ЕДНО ПИТАНЕ

  • 1 714
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Копирам от друг:
-        При целувката в организъма на човека се  произвежда вещество, по своята наркотична сила  превишава около 200 пъти тази на морфина – целуващите се ги изпълва чувство на радост, възторг и щастие.

·         При една целувка участват около 30 мускула на лицето. Благодарение на това кожата на лицето се разглажда, става по-еластична и по-добре се снабдява с кръв.

·         При целуването влюбените предават един на друг комплекс вещества (мазнини, соли, белтъци), което според последни данни от сферата на науката води до повишаване на имунитета, следователно и продължителността на живота.

·         Целувката предизвиква значително ускорение на пулса (до 110-120 удара  в минута при мъжете  и до 180 при жените). Това води до подобрение в кръвообращението.

·         Средностатистическият европеец над 50 години се целува само по 2 пъти на ден!

·         66% от хората си затварят очите по време на самата целувка. Останалите изпитват удоволствие като наблюдават  действията на партньора си.

·         По данни на американска статистика, жената се целува с около 80 мъже преди да се омъжи.

·         Романтичната целувка изгаря до 2-3 калории, а френската – от 5 нагоре.

·         При една обикновена целувка се предават до 250 вида микроби и бактерии. Но за щастие в секрета в устната кухина (слюнка, плюнка :Р ) има антитела, които неутрализират повечето от тях. Още повече имайки предвид, че 95% от всички микроби и бактерии са безвредни.
·         Благодарение на една дълга целувка можеш да се избавиш от хълцането  (уа !)

·         Целувките действат и обезболяващо благодарение на хормона - ендорфин. Колкото е по-страстна целувката, толкова повече ендорфин се изработва в тялото. За една целувка в тялото на човека се образува по-голяма успокоителна доза хормони надвишаваща дори минималната доза морфин.

·         При целуването се образува хормон наречен адреналин, който ни осигурява радостна активност и “напада” хормона на стреса  – кортизол.

·         Само с по три целувки на ден човек си осигурява с дни напред романтично и позитивно настроение. Не случайно хората са казали – “Make love, not War"

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
....
 един познат ме запита и ме накара доста да се замисля Thinking Thinking

Какво да се замислиш? Къде да целунеш жената и дали като я видиш да й кажеш "Сваляй гащите да те целуна"?  Laughing

Брех, че ме развесели Grinning

# 17
  • Мнения: 985
....
 един познат ме запита и ме накара доста да се замисля Thinking Thinking

Какво да се замислиш? Къде да целунеш жената и дали като я видиш да й кажеш "Сваляй гащите да те целуна"?  Laughing

Брех, че ме развесели Grinning
smile3532Направо щях да падна.Голяма дилема hahaha

# 18
  • Мнения: 2 792
 По-безопасно и по-здравословно не са синоними, надявам се да се замислиш и за това.

# 19
  • Мнения: 4 585
Аз целувам на всички останали места. В такъв случай има ли значение
от къде започвам. Може от косата, може от пръстите на краката.

# 20
  • Мнения: 9 865
Не мога да разбера за какво става дума.
Проблематичност?!

# 21
  • Мнения: 415
я да кажа докато още го помня:
- по дискавъри/реалити казаха че човешката уста била най-мръсната откъм видове бактерии
- моя гинеколог веднъж ми рисува картинки и каза че някакви учени установили че в нормално състояние живеели коло 56-59 (не помня точно петдесет и нещо беше) вида микроорганизми - важното било да са в нормални количества - някои като се увеличат си болен - значи в устата трябва да са повече
- а по нашата телевизия веднъж една лекарка може и гинеколог да беше каза че не трябвало да се прави френска любов защото устата била много мръсна и така се пренасяли бактерии и се разболяваш... аз много разсъждавах тогава за тази докторка и не можах да я разбера  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 585
Че какво има за разбиране,
ако аз ти правя френска любов, изгаряш.
И обратно.

# 23
  • Мнения: 9 865
Че какво има за разбиране,
ако аз ти правя френска любов, изгаряш.
И обратно.

Да, вече всичко ми е ясно!

# 24
  • Мнения: 920
Че какво има за разбиране,
ако аз ти правя френска любов, изгаряш.
И обратно.

А, аз предварително го стерилизирам. И послед с вилица, нали съм възпитана.
Ако няма стерилизатор - сладолед - да умрат от студ микробите.

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
"Ако преброите всички клетки в тялото си, огромното мнозинство - 10 към 1 - ще се окажат микроби. Те са навсякъде. В очните ви ябълки, в устата, в носа и ушите, както и по цялата ви кожа. Сред тях има микроскопични създания, които, увеличени, приличат на чудовища от филм на ужасите. Особено изобилни са те в корема. В човешките черва има до сто трилиона микроорганизми." ooooh!
Е сега ти сам прецени дали и къде е най добре да целуваш. : Laughing

# 26
  • Мнения: 526
 tooth tooth moresmile
Тая тема ме скапа от смях.Не знам защо,но се сетих за една сцена от филма "Смотаняци",в която героинята моли Чарли Шийн "целуни ме така,както никой друг не ме е целувал" и той й налапа и засмука носа Laughing
И не се занимавайте и тормозете с глупави питания,а се целувайте повече и по-често...Където ви харесва Hug

# 27
  • Мнения: 9
не мога да се въздаржа и да не се изсмеея зверски rotfImao rotfImbo rotfImbo rotfImao rotfImbo smile3532 smile3532 smile3532 smile3532

# 28
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Е хайде сега пък вие спукахте се от смях, ooooh!човека е загрижен за здравето Thinking си а вие само се смеете ,дайте малко по серйозно. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт