950 лева за нормално раждане

  • 7 059
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Такива са цените.
Раждах там миналата година и платих даже малко повече, но раждах секцио и престоят ми беше 5 дни във ВИП. Предпочетох да родя там, а не в някоя частна клиника, защото държах на точно определен лекар. За самия лекар беше 500 лв, другото- избор на екип, анестезиолог, ВИП стая и т.н.
Не съжалявам изобщо.

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 23:21 от Мериа

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
По-добре си роди на частно, поне да си знаеш удобствата, епидуралната (ако решиш) и доброто отношение на всички към теб.
Аз родих на частно и съм много доволна. Не съжалявам нито за миг,че дадох 1000лв за 4 дни .

# 32
  • София
  • Мнения: 3 838
Същата история като с пластичната операция - в мизерната държавна клиника ми поискаха повече, отколкото за частна, с обяснението, че стрували скъпо самите импланти. Наистина за тези пари по-добре в частна.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 524
Толкова пари да дадеш за какво - мизерна обстановка (в сравнение с частните болници) намусен персонал, който не ти обръща внимание.
Ако ще давам аз толкова пари ще отида в частна клиника.

# 34
  • Мнения: 2 677
Толкова пари да дадеш за какво - мизерна обстановка (в сравнение с частните болници) намусен персонал, който не ти обръща внимание.
Ако ще давам аз толкова пари ще отида в частна клиника.

Абе, не съм съгласна с написаното по-горе, но със сигурност няма да получиш кой знае какво в повече от това, ако си родиш без уговорки.

# 35
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета  ако  се плаща в частна клиника мога да разбера, но в държавна болница???Това вече на нищо не прилича.Знам че  тези неща са ми неясни защото не живея в БГ , но от вас тук научавам за какво става въпрос и повярваите ми много съм объркана.Много от маиките  във форума  споделят че Бг  е  страна в която  се живее добре и  всичко  е розово.Как можеш да искаш пари  за да изродиш родилка и то пари, по-голяма част от които отиват в джобчето на доктора без даже да плати 1 ст данък.
Че то си е по-зле от преди години- 950лв???????? #Crazy #Crazy #Crazy
Вили

# 36
  • Мнения: 482
Много са, ако нямаш особенна причина да раждаш точно при този лекар - бягай при друг. До колкото знам уговорките в Шейново вървят за около 500 лв.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Много от маиките  във форума  споделят че Бг  е  страна в която  се живее добре и  всичко  е розово.Как можеш да искаш пари  за да изродиш родилка и то пари, по-голяма част от които отиват в джобчето на доктора без даже да плати 1 ст данък.
Аз съм една от майките,които живеят добре в България.Но съм твърдо против това изнудване на бременните жени.За мен раждането в този случай в частна болница е правилното решение.
Все пак авторката на темата има избор,тя ще реши как точно да постъпи и за нея това решение ще бъде правилното.Това няма нищо общо с темата дали в България се живее добре или не. Hug

# 38
  • Мнения: 4 300
Обикновено става дума за лекари, които само използват материалната база на държавната болница, а иначе имат частна практика.
Например Света София дава възможност срещу 150 лв ако не се лъжа на медицински екипи да използват техните зали. За мен това е по добър вариант отколкото частна болница, защото едновременно ползваш услугите на твоя лекар и имаш достъп до по добра техника, по опитен екип. Не може да се сравни частна болница, в която раждат 10 жени, с такава в която раждат 100.
Освен това доколкото разбрах никой не я изнудва- има избор- ако държи на този лекар цената е толкова, ако не държи- цената е 0.

# 39
  • София
  • Мнения: 718
Аз раждах там януари и моето раждане излезе 1000лв и никак не съжалявам, че съм ги платила. И при мен разбивките бяха като при теб. Вярно, че са малко мизерни условията, обаче ако си вземеш ВИП, където таткото ще е постоянно при теб (и няма да му се мръщят постоянно някакви акушерки, че си влязъл в стаята на родилките.) нещата са поносими.
Ако искаш частна болница ти препоръчвам Света София на Мазнейкова - условията са перфектни и цената е 1200, ако не лъжа за нормално и 1400 за секцио.
Желая ти лека бременност и бързо и безболезнено раждане.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 735
Честно казано това ми прилича на изнудване и не бих поверила 2 живота на такъв лекар.За държавна болница е много.Особено ако си здравно осигурена и ЗК плаща още 400лв. за раждането ти/всъщност тя плаща и за неосигурените/.Този лекар май не е наясно че работи в държавно здравно заведение т.е. това май си е корупция.Успешно раждане! Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 1 230
Този изби рибата!!!
За справка: родих в Св. София, платих 450лв. /имам касова бележка/, после си платих и изследванията пак с касови бележки. Не съм давала пари "под масата".
Ако имаш тези 950лв, добави още малко и ги дай в Токуда или Вита, поне знаеш за какво си платила и как ще те гледат и обгрижват. Егати мръсника!!!!!

# 42
  • Мнения: 1 817

Това е ужас!!!
Зарязвай го този т. нар. "лекар" съвсем се хумнаха тез хора!!!

По-добре дай тези пари за частна клиника.
за съжаление аз нямам такива възможности, та да родя в частна, но много ми се иска да се отнасят с мен като с принцеса и да прескоча мизерията в държавните болници, нооо уви едва ли ще мога да си позволя.
започнали сме да отделяме по малко от сега / в 5-ия съм/, но едва ли ще можем да съберем повече от 500 лв.  Cry Такива са ни възможностите.А и толкова неща ще се купуват за бебето тааа така.

# 43
Проблема е, че нямам излишни пари и не знаех как да постъпя, затова пуснах темата.
 Моя приятелка роди при дежурен екип през септември в Света София и така я зашиха, че месеци наред не можеше да се оправи. За Шейново съм чувала само най-добри отзиви за лекарите и материалната база. С този лекар ме свърза моя приятелка родила при него миналата година и той явно ме е взел за канарче (не е доктор Илиев, но ми е неудобно да напиша името му във форума).
Неприятно е, че се случва всичко това при условие, че си здравно осигурен и се предполага че можеш да разчиташ на качествено обслужване в страната си.
Пускала съм и друга тема във форума за това, че гинеколожката ми поиска пари за извънреден преглед (втори през един месец) тъй като го е написала като втора консултация и не са го приели в Здравната каса. Аз съм с 1 см. разкритие още от 18 седмица и ходих при нея за проверка на разкритието след назначено лечение). Предишния път си платих изследванията за влагалищна чистота защото на нея и бил изчерпан лимита. След всичко това реших да си потърся друг лекар за раждането защото не можех да и се доверя повече. Така ми писна от всички меркантилни индивиди, с които се сблъсках откакато съм бременна.
Сега съм в изходна позиция и продължавам да търся лекар, които да поеме раждането и да следи бремеността ми до края.
Малко се отклоних от темата за което се извинявам.

# 44
  • Мнения: 2 891
Принципно съм против плащането под масата! Ако даването на пари те успокоява, иди в частна клиника. Там ще си платиш колкото искаш и после ще изтеглиш от здравната каса колкото ти се полага за нормално раждане и пак ще ти излезе по-ефтино.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт