опасни ли са мидите за развитието на зародиша у бременна?

  • 21 470
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
За огромно съжаление авторката /аз/ на тази тема така и не стана майка...Разбира се,че ходих на още 5 доктора, които потвърдиха диагнозата за мисед аборт. Наистина, може-би проблемът секрие на съвсем друго място, а не в мидите...направих някои имунологични изследвания и ще вдим резултатите...
Но най-огромна е психическата травма, от която така и не мога да се освободя, започнах и лекарства, но нищо не ми помага...не мога да спя, нито вече и да работя или мисля за нещо друго, освен за случлото се...А работата ми е много отговорна...
Кажете ми, как да се освободя от тази дълбока депресия?

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
е аз помислих, че става въпрос за някаква редовна консумация на миди, пък то за някакви си стотина грама. Не мисля, че има проблем. Излишно се тревожиш.

# 47
  • Мнения: 8 769
Кажете ми, как да се освободя от тази дълбока депресия?
Съжалявам за случилото се!
Имай вяра и гледай напред в бъдещето.
Мисля, че много добри съвети ще получиш ето тук
Бъди силна!

# 48
Благодаря ти, Доня, за насочването към този сайт!
"Видях" много трагедия там на силни жени, на борбени жени, на бивши или така нестанали мамчета.
Днес научих още една голяма трагедия на дъщерята на моя колежка. Пет години дългоочаквано бебче, пет години борба и изследвания...накрая идва денят на раждане-всичко уж е добре ,има пулсация бебчо в корема на мама...няколко часа по-късно то вече е мъртво...
Защо има толкова много трагедия по този святр защо е толкова несправедливо..., защо само няколко часа преди раждане бебето вече е мъртво...
Толкова много "Защо" остават висящи...,без отговор...
Стискам палци на всички момичета, на всички жени, да имат своите бебчета и да бъдат благословение с призванието МАЙКА! baby_neutral

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 250
Не мисля, че порция миди може да са виновни за аборт  Naughty

# 50
Но най-огромна е психическата травма, от която така и не мога да се освободя, започнах и лекарства, но нищо не ми помага...не мога да спя, нито вече и да работя или мисля за нещо друго, освен за случлото се...А работата ми е много отговорна...
Кажете ми, как да се освободя от тази дълбока депресия?
WearyСъжалявам миличка!
Няма как да ти помогна освен да ти кажа едно -щом Бог е решил така може да е за добро.Чувала съм че става спонтанен аборт,защото нещо не е било както трябва в зародиша и организма го изхвърля,така природата отсява .По-добре сега отколкото да се роди детенце което не е добре(пак казвам само съм чувала).Искам да ти кажа само едно-опитай се да гледаш в бъдещето след 6 месеца пак ще пробвате,а ако си депресирана шансовете са ти по-малки.Ще видиш след около половин година ще влезеш тук и ще ни съобщиш ДОБРАТА НОВИНА бъди сигурна.Много хора преживели такова нещо втората им бременност е безпроблемна и при теб ще е така.Вдигни глава и гледай в бъдещето!!!

# 51
  • Мнения: 5 362
За огромно съжаление авторката /аз/ на тази тема така и не стана майка...Разбира се,че ходих на още 5 доктора, които потвърдиха диагнозата за мисед аборт. Наистина, може-би проблемът секрие на съвсем друго място, а не в мидите...направих някои имунологични изследвания и ще вдим резултатите...
Но най-огромна е психическата травма, от която така и не мога да се освободя, започнах и лекарства, но нищо не ми помага...не мога да спя, нито вече и да работя или мисля за нещо друго, освен за случлото се...А работата ми е много отговорна...
Кажете ми, как да се освободя от тази дълбока депресия?
Много съжалявам за това,което си преживяла Sad
Докато четох се надявах да не срещна такъв твой отговор,но уви...
Отърси се от всички лоши мисли и мисли позитивно!Бъдещето е пред теб Peace
Желая ти успех и щастие занапред!

# 52
  • Мнения: 423
Нищо не може да ти стане от мидите, освен да се натровиш, и то ако са развалени(което повярвай ми щеше да усетиш по вкуса)

# 53
  • Мнения: 4 380
Нищо не може да ти стане от мидите, освен да се натровиш, и то ако са развалени(което повярвай ми щеше да усетиш по вкуса)

Абсорбираните тежки метали няма как да бъдат усетени по вкуса. Не се самозалъгвайте и не залъгвайте хората, които четат.

Съжалявам за станалото. Sad Може да не е от мидите, такива неща се случват.Аз също съм го преживяла и знам как се чувстваш. Излишно е да се търси виновен и не се самообвинявай!

# 54
  • Мнения: 3 478
Много неприятно наистина, но и аз не мисля че е от мидите. Бях във Варна цял месец и изядох много повече от теб, да чукам на дърво за сега всичко е ОК с бебо.

# 55
  • Мнения: 4 380
Много неприятно наистина, но и аз не мисля че е от мидите. Бях във Варна цял месец и изядох много повече от теб, да чукам на дърво за сега всичко е ОК с бебо.

Чукай на дърво и по-добре не казвай нищо преди да се е родило живо и здраво да не предизвикваш съдбата! Лека бременност и най-добре се въздържай занапред от морски дарове. За 9 мес. въздържание още никой не е умрял.

# 56
  • Мнения: 423
Нищо не може да ти стане от мидите, освен да се натровиш, и то ако са развалени(което повярвай ми щеше да усетиш по вкуса)

Абсорбираните тежки метали няма как да бъдат усетени по вкуса. Не се самозалъгвайте и не залъгвайте хората, които четат.

Съжалявам за станалото. Sad Може да не е от мидите, такива неща се случват.Аз също съм го преживяла и знам как се чувстваш. Излишно е да се търси виновен и не се самообвинявай!

Количествата миди които изяждам на година, могат да уплашат и най заклетия почитател на морски храни. От години мидите които се предлагат в заведенията са от развъдници, а не от езерото в Бургас или Варна. Освен това говорех за разваленни миди, а не за мидите по принцип. За който не знае - да, мидите са т.нар филтър на морето, и наистина съдържат абсорбирани тежки метали, но те не са в такива количества, че да навредят на плода. Най малкото което е, ако се натрови майката, нейният организъм ще се справи с натравянето преди то да е засегнало плода, защото това което ядете не  отива директно в плода. А и някой да е чувал за хора умрели от миди?????

# 57
  • Мнения: 4 380
Цитат
А и някой да е чувал за хора умрели от миди?????

Аз давах по-напред статия където се обсъждат постоянните смъртни случаи от миди по цял свят.

Никой по заведения не ти дава гаранция за произхода на мидите и никъде нямаш гаранция на това колко чисти са били развъдниците. Количеството тежки метали, които ти ще погълнеш и няма да разбереш са достатъчни да увредят плода. Това което поглъщаш и си остава без симптоматика, се натрупва и в твоя организъм и в един момент просто няма сама да разбереш от къде са ти дошли на главата здравословни проблеми. Никога няма да ги свържеш с голямото количество погълнати миди. Иди попрочети малко за действието на тежките метали!

# 58
Xenia,
благодаря ти за откревеността относно вредното влияние на мидите! Съгласна съм,че редовната им консумация би довела до някакво увреждане на плода заради количеството погълнати тежки метали, но мислиш ли, че все пак 150-200 грама миди би довела не само до увреждането на плода, но и до неговата смърт на 6 месечна бременност? Не зная, просто търся причината...,не мога да се примиря с това, което се случи...
Съжалявам,мила, и за твоята загуба...Дано си успяла психически да я превъзмогнеш, защото аз все още не мога и не зная дали това ще се случи...Страхувам се вече за себе си и дълбоката депресия, в която съм изпаднала...Просто вече губя себе си...и сякаш ПОМОЩ НЯМА...??? baby_neutral

# 59
  • Мнения: 4 380
Как 6-месечна? Shocked 6- седмична сигурно имаше впредвид? newsm78

Това което искам да кажа е, че всичко е възможно (но има ли вече някакво значение?). Количеството миди разбира се е много малко, но ако става въпрос за зародиш на 6 седмици, напълно е възможно при лоши миди. newsm78 В този стадий на развитие и най-малка интоксикация може да е фатална. И банален грип, та какво остава за тежки метали.

Но знаеш ли...търсене на вина няма да помогне с нищо. Не се измъчвай излишно, приеми факта, имай едно на ум за в бъдеще и живей живота си с мисълта за бъдеща бременност.
Сигурно ти звучи кощунствено, знам. Когато загубих моето бебче и ревях като луда, всички които ми говореха така ми бяха черни пред очите. Но животът продължава и това е горчивата истина. Случва се и човек е силен- преодолява мъката по изгубени хора, какво остава за бременност. Търсенето на виновен е неизбежен етап от траура. Ще го преживееш когато приемеш загубата такава каквато е и престанеш да търсиш виновен.

Общи условия

Активация на акаунт