За ранното премахване на дневния памперс

  • 2 361
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 441
Синът ми скоро ще навърши 2 годинки.Зимата като пуснаха парното махнах дневният памперс,но и лятото понякога го изпишвах на гърнето или навън.Сега ползва памперс само като спи.Успех на всички мами решили рано да махат памперсите  Hug

# 16
  • Мнения: 601
Сега като има памперси ще се възползвам от тях на 100% и не смятам да се връщам 20 години назад от времето на нашите майки,които са прали в несвяст пелени или пък да го дебна цял ден да се изчурка на гърнето като мога да му сложа памперса и да го изкарам на раходка да си играе.Да живей ПАМПЕРСА.
Считам,че е твърде рано.Има си време за всичко Wink.

# 17
  • Мнения: 1 467
Моето дете е още малко, но темата ми е интересна. Видях, че се продават памперси тип гащи, може би биха помогнали, хем детето има чувството, че е с гащи, хем ако се изпусне, си е памперс:) Пробвали ли сте ги?

# 18
  • Мнения: 875
Моето дете е още малко, но темата ми е интересна. Видях, че се продават памперси тип гащи, може би биха помогнали, хем детето има чувството, че е с гащи, хем ако се изпусне, си е памперс:) Пробвали ли сте ги?

не съм чула за тях. дай повече инфо  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 418
   И аз съм на мнение,че памперса е хубаво да се махне по-рано.
   Чакам бебока ми да почне да седи стабилно и ще го запозная с гърне.
   Като видя ,как му се променят игрите,след като го оставя без памперс!
   Движи се по-гъвкаво,по-свободно,с повече удоволствие!
   А памперса така му прерязва коремчето и краченцата,ужас!
   Искам да се освободи от него колкото може по-бързо!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да има такива гащи,че и по евтини от памперс и либеро.Не се заблуждавайте че е по удобно,гащите са тесни, отстрани имат места за по лесно късане при смяна на памперс.Че като започнеш да слагаш и сваляш на 3-4 път без да искаш пак ще ги скъсаш.Не ми е това въпроса.Махнала съм дневния памперс на дребния от 4-5 дни,но май от много каране да седи на гърнето не ще да го погледне и пада един рев,ужас.Но намерих безпогрешен вариянт отиваме в банята и пускам душа и веднага се изпикава ,но се притеснявам че в яслата ще искат да седят на гърне,та въпроса ми е да продължавам ли в банята и да се надявам че в един момент ще приеме да седи на гърнето или да настоявам за гърнето.

# 21
  • Мнения: 114
Моето дете е още малко, но темата ми е интересна. Видях, че се продават памперси тип гащи, може би биха помогнали, хем детето има чувството, че е с гащи, хем ако се изпусне, си е памперс:) Пробвали ли сте ги?

не съм чула за тях. дай повече инфо  Simple Smile
Има такива гащички на Хъджис и Памперс има и на други марки.Удобни са имат също размер според килограмите на бебето както памперсите.
Иначе за гърнето съм съгласна с БЕТТА Аз процедирах по същия начин с дъщеря ми.Слагах я през около половин час на гърнето за около 1-2мин. и като се напишкаше в гащите я преобличах.Когато излизахме на разходка и слагах памперс-гащи, вечер памперс.Много бързо се научи да ходи на гърнето и още на година и половина спеше през деня и през нощта без памперс.
Пожелавам ти УСПЕХ

# 22
  • София
  • Мнения: 1 941
Мисля, че ще е чудесно, ако успееш. Детето само ще ти покаже става ли или не става. Няма нищо лошо да е по гащички, напротив.

