на 8 месеца а не ще да се захранва...

  • 530
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Започнахме със захранването на 6 месеца, пробвали сме вече всички зеленчуци и плодове, 2 вида каши...Още не съм давала месо, кисело мляко, вода и сок. Нищо не харесва особено много, понякога яде, но по често се върти и се опитва да хване лъжицата и всичко друго до което може да се докопа, а аз гледам да "набутам" колкото мога преди да и е омръзнало съвсем...не мога да разчитам че се е наяла, независимо колко успея да и дам винаги след това суче добре...Все още се буди по 2 пъти нощем, и винаги суче...Това ми е второ дете, така че горе долу знам какво правя, но смятам че вече трябва да е по заинтересована от твърдата храна, и също би трябвало да може да спи нощем...Поне така беше първата...Ако има и други мами в подобна ситуация, бих искала да разменим опит... newsm78

# 1
  • Мнения: 2 829
Моята ситуация е подобна, само с тази разлика, че аз не мисля че това е проблем, напротив радвам се че малкия си хапва повечко млекце. Не се опитвам да му набутвам нищо, чакам го сам да пожелае храна. Има периоди, когато яде доста, има и периоди, когато почти нищо не хапва-например в момента-от събота се разболя, вдигна Т и отказа всякаква храна. Сега вече е добре и чак от днес започна да похапва по малко. Докато беше болен съм му предлагала храна, ама като си обърне главата на другата страна-спирам.
Иначеси суче детето повече от добре, здрав и енергичен е, едричък за възрастта си-явно е, че кърмата му стига. Той сам ще покаже кога и колко храна му е нужна.
Дано да съм ти била полезна  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 915
Първа грешка - не сравнявай децата.  Wink
Втора - не очаквай и не искай детето да се наяжда от предлаганата твърда храна. За тази цел до годинката служи основно кърмата. Кърми детето колкото желае, нека хапва и твърда храна, колкото иска. Голямата щерка до годинката не хапваше повече от стотина грама други манджи.  Laughing
Трета - не "набутвай колкото може повече". Това не е състезание. Храненето трябва да е приятно и за двама ви.  Simple Smile Ако е гладно, ще си навакса от кърмата после.
Четвърта - не очаквай захранването да го накара да спи по нощите. Може и до втората годинка да се буди, ако го тормозят зъбки, или си е по-живо детето.

Сори, че посочвам "грешки", не го правя зломислено.  Wink

# 3
  • Мнения: 133
100-тина грама! Аз се чувствам щастлива ако успее да изяде 30! Това е в дните в които смятам че и е харесало! Затова смятам че не се захранваме добре. Аз разполагам със много информация и смятам че съм прочела всичко за захранването, затова се интересувам повече от личен опит на други майки. Иначе всички "правила" ги знам вече...

# 4
  • Мнения: 1 290
Идвам "на  помощ" на авторката Wink с подобна на нейната история
Моят сладък принц е опитвал доста неща, вкл. и месо
Има дни обаче когато е само на кърма ( и те никак не са малко)  В дните, когато предлагам и "твърда храна" от нея се изяжда понякога само лъжичка.

Няма да остане не захранено детенцето - не се тревожи. Аз съм съвсем спокойна Ив си расте добре - усмихнат и игрив като майка си  Mr. Green, основната му и почти единствена храна е кърмата.
Предлагай на човечето да опитва - това е твоето задължение според мен след 6-и месец, а кога ще "прояде" ще си реши то Simple Smile
Относно буденето нощем - и Ив се буди два пъти да си цокне по малко, иначе спи спокойно от около 21 часа до около 8.

Успех!

Последна редакция: сб, 09 юни 2007, 06:59 от Gvendolin

# 5
  • Мнения: 4 915
Ами аз ти споделям личен опит. Каката обикновено хапваше около 50 грама, максимумът бе 100 - към годинката. А сега в отчетната ни тема бебета на 4 месеца хапват по 100-150 грама, така че всичко е различно.  Wink
Просто те съветвам да не се вторачваш толкова и да не се тревожиш за грамовете, както си чела. Предлагай онова, което детето харесва, в часове, когато е игриво и в добро настроение, между две кърмения, в интересна чинийка, в приятен за окото вид, или когато и вие хапвате - децата обичат да имитират.

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 84
Щом хапва достатъчно кърма - няма за какво да се притесняваш. Моята дъщеря да знаеш как хубаво яде като не съм наблизо! Обаче при мен... на почти 2 години е, а дали изяжда по 200 гр на ядене и то 2 пъти дневно, другото е кърма, кисело мляко, малко зеленчуци и банани. Но пък е 14 кила - не мисля че е малко. Нямаш място за тревога - най-важна е кърмата за момента Simple Smile

# 7
  • Мнения: 487
Здравей!
Ян също хапва 20-30 гр. зеленчуково пюре на обяд и 50-60 плодово следобяд. През останалото време е на кърма, но пък аз не се притеснявам и по никакъв начин не го насилвам да яде. Нощем се буди по няколко пъти.  Tired
Мисля, че още са ни малки бебчетата и сега за тях най-важното е кърмата. Не може да не проядат, но според мен не трябва да я караш насила, за да не я направиш злояда.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 760
Започнах да захранвам (да предлагам храна) на 6,5 месеца. До към 11-ти месец не се е случвало да изяде на куп повече от 5 лъжички. При това хапваше по някоя и друга лъжичка/седмично, а не дневно  Wink Хич не съм се притеснявала - сучеше добре. През първите 5 месеца наддаваше по килограм, след това - само по стотина грама, но изглеждаше и се чувстваше добре.
На около годинка внезапно започна да яде по много. Просто изведнъж пожела да хапва друга храна (без това да и пречи на сукането  Laughing). Като казвам много имам предвид по 400-600мл/гр дневно.
Сега яде по около 1,5 кг твърда храна (мне, по-скоро по 1,5л тъй като меря обема, а не теглото), като понякога яде почти двойно...  #Crazy Все така си суче здраво (до към 14 часа е само на кърма, после започва да яде други неща, като понякога суче между храненията, понякога не...).
Така че (съдейки по своя опит  Wink) май няма за какво да се притесняваш. Не насилвай детето да яде когато не иска. не се съсипвай да предлагаш разнообразни "вкусотии", защото ако детето иска да яде ще яде. Безсмислено е да го изкушаваш.

П.С. Кисело мляко и сок не съм давала и не бързам за сега.

# 9
  • Мнения: 133
Много мерси на всички, точно това исках да разбера- че не сме само ние така. Иначе като написах " набутвам" съвсем нямах предвид насилствено, както май е прозвучало  Laughing Причината да пусна тоя постинг беше че като че ли повечето въпроси за захранване са от мами на 5-6 месечни бебоци (което е логично), а и повечето пишат някакви главозамайващи количества пюре, и аз затова реших че ние сме извън норма..,А то си било нормално детенцето  ooooh!

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ами нормално си е детето! За буденето нощем, големият ми син също се буди, кога от кошмари, кога за да пишка...така, че нахранено дете не означава непременно непробудно дете  Peace

Общи условия

Активация на акаунт