За ранното премахване на дневния памперс

  • 2 348
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Откакто разбрах за форума на BG-Mamma (един месец) започнах първо да се консултирам с вас мамите. Много е лошо човек първо да действа, а след това да мисли. Аз така правех досега с някои неща, свързани с храненето. Затова си казах, че от сега нататък каквото реша да правя първо ща се консултирам с вас, ще събирам мнения, и накрая ще направя правилния избър, надявам се. Та да се върна към въпроса. Сина ми е на 10 месеца. От един месец го уча на гърне. Засега добре се справяме. Всеки ден си ака не него. пишка ситрин като стане, през деня - преди и след спане и така. Но това вдигане и сваляне на памперса направо ме влудява. Мислех си дали да не му кипя 10 чифта гащички, потници и къси панталонки и вече да не му слагам през деня памперса, а само през ноща. А като излизаме може и да му слатам от гащичките на памперс (били по-скъпи) . Страх ме е да не би да избързам. Вие какво мислите по въпроса

# 1
  • Мнения: 1 353
Може би различно от другите-мисля,че още е рано Confused.

# 2
  • Мнения: 1 440
Ами ние от месец също сме така...Просто като стане я слагам на гърнето и махам памперса. Така стои докато излезем на разходка. На вън слагам от гащите на Памперс (Pampers Let's go), а после вкъщи пак махам памперса и отново го слагам през нощта. Когато е без памперс държа бодито откопчано, а надолу слагам панталонки..така че ако се напишка, намокря само гащите (в повечето случаи),а бодито - не. Е, няма как изпуска се детето, защото все още не може да казва, че иска на гърнето...но мисля, че имаме доста голям успех за сега Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 688
Откакто стана на 10 месеца Яна, й махнах памперса вкъщи. Имаме гащи, ританки, блузки вместо бодита и сменям, като се намокри. Първите дни хич не я улучвах, хем я слагах на половин час. Но сега знам горе-долу колко често пишка и намалихме пропуските. Днес например я изпуснах само веднъж за времето, в което не бяхме навън, а е пишкала поне 6-7 пъти в гърнето и почти няма случай да я слагам, без да прави нищо. На едната разходка, понеже беше по-кратка - около час и нещо, даже не беше пишкала в памперса. Като се прибрахме - веднага на гърнето и така. По време на обедния сън също стана, пишка и пак я сложих да спи.

Ако искаш да го учиш сега, няма смисъл от държане с памперс:
1. Защото трябва да се намокри, за да разбере, че е неприятно, което с памперса не става.
2. Трябва да се мокри за седмица-две, за да му хванеш интервалите и признаците, че прави нещо и да започнеш да го изпреварваш, като го видиш, че се приготвя.

Има доста теми за Естествената бебешка хигиена и Ранното слагане на гърне във форума, виж ги.

И успех!

# 4
  • Мнения: 1 264
Щом се справяте с гърнето, махай памперса през деня. И без това той само спарва дупето. Мисля, че колкото по-рано се махне е по-добре за детето.  Peace
Аз още се опитвам да науча Калоян да ака в гърнето, но не винаги го хващам. Махала съм памперса 2-3 пъти за по час-два вкъщи. Надявам се през лятото да успея да махна дневния памперс.

# 5
  • Мнения: 394
слагането на гърне на 10 месеца въобще не е рано за мен. аз изпишквам Нина  от 3 месеца и с изключение на един период от около 2 седмици я изпускам да пишка в гащите от 2 до 4 пъти на ден.  мисля, че е добре да махнеш памперса докато сте в къщи. освен това ми се струва, че с по-малко дете е по-лесно и безболезнено приучаването към тоалетна хигиена.

# 6
  • Мнения: 2 039
Откакто стана на 10 месеца Яна, й махнах памперса вкъщи. Имаме гащи, ританки, блузки вместо бодита и сменям, като се намокри. Първите дни хич не я улучвах, хем я слагах на половин час. Но сега знам горе-долу колко често пишка и намалихме пропуските. Днес например я изпуснах само веднъж за времето, в което не бяхме навън, а е пишкала поне 6-7 пъти в гърнето и почти няма случай да я слагам, без да прави нищо. На едната разходка, понеже беше по-кратка - около час и нещо, даже не беше пишкала в памперса. Като се прибрахме - веднага на гърнето и така. По време на обедния сън също стана, пишка и пак я сложих да спи.

Ако искаш да го учиш сега, няма смисъл от държане с памперс:
1. Защото трябва да се намокри, за да разбере, че е неприятно, което с памперса не става.
2. Трябва да се мокри за седмица-две, за да му хванеш интервалите и признаците, че прави нещо и да започнеш да го изпреварваш, като го видиш, че се приготвя.

Има доста теми за Естествената бебешка хигиена и Ранното слагане на гърне във форума, виж ги.

И успех!
Значи цял ден правехте почти само това-слагане на гърне през половин час  Shocked Това дете как издържа???Не одобрявам прекалената дресура на бебета,смятам да го пробвам след годинката  Peace

# 7
  • Мнения: 256
Мами, да споделя че много ви се радвам, че толкова отрано се опитвате да научите малчовците си да са без памперс. bouquet Аз все още нямам опит, но съм твърд привърженик на идеята. Някакси ми е трудно да възприема дечица на по 2-3 годинки, които са още с памперси. Не е здравословно за детенцето според мен, да му се запарва дупето по цял ден. ooooh! Успех ви пожелавам и се радвам, че има хора, които мислят като мен. Пък ще споделяте опит живот и здраве! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Днес бяхме на лекар-детски нефролог,защото сина ми е роден с дефект на бъбреците.Лекарката ми каза,че е крайно време да започна да го уча да стои без памперс.Според нея сега е най-подходящото време-и физически и психически.Моя приятелка постигна изключително добър успех с нейната дъщеричка,която е 15 дни по-малка от моя син.Тези дни купувам гърне и почвам.

Някакси ми е трудно да възприема дечица на по 2-3 годинки, които са още с памперси.
Мда,познавам и майка на 4-годишно с памперс.

# 9
  • София
  • Мнения: 688
Значи цял ден правехте почти само това-слагане на гърне през половин час
Да, но това беше за няколко дена и за не повече от минута на гърнето. Като е с гащички, не отнема време. Сега са минали три седмици оттогава, а когато й покажа гърнето и я питам иска ли да пишка, не иска да сяда, ако не й се пишка. И аз не я слагам. Слагам я на час, час и нещо според интуицията си и както казах, днес се намокри само веднъж.
Аз знам, че има много противници на ранното махане на памперса и изобщо не смятам да влизам в спорове с тях. Смятам до една годинка да не ползваме памперс, както съм била научена аз. А всеки си решава за неговото дете.

Звездичка е решила да учи сина си на гърне и пита дали трябва да махне памперса. Ако иска да го учи, според мен трябва. Ако не иска да го учи, а иска да си карат с памперси до 2-3 години, нямаше да задава така въпроса си.

Изобщо няма да намесвам екологичната страна на въпроса, достатъчно скандали станаха по другите теми по въпроса.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Значи цял ден правехте почти само това-слагане на гърне през половин час  Shocked Това дете как издържа???Не одобрявам прекалената дресура на бебета,смятам да го пробвам след годинката  Peace
Мисля,че и след годинка да пробваш-пак ще правиш същото известно време.Приучването не става веднага,иска се много търпение и от двете страни.

Да, но това беше за няколко дена и за не повече от минута на гърнето.

Аз дори съм решила да го поставям по 15 минути /така пише в моята книга/.Гърнето трябва задължително да бъде сухо и топло.

# 11
  • Мнения: 875
Аз практикувам ЕБХ откакто синът ми е на 40 дена. Не мисля, че е рано да махнеш памперса - в тази жега детенцето ти може само да се зарадва на това! Аргументите против ранното махане на памперса са свързани с насилственото принуждаване към гърнето. Ако при вас всичко се случва естествено и с детенцето ти следвате един и същи ритъм, то не виждам нищо лошо в това да махнеш памперса. Важно е да си спокойна, да не го насилваш, да не му се караш дори и да се изпусне в гащичките и т.н. Успех!  Peace

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 23:13 от momo

# 12
  • Мнения: 256
Ники, пожелавам ти успех, както и на звездичката   bouquet

# 13
  • Мнения: 196
Откакто стана на 10 месеца Яна, й махнах памперса вкъщи. Имаме гащи, ританки, блузки вместо бодита и сменям, като се намокри. Първите дни хич не я улучвах, хем я слагах на половин час. Но сега знам горе-долу колко често пишка и намалихме пропуските. Днес например я изпуснах само веднъж за времето, в което не бяхме навън, а е пишкала поне 6-7 пъти в гърнето и почти няма случай да я слагам, без да прави нищо. На едната разходка, понеже беше по-кратка - около час и нещо, даже не беше пишкала в памперса. Като се прибрахме - веднага на гърнето и така. По време на обедния сън също стана, пишка и пак я сложих да спи.

Ако искаш да го учиш сега, няма смисъл от държане с памперс:
1. Защото трябва да се намокри, за да разбере, че е неприятно, което с памперса не става.
2. Трябва да се мокри за седмица-две, за да му хванеш интервалите и признаците, че прави нещо и да започнеш да го изпреварваш, като го видиш, че се приготвя.

Има доста теми за Естествената бебешка хигиена и Ранното слагане на гърне във форума, виж ги.

И успех!
Значи цял ден правехте почти само това-слагане на гърне през половин час  Shocked Това дете как издържа???Не одобрявам прекалената дресура на бебета,смятам да го пробвам след годинката  Peace
Ми то не е лесно  Wink за майката. Свали, дигни, свали, дигни.  Детето си седи на гърнето и си играе така, както си седи в количката  Joy Днес говорих с една майка в парка (детенцето и е на  година и нещо) и тя с учудване ме питаше как така се учим на гърне. "Аз не мога да я накарам да седи на гърнето" Ми то сигурно е много трудно да седнеш и да си играеш с него, да го занимаваш. Също така и казвам да не дава на детето да си играе с гърнето, нека разбере, че това не е за игра, а за вършене на работа  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники, пожелавам ти успех, както и на звездичката   bouquet
Мерси,мила!
А на теб ти желая лека бременност и най-прекрасното бебче на света!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт