Невротизираните майки / баби/ - помощ спасете ме

  • 3 311
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
Според мен въпосът е принципен.Да-всеки може да си възпитава детето според своя вкус и възгледи.Но когато детето общува с други деца и техните родители или възпитатели не споделят нашия стил-трябва да уважим тяхното право на свободен избор.
Ако детето на авторката иска да посипе себе си с пясък-ок, тя му е майка,тя го възпитава,дали детето ще го приеме за добро или лошо това да се посипва самос  пясък зависи от нея.НО да посипва друго дете може само,другото дете и неговите родители са съгласни.
Тук всички ще скочат-ама те са деца.Да,деца са.И затова се учат-защото са деца.

Не става дума само за конкретния случай, а по принцип.

Аз също оставям детето ми да играе с други деца.Но МАЙКИТЕ на децата,когато дори само забележат,че ТЯХНОТО дете може да нарани моето се намесват.И детето знае,че не е позволено не само да се посипва пясък,но и да се вади биберона от устата на бебето,да му се бърка в очите,да се носи,блъска ,бута,удря и разплаква.
Разбира се, случва се понякога децата да изпреварят родителите и да направят някоя беля.Но тогава се учат да се извиняват.И то не майките една на друга, а виновното дете, на пострадалото.За да могат да носят един ден отговорност за собствените си постъпки.

Жалко,че бабата е реагирала по-емоционално и не си могла да накараш детето си да се извини.Ако го научиш да се извинява може да не предизвиква такива бурни реакции.

Аз не ходя в градинката да пия кафе, а да си изведа детето.Обикновено съм толкова близо,че би било трудно друго дете да дойде и да го посипе с пясък,преди да съм му хванала ръката с кофичката.И мойто не би го направило,защото не бих позволила.
Толкова ли е трудно?Крясъците не помагат.Вниманието е къде по-добро решение.

Съгласна съм напълно с това мнение, ако болшинството от майките се водеха от този принцип при възпитанието на децата си , със сигурност по-рядко ще се връщам от детската площадка нервирана от безотговорността на някои родители. Мисля, че това е основното правило за постигане на хармония в общуването с околните , всеки е прав сам за себе си , но само ако не пречи на другите!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Слава богу в нашия пясъчник всички баби и мами са наясно ,че децата са там за да си играят.Много често се случва да се пръскат с пясък или да си посипят в/у главите.Ами изтупваме ги,и като ги приберем в банята директно.Случва се,деца .Истерията няма да помогне на никого.

# 32
А това вече е брутално. Не мога да повярвам, че това зверче се надига от количката и цапардосва друго дете, за разнообразие, а майка му го оправдава Sick.
Ще патим, ще патим Tired.

Надявам се да не съм разбрала правилно сарказма ти,  като гледам и ти разказваш подобна случка! Детето не бих нарекла зверче, то прави това което му е позволено или поне  не му е забранено, а пък не представляваше такова усилие да удари сина ми защото количката му дава добро преимущество във височината, детската агресия ми е позната, не познато ми родителското безразличие!

Но на моменти се чудя, дали като някои възпитаваме децата си да не удрят, а други - не, не правим на нашите лоша услуга newsm78. Така като гледам и ми дожалява безкрайно много за моето задръстеняче Sad.
[/quote]

Виж за това и аз се чудя вече 8 години, защото прекаленто ми възпитание май често поставя децата ми в губеща позиция!!!

# 33
  • Мнения: 5 468
Надявам се да не съм разбрала правилно сарказма ти,  като гледам и ти разказваш подобна случка!
Никакъв сарказъм нямаше в мнението ми. Промъкнал ти се е в четенето, но не и в изказа ми Peace.
А за "зверчето", аз така си говоря..., но по принцип, винаги, когато някой налита на детето ми, го виждам като зверче.

Г. защо не се регистрираш? Форумът ни има нужда от грамотни хора Hug.

# 34
  • Мнения: 2 242
Голямо впрягане голямо тръшкане?!? А още не са дошли големите жеги  hahaha

Когато имам проблем с поведението на заобикалящи ме родителски тела си го изяснявам директно с тях – разбира се ако има условия. Да пускам теми и питам други скучаещи за мнение за нещо толкова … хмммм субективно  Mr. Green … е трябва май и аз да съм невротизирана Wink.
gyendalin това време и енергия които отдели за да подържаш тази абсолютно битова и леко безсмислена тема  Peace най-добросърдечно ти пожелавам следващият път да насочиш към „да им се дава урок такива хора, да знаят следващия път когато изпаднат в такава ситуация че трябва малко по - спокйно.”

# 35
# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Моята дъщеря веднъж посипа едно дете на 3-4 години, преди аз да успея да реагирам, и точно когато му се извинявахме и както й обяснявах, че не е хубаво да прави така, чух майката на въпросното дете, седнала на пейка на 2 метра от събитието, как обяснява на висок глас на своята приятелка, че трябвало по-внимателно да наблюдавам детето си, след като било толкова невъзпитано и недостатъчно интелигентно. Shocked
Хора всякакви...

# 37
  • София
  • Мнения: 7 032
qyendalin, разбирам  много добре, защо си се разстроила, независимо от иронията на някои участници тук. Моето дете също е посипвало главата на друго дете с пясък и аз съм била до детето си, не съм пила кафе и съм се чувствала адски неудобно и съм обяснявала, че така не трябва, че е лошо и въпреки това не съм сигурна дали няма да се случи пак. В друг случай на синът ми са му изсипвали пясък на главата и не съм драматизирала. Реакцията на тази баба според мен е ненормална, още повече, че е крещяла на детето ти, при условие, че ти си до него и взимаш мерки. Но от друга страна като чета някои майки..., мисля, че е редно да отидеш и да си посипеш главата с пепел, да видиш какво му е на горкото детенце, а и аз ще направя същото, явно с теб не се справяме добре с възпитанието. Взимай пример от ССФ - тя знае най-добре.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Не е постъпила правилно бабата. Все пак са деца. Щом играят на пясъка винаги ще се случи нещо подобно. Никога не съм правила скандали за такова нещо, макар да са посипвали главицата на дъщеря ми с пясък и тя го е правила, но съм и обяснявала, че не правилно и то много пъти докато накрая разбра. Не прекалено е според мен това държание от страна на бабата, надали твоето дете го е направило умишлено.

# 39
  • Мнения: 5 362
Голямо впрягане голямо тръшкане?!? А още не са дошли големите жеги  hahaha

Когато имам проблем с поведението на заобикалящи ме родителски тела си го изяснявам директно с тях – разбира се ако има условия. Да пускам теми и питам други скучаещи за мнение за нещо толкова … хмммм субективно  Mr. Green … е трябва май и аз да съм невротизирана Wink.
gyendalin това време и енергия които отдели за да подържаш тази абсолютно битова и леко безсмислена тема  Peace най-добросърдечно ти пожелавам следващият път да насочиш към „да им се дава урок такива хора, да знаят следващия път когато изпаднат в такава ситуация че трябва малко по - спокйно.”
Е,това вече е приказка!
newsm10

# 40
  • Мнения: 78
благодаря ти buni   bouquet  сякаш ти наистина ме разбираш и вникваш в същината на това което исакам да
кажа

# 41
  • Мнения: 78
проблема slavi идва от това че според повечето потребители тук няма нужда да им се дава урок на такива хора.Моля прочети всички които са писали преди да пускаш такива обобщаващи изказвания

# 42
  • Мнения: 4 629
Ами хората истерясват за най-различни неща  Crazy Алекс, ако посипе някого с пясък му се  извинява. Не се стигало досега до големи разправии по този повод

# 43
  • София
  • Мнения: 1 877
Реакцията на въпросната баба може да е била прекалена (особено ако е показала агресия към детето) - не знам... Все пак нищо не е станало, ако само случайно детенцето е посипало с пясък другото.
Обаче аз да ви кажа меко казано ПОБЕСНЯВАМ, когато мойто милото (то е супер приятелски настроено към други деца, и аз всячески насърчавам този процес) страда (не говоря за посипване на пясък) от незагрижеността на някои майки, които изобщо не обръщат внимание на това какво правят децата им. Пример - играем с в пясъчника и едно момченце на около 3 г. се приближава с един камък, толкова голям, че то едва го мъкнеше. А майката хич не му обърна внимание, седеше си жената на една пейка - мухабет, цигари...

gyendalin, изобщо не казвам, че двете ситуации са аналогични, не се обиждай Peace. Просто искам да кажа, че ако бях отишла да взема камъка от ръцете на момченцето или да направя забележка на майката, че детето й може да разбие главите на останалите Shocked (честно казано много усилия ми костваше да не го направя), майката сигурно щеше да реши, че аз съм истеричката... Та чак да й даваме урок на бабата, не знам...

# 44
  • Мнения: 459
Явно тука някои пишат, колкото да не заспят или да са на контра с останалите.

А бе който не иска да се цапа и да го цапат да не излиза от вкъщи. Това е дете на 2 години, направо......... как може тва дете да си помисли да цапа на бабинка внучето, амаха  Joy
Снахата като е толкова лоша, бабата що го води в пясъка?

И от кога крещенето и еженето е начин за общуване?!

Общи условия

Активация на акаунт