950 лева за нормално раждане

  • 7 055
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Много са тези пари! А и те ще си вземат и от здр. каса което става още пове4е.
 И аз ще се присъединя към момичетата 4е е по-добре да отидеш в частна клиника. Смятам че трябва да има такива който до 900лв. да е нормално раждане. Сега си мисля 4е проверявах 4е в Торакс-Пловдив искат 600лв. а има още два Торакса в София.
 Това си е жива корупция, недей така. Ако искаш да си спокойна и да дадеш пари дай ги на частна клиника, където хората знаят за какво им плащат и ще получиш съответното обслужване. Ако ги дадеш на този лекар можеш ли да си сигурна 4е акушерката която ще те изражда ще е наясно какво точно си платила ...
jj okocha как става това с тегленето от здравната каса каквото ти се полага?

# 46
  • Мнения: 742
 Shocked това са много пари

# 47
  • Мнения: 8 769
Не бих дала таквиз пари на никой доктор. Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 2 891

jj okocha как става това с тегленето от здравната каса каквото ти се полага?

Четох някъде, че това може да се направи в частните болници, които има договор с НЗК. Сега не се сещам в коятема точно беше. Ако някоя майка се сеща, да пусне линк. Скоро беше, преди не повече от месец. Помня, че за нормално се полагаха от касата 800лв, а за секцио 1200 или 1600... нещо такова беше.


Уффф, търсих, но не го намерих  Tired

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 12:08 от jj okocha

# 49
  • София
  • Мнения: 568
Чакайте, много сте ми интересни. Веднага гледате да наплюете доктора. Ми той си казва тарифата, ангажира се да дойде през нощта, ако се наложи, да не ходи никъде уикендите, докато не мине раждането, с една дума да е на разположение. Това струва пари - неговата цена е толкова. Той така е преценил. Като нямаш възможност, отиди при Богословова, тя е добър специалист, беше шеф на родилна зала и се разбери с нея. Със сигурност ще ти вземе по-малко. А парите от здравната каса - 350 лв. си отиват за болницата, да не говорим, че всички лекари се оплакват, че тази сума не покрива разходите по едно раждане.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Уау,то пък бива бива,ама чак пък толкова... newsm11

# 51
  • София
  • Мнения: 1 371
Този направо се е улял . За още малко пари можеш да родиш в Токуда.
Ама, това е наистина много голяма сума. Че, в Токуда нормалното раждане без каса е 700, а с каса и избор на екип е 450, а няма място за сравнение за условията. То секциото струва към 900. По-добре като плащаш ги дай легално някъде - това плащане под масата си е направо престъпно.

# 52
  • Мнения: 1 925
Според мен тези пари са много за условията в Шейново, както са казали момичетата за още малко, можеш да родиш в Токуда или примерно във Вита, къде раждах аз.  Peace Във Вита нормалното е 1500 лв, но от ЗК ти е поемат 400 лв. и плащаш само 1100 лв., във Токуда нормалното е пак някъде там. По-добре избери някоя от тези клиники и ще се почустваш човек.  Peace Аз не бих рискувала да отида без оговорка на дежурния екип - това да попаднеш на добри специалисти или по-скоро хора, които ще си свършат добре работата, ще се държат добре с теб е въпрос на голям късмет.
Успех !
  bouquet

# 53
  • плевен
  • Мнения: 450
препоръчайте някой лекар в плевен

# 54
Аз мисля, че е нормално да платиш такава сума

# 55
  • Мнения: 219
Както са писали и по-горе и на мен тази сума за условията в Шейново/поне ако още са такива каквито ги помня преди 4 години/ е доста много висока!

# 56
Някой може ли да ми обясни "пакетите" в Св.София например 900 лв за раждане, което включва избор на доктор, вип-стая ит.н Някой ползвал ли е тази услуга? Какво е раждането и вип-стаята за колко дни е?

# 57
  • Мнения: 9 973
Аз раждах там януари и моето раждане излезе 1000лв и никак не съжалявам, че съм ги платила. И при мен разбивките бяха като при теб. Вярно, че са малко мизерни условията, обаче ако си вземеш ВИП, където таткото ще е постоянно при теб (и няма да му се мръщят постоянно някакви акушерки, че си влязъл в стаята на родилките.) нещата са поносими.
Ако искаш частна болница ти препоръчвам Света София на Мазнейкова - условията са перфектни и цената е 1200, ако не лъжа за нормално и 1400 за секцио.
Желая ти лека бременност и бързо и безболезнено раждане.

1800-зь секцио!!!!!!! Mr. Green

# 58
Категорично съм против всякакви пари под масата! Вие взимате ли пари под масата, за да си вършите работата, за която получавате заплата? Ами такъв ни е стандарта тук, такива са ни заплатите и това, че някои са избрали професията "лекар" не означава, че трябва да злоупотребяват с притесненията на пациентите дали ще си свършат работата добре.
И колкото повече има навити да плащат така, толкова по-зле става за всички!

# 59
  • Мнения: 8 769
препоръчайте някой лекар в плевен

Потърси в подфорум "Здравен справочник"

Общи условия

Активация на акаунт