бременност и дълго пътуване с кола

  • 8 603
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 292
Мами,
бременна съм в третия месец и след седмица ще пътуваме из Европа с кола за около 14 дни.Тази екскурзия е планирана мн преди да разбера,че ще имам бебе.За сега се чувствам мн добре,но ме интересува дали според вас е добре да пътувам и дали има мами,които са го правили това.  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 068
Ако си добре мисля че няма нищо страшно да си направите една екскурзия.
Мен лично не ми допадаше возенето с кола през 2 и 3 месец постоянно усещах придърпване в долната част на корема и при най-малката дупка.

 Grinning

# 2
  • Мнения: 27 524
Може, аз бременна пътувах Брюксел-София и обратно, а и след това пак. Няма проблем. Просто избягвайте лоши пътища, на които много ще друса и обезателно на 2-3 часа спирайте и се разтъпчи малко. Това е  Hug Приятна екскурзия и честита бременност   bouquet

# 3
  • Мнения: 617
И аз пътувах  в края на 2 и началото на третия месец от бременността. Пътувахме с колата и правихме разходки из Родопите. Добре ми се отрази пътуването и смяната на обстановката. Когато питах генеколога ми - дали мога да пътувам, той каза не е благоприятно да съм на някакви вибрации, които се получават в колата и най много да изминавам на ден около 30 км. Тогава поисках и мнение и на друг специалист, който ме увери че бременоста ми засега била нормална и само зависи от мен, как ще се почуствам.
И така миналата година в края на август месец изминахме повече около1000 км, беше страхотна почивка.
Така че ти пожелавам приятно пътуване и пии повече течности в големите жеги  Peace

# 4
  • Мнения: 4 965
Зависи от това как се чувстваш и от мнението на гинеколога ти.
На мен ми беше забранено изобщо да се движа и 8 месеца изкарах в леглото.
Шефката ми е накъде в 5-тия месец и постоянно е на път - имаме доста командировки из страната. Освен умората, няма други проблеми и се чувства добре.
Т.е. посъветвай се с лекар и задължително обсъдете какви лекарства можеш да вземаш при евентуално неразположение по време на път. Важно е и да подбирате маршрута - ако пътят е хубав, а колата стабилна и не друса много - ти прецени.

# 5
  • Мнения: 223
Ако се почувстваш некомфортно спрете да починете. Много течности. Приятно пътуване!!! Вибрациите не трябва да са постоянни, като например влака - това каза моя гинеколог.

# 6
  • Мнения: 3 069
Много некомфортно се чувствах в колата, дори и на къси растояния.
Чела съм по въпроса, че могат да се получат контракции при пътувания в кола и градски транспорт, но при всеки е индивидуално.Ако нямаш прблемна бременност опитай...

# 7
  • Мнения: 998
Ако се чувстваш добре и нищо не те боли няма проблеми. Аз сега в шестия ходих до Виена за 4 дни с колата и нищо ми няма  Stop

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Аз не бих рискувала, може би защото имах рискови бременности.
Трябва да знаеш, че друсането в колата предизвиква контракции.
Посъветвай се с лекар, може да си вземеш някой хапчета за всеки случай.
Но за мен 14 дни в кола са много, ако не дай си Боже нещо се случи после ще се обвиняваш

# 9
  • София
  • Мнения: 1 247
Първо питай доктора си независимо дали се чустваш добре или не.Най-добре ще ти обясни как да пътуваш и т.н.
Помисли добре кое е по-важно за теб-почивка или бебо.
Аз лично съм пътува през бременосттта си няколко пъти до морето с почивки и предварително съгласувано с доктора който и каза да пия преди път папаварин за успокоение на матката по време на пътя. Peace

# 10
  • Мнения: 5 475
Консултирай се с лекар,относно твоето здравословно състояние. Peace
Ако всичко е наред,приятно изкараване. Hug

# 11
  • Мнения: 207
Според мен ням проблем,ако се чувстваш добре де  Simple Smile аз от началото на бременността пътувах.

# 12
  • Мнения: 1 298
Аз пътувах Хага - Бургас и след месец обратно. Simple Smile Бях 6-7 месец.
Нямах никакви проблеми, даже шофирах повече от съпругът ми. Контракции не съм получавала, въпреки че друсане имаше.
Аз лично се бях подготвила за някакъв кошмар, но пътуването беше супер.
Успех и на теб!

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ако се чувстваш добре защо не? И аз за момента не спирам да пътувам. Ако те притеснява нещо допитай се с лекаря ти, моята гинеколожка лично не беше възхитена от идеята всяка седмица да пътувам Сл.Бряг-Пазарджик, но след като се чувствам добре не виждам причина да не го правя.

# 14
  • Мнения: 22 414
Е аз лично чак 14дни не съм пътувала. Но миналият месец пътувахме до Румъния, в едната посока пътят е около 6часа и нямах никакъв проблем. А и ти ще имаш почивки, така че няма да сте постоянно на път.

Общи условия

Активация на акаунт