин,не смееше да я пипне.Така че и после му беше позволено да идва. Joy Joy Joy

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Не сме спазвали такива традиции. И аз мен единственото условие е хората, които идват да са здрави, но не се е налагало да ги питам и т.н. Те си знаят, че при бебе се ходи здрав. Както и не е било необходимо да напомням да се събуват, да мият ръце и т.н. Още след изписването се събрахме 10-тина човека, а и ние живеем със свекърите, та у нас винаги има доста народ. Не сме имали проблеми.  Peace

# 71
  • Мнения: 393
  Само най-близките са идвали у нас след изписването,но без да ги пипат и гушкат.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Щом са здрави не е проблем!

# 73
  • Мнения: 256
Изобщо не съм ограничавала посещенията.Който не е звъннал на вратата той не е дошъл при бебко.В крайна сметка няма да го щупят я Peace

# 74
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз от самото начало имах гости.Беше ми  приятно изобщо не съм ограничавала контанктите щом са здрави гостите.

# 75
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
При нас почти нямаше хора,които да не са го видели до 40 ден.

# 76
  • Мнения: 999
В къщи идваха гости още в деня на изписването. Стига да са здрави няма проблем. Мими е на вън от 10-ят ден. Аз знам че не е хубаво вечер да се ходи при бебе докато не навърши 40 дни, но това пак са суеверия.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 252
Бебо като се роди бе най-голямото бебе в болницата и се изсипа целия персонал на болницата да го гледа и да му се радва. Докато ни изпишат дойдоха и колеги и роднини да го видят - щом лекарите разрешават аз няма причина да не дам да му се радват. На изписването дойдоха приятели, които се снимаха с бебето и го гушкаха и му се радваха. Кумовете ни дойдоха още втората седмица след изписването, а от там нататък ние бяхме всеки ден в парка на разходка и който не се е спрял, той не е видял бебчо.

Тези 40-дена са свързани с лохиите - навремето затова са казвали че жените са нечисти и не са ги допускали до храмовете.  Сега има достатъчно хигиени средства, за да се притеснявам от гости или аз самата да излизам от къщи.

# 78
  • Мнения: 2 652
Аз пък използвах тези 40 дни, за да държа настрани всички. Бебчето през първия си месец е все още съвсем крехко и не че нещо обезателно ще стане, но то много по-тежко би се справило с евентуална инфекция. Да не говорим че до третия месец не може да се дава дори парацетамол, как да го лекуваш не дай си боже? Дори медицината прави разлика между новородени до 1 месец и кърмачета - с първите се занимават неонатолозите, след това са педиатрите. Това, обаче, изобщо не ни попречи още на 5-тия ден да тръгнем по разходки, защото навън няма концентрация на вируси и бактерии, както в затворено помещение.

# 79
  • Мнения: 1 225
Стига да са здрави и да не робувате на суеверия - нищо лошо  Peace

И аз така мисля  Peace

# 80
  • Мнения: 6 164
Че аз го извежах от 11-я ден и хората си го гледаха в количката, какво пречи и вкъщи да го гледат. newsm78 А да го държиш на затворено 40 дни и то в това топло време пак не върви, така, че въпросът е излишен.

# 81
  • Мнения: 2 891
Какво мислите за посещението на роднини и приятели при бебето преди да навърши 40 дни  Simple Smile

МИсля само положителни неща.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 404
Аз съм против.
Изключние правят най-близките.
След раждането не знаех на кой свят съм и се чувствах изтощена до краен предел, за мен това беше времето, когато се възстановявах най-активно и разбира се приличах на нищо подобно.
Изключително неприятно ми беше желанието на познати и роднини от кол и въже да задоволят нездравото си любопитство.
Направих т. нар "погача", под формата на домашно парти точно 2 месеца след раждането на дъщеря си и тогава и аз и тя бяхме в чудесна форма за посрещане на гости.

# 83
  • Мнения: 1 426
Не става дума за суеверия, а за това, че в началото бебето е с недоразвита имунна система и не си изработва собствени имунни тела, предпазено е само от това, от което е боледувала майката (после, когато неговата имунна система започва да работи, антителата от майката се унищожават).
Аз не бих рискувала живота на децата си само за да покажа, че съм "над" суеверията. Може близката ми приятелка да е високо интелигентна, това не я предпазва от болести, за които тя е вирусоносител преди да се появят първите признаци. Преди 2 седмици в нашия блок се разболя от варицела 20-дневно бебе. Още са в болница, вече са добре, но представете си се на мястото на майката.

# 84
  • Мнения: 4 451
И аз съм с положителна нагласа. Добре дошли, щом имат желание. Grinning Мен педиатъра ме посъветва да извеждам бебето на вън още на 10-тия ден, така че не виждам проблем.

