За какво най-често се карат братя и сестри?

  • 5 614
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13 512
За имоти.

И тогава кръвта става бистра водица. Вчера се нищеше спор дали брат брат си би изоставил. Болшинството се кълняха във вярност на кръвта си.
Животът показва друго.
На жалки сценки за подялба на бащиното богатство съм се нагледала и наслушала.
Жалко.
Ето сега сме на път и ние да се скарамееее...след като аз отдадох своята вила под наем и се нанесох в нейната за лятото.. hahaha
Тя пък ми спира отвреме навреме wireles-a, но  и с това ще се  справя, няма да и се дам, я! За какво съм по-голямата, ако няма да съм и по-хитрата!

# 61
  • Мнения: 2 035
Ай ма сестро,ти да мълчиш!!!

Е на!Скарахме се,видяхте ли сега нагледно? Joy

Аууу тъй ли ще ми говориш ти пред хората беее ейй, я се стегни  smile3534

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
За късмет брат ми е един от на-добрите ми приятели и никога не сме се карали, нито пък сме делили нещо. Виждаме се почти всеки ден или ако не се видим, чуваме се по телефона задължително. Говорим си, споделяме си, като близнаци сме - кармична връзка  Simple Smile  ДаЙ Боже всекиму такъв късмет с роднина .
Обаче аз съм виждала много грозни неща при мои познати, свързани предимно с различно отношение на родителите (гласувах с тази опция) и с делба на имоти. Страшна работа е когато предпочетеш няколко квадратни метра пред родният ти брат или сестра. Добре, че съдбата ми е спестила поне това.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И аз мисля, че най-разпространени са споровете за имоти...макар, че ми е чужда цялата идея със споровете...поддържам прекрасни отношения с брат ми и искрено се надявам, когато дойде момента да делим каквото и да е да го няма момента със споровете и пр... Peace

# 64
  • Мнения: 8 999
Измежду моите познати най-често конфликтът е за ралично отношение на родителите. От там идват и проблемите с имоти, пари и обслужване на остарелите мами и татковци. Аз нямам братя и сестри и съм доволна, че никога пред мен не би могъл да застане такъв проблем. Повечето от моите приятели не са в конфликт с братята и сестрите си, но познавам и такива, които не могат да се гледат вече. Затова съм решила, старая се и смятам, че до голяма степен се справям, винаги да давам по равно на моите две деца - и обич, и грижи, и помощ, и имоти, и целувки, и всичко. Ако гушна едното, дори и другото да не ми е съвсем под ръка - тичам да гушна и него. Не искам децата ми да се чувстват ощетени от мен и баща си в никакъв аспект. А и си ги обичам еднакво.

# 65
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пари/имоти, категорично, като масово явление.

Иначе, естествено, има изключения.

# 66
  • Мнения: 1 612
Имоти/пари.
Виждала съм много такива случаи около мен.

# 67
  • Мнения: 1 063
Лео и аз гласувах Peace,мисля че най-честия спор е за имоти.Мнението ми също е,че спора не се подклажда толкова от самите братя и сестри/има и изключения разбира се/ колкото от половинките им Peace

# 68
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
С моята сестра се караме за "принципни битови проблеми" - градски транспорт или 2-3 автомобила в семейство, гладене на ръкави с ръб или без ръб, къща в предградие или апартамент на висок етаж в центъра - такива глупости, ама караницата е страстна, с викове и перушина (засега без кръв). Реалните битови проблеми обикновено обсъждаме спокойно и конструктивно.

Иначе и аз си мисля, че най-вече за имоти са караниците.

# 69
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Лео и аз гласувах Peace,мисля че най-честия спор е за имоти.Мнението ми също е,че спора не се подклажда толкова от самите братя и сестри/има и изключения разбира се/ колкото от половинките им Peace
А това пък е 100%  истина Peace

# 70
  • Мнения: 24 467
Точно поради това изразих мнение, че самата анкета е неправилно съставена- предпоставката /различното отношение към децата/ е поставена наред конкретните поводи за неразбирателства /останалите примери/.

# 71
  • Мнения: 234
Гласувах  Peace

# 72
  • Мнения: 589
Въпрос на възпитание,среда,характер...МАйка ми и леля ми бяха само две деца,като починаха баба и дядо стана една дандания ooooh!
  А на баща ми родата-4 братя и 2 сестри-всичко си поделиха мирно и тихо след смъртта на баща им,нямаше разсърдени,нямаше циркове...

# 73
  • София
  • Мнения: 1 423
Забелязала съм, че най- често се карат за имоти, пари и кой да помага на възрастните родители.  Tired

# 74
  • Мнения: 1 488
Не гласувах.
Различно е, не може, да се обобщи, според мен.
Зависи от възраст, пол, възпитание и пр. и пр.
В различни етапи, различно е доминиращото.
 Rolling Eyes

 Peace И аз така мисля! С брат ми, когато бяхме малки, много се карахме, сега не се караме, няма за какво. Но знае ли се един ден?

Общи условия

Активация на акаунт