за варицелата - кога избиват пъпките

  • 25 003
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 105
Хм, да се включа и аз. Сега бяхме на лекар. Малкия от вчера вечерта е с Т, но не много висока - 37 - 38 градуса, като парцал е, има афтичка в устата, а като ми я показваше видях и две други пъпки. Има и три по тялото - две на лицето и една на ръчичката. Казва ми и, че го боли коремчето. Лекарката също изрази съмнение за варицела, но само съмнение. Възможно ли е да е това?

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
hey_ya, твърде възможно. Но как лекарят ви да не може да определи по вида на пъпките, който е доста характерен, се чудя?  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 942
Ами за виното и силата на обрива аз пък от опит не съм съгласна  Crossing Arms Боби му дадохме винце - имаше 10 пъпки като цяло. Дени бе твърде малка за алкохол /2 години/ и много силно се изрина с много висока Т и много трудно бе. Аз и давата пъти като съм карала варицела съм пила вино и всичко бе умерено като изриви. Нямах по лигавицата на устата и генеталиите. 

# 18
  • София
  • Мнения: 82
Как така два пъти  Shocked Shocked Shocked ???
Че нали се кара само веднъж !?!?
Така пише в книгите   newsm78
"...Обикновено човек се разболява само веднъж в живота си. Но вирусът, който причинява варицелата може да остане в организма без да е болестотворен и може да причини друга кожна болест на по-късен етап, наречена херпес зостер...."
За виното може и да греша, има фактори, които не бих могла да оценя и видя, това си е моя оценка просто...

# 19
  • Мнения: 1 942
Как така два пъти  Shocked Shocked Shocked ???
Че нали се кара само веднъж !?!?
Така пише в книгите   newsm78
"...Обикновено човек се разболява само веднъж в живота си. Но вирусът, който причинява варицелата може да остане в организма без да е болестотворен и може да причини друга кожна болест на по-късен етап, наречена херпес зостер...."
За виното може и да греша, има фактори, които не бих могла да оценя и видя, това си е моя оценка просто...

Два, два  Laughing Веднъж на 5 и веднъж на 28 слава Богу херпес Зостер нямам! Те затова са го написали "обикновено"  Peace

# 20
  • Мнения: 3 116
Преди месец научих, от лекар от инфекциозна, че имунитета от варицелата не е доживотен, а трае около 20 години Wink После при контакт пак можеш да се заразиш Wink

# 21
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Как така два пъти  Shocked Shocked Shocked ???
Че нали се кара само веднъж !?!?
Така пише в книгите   newsm78
Може, може, не ги чети вече книгите Wink...

Преди месец научих, от лекар от инфекциозна, че имунитета от варицелата не е доживотен, а трае около 20 години Wink После при контакт пак можеш да се заразиш Wink

Мда, и аз я карах два пъти Mr. Green, с разлика 28 години - напълно си е в реда на нещата...

# 22
  • София
  • Мнения: 82
Аааа....вие направо ми разбихте надеждите  Stuck Out Tongue Winking Eye
Знаете ли, че единствената ми утеха докато се мъчих тия 10 дни беше именно мисълта, че когато децата ми карат шарка, няма как да ме заразят...
Ба...ма... ще се направя че не съм прочела последните мнения  Whistling и ще продължавам да си живея с мисълта, че никога няма да ме повтори тая гадост ... dance

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ба...ма... ще се направя че не съм прочела последните мнения  Whistling и ще продължавам да си живея с мисълта, че никога няма да ме повтори тая гадост ... dance

Прочете ги, прочете ги Mr. Green...

# 24
  • София
  • Мнения: 82
 smile3534
еххх..не ме оставяш поне за малко да си помечтая ....цък-цък.... Stuck Out Tongue

# 25
  • София
  • Мнения: 1 105
hey_ya, твърде възможно. Но как лекарят ви да не може да определи по вида на пъпките, който е доста характерен, се чудя?  Thinking

Шани и аз не знам Confused. Тя все не знае "за зега". Сега се прибрах от работа и го огледах пак. Вече и по дупето има яко пъпчоци. Такива едни нито големи, нито малки, червени и с връхче бяло. Притеснява ме Т! Малко се успокоих като видях пъпчиците, че е варицела и нали някой беше казал да не се дават температуропонижаващи (баси думата написах) без причина. Дано наистина е варицела.

# 26
  • Мнения: 1 942
Маци, варицелеите пъпки са доста големички и пълни с течност. А бе като малки плюски/пришки а не като нормална пъпка дето ти се иска да изцедиш. 

# 27
  • Мнения: 81
За да не я карате тежко възрастните в къщи - изопринозин при първи симптоми /първа пъпка или леко висока температура/. Мъжът ми така я изкара с темп. 37,2-37,4  без почти никакви пъпки.

# 28
  • Мнения: 526
Здравейте, аз също съм я прекарала и доколкото си спомням бяхна 12-13г, а сега съм на33г. Това което прочетох ме разтревожи, защото преди половин час се върнах от сестра ми на32г. а тя е с шарка Sick. Така че е възможно до 20 дни и аз да я пипна Embarassed

# 29
  • София
  • Мнения: 4 883
Моят син в момента е с варицела. Снощи имаше няколко пъпки, днес избиха доста повече. След две седмици сме планирали лятната си почивка. Има ли шанс да оздравее напълно дотогава?

Общи условия

Активация на акаунт