Към пазаруващите онлайн от чужбина

  • 2 646
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 211
Аз само от ибей съм пазарувала, но нищо над 50$, не съм имала никакви проблеми. Напоследък гледах репортаж , че са зачестлипращанията на кокаин в колети, тоест ще зачестят и проверки....
Аз зна, че дори като пътуваш може да улекнеш с някой парфюм от куфара....но не ми се е случвало.

# 16
  • Мнения: 3 331
Имам около 3-4 поръчки от ЛаРедут и над 10 от Ягодка. Досега нямам загубена пратка или липсваща стока/да не предизвиквам съдбата все пак Praynig/.
А последната година имам около 4-5 пратки от чужбина/не покупки, а изпратени ми от приятели/. Получавала съм всичко изпратено, но май почти винаги ги получавах вече отваряни за проверка. Вътре имаше приложени протоколи, в които пишеше, че пратките са проверявани.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Няма нищо лошо и нередно в проверяването на пратките.Мисля си,че проблема е в ЛаРедут,защото момичетата,които имат липси пишат на дадения мейл и ги уверяват,че ще им бъдат пратени липсващите сток и ги пращат.За мен щом без проблем и разправии изпращат стоките,то те си знаят,че допускат грешки.

# 18
  • Мнения: 13 512
Аз зна, че дори като пътуваш може да улекнеш с някой парфюм от куфара....но не ми се е случвало.
аз няколко пъти съм "Олекавала"- с по няколко парф'ми. И сега с тези мерки за сигурност-не мога да си  нося покупките в ръчния багаж и  много лесно изчезват. Аман вече,човек само от летищата вече може да пазарува.

# 19
  • Мнения: 472
Имам случаи на няколко изчезнали и подменени неща(пазарени от "еbay").Проблема се оказа от нашите пощи.Писах много молби и оплаквания, докато ме вземат на сериозно от българските пощи.Накрая хванали крадците докато отваряли пакетите(гледах го по новините).Платиха ми обезщетение само за някои продукти.

# 20
  • Мнения: 220
И аз съм пазарувала 3-4 пъти от Ларедут, не съм имала проблем, освен в последната поръчка. Номера на панталона не беше този който си бях поръчала, а с 7 номера по-голям, но понеже не ми се занимаваше не съм им писала, пък и нищо не разбирам от този френски език Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 227
На мен пък ми изчезна един крем от поръчката от Ягодка и след хиляди разправии и пускане на жалби ми беше обяснено, че щом няма описание на продуктите, които се съдържат в колета нищо не мога да направя. Дори при съставянето на протокол не можели да опишат какво ми липсва и евентуално да търся обезщетение щом нямало опис от външната страна на кутията. Като им обясних, че пратката идва с опис ми обясниха, че този опис тях не ги бърка Shocked. Просто нямам думи!

# 22
  • Мнения: 271
Ами да .Разбира се че ще намерят как да се измъкнат.Ще лепят хората афиши на кутията какво ни изпращат защото ние така искаме,така е по нашите закони де.

# 23
  • Мнения: 13 512
Има опис и той е вътре в кутията. Тия ненормални ли са? Да им  сложат опис отвън, че да им е по-лесно...да отварят само тези, дето им трябват.  #Cussing out

# 24
  • Мнения: 271
Боже Монда как се чудиш.Да не забравяме че живеем БГ.

# 25
  • Мнения: 13 512
Не, аз се чудя на тези, които се съгласяват с тях.
Аз имах пререкание за получаването срещу лична карта.  Тъй като от половин година нямам лична карта, си ги получавам с шофьорска книжка. Но има една служителка, която се запъва и казва Не може. Давало се само срещу лична карта! -Защо?
-Ами за да сверим адреса...
Ами адреса, на който си получавам известията не е домашният ми адрес, а служебния. КАкво ще удостоверявате?
-Ами не знам, така е.
Нелогична от всякъде и се запъва- и тя не знае защо.
Аз тегля пари и договори сключвам с шофьорската си книжка, тя ми ояснява как колет не мога да получа !

Чл.80. (1) Колетните пратки се предават лично на получателите или на упълномощени от тях лица след удостоверяване на самоличността им.

Не се оставяйте да ви говорят врели-некипели и да се измъкват.

# 26
  • Мнения: 13 512
НАРЕДБА No 4 ЗА ПОЩЕНСКИТЕ СЪОБЩЕНИЯ

ВСЕМИРНА ПОЩЕНСКА КОНВЕНЦИЯ


Раздел ХII
Отговорност на пощенската служба

Чл.152. (1) За изгубване, ограбване или повреждане на международни пощенски пратки, ценни писма и колети на подателите се заплаща обезщетение при условия и размери, установени от всемирната пощенска конвенция и специалните споразумения, сключени със съответната държава.
(2) Получателят на международната пратка има право да получи обезщетение само след като се получи съобщение от чуждата пощенска администрация, че подателят се е отказал в негова полза.
(3) Обезщетението за изпратените от страната международни пощенски пратки се изплаща на подателя в български левове съобразно размерите, определени в тарифите за международни пощенски пратки.
Чл.153. Органите на министерството на съобщенията не носят материална отговорност за изгубването, ограбването или повреждането на международни пощенски пратки в случаите, когато:
1. това е станало при извънредни (непреодолими) обстоятелства (земетресение, наводнение, пожар), ако са били взети всички възможни предохранителни мерки за запазване на пратките;
2. не е възможно да се направи справка поради унищожаване на служебните документи при форсмажорни обстоятелства и не е проявена небрежност от пощенските служители;
3. това е станало поради изключителна вина на подателя - слаба опаковка, непълен адрес, недопълнен в дадения с уведомлението на пощенската служба срок, или се дължи на естеството на изпращаните предмети.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 17:51 от monda

# 27
  • София
  • Мнения: 293
Една от Ларедут пратките ми дойде през пощата. Оттам ми липсваха едни обувки.
Проблем с пратките през митницата не съм имала, независимо дали са били преопаковани или не.
От Ягодката съм получавала пратки, които определено са били преглеждани от пощаджийките, но досега не съм имала липси оттам.

# 28
  • София
  • Мнения: 227
А как ни изпращат пратките от Ягодка - препоръчано или като обикноженна прака? newsm78
Ако били изпратени като обикновенна пратка - нищо не можело да се направи

# 29
  • Мнения: 13 512
пощенските администрации отговарят:
1.1.1. за загубването, ограбването или повредата на препоръчаните пратки, за обикновените колети и за пратките с обявена стойност;
1.1.2. за загубването на пратки с доказана доставка.

Общи условия

Активация на акаунт