Въпрос за Дуфастон...

  • 5 036
  • 57
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Момичета, току-що открих нещо, което направо ме ужаси!
Прочетох, че ако се приема Дуфастон преди доказана овулация, той я подтиска. Вярно ли е? Знаете ли нещо за това? Аз вече 4-ти месец пия Дуфастон и то от 11-ие ден нататък. Ако е вярно, как са ме лекували до сега?! newsm78

# 1
  • Мнения: 3 376
Хариела,
За съжаление, това което си прочела, е вярно Sad Дуфастонът подтиска овуто, ако още не е минало, за това трябва да се внимава от кой ден се назначава приемът му. Най-добре е това да става след фоликулометрия текущия месец, или поне след няколко месеца фоликулометрии, при които да се е установила стабилна овулация на точно определен ден. При теб имаше ли такова изследване?

# 2
  • Мнения: 57
Вярно е!
Ако го пиеш приди овулация я подтиска, ако го пиеш след - подпомага имплантирането.
Ако е вярно, как са ме лекували до сега?! newsm78
От какво са те лекували? От това зависи по каква схема ще ти го предпишат...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Ужас! Благодаря ви за отговорите!
Всеки месец ми правят фоликулометрия, но на 14-ти ден, а Дуфастона ми е изписан от 11-ия, така че аз съм го започнала преди овуто. До сега нито един път не са видяли овулацията ми, но аз през всичките месеци пиех Дуфастон по същата схема от 11-ти ден 2 по 1 в продължение на 14 дни. Изписаха ми го, защото получих кафеникаво зацапване след дните на овуто, т.е. изписан ми е заради извънциклично течение.
Моля ви, дайте ми някакви координати на добър лекар! Незнам къде да отида?!

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Що за доктори, не мога да разбера?! Каква овулация търсят...по-скоро злато могат да намерят отколкото овулация. Това трябва да ти говори какво представлява като специалист. Съвсем сърдечно те съветвам да си намериш лекар, който има все пак някакви познания.
   Даже ако ме питаш мен, да вземем по форумски да си купим един видеозон и да не стъпваме в лекарски кабинет. Със сигурност знаем повече от 90% от генеколозите.
   Извинявай, ама много се ядосах на този тъпак, който те баламосва така. Сега сигурно ако те питам, ще кажеш че и пари ти взима за фоликуметрията.......... #2gunfire

# 5
  • Мнения: 3 376
А в кои дни са се получили тия зацапвания?
То се знае, най-добре да отидеш в клиника по стерилитет, но напоследък в добрите клиники се чака с месеци, докато получиш час...  newsm78 Хариела, а вие от колко време правите опити? Какви изследвания имате?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Опити правим от 9 месеца и нямаме никакви изследвания. Само фоликулометрии и спермограма, за която доктора каза, че е с отлични резултати.

# 7
  • Мнения: 547
Хариела,нали ти писа,че същия този доктор те кара да пиеш клостилбегит вече 3 месеца без да е направена цветна снимка или хидротубация.Ето ти още една причина да потърсиш друг лекар.

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ХАРИЕЛА, аз на този пеглед, който ти правят не мога да кажа ФОЛИКУМЕТРИЯ, мила. Пробвай месец без Дуфастон и преглед.
  В кои дни ти зацапва?

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Хариела,нали ти писа,че същия този доктор те кара да пиеш клостилбегит вече 3 месеца без да е направена цветна снимка или хидротубация.Ето ти още една причина да потърсиш друг лекар.

    newsm10 newsm10 newsm10

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Toчно така, момичета, прави сте. Това е същия лекар, който ми изписва Клостилбегит, без да ми е направил никакви изследвания. Край вече спирам да му вярвам и да ходя при него? О, Боже, защо са такива докторите...?! Не знаят ли колко страдаме, та допълнително принасят нещастие към нашите неволи..... Cry
 Но, моля ви, дайте ми някакви координати на някой добър лекар, на който може да се вярва. Или пък в коя клиника да отида?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Golden Rose, зацапването ми беше един единствен месец след дните на овулация, някъде към 16-ти ден започна и след като продължи 6 дни аз тогава се обадих на доктора и ми назначи Дуфастон и от тогава не ми го е спирал. Сега като спра Дуфастона, незнам дали пак няма да се появи това зацапване? Thinking

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Момичета, а като не пия този месец Дуфастон, дали ще имам ову? Дали за един месец ще се изчисти организма ми, след като съм го пила в продължение на 4 месеца? Смятам да пробвам с тестове за овулация. И най-интересното е, че аз един месец ( преди да започна да пия Дуфастон) като отидох при този доктор, той ми каза че нямам никаква овулация, а пък на мене тестовете ми бяха отчели, че имам. Ох, ужас, какво става? На кого да се доверя? Моля ви, насочете ме нанякъде, защото изобщо незнам към кой лекар да се обърна. А не ми се чака и 6 месеца за първи преглед, както слушам за някои клиники?! Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 298
Наличието на овулация не се влияе от дуфастон. Той подпомага лутеалната фаза /т.е фазата след овулация/, като спомага за удебеляването и подготовката на маточната лигавица да приеме оплодената яйцеклетка.

# 14
  • Мнения: 57
Hariela, мисля че и в поликлиниката да отидеш ще намериш по-свестен лекар. Аз съм доволна от Д-р Дусева от 14-та поликлиника, но тя предполагам не е специалист по стерилитет.
Аз пия Дуфастон вече близо година, но ми го предписаха след отстраняване на единия яйчник и миомен възел. Казаха ми че оказва добро влияние върху маточната лигавица. Той се дава и за задържане. Не се плаши толкова, че си го пила, не мисля че ще трябва да се "чистиш" от него за да имаш овулация, но просто иди при друг лекар, който малко по-компетентно да ти каже какво да правиш. От всичко, което съм чела тук, което са писали другите момичета винаги дуфастона се пие след доказана овулация, ако искаш да забременееш. Твоя доктор явно има друга схема, която аз не разбирам  newsm78 ... Желая ти успех, на теб, и всички които пишем в този форум  - дано скоро се похвалим с 2 чертички Praynig

Общи условия

Активация на акаунт