Какво значи форцепс

  • 6 095
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 273
Ох, много ми е страшен този форцепс.  При мен също се наложи да използват помощно средство, но не беше форцепс, а епизотмия с вакуум. Бях без упойка, но тогава болка не почуствах-- толкова се бях панирала за бебето, че ми беше все тая колко ще срежат и каде-- само да го изкарат живо и здраво. Така и стана. Praynig Въпреки че съм чувала, че бебета родени с форцепс и вакуум имат увреждания после на главичката на бебето,  на моя бебо нищо му нямаше.
Знам че, след като имаш вече едно раждане- второто е по лесно. Така че изобщо не си мисли за такива неща.
Леко бременеене ти пожелавам.  Hug

П.П. Извинете за оффа :Олинце , много ти е сладък малкия мъж, а каде е големия (съжалявам ако звучи нахално - не си длъжна а ми отговаряш  Hug)

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Apv, специално за теб снимка на баткото изкаран с форцепс преди 6 години   Grinning
цък

# 17
  • София
  • Мнения: 104
А,какво е епизиотомия Embarassed?

# 18
  • Мнения: 985
А,какво е епизиотомия Embarassed?
Kато те резнат от долу ,за да може бебето да излезе.После следва шев и кройка естествено. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 399
Форцепсът е гинекологичен "уред", наподобяващ щипки, с помоща, на който се изважда бебето, когато напъните са неефективни, то не излиза от родовия канал и вече е късно за секцио. Манипулацията не е приятна, не съм я изпитвала, но съм чувала разкази по темата.
Епидуралната и спиналната упойка се прилагат при различни случаи. Епидураланата служи за обезболяване на нормално раждане, като сетивността на жената се запазва, но тя не усеща родилните болки от интензивните контракции за постигане на максимално разкритие. Спиналната се ползва при секцио, като тялото е обездвижено напълно от гърдите надолу.

Форцепсът прилича на огромни криви лъжици,захванати на принципа на щипките,но тази част с която се поема главичката на бебо е заоблена и вдлъбната.
Спиналната се прилага наведнъж,а при епидуралната се поставя катетър и се въвежда упойката "на порции" !
Епизиотомии има няколко вида и са за предпочитане пред форцепса.
 Peace
По професия съм акушерка!

# 20
  • София
  • Мнения: 104
А,какво е епизиотомия Embarassed?
Kато те резнат от долу ,за да може бебето да излезе.После следва шев и кройка естествено. Mr. Green
Ясно!благодаря.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чувала съм, че в някои държави форцепсът вече е забранен.
Първото ми дете го вадиха с форцепс, защото бяха намалели тоновете му, а контракциите ми отслабнаха.
Видимо нищо му няма, но има "мързеливо" око и носи очила, при положение, че двамата с баща му не носим. Може и да съм си втълпила, но си мисля, че проблемите в зрението му се дължат на това.
Лекарят, който прибягна до форцепса, ми каза, че наистина трябва да си голям професионалист за да се наемеш да израждаш с форцепс и в Ямбол само той и още един били майсторите. Склонна съм да му вярвам.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 702
По принцип, за да не прибягват до форцепс, прибягват доста често до епизиотомия, а това вече се усеща. Confused
.....



Едното не изключва другото.
Абе, гадно нещо. И особено ако (като мен) четеш много медичински статистики съвсем можеш да откачиш.
След първото раждане с епизиотомия, форцепс, масиран кръвоизлив и най-вече ужасът дали детето ще е наред, за второто избрах секцио.

# 23
  • Мнения: 77
Аз съм бебе родено с форцепс-на мен нищо ми няма, освен две незабележими подутини на главата от двете страни. На майка ми доста неща са прблемни то това раждане-свличане на матката и другите там органи, преливане на кръв по врем ена раждането.
Абе жив късмет си е, че сме останали живи и двете.

Общи условия

Активация на акаунт