Не иска да яде- какво да правя?

  • 622
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
На 8 м. сме. Не иска да яде обедно хранене със зеленчуково или месно пюре, с ядене или супа. Въобще не ги иска- блъска, маже- мъчение е да се храним наобед. В същото време ако дам крем, кисел, каша, плод, плодово пюре отваря устата с охота, значи иска да яде , но сладко а не солено. Дайте съвет, моля ви, какво да правя с обедното хранене???

# 1
  • Мнения: 1 081
Пробвай да слагаш по малко в млякото докато посвикне с вкуса, после може би ще ги прояде, не с охота, но поне пробвай така.

# 2
  • Мнения: 2 587
Давай смесено(плодово-зеленчуково) като в началото даваш повече плодово и постепенно почваш да го намаляш докато свикне със вкуса на зеленчуковото.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
И мойта дъщеря понякога така прави.Стиска устата и не иска да яде.В момента в който и покажа бурканчето с плодовото пюре и зяпа.И така държа бурканчето с едната ръка с другата храня с пюре,било то зеленчуково или месно.После и давам плодово за десерт:)

# 4
  • Мнения: 244
Моето бебе например сутрин хич не иска АМ,но ако му дам нещо друго яде  bouquet

# 5
  • Мнения: 676
Слагай към зеленчуковото пюре малко плодово, за да стане по-сладичко и постепенно намалявай плодовото- ще свикне просто се изисква малко време.

# 6
  • Мнения: 391
Възможно е пюретата ,които й предлагаш да не са вкусни или да са твърде груби за нея.
Какви пюрета й даваш ,на кои фирми ?

Дъщеря ми не харесваше някои месни и зеленчукови пюрета на Хип  и на Семпер ,но пюретата на Гербер и Нестле  ядеше с удоволствие.

При смесване на зеленчуково с плодово пюре се получава странна смес ,която изобщо няма да й хареса. На 8 месеца вече децата са "в час" и не се лъжат така лесно.Поне дъщеря ми не се лъжеше. Но щом твоята така категорично отказва ,явно  и  тя  е наясно какво иска Simple Smile


# 7
I моита дъщеря е същата от готовите пюрета яде само тиква с картов ,иначе аз и готвя правя и следното пюре и го харесва ако иаскате пробваите: 2 моркова 1/2 тиквичка,1 ябълка, 1 печена червена чушка ги варя на пара и пасирам с малко масло пюрето става сладко ,а за месното същото но слагам 2 кубчета месо.
Дано да ви хареса напълно ви разбирам защото аз всеки ден и готвех и на обяд стискаше устата докато открих вярната комбинация.

# 8
  • Мнения: 7 947
ООО, и при нас беше така и се чудех какво да правя! Най сетне се реших и един ден като не искаше да яде на обяд го оставих гладен да заспи.Като се събуди - пак му дадох обедното и пак не искаше.След 1 час опитах пак - и глад го гонеше понеже - лека полека започна да яде!Също ако вече хапвате кисело мляко /ние от 10ти месец/ - слагай му в зеленчуковите пюрета - аз така правех и така му харесваха повече.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Моя син е така от самото начало на хранене с лъжица.
Ставам клоун докато той се храни, чета книжки, звъни ми телефона, давам нещо в ръцете, за да не ги размахва постоянно....Препотявам се докато го нахраня.
Не го тъпча, гледам само малко повече от половината да изяде и повече не се мъча. Който е гладен ще яде.
Сега от топлото и зъбите изяжда половината си порция, вчера и АМ ми отказа. Но не дава вид на гладен.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
и ние сме в това положение.уж си ядяхме и изведнъж като отказа зеленчуковото пюре ужас Crazy аз добавям малко тиква,но и така го тказва понякога.

Общи условия

Активация на акаунт