За подсладената водичка?

  • 2 776
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Захар във водата не се слага. Нито през първата седмица, нито след това. Това за бебешката жълтеница и захарната вода са абсолютно неверни неща, билирубинът се изхвърля от организма чрез изпражненията. Освен това бебето привиква с вкуса на сладкото.
По другия въпрос-продава се Натурална минерална вода Бебе, която май не е нужно да се преварява.

Щом кърмиш не е нужно да даваш вода, аз лично не давам. ...

Абсолютно съм съгласна с това мнение.
Същото важи и за АМ.
Бебето обикновено поема достатъчно вода с кърмата/млякото и няма нужда от вода преди да е захранено.
Вода се предлага, когато започне захранването.
Учуди ме малко и оризът, който даваш. Морковът - също - някои бебета проявяват алергия към морковите. Лично мнение - не бих започнала да захранвам преди 6-тия месец  Peace. Но ти сама решаваш по този въпрос.
Аз захар никога не съм слагала, както и не съм преварявала вода (ползвам кана за пречистване). Вода им предлагах само по една глътка след ядене - уж да си "изплакнат" устата, но до 6-7-ми месец отказваха категорично (за 7 месеца да са им се събрали не повече от 60-70 г. вода общо).

# 16
  • Мнения: 285
Захар във водата не се слага. Нито през първата седмица, нито след това. Това за бебешката жълтеница и захарната вода са абсолютно неверни неща, билирубинът се изхвърля от организма чрез изпражненията. Освен това бебето привиква с вкуса на сладкото.
По другия въпрос-продава се Натурална минерална вода Бебе, която май не е нужно да се преварява.

Щом кърмиш не е нужно да даваш вода, аз лично не давам. ...

Абсолютно съм съгласна с това мнение.
Същото важи и за АМ.
Бебето обикновено поема достатъчно вода с кърмата/млякото и няма нужда от вода преди да е захранено.
Вода се предлага, когато започне захранването.
Учуди ме малко и оризът, който даваш. Морковът - също - някои бебета проявяват алергия към морковите. Лично мнение - не бих започнала да захранвам преди 6-тия месец  Peace. Но ти сама решаваш по този въпрос.
Аз захар никога не съм слагала, както и не съм преварявала вода (ползвам кана за пречистване). Вода им предлагах само по една глътка след ядене - уж да си "изплакнат" устата, но до 6-7-ми месец отказваха категорично (за 7 месеца да са им се събрали не повече от 60-70 г. вода общо).

Започнах захранването на 4,5 месеца по съвет на педито, защото се съмняваше за анемия- бил много беличък-хемоглобина му беше 105. Ориза го давам под формата на оризова безмлечна каша на Милупа-не мисля че е грешно, тъй като някои майки захранват именно с такава каша-досега съм дала два-три пъти. Започнах умишлено със зеленчуково пюре, а сега искамда огранича захарта, защото мисля че съм закъсняла вече, но педито чак сега ми каза че мога да я спра.

# 17
  • Мнения: 2 242
Никога не съм давала подсладена вода и по принцип съм много против допълнително подслаждане на храната със захар Peace
Вода давам Изворна, преварявах до 10-11месец

# 18
  • Мнения: 4 965
Оризът ме притеснява заради глутена - ако не бъркам, в него се съдържа глутен, а той не се препоръчва за бебета под 10 мес. възраст  newsm78.
Захранването с каша не е погрешно, разбира се. Важното е да е безглутенова  Peace.
А този педиатър не ми харесва, честно казано  Thinking.

# 19
  • Мнения: 285
Да, кашата на Милупа е именно безмлечна и безглутенова. Но за подсладената вода вече май се попретесних, че съм доста закъсняла като чета всичко написано дотук.....дали е много погрешно че още я подслаждам дори  малко? Ами и аз не си харесвам много педито, но и не й се доверяваммного....затова като не знам нещо и се сетя питам вече тук във форума и после си преценявам дали да слушам педито или как точно да процедирам.

# 20
  • Мнения: 5 475
Никога не съм давала подсладена вода и по принцип съм много против допълнително подслаждане на храната със захар Peace

и аз така!

# 21
  • Мнения: 2 891
Не съм слагала никога.

# 22
Да, кашата на Милупа е именно безмлечна и безглутенова. Но за подсладената вода вече май се попретесних, че съм доста закъсняла като чета всичко написано дотук.....дали е много погрешно че още я подслаждам дори  малко? Ами и аз не си харесвам много педито, но и не й се доверяваммного....затова като не знам нещо и се сетя питам вече тук във форума и после си преценявам дали да слушам педито или как точно да процедирам.

спираШ захар и сол до годинка, сменяШ педиатъра с истински (питай го кога за последен път е 4ел книжка и от коя година е книжката естествено)

# 23
  • Мнения: 1 081
Съвсем в началото, но аз и не давах често вода. Сега давам само преварена, когато си поиска и е много топло

# 24
  • Мнения: 1 986
  Никога не съм подслаждала водата Thinking
  Все още преварявам вода Peace

   Azaf,оризът НЕ съдържа глутен Hug

# 25
  • Мнения: 4 965
...

   Azaf,оризът НЕ съдържа глутен Hug

Не съм съвсем сигурна  Peace - виж какво намерих:
http://kulinar.gbg.bg/foodview.php?spid=25
Изглежда зависи от вида на ориза  newsm78.

# 26
  • Мнения: 1 986
 Да... newsm78...може би си права,аз четох в Библиотеката на Кърмаческия..Освен това,оризовите каши ги водят безглутенови и ги препоръчват за захранване Thinking

# 27
  • Мнения: 4 965
...,оризовите каши ги водят безглутенови и ги препоръчват за захранване Thinking

Вероятно ги обработват така, че да премахнат глутена. Не знам. Thinking

# 28
  • Мнения: 1 165
Давала съм подсладена вода само в началото,когато бяхме с жълтеница.После спрях и чайчетата,защото и те са подсладени.Моята буба пропи вода едва след 6-ия месец .

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Никога не съм слагала захар във водата на дъщеря ми Peace

Общи условия

Активация на акаунт