МИО или Финанси

  • 11 461
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Здравейте.
Както личи и от заглавието, идеята на темата е коя от двете специалности е по- перспективна според Вас. Става въпрос за УНСС и тъй като оценката ми от предварителния изпит е отлична ще ме приемат Финанси от раз. Аз обаче цяла година подготвям и английски за МИО. Мои познати ме съветват да запиша Финанси и аз взех да се чудя. Ще се радвам да прочета Вашето мнение- кое бихте избрали.
Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 41
анкета може да пуснеш също... Wink

иначе аз съм ЗА "Финанси" пред МИО.

(освен, ако МИО не е МО(?), което е по-престижно, поне за мен, от Финансите...)

иначе за перспектива не може да става дума, само за престиж...

предимството на МИО, е че се въвежда изучаване на втори чужд език... което в днешно време не е за пренебрегване... (но от друга страна винаги можеш да запишеш езиков курс)

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Финанси - една от най-широкоспектърните (не намерих друга дума) специалности в ик. ВУЗ-ове. С нея можеш да се профилираш и към нещо друго, когато наченеш кариерата.

# 3
  • Мнения: 2 229
Пусни анкета. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 91
Готово. И все пак ми се иска да прочета аргументите Ви  Simple Smile

# 5
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
иначе аз съм ЗА "Финанси" пред МИО.

(освен, ако МИО не е МО(?), което е по-престижно, поне за мен, от Финансите...)


MO е най-олигофренската специалност - какъв ти престиж... нищо не учат! Даже в СУ МО е една от най-НЕуважаваните специалности - който не влезе журналистика, го тикат там... и като не се напълнят местата вкрават разни украинци и македонци...

Иначе и аз съм за Финанси пред МИО, защото в УНСС Финансите са с традиции и наистина ще научиш нещо!

# 6
  • Мнения: 3 423
Доколкото съм чувала, само с теория
ще ти натъпчат главата, така че все
тая какво ще учиш. Гледай после да
си отваряш очите, като заработиш!

# 7
  • Мнения: 6 992
Доколкото съм чувала, само с теория
ще ти натъпчат главата, така че все
тая какво ще учиш. Гледай после да
си отваряш очите, като заработиш!
Ей това е истината. Доколкото знам от учещи в УНСС, общо-взето всички учат едно и също, с малки разлики в програмата Rolling Eyes
Игибери, това за МО в СУ не е вярно, голяма част от к-с се бутат в него. Колкото и по-големите,които сега го завършват, да им говорят, че е пълна глупост, те пак се бутат. Звучи престижно. Чужденците са отделна квота. За МО трябва история, за ФЖМК литература....

# 8
  • Мнения: 3 423
голяма част от к-с се бутат в него.

Какво значи к-с?
(Защо не разбирам български)

# 9
  • Мнения: 6 992
Кандидат-студенти.
 Joy

# 10
  • Мнения: 3 423

Не е смешно. Аз го прочетох като
"комплекс". "Голяма част от комплекс
се бутат в него." Па си викам, какъв
комплекс трябва да имат, че толкова
да се бутат. Мда. Език мой, враг мой!

Еовин, имай милост, моля!

# 11
  • Мнения: 2 274
Аз завърших МИО-много престижна специалност- да- и толкова. Впечатлявам с дипломата си. По стечение  на обстоятелствата работя в съвсем друга сфера. МИО-то е просто една обща икономическа култура- по-малко от всякъде и накрая нищо. Поне при мен беше така. А и като говорим за УНСС - определено не си заслужава да се сблъскаш с "личностите" Сираков и Мичева (ако запишеш МИО).

# 12
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ей това е истината. Доколкото знам от учещи в УНСС, общо-взето всички учат едно и също, с малки разлики в програмата Rolling Eyes
Игибери, това за МО в СУ не е вярно, голяма част от к-с се бутат в него. Колкото и по-големите,които сега го завършват, да им говорят, че е пълна глупост, те пак се бутат. Звучи престижно. Чужденците са отделна квота. За МО трябва история, за ФЖМК литература....

Може и да бъркам малко фактологията, щото инфото ми е отпреди 5 години, но явно като цяло картинката е същата - щом завършващите твърдят, че е глупост!  Peace

# 13
  • Мнения: 1 775
След 20 дни ми е държавния по финанси. Специалността е с традиции  в УНСС и при кандидатстване за работа в тази сфера ще имаш значително предимство пред кандидати от други ВУЗ-ове. Аз лично нямах проблем в намирането на работа по специалността.

# 14
  • Мнения: 7 474
Аз завърших МИО-много престижна специалност- да- и толкова. Впечатлявам с дипломата си. По стечение  на обстоятелствата работя в съвсем друга сфера. МИО-то е просто една обща икономическа култура- по-малко от всякъде и накрая нищо. Поне при мен беше така. А и като говорим за УНСС - определено не си заслужава да се сблъскаш с "личностите" Сираков и Мичева (ако запишеш МИО).

Подписвам се под казаното  Laughing Извънредно неприятни хора преподават МИО-то  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт