Нутрилон 1 нутриция или Нутрилон Омнео 1?

  • 4 308
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
Nutrilon Omneo е мляко за бебета със запек, колики и такива, които връщат. Към него има добавено специално брашно, което прави млякото по-гъсто.
Ако няма причина аз лично не бих давала Омнео, а стандартния Нутрилон.
А за бебета с алергия е Nutrilon Pepti.

# 16
  • северно море
  • Мнения: 321
Nutrilon Omneo е мляко за бебета със запек, колики и такива, които връщат. Към него има добавено специално брашно, което прави млякото по-гъсто.
Ако няма причина аз лично не бих давала Омнео, а стандартния Нутрилон.
А за бебета с алергия е Nutrilon Pepti.
Това мляко за което си писала е за бебета с АКБМ.А Nutrilon Hipo Allergen,е за деца с обща алергия. Peace

# 17
  • Мнения: 247
Здравейте ,майчета! Hug
Не знам как е в БГ,но тук в ниската земя има следните видове Нутрилон:
1.Стандарт-първи избор след кърменето-наподобява най-много майчиното мляко.
2.Омнео-при колики,леко повръщане и трудно изхождане.
3.Форте-за "вечно гладни бебета" Joy-със специални белтъци,чрез които храната се задържа по-дълго в стомаха.Многоподходящо за последно вечерно хранене или за през нощта.
4.Хипо-Алерген-при предразположеност към алергии/хранителни,астма еземи/-холандците по принцип са доста предразположени и имат много често наследствени алергии
5.Пепти-при АБКМ-съдържа белтъци,но те подлежат на специална обработка-"нарязват се" на много малки парченца и в този си вид не могат да предизвикат алергична реакция
6.Соя-при непоносимост към млечната захар/лактозна интолеранция/-съдържа соев белтък

 Peace Peace

# 18
  • Мнения: 247
оооо и забравих
7.АР/анти рефлукс/-против силно повръщане,със специално брашно,което сгъстява млякото в стомаха Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 775
След като спрях да я кърмя досега малката е на Омнео и изобщо не съм го сменяла.Не сме имали проблеми с нередовен стомах или често повръщане  Peace

Само да коригирам,че вече не се казва Омнео ,а Комфорт.Ако все пак откриете Омнео -погледнете му срока на годност. 

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 16:00 от elix

# 20
  • северно море
  • Мнения: 321
След като спрях да я кърмя досега малката е на Омнео и изобщо не съм го сменяла.Не сме имали проблеми с нередовен стомах или често повръщане  Peace

Само да коригирам,че вече не се казва Омнео ,а Комфорт.Ако все пак откриете Омнео -погледнете му срока на годност. 


Може би става въпрос за БГ,тук си е Омнео и е в съвсем разли4на опковка от показаната Wink

# 21
  • Мнения: 402
 Здравейте отново. Какъв богат избор на млека наистина Hug. Аз за сега давам обикновеното. Мисля че и харесва, а и запичането се оправи, така че за сега няма да давам Омнео, наст. Комфорт. Но голямо благодаря за уточнението относно новото име на Омнео. Все пак да се знае  Wink.
 А честно казано тия добавки на разни брашна които не знам какво ставали там в стомаха на бебчето ми звучи някак много страшно Shocked. Аз като цяло все още изпитвам лека вина че не съм много упорита с кърменето и давам АМ. Успокойте ме и ми кажете че бебчето ми ще е добре, въпреки че не съм заклета кърмачка.

# 22
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
и аз страдам от същите угризения - които особено ме си насаждат и от околните. затова отворих календара на баткото, който упорито не дохранвах до третия месец - докато е натдал 100 грама вместо килограм! извода ми беше - плакал е не от колики, а от глад - а колко sab simplex изпи горкия и подсладена вода... така че... навремето нас са ни хранели с кисело мляко, сега поне има АМ. а и познавам деца, които са кърмени и боледуват повече от други, хранени с АМ - явно всичко е до детенце. разбира се, че естественото е най-добро, затова по-добре давай колкото има и дохранвай. ако се отбие може да се изцеждаш и да даваш на бебето с биберон - така знаеш и колко е изяло.  baby_neutral

# 23
  • Мнения: 402
и аз страдам от същите угризения - които особено ме си насаждат и от околните. затова отворих календара на баткото, който упорито не дохранвах до третия месец - докато е натдал 100 грама вместо килограм! извода ми беше - плакал е не от колики, а от глад - а колко sab simplex изпи горкия и подсладена вода... така че... навремето нас са ни хранели с кисело мляко, сега поне има АМ. а и познавам деца, които са кърмени и боледуват повече от други, хранени с АМ - явно всичко е до детенце. разбира се, че естественото е най-добро, затова по-добре давай колкото има и дохранвай. ако се отбие може да се изцеждаш и да даваш на бебето с биберон - така знаеш и колко е изяло.  baby_neutral
Ами аз горе долу това и правя и след вчерашната консултация съм доволна - 900гр за 1 месец.  А че колики имахме и продължаваме да имаме съм сигурна щото голямо свиване и реване падна, а знаците за глад при мойта хубавица за супер явни. Като си лапне ръчичката и като почне да си върти главичката сякаш търси гърдата и всичко е ясно.
 Иначе се изцеждам но като не съм от най- яшните и като не пия много вода, не винаги има кой знае колоко кърма, но поне съм упорита Wink.
 Все пак благодаря за подкрепата  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт