Невъзможност за пълно изцеждане на гърдата

  • 529
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
От една седмица съм болна от варицела и се наложи да прекъсна кърменето, защото имам много пъпки по гърдите и ареолите. Изцеждам с помапата по 8 пъти на ден около 850-900 мл дневено. От два дена дясната гърда, която дава повече мляко, имам чувство, че не мога да изцедя до край. Не е напрегната, но не е и празна. Мъча се с помпа, на ръка, но не става. Не знам дали не са се запушили някои канали. Какво се прави в този случай?

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ако имаш запушено каналче хапни тиква и си направи горещ компрес на гърдата

# 2
  • Мнения: 4 915
При запушено каналче ще чувстваш болезнено възелче на гърдата си, може да има зачервяване, гърдата ще е напрегната, млякото ще тече трудно. При теб така ли е?

# 3
  • Мнения: 137
Нямам възелче или зачервяване. Изцеждам от гърдата, но струйките са много тънки и само от едната страна на зърното. След като спре да излиза вече мляко гърдата не е напрегната, но не е и абсолютно мека.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Да ти кажа, San_ya май и аз имам същия проблем и също като теб се чудя дали става въпрос за запушен канал или нещо друго. На моменти като че ли се отприщва и се изцежда до край гърдата, ама често усещам, че не е напълно изцедена. Между другото на мен проблемът ми също е в дясната гърда, от която по принцип излиза повече мляко.

# 5
  • Мнения: 2 829
Момичета, опитайте за всеки случай мерките, които се препоръчват при запушване-топли компреси преди кърмене, лецитин и т.н., има статии в библиотеката. Не чакайте да сте сигурни че е запушване, че като стане бучка е много гадно и болезнено Sad
Дано се разминете със запушването Praynig

Общи условия

Активация на акаунт