# 23
  • Мнения: 441
Но намерих безпогрешен вариянт отиваме в банята и пускам душа и веднага се изпикава ,но се притеснявам че в яслата ще искат да седят на гърне,та въпроса ми е да продължавам ли в банята и да се надявам че в един момент ще приеме да седи на гърнето или да настоявам за гърнето.
Моят син също не иска да пиша в гърнето седнал,но когато е прав му е забавно.На гърнето сяда,когато има да ака.Сега времето е топло,можеш и на вън да опитваш да го изпишваш(ако ти се занимава естествено).Преди си носех чашка за еднократна употреба и пишаше в нея(после я изхвърлях),сега е много доволен като напиша някоя дърво.Успех  Peace

# 24
  • Мнения: 545
Ще следя темата с интерес! И аз възнамерявам да пробвам Ева на гърне, след като се научи да сяда. Тия американски щуротии за деца с памперси на 2-3 годишна възраст ми се струват глупост. Да ме прощават мамите, дето са на противоположното мнение - тука споровете са нещо от рода на "секцио или нормално раждане".  Laughing Още повече, че братовчед ми е женен за американка и имаха голям проблем с тяхното дете, което на две и нещо още носеше памперси. Гомял зор, докато се научи беше.

# 25
  • Мнения: 8 242
Тони ака на гърне от 6тия месец, малко след като се научи да седи стабилно сам. Досега за 1/2 година сме имали точно 3 пропуска в памперса и то по-скоро заради мен  Rolling Eyes
За пишкането - пробвам го от 10тия месец да е без пампер (откакто се затопли времето), но е малко по-сложно.. Както казва мъжът ми - препикава като малко кученце - точно на 5-10 минути по малко пишква и постоянно махаме и слагаме гащи.. Малък празник е  Crazy Пробвам и с памперс-гащите, но не са ми много удобни.. Абе надявам се туй лято да го махнем пустия памперс, ама да видим  Crazy

# 26
  • Мнения: 131
Здравей,
С/д мене няма такова нещо като рано или късно.Всичко зависи от бебето и тебе самата,а и от това през кой период е родено бебето.Това е важно,защото през летният период е по-лесно,а и не се притесняваш да не настине като се напиша.Ние бяхме така с акането(от 7 месец) и до сега не ми се нааква нито в памперс,нито вън,но за пишането дойде един период ,преди 3-4 месеца,в който почна да я дразни и сама да иска да го смъква и да ходи до тоалетна.Аз лично не бързах,защото това никога не ме е притеснявало и чаках тя сама да пожелае,а и ако ходи на ясла дори да е научено,пак привиква за малко(от стреса..).Та сега като я взема от ясла,махам памперса и до вечерта сме все по гащички,така също и през почивните дни по цял ден.Но тя вече осъзнава и все пак понякога пак се дразни като я питам дали и се ходи...

# 27
  • Мнения: 29
Аз съм от майките, които са мързеливи и за пръв път свалих памперса на моя син на 2 години и 6 месеца. До този момент не беше оставал изобщо без памперс нито денем, нито нощем. Два-три месеца го подготвях, че ще сваляме памперса, че трябва да ака и пишка на гърне и все в тоя ред на мисли. Когато го оставих без памперс точно за 2 дни се научи да казва и върши нуждите си на гърне. За 1 седмица се подмокри само 3 - 4 пъти. Днес е точно една седмица от началото на обучението и от 2 дена нямаме гаф. Всичко стана лесно, бързо и без стрес за мен или детето. Просто то е достатъчно голямо, за да осъзнава за какво става въпрос. Толкова за моя опит.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз мисля да се захващам  с този въпрос Simple Smile Имах добри постижения, когато започнах, но Ники проходи още на 10м. и половина. Всичко отиде на кино, ставаше от гърнето и заминаваше. Досега успявам един два пъти да го сложа, след сън. Смятам да купя пликчета и да махна килими и да се захващаме отново. Не искам да се носи памперси цяло лято и да се спарва!

# 29
  • Мнения: 1 467
Абе тая чужбина понякога е изкривена работа. Тук в Италия виждам през цялото време деца на 5, 6 години в количка, супер разглезена история..нещо не ме кефи.

Общи условия

Активация на акаунт