Не мога да повярвам,че това се случва в България...

  • 2 028
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
# 1
  • Мнения: 2 829
ужас Cry Cry
и аз нямам думи

# 2
  • Мнения: 1 615
Боже, пази децата ни!
И пак всички ще излязат невинни като новородени агънца, а родителите на детето - неблагодарници и злобари, които се заяждат с добричките доктори, на които все са им малко парите, никога не грешат и никой не ги разбира Sad
Ох, просто освирепявам!
Бог да прости поредната невинна жертва на здравната ни система... Дано имат сили родителите да се преборят!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
...което само подкрепя твърдата ми позиция, че невинни операции няма! Бог да прости малката душичка Praynig

# 4
  • Самоков
  • Мнения: 561
Какво не можеш да повярваш? В България се случва всичко. Аман, вече от немърливи глупаци. И както винаги виновни няма.  smile3512

# 5
  • Мнения: 4 451
Аз мога да повярвам,е това се случва в България. Абсурдите тук просто валят. С какво ли не се сблъсках, какво ли не видях.
Някой да е увал за осъден лекар в България? Гарван гарвана око не вади. Пак ще се защитят и ... Бог да прости детенцето! Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
От такива новини направо физически ми става зле... Rolling Eyes
Още едно детенце е ангелче  Flowers Rose Flowers Rose
Горките родители  Cry

# 7
  • София
  • Мнения: 1 819
Аз мога да повярвам,е това се случва в България. Абсурдите тук просто валят. С какво ли не се сблъсках, какво ли не видях.
Някой да е увал за осъден лекар в България? Гарван гарвана око не вади. Пак ще се защитят и ... Бог да прости детенцето! Praynig

Взела си ми думите от устата!
Лека й пръст!!!

# 8
  • Мнения: 186
Потресена съм!Жалко за детенцето и за нещастните му близки.Много лекарски грешки станаха и все са безнаказани.Досега не сме чули за осъден лекър.Всички са безгрешни и големи специалисти.Такива неща се случват постоянно в България и за жалост,ще се случват и занапред.Кога лекарите ще поемат отговорността си за подобни престъпления?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 383
От такива новини направо физически ми става зле... Rolling Eyes
Още едно детенце е ангелче  Flowers Rose Flowers Rose
Горките родители  Cry

Също.... Ох!  Sad

# 10
  • Мнения: 219
Аз мога да повярвам,е това се случва в България. Абсурдите тук просто валят. С какво ли не се сблъсках, какво ли не видях.
Някой да е увал за осъден лекар в България? Гарван гарвана око не вади. Пак ще се защитят и ... Бог да прости детенцето! Praynig

Бог да го прости детенцето,поредната жертва на лекарите и грешките им!Докога няма да има никакви санкции и ще ходят безнаказани убийци??

# 11
  • Мнения: 25
УБИЙЦИ !!!!!!!

направо за за разтрел, газовата камера им е малко  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 447
Такива неща само в България  могат да се случат,нямам думи просто  Rage
лека му пръст на детенцето  Flowers Rose

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Боже, пази децата ни!
И пак всички ще излязат невинни като новородени агънца, а родителите на детето - неблагодарници и злобари, които се заяждат с добричките доктори, на които все са им малко парите, никога не грешат и никой не ги разбира Sad
Ох, просто освирепявам!
Бог да прости поредната невинна жертва на здравната ни система... Дано имат сили родителите да се преборят!
Prosto neznam kakvo poveche da kaja!  Cry
 Flowers Rose Flowers Rose

# 14
Я, нов симпозуим на ясновидки! Всички явно знаят какво, как и защо се е случило. Ако се хванете на работа в полицията, неразкрито престъпление няма да остане. После за забавление можете и тотализатора да фалирате.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 104
мен не ме препраща към конкретна статия, просто към сайта
ще кажете ли аз какво иде реч? newsm78