# 85
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
аз знам, че в исляма има нещо такова, за християнството - незная

И в християнството е така. Чистата молитва на 40 дни се чете за благодарност към Бога, че майката и бебето са добре и са пречистени. Когато ходих да питам какво трябва да правим за 40 дни на бебка и попа изрично ме попита дали е идвала нечиста жена в къщи. Аз първо попитах какво значи нечиста жена. Та той се попритесни и ми обясни човека, но като казах че не знам дали е идвала такава жена и той почти ми се накара. До този момент не го бях чувала, че не било хубаво жена в цикъл да ходи при бебе до 40 дни.

# 86
  • Мнения: 2 652
И аз съм с положителна нагласа. Добре дошли, щом имат желание. Grinning Мен педиатъра ме посъветва да извеждам бебето на вън още на 10-тия ден, така че не виждам проблем.
Извеждането навън и посещенията вкъщи са съвсем различни неща. Навън няма как да се зарази бебокът, освен ако не му се навираш в муцунката или го пипаш. Вкъщи, особено в по-малко пространство, това е много по-вероятно.

# 87
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз пък използвах тези 40 дни, за да държа настрани всички. Бебчето през първия си месец е все още съвсем крехко и не че нещо обезателно ще стане, но то много по-тежко би се справило с евентуална инфекция. Да не говорим че до третия месец не може да се дава дори парацетамол, как да го лекуваш не дай си боже? Дори медицината прави разлика между новородени до 1 месец и кърмачета - с първите се занимават неонатолозите, след това са педиатрите. Това, обаче, изобщо не ни попречи още на 5-тия ден да тръгнем по разходки, защото навън няма концентрация на вируси и бактерии, както в затворено помещение.


 Peace Абсолютно те подкрепям!  bouquet

# 88
  • Мнения: 3 695
Айде стига с тези суеверия. Stop  Стига да са здрави посетителите и да са добре дошли  Peace

# 89
  • Мнения: X
Подкрепям мненията на момичетата с тази разлика, че аз “поробувах” на предразсъдъка, че може да идват преди 40-ия ден, но да не е по тъмно. Иначе щом са здрави мисля, че няма проблем. На 40-ия ден важна  е чистата молитва, ако искаш да спазваш някакви традиции т.к. иначе другото наистина не е важно.
Упех!

# 90
  • Мнения: 218
При нас се изсипа порой посетители когато бебо беше на 5-6 часа, аз като горда и щастлива майка нямах нищо против Wink

Като се прибрахме в къщи потока гости продължи, и след 2 седмици издърпахме телефона от контакта, спряхме GSM-ите и казахме на всички да идват след няколко седмици да можем да си починем малко. Този път смятам доста да огранича посещенията още от самото начало - само най-близките роднини. Grinning

# 91
  • Мнения: 344
Ние бяхме 9 дни в болницата и кой ли не я видя.Там дойдоха и двама приятели на свиждане и те я видяха.Също така я изкарвах преди 40 дни и пак хората я гледаха. Simple SmileПогачата също беше преди 40-тия ден.Тогава я видяха и роднини и приятели.Иначе не е много хубаво защото някой може да зарази бебето.

# 92
  • Мнения: 7 418
Какво мислите за посещението на роднини и приятели при бебето преди да навърши 40 дни  Simple Smile
  против!
  даже и доста след 40 дни  Crossing Arms
  аз да се закотвя в кухнята,а някои женици да ми ми гушкат и да пускат лиги по бебето. Sick
   не,не,не! Naughty

# 93
  • Мнения: 208
Нашето бебе е първо в компанията , затова всички приятели дойдоха да го видат още на 5-6 ден.Казвах им да не го гушкат ,защото ще го гледам сама и ни искам да се учи и така само го гледаха

# 94
  • Мнения: 483
Подкрепям мненията на момичетата с тази разлика, че аз “поробувах” на предразсъдъка, че може да идват преди 40-ия ден, но да не е по тъмно. Иначе щом са здрави мисля, че няма проблем. На 40-ия ден важна  е чистата молитва, ако искаш да спазваш някакви традиции т.к. иначе другото наистина не е важно.
Упех!

Защо да не е по тъмно?
Мерси!

# 95
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Най близките роднини и приятели дойдоха да ни видят с бебка още в болницата на следващия ден .Ние бяхме  в самостоятелна стая и постоянно имаше  хора при мен и виждаха бебето когато ми я донасяха да я кърмя. И вкъщи са идвали,но не стояха по много при бебето.

# 96
  • София
  • Мнения: 7 242
Принципно нямам притив и не спазвам стриктно, обаче сестрата на баба ми е имала момиченце, което е заразено от грип точно при посещенето на роднините на 40-тия ден и е починало. Така че, трябва да се внимава и да не се прекалява. Определено бих извеждала детето навън, вместо да каня гости при него /в затворена среда, каквато е един апартамент, детето много по-лесно би се заразило, ако някой е носител на вирус/.

# 97
  • София
  • Мнения: 7 242
Казвах им да не го гушкат ,защото ще го гледам сама и ни искам да се учи и така само го гледаха
Ти наистина ли Shocked или, за да не го пипат?

# 98
  • Мнения: 307
Аз лично съм против, но не заради разни суеверия. Родих със секцио и възстановяването ми беше бавно, чувствах се ужасно уморена и все ми се спеше, а когато имаш гости не можеш да си починеш, дори когато има кой да те отмени в гледането на бебчо. Смятам, че в този период жената има нужда от почивка и спокойствие.  Peace

# 99
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не мисля, че е редно. Не за друго, а защото бебето още няма добър имунитет и прекалено много хора няма да му се отразят добре. Иначе това ограничение не би трябвало да важи за най-близките роднини: баби и дядовци.

# 100
  • Мнения: 8 769
Какво мислите за посещението на роднини и приятели при бебето преди да навърши 40 дни  Simple Smile
Нищо лошо не мисля, стига да не се завират отгоре му един през друг и да не го оставят да спи. По това време от живота си бебето предимно спи. Така че е рахат за гости. Flutter

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
не виждам проблем, ако са здрави!

# 102
  • Мнения: 13
Не спазвам такива суеверия,но като се замисля е измислено за да се окопити родилката и да влезне в релси,но за всяка майка това отнема различно време-за някои 40,за други 4,а за някои и 400 може да не са достатъчни,така че съм на мнение кой как си прецени

# 103
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм против. Стига гостите да са трезвомислещи и да преценят риска от евентуална зараза на бебето и майката.

# 104
  • София
  • Мнения: 11 703
Лично аз не страдам от суеверие в това отношение,така че няма нищо нередно за мен!

# 105
  • Мнения: 2 271
Ооо,още като се прибрахме от родилното заприиждаха приятели и роднини.Не я пипиаха,но бяха в стаята и и се радваха.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 104
Аз лично не виждам проблем!Не стардам от предрасъдъци и суеверия!Малкия го изведох навън още на 5 ден(не както е поверието след 40-тия Mr. Green)А приятелите(нямаме роднини тук) дойдоха да видят бебето не си спомням точно,но може би следващия ден след изписването ни!

и при нас така, много се радвах, като имах гости, но и те бяха тактични и не са прекалявали с гостоприемството ми Party

# 107
  • Мнения: 7 418
Ооо,още като се прибрахме от родилното заприиждаха приятели и роднини.Не я пипиаха,но бяха в стаята и и се радваха.
 Как си ги накарала да не го пипат?
  Аз никога не бих пипнала чуждо бебе,без да има нужда и позволение за това.
  Но повечето от моите гостенки изобщо не са на това мнение!Щом влязат,дърпат бебето от креватчето(или от където и да е) и ми демонстрират опита си за майчинство! ooooh!
  Винаги в такива ситуации имам чувството,че ми бъркат във вътрешностите!
  Помоля ли ги да не пипат бебето,почват да ми се сърдят!Ужас! #Cussing out
  Затова не ща никакви гости! SadПоне до известно време.

# 108
  • Мнения: 2 652
Ооо,още като се прибрахме от родилното заприиждаха приятели и роднини.Не я пипиаха,но бяха в стаята и и се радваха.
 Как си ги накарала да не го пипат?
  Аз никога не бих пипнала чуждо бебе,без да има нужда и позволение за това.
  Но повечето от моите гостенки изобщо не са на това мнение!Щом влязат,дърпат бебето от креватчето(или от където и да е) и ми демонстрират опита си за майчинство! ooooh!
  Винаги в такива ситуации имам чувството,че ми бъркат във вътрешностите!
  Помоля ли ги да не пипат бебето,почват да ми се сърдят!Ужас! #Cussing out
  Затова не ща никакви гости! SadПоне до известно време.

За съжаление хората изобщо не са толкова досетливи, дори нахални бих казала. На моята погача например сестрата на мъжа ми от вратата тръгна да пипа бебка по ръчичките без изобщо да си е измила ръцете. След това поиска да я носи, точно когато майка ми се опитваше да я оригне след папкане. И дори и след като й казах, че точно сега не може, тя продължи да упорства - само малко щяла да я подържи!!! Така побеснях, че чак накрая рано рано я изгоних да си ходи първа, защото само тя беше неомъжена от гостите ми, а според традицията първа трябвало да си търгне неомъжена жена без деца. Пък аз толкова държа на традициите!!! Wink

Общи условия

Активация на акаунт