Говорят ли 2-ве годишните в първо лице единствено число.?

  • 2 293
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мойто говори в първо лице, на английски!
По системата на Хелен Дорон.  Laughing

# 46
  • Мнения: 78
след като е нормално защо да се хваля? Или просто умирате да се заяждате?
Blondie ти последно нали беше притеснена или както дойде? О о о я яя яя get a life

# 47
  • Мнения: 2 032
Gyendalin, "нормалното" обхваща сравнително голям диапазон поведение.

Например: Ели е на 1г 11м, и още се нарича в трето лице; а понякога и във второ- вместо аз, казва "ти". Въобще, бърка се още, но за мен това е нормално (тя, например, в сравнение със сестра си (4г), говори много повече и знае повече думи на тази възраст, защото реших нея да не я излагам толкова рано на 2-ри език).

Биляна, това е сигурно от шока на чуждия език, сега ще си навакса, не се притеснявай.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Говори най-вече в трето лице, рядко във второ - май само, когато казва "падаш" (падам), не казва "аз", а "Ради", "кака Ради" Laughing, "детето". Напоследък обаче употребява "дай на мен", "ела с мен". За нейните вещи казва "мойто", чуждите са "на мама", "на тати"...

# 49
  • Мнения: 3 116
Говорят да Simple Smile

Мая започна да усвоява "аз" от две седмици насам. В момента е много модерен израза "Аз не искам"  Mr. Green Иначе и в трето лице говори, голямо объркване пада  Crazy

# 50
  • Мнения: 391
Племенницата ми говори. Не се безпокой.
Детето ти  е съобразило по-бързо ,че  това е правилната форма.

# 51
  • Мнения: 2 556
Кари е на годинка и 9 месеца. Говори и по двата начина. Понякога казва: "Кари може", друг път: "Аз мога". Не й придирям много - много, има време да се научи.

Общи условия

Активация на акаунт