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
"4-годишно момиченце от с. Преславен почина в Многопрофилна болница "Проф.Д-р Стоян Киркович" в Стара Загора след операция по изваждане на трета сливица.
Близките на Радка Христова смятат, че смъртта е настъпила поради лекарска грешка. От болницата са категорични, че е направено всичко възможно за лечението на детето. На 28 май детето постъпва в болницата заедно с майка си, тъй като имало леко затруднено дишане и личната им лекарка ги посъветвала да се премахне третата сливица. Докторите са направили необходимите изследвания и на 29 май в 8.30 ч. Радка влиза в операционната зала. Минават няколко часа и майката тръгва да пита къде е детето. "По погледите на лекарите усетих, че става нещо, но никой нищо не ми казва", споделя през сълзи Кирилка Христова и допълва: "Чак към два часа разбрах, че детето е настанено в ОАРИЛ". Казали й, че Радка е получила лека алергия и е добре. На 29 май близките разбират, че момиченцето е в съзнание, а ден по късно им казват, че тя не може да диша и е на командно дишане. В 7.30 часа на 31 май бабата на детето отива в ОАРИЛ и й казват, че Радка е зле. Викат републиканския консултант по детски болести доц. Вълканов, който час и половина преглежда момиченцето. След като излиза, доцентът съобщава на роднините, че нищо не може да направи, тъй като то е получило тежък мозъчен оток и не подлежи на операция. Близките 3 дни стоят пред отделението, за да получат информация какво е състоянието на момиченцето и твърдят, че никой нищо не им казвал. На 2 юни в 6:50 часа им съобщават страшната вест - детето е починало. "100 процента съм сигурна, че е убита, защото детето нямаше никакви заболявания, влезе си живо и здраво и не излезе от там", казва бабата Радка Христова. "От момента в който настъпиха усложненията след операцията, сме извикали консултанти, които потвърдиха правилността на поведението на лекарите", каза от своя страна д-р Катя Бекярова, директор на болницата. След като ми беше съобщено за смъртта назначих съдебно-медицинска експертиза, защото се касае за дете и за инцидент, който досега не сме имали. Когато излязат резултатите, ще можем да коментираме, допълни тя. В смъртния акт на Радка Христова е записано, че причина за смъртта е сърдечна и дихателна недостатъчност и тежък мозъчен оток. Не мога да си обясня този случай. Сърцето на здраво дете спря. Това не е сложна операция, но в медицината има и такива случаи, каза д-р Жечев, който е извършил операцията. Според него тя е минала успешно. Докторът обясни, че реаниматорите на няколко пъти са връщали сърдечната дейност, а мозъчния оток и спирането на дишането са се получили вследствие на това, че след като сърцето спре, влияе и на останалите органи. Родителите на Радка Христова са категорични, че ще заведат дело срещу болницата. Радка е била единственото дете на Кирилка и Велико. Двамата нямат брак, но възнамерявали това лято да сключат такъв и да направят кръщене на момиченцето. Информацията е на кореспондента на БГНЕС в Стара Загора."

# 17
  • Мнения: 3 674

Боже,...ще се оправи ли тази  наша държава  или не... Praynig

Милото детенце! Лека му пръст... Praynig

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 01:30 от roza66

# 18
  • Мнения: 1 797
Жалко за  малкото ангелче.
Такива неща стават наистина и не се знае дали има лекарска грешка. Така че не мога да оплуя на прима виста лекарите.

Но аз се възмущавам от отношението на медиците към близките на детето и към пациентите изобщо.
Има и всеотдайни лекари, за жалост бели лястовици. И това са по-младите сред тях.Повечето обаче са бездушни същества, смятайки, че болничните заведение са им лична собственост и чувствайки се в тах като притежатели, като на своя територия. За жалост "светилата", "имената" в професията гледат на болните като на разхождащи се пачки.
Съвсем скоро ми се наложи да се срещна с арогантното и грубо отношение на представители на тази професия.

Общи условия

Активация на акаунт