Да поговорим за книги! Кой е любимият ви автор?

  • 2 942
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 167
Никой не споменава Удхаус - невероятен английски хумор!В този стил и Том Шарп.Харесвам и Стивън Кинг,Артър Хейли,но за него ми трябва по-особено настроение.Мери Хигинс Кларк,Сидни Шелдън,Сандра Браун .

# 46
  • Мнения: 2 161
Никой не споменава Удхаус - невероятен английски хумор!
Един от моите фаворити.

# 47
  • Мнения: 115
Обожавам да чета...само дето напоследък нямам време ... Иначе любими автори са ми: Р. Чандлър, А. Кристи, Съмърсет Моъм, Айзък Азимов, Рей Бредбъри, Клифърд Саймък, Робърт Шекли, Ст. Кинг, П. Г. Удхаус, Дан Браун, Ал. Беляев. От българските - Йовков, Елин Пелин, Павел Вежинов...Надявам се за в бъдеще да открия и други фаворити. От юношеските ми години - Карл Май, Майн Рид...

# 48
# 49
От юншеските ми години-"Питър Пан", после на Дж. Ъпдайк разказите, Стайнбек- почти всичките му неща!!!! Въобще американските съвременни автори са ми много любими. Маркес е велик, всички го знаете! Не само "100 години самота", "Любов по време на холера" ми  е даже още по- любима! Напоследък прочетох "Часовете" и "Дни образци" на Майкъл Кънингам- много препоръчвам. Въобще за книги- мен търсете  Grinning

# 50
 А, и пропуснах, че това е от Маркес- САМО ЗАЩОТО НЯКОЙ НЕ ТЕ ОБИЧА КАКТО НА ТЕБ ТИ СЕ ИСКА, НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ НЕ ТЕ ОБИЧА С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ  Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 526
Реймънд Чандлър newsm44
Направо кърти отвсякъде.

И Уилям Сароян-драматург.Попадна ми случайно,страхотни неща съм чела от него.Един разказ ме стисна за гърлото,та ме държа два дена.

# 52
# 53
  • Мнения: 4 965
Пиша най-любимите, защото скоро имаше подобна тема:
детски - Ерих Кестнер - особено "Двойната Лотхен" (съмняваш ли се  Laughing);
Дан Браун, Дейвид Балдачи, Мери Хигинс Кларк, Колийн Макълоу - обичам трилъри.

# 54
  • Мнения: 3 092
Детски : Борис Априлов - "Десет приключения на Лиско" , Емилиян Станев - "През води и гори" , А.Линдгрен -"Роня , дъщерята на разбойника"   Джани Родари -"Приключенията на Лукчо", други книжки - "Звездата на Ботушко" ,  "Замъкът на момичето в бяло " , приказките на Андерсен и Братя Грим .
Любими автори - Артър Конан Дойл , Агата Кристи , Стивън Кинг , Паулу Куелю , П. Г. Удхаус , Елин Пелин , Йовков  , Милена Авонеди

# 55
  • Мнения: 3 323
През различните етапи на израстването и зрелостта различни... От Буратино и Братята с лъвски сърца, Карл Май и Салгари, Керуак, Кастанеда, Кортасар, Уортън, Вонегът, Гогол, Достоевски, Стайнбек, Камю и Фокнър (те бяха по напред май), Стивън Кинг, имам всичко от Удхаус, Трилърите на Бард...Пеньо Пенев, Яворов, Клавел и Дейвид Линдзи - бе, мешаница страшна ... О, фен съм и на Хари Потър...и Властелина...

# 56
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Невероятно се забавлявам с Джером Джером!!

# 57
  • Мнения: 136
Дамян Дамянов(въпреки,че не обичам поезия),Павел Вежинов

Джон Гришъм,Дейвид Балдачи,Джеръм Селинджър-"Спасителят в ръжта"

Срам ме е да си призная от колко време не сам чела нещо.

# 58
  • Мнения: 447
Много са авторите, по книгите на които залитам неудържимо, но напоследък ме тормози едно заглавие. Някой да си спомня детската книга на Недялко Йорданов "Красимир иВладимир"?

# 59
Невероятно се забавлявам с Джером Джером!!

И аз! И с Уудхаус. А иначе, Паулу Коелю ми е абсолютен фаворит.И Сю Монк Кид,ама има само две книги на български преведени, обаче са невероятни!От детските -Пипи Дългото Чорапче...аз се научих да чета заради тая книга на 4 години,защото на баща ми му писна да ми я чете нонстоп  Laughing И всичко на Астрид Линдгрен. И Ерих Кестнер.Особено "Хвърчащата класна стая"  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт