Мъдрец - много, много, много боли

  • 222 082
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
Не, никаква снимка не ми е правил. Директно ми клъцна месото.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 12
Миналия месец и при мен беше нещо подобно,но моя мъдрец се беше показал малко.Направих си снимка(и аз едва си отварях устата,но все някакси ми я набутаха),и отидох на хирург.Срещу 120лв ми цепнаха венеца и извадиха мъдреца(сега вече ме избива на поезия , но тогава.....),а и гнойна торбичка.Изписаха ми антибиотик и трябваше след 2 дена да си правя жабурки с тетра или лайка.След така наречената "операция" пих аулин и до вечерта си бях добре.При мен не се наложи да ме шият.
Желая ти успех.

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 489
Снимката е нужна,за да се знае има ли смисъл да се цепва венеца.Ако мъдреца е подпрял 7-и зъб и напъните да излезе са напразни направо се вади.Иначе за болката аулин или нурофен.И пак мъчи гадният зъб.

# 18
  • Мнения: 1 100
Снимката е нужна,за да се знае има ли смисъл да се цепва венеца.Ако мъдреца е подпрял 7-и зъб и напъните да излезе са напразни направо се вади.Иначе за болката аулин или нурофен.И пак мъчи гадният зъб.


Той се е показал отдавна. Просто сега го мъче едно месце, което вече го няма, но пак ме боли. Не мога да си навра и вилицата в устата. Боли ме като я отворя.

# 19
  • Мнения: 2 229
Ух май ми расте мъдрец, но не съм сигурна. Sad
От следобяд имам някакво странно напрежение там където трябва да е лявият долен мъдрец, няма болка, но не мога да си затворя плътно устата. Confused И както всички казват как боли страх ме хваща... Cry

# 20
  • Мнения: 1 798
Ух май ми расте мъдрец, но не съм сигурна. Sad
От следобяд имам някакво странно напрежение там където трябва да е лявият долен мъдрец, няма болка, но не мога да си затворя плътно устата. Confused И както всички казват как боли страх ме хваща... Cry
Не слушай хората не е толкова страшно. Има хубави упойки и добри орални хирурзи. А после само аулин-пих и друго, не действа.А с аулина  е съвсем поносим дискомфорта.

# 21
  • Мнения: 375
Ух май ми расте мъдрец, но не съм сигурна. Sad
От следобяд имам някакво странно напрежение там където трябва да е лявият долен мъдрец, няма болка, но не мога да си затворя плътно устата. Confused И както всички казват как боли страх ме хваща... Cry
Успокой се! Не е толкова страшно. И аз имах проблем с мъдреците. При мен се оказа че устната ми кухина е доста малка и долните ми мъдреци не можеха да израстат (костта ги подпираше), а пък горните ми се бяха забили в бузата и само ми възпаляваха лигавицата.  Cry
Значи първо си правиш снимка на зъбите, за да се види положението на корените. При мен се наложи операция за долните, но не е нищо страшно. Шиха ме, но с Аулин карах само два дена като на третия си ядях вече почти всичко. Важно е да се отиде на зъболекар преди да се възпали мъдреца, защото иначе трябва да пиеш антибиотици преди да го вадят, ако въобще при теб се налага това. А за жабуренето, знам че абсолютно ми забраниха да шабура каквото и да е поне седмица след като ме шиха.
Ако имаш проблем, пиши и мога да ти препоръчам зъболекар.   Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 914
На мен ми растат 3 мъдреца, но с тех няма големи проблеми, засега. Проблемът идва от 4, който не се е показал и от снимката се видя защо, подпрял е 7 зъб и расте към него. Sad Та ще трябва чрез операция да се маха. Но нямам добър хирург. Здравната каса предполагам поема такива операции.

А ми предстои сесия, празници... Като ви чета, май трябва да си отделя една седмица. Оф  Cry

# 23
  • Мнения: 3 622
bebsun първия ми мъдрец го махнаха защото имах подобен проблем. Не чакай дълго защото ще стане по лошо и може да се появи болка, която е доста силна. Махни го докато е време при добър хирург

# 24
  • Мнения: 341
А аз си мислех ,че мен ме боли,като чета направо ми настръхва косата какви поразии може да направи един мъдрец,аз утре съм на зъболекар,нопри мен болката е много по поносима пия всеки ден аулин и усещам само дискомфорт.И аз си видях едни бели точкина венеца,какво ли ме чака утре Shocked

# 25
  • Мнения: 1 798
Не се плаши, няма да има поразии, зъболекарят  ти преценя дали той може или хирург, снимката в цялата ситуация е най-важна-тя показва трябва или да се маха израстъка.
Имам куп познати с идеално израстнали мъдреци, имало място на редичката- покарали са. Mr. GreenАко няма място какво да се чака?
Хирурга, при който ходих е професионалист,  подуто ми е и от дясно долу, може и там да ми дава ядове, пак при него ще си ходя ако е необходимо.

# 26
  • DE
  • Мнения: 967
Да чукна на дърво - досега са ми израстнали 3 - проблем не съм имала!

# 27
  • Мнения: 476
Тук мъдреците ги вадят веднага щом израстнат. Казват, че вредата от тях е много повече от ползата. Аз съжалявам, че моите навремето никой не ме е посъветвал да ги извадя,  щях да си спестя доста щети. Да не говорим, че се развалиха преди още напълно да са се показали.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 914
Ами другите ми 3 си растат. Единият малко още се бори, но корените са си му направо.
Не знам и аз.  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 197
По този повод извадих 3 от мъдреците си. И много ме е яд, че и четвъртия не го извадих, защото миналия месец му правих пломба. Моите започваха да болят зверски при всяка сесия. И карах на Ацефин и кафе 2 седмици. След 6-тата сесия реших, че ми стига и ги извадих всичките. Нито един от тях не беше поникнал.

Общи условия

Активация на акаунт