СПЕШНО!!! Съвет за предварителен договор!

  • 10 132
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 603
Ето ти телефона на нотариус в Сф, свестен е , може да се консултираш и с него. Каракашев- ********

Valeto, ти сериозно ли ???
Ами да, защо??? Само се опитвам да помогна , а този го познавам, нещо лошо ли има?
Нали е само за консултация?? Направо ме притесни с този въпрос....

Аз също имам прекрасни впечатления от този нотариус, но някак не ми се струва много коректно така да му изписваш телефона.
По-добре го изтрий, а после го прати на лични Peace.


Всъщност подобни неща имам впредвид:
http://www.standartnews.com/archive/2005/12/20/investigate/

м/у др. не е единичен случай.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 272
Момичета много съм ви благодарна за отзивчивостта! Много ни помогнахте !!! Съветите ви бяха безценни! Консултирахме се с адвокат и подписахме договора.

" Уловката" а е че собственика сам ще прави ремонта , понеже е строител, а материалите ще ги вземе на едро. Стори ни се нормален човек.Не ми приличаше на мошеник. Звучи наивно, но ..интуиция. Извиках и баща ми да е с нас за резспект.

Мисля че притесненията ни бяха напразни. След 2 месеца ще сме в ново жилище. Може и по - рано, но крайния срок е 2 месеца, за по сигурно.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 603
Късмет.
Дано го направи много хубаво, че и по твой вкус да е.
И да се похвалиш, като се нанесете.

# 33
  • Мнения: 6 155
Браво.
Дано всичко е наред и скоро да се похвалиш с новото жилище Peace


п.п. А договора заверихте ли го при нотариус?  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 1 272
Обещавам да ви държа в течение. За сега няма да коментирам, защото всичко звучи прекалено хубаво за да е истина.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честито!

п.п. А договора заверихте ли го при нотариус?  Laughing

 Joy

Напълно съм съгласна с Биби за документалното оформяне на сделката и условията за действителност. Peace

# 36
  • Мнения: 1 187
Без да те плаша, бъдете много внимателни при подписването на договора. Нас така ни излъгаха с един предварителен договор. Дадохме капаро, подписахме договора и в деня в който трябваше да е прехвърлянето онези се отказаха. Отказаха и да върнат капарото. Работихме с брокер и подписите бяха положени пред адвокат. И какво от това?! Консултирахме се с още двама адвокати. Нищо не можела да се направи! Казаха че дори да ги осъдим, парите едва ли ще ни ги изплатят в двоен размер както беше уточнено в предварителния договор, ако някоя от страните не спази задълженията си. В крайна сметка накрая си взехме капарото, след призовка и предупреждения от адвоката, но загубите много.... и нерви, и алтернативно предложените ни апартаменти, и много пари хвърлени на вятъра по адвокати, парите на брокера който също отакза да ни върне.... въобще замесихме се в един измамен кръг. А онези си излязоха чисти от цялата работа и без да им пука за нищо. 

# 37
  • Мнения: 326
=

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 10:12 от valeto

Общи условия

Активация на акаунт