Мъдрец - много, много, много боли

  • 222 228
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 520
Освен възможно най-скоро да отидеш на зъболекар - друго решение няма.

Надявам се, не е толкова страшно.

Аз мога да споделя , че и четирите ми мъдреца започнаха да растат едновременно. Правих снимка, най-правия е избил, като си помисля за болката - помислям и, че другите  опират в другите зъби (малко, но все пак), още от сега ми се мре.  ooooh! Зъболекарката ми каза, че са много добре, направо са си прави.

Но тогава и  болкоуспокояващи не ми действаха.

Отивай бързо, няма страшно. После ще си отдъхнеш.

# 31
  • Мнения: 341
И мен днес ми рязаха венеца,преди 3 часа.Аз също си правих снимка и моята зъболекарка ми каза ,че ми била малка долната челюст и трябва да се извади и ме прати при херург,който вчера ми сложи дрен а днес ми отряза месото за да може да расте зъба.Отказа да ми го вади.Искам да ви питам тези които са им рязали венеца много дълго ли ви боля след това,а и на мен ми сложи едно лекарство което падна ,а аз се притеснявам май нетрябваше да пада а какво ще кажете.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 914
A има ли някъде обсъждани добри хирурзи. Момичетата, които са си вадили или са си рязали венците и т.н., може ли да препоръчате някои?  Praynig

# 33
  • Мнения: 3 622
ipppi като ми вадиха първия мъдрец имах разрез с три шева, които ми махнаха след 5 дена и самото место зараства до 10 дена. Мъдреците са проблемни и ненужни зъби и няма нужда да стоят по добре да ги махаме 

# 34
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
A има ли някъде обсъждани добри хирурзи. Момичетата, които са си вадили или са си рязали венците и т.н., може ли да препоръчате някои?  Praynig

Виждам че си от София и горещо ти препоръчвам д-р Факих. Сутрин работи във факултета по стоматология, следобед в частния си кабинет. Има златни ръце. На свекърва ми вади кътник в стоматологията и й взеха 3 лв дарение мисля. Там работи сутрин в 101 каб. май беше. Обаче ако отидеш там може да попаднеш на стажант, да знаеш. Нямаш право на избор. За свекърва ми го извикаха специално той да вади защото има проблем със сърцето и е опасно ваденето. Като чух колко е доволна и как нищо не е усетила аз отидох в частния му кабинет да ми извади ретиниран мъдрец. Това е мъдрец който излиза накриво и бута останалите зъби. Моя още не се беше показал и го вади с операция. Излезе ми около 130 лв. Не съм усетила нищо и ако щеш ми вярвай не ми се наложи да пия обезболяващи след това. А съм най-бъзливата пациентка в практиката на много стоматолози. Специално бях извикала майка ми да гледа детето, мъжа ми да ми държи ръката, пих успокоително преди това да не треперя, противоалергично - подготвих се добре. Всички в кабинета бяха много мили, доктора се шегуваше с мен и ме разсейваше. После ми каза да си слагам лед на зъба и да ям много сладолед и аз се възползвах здраво от сладоледа:))))))
След мен заведох големия ми син да му прави операция на ретиниран кучешки зъб и също мина доста леко операцията, след което му сложи брекети и сега сина ми си ходи при него редовно за различни манипулации.
Аз самата имам още три мъдреца които чакаме да излизат ретинирани и ще се вадят и мисля следващия път като отида да извади направо два така и така ще ми обезболява цялата страна.

# 35
  • Мнения: 1 798
A има ли някъде обсъждани добри хирурзи. Момичетата, които са си вадили или са си рязали венците и т.н., може ли да препоръчате някои?  Praynig
Мен ме пратиха при друг, но той бил в отпуск и така попаднах на д-р Бранимир Първанов, работи на 6-тия етаж в 7-ма поликлиника. Етажа е изцяло дентално насочен.
Та въпросният лекар е изключителен професионалист, друго няма  какво да кажа, последният ми десен долен мъдрец ако ми дава ядове-пак ще ходя.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 914
martisun , твоят разказ ми беш от страшна помощ.  Hug
При мен става въпрос за същото- не е поникнал мъдрецъ, но от снимката се вижда, че бута съседните.
Но не ми е ясно, кога се решава да се вадят. Защото ти казваш, че имаш още 3 такива, т.е. те видели на снимката, но какво чакате? Другите ми 3, както споменах, си растат прави, но да питам все пак. newsm78

Една приятелка, като чу, че става въпрос за мъдрец и операция, веднага ми препоръча Д-р Факих. Каза, че ходи при него, взимал по- скъпо, но бил най- добрият. Но аз все пак исках да разуча по- обстойно. Като гледам, обаче при него ще ходя, че и мен малко ме е страх- поне да знам, че съм в добри ръце.
130 лв, не е чак толкова много май. Не знам как вървят цените за този вид интервенции.

А има ли нужда от придружител? Упойката сигурно те замайва. Никога не са ми слагали упойка.  Rolling Eyes
Също, ти кога си прави операцията? Като е толкова добър, сигурно е много зает, а и след Пълна Промяна...  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 679
Чувала съм, че при зъбобол помага чесън в ухото от страната, от която те боли, но връхчето на по-дебелата страна на скилидката трябва да е отрязано, за да потече от сока.

# 38
  • Мнения: 476
Да и аз съм го чувала това, от един приятел. Каза, че така го е заболяло ухото, че е забравил за болката в зъба.

# 39
  • Мнения: 679
Ами  вижте, това не е лечение на проблема, а само временно решение, да позатихне малко болката, докато идеш на зъболекар. Чак пък толкова да боли от чесъна не ми се вчрва. Чувала съм да се използва чесън в много такива случаи, като например за ечемик на окото, при ухапване от пчела, при хрема и др. Когато си насред гората например и изведнъж те ухапе пчела или те заболи зъб, ако нямаш нищо друго подръка, какво ти остава? Не че като човек тръгне из гората винаги носи чесън със себе си, но това е алтернатива. Тези лекове със чесъна ги знам от дете и дори съм ги пробвала, но въпросът е в това, че беше доста отдавна и вече не помня как точно съм се чувствала от чесъна.   Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 418
martisun , твоят разказ ми беш от страшна помощ.  Hug
При мен става въпрос за същото- не е поникнал мъдрецъ, но от снимката се вижда, че бута съседните.
Но не ми е ясно, кога се решава да се вадят. Защото ти казваш, че имаш още 3 такива, т.е. те видели на снимката, но какво чакате? Другите ми 3, както споменах, си растат прави, но да питам все пак. newsm78

Една приятелка, като чу, че става въпрос за мъдрец и операция, веднага ми препоръча Д-р Факих. Каза, че ходи при него, взимал по- скъпо, но бил най- добрият. Но аз все пак исках да разуча по- обстойно. Като гледам, обаче при него ще ходя, че и мен малко ме е страх- поне да знам, че съм в добри ръце.
130 лв, не е чак толкова много май. Не знам как вървят цените за този вид интервенции.

А има ли нужда от придружител? Упойката сигурно те замайва. Никога не са ми слагали упойка.  Rolling Eyes
Също, ти кога си прави операцията? Като е толкова добър, сигурно е много зает, а и след Пълна Промяна...  Simple Smile



и при мен е същото ,не е поникнал..усещам сега един дискомфорт от дясно където е -долен..и аз бих задала същите въпроси ....

# 41
Tozi mesec 03/2008 edno vadene na retiniran mudrec pri d-r Fakih e 152 Eur. Uchudvam se zashtoto po-nadolu cheta sumi ot po 130 lv pri nego, vqrno moze i da e mnogo dobur no mi izglezda dosta skupo

# 42
  • Мнения: 9 088
Ох, тъкмо писах в другата тема за мъдреците, но там не си уточнила че става въпрос за БГ...ужасно скъпо е това, нямам думи Confused

# 43
  • Мнения: 418
вярно,че е много скъпо...но ако си в много сигурни ръце ,ще си по-спокоен...

# 44
  • Мнения: 10
На мен ми извадиха 3 мъдреца в рамките на 3 седмици. По един на седмица. Горните бяха се показали съвем малко, но ги извади без операция. Явно само цепва венеца- излязоха ;есно. Долния излезе доста по трудно при условие, че той ми е пораснал отдавна и дори е лекуван преди много време. Понатиска, ряза, дори ми слага допълнително упойка, защото малко ме болеше, но и него извади. Всичко това става с упойка. Тя по принцип различно хваща- в смилъл че може да ви изтръпне само една част от венеца и съвсем малко от устата. При мен последния път ми се парализира долната половина на устата, част от бузата и малко от ухото. Това обаче не означава, че няма да може да говорите или да се движите. Просто тези места изтръпват, стават нечувствителни. Но това е възможно да стане, според мен, само ако ви вадят долен зъб. 13.50 ми сруваше ваденето на единия зъб, по здравната каса.
Ми май е това. Надявам се да съм ви била полезна. желая успех на всички с борбата с мъдреците.
Всичко ще свърши добре- бъдете сигурни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт