Като гледам другите....

  • 5 282
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Малко философско настроена тема, но на последък много ме гложди това дали и до колко е правилно решението което сме взели за раздяла.

Когато се разделихме с бившия знаех, че това е правилното решение за мени децата (и все още мисля че е).

Сега години след раздялата и след по-сериозно и задълбочено наблюдение над околните и семействата си мисля, ей така хипотетично, не беше ли грешка?  НЕ съм се замислила да се връщам при него или каквото и да е от сорта.  Naughty

Вече много внимателно наблюдавам семействата, взаимоотношенията между родителите и децата и дори само между мъжа и жената..... Правя съспоставка с това което е било при мене, чета тук за това как нещата се развиват при някои и се замислям не е ли малко прибързано, понякога, решението ни за раздяла? Това както за нас така и за бившите!

Виждам семейства които имат проблеми и то понякога доста сериозни, но въпреки всичко и в името на семейството остават заедно, изглаждат се несъгласията, намират общи точки и някак си успяват да се напаснат и да акцентрират на положителните си страни....
Замислила съм се дали е редно да се бориме за  "щастието си" или е по-добре всеки да поеме по пътя си при видни разногласия.

Чудя се кое е по-добре, да се напасваме и нагажадме или да се бориме сами  newsm78

Вярно е че всеки за себе си решава, но какво мислите като цяло?

# 1
  • Мнения: 9 990
Аз живея във връзка 12 години.С бащата на децата си.Брак имаме от около 5, децата са планирани и във брак.Но всичките ни 12 години са под общ покрив, не като гаджета при мама и татко, а заедно.Минали сме през какво ли не.Преди около 2 години имахме сериозна криза и бях много горда, че я преодоляхме.Сега е пак така, но незнам как да се боря пак.Искам да се боря, но незнам вече как.И защо.Всъщност аз си знам защо, но както и да е.Сега е много по-сложно.А сме млади още. пък сме със стаж солиден.Мисля, че си заслужава да спасим ако можем всичко, но любимата ми фраза е-само времето ще покаже.....

# 2
  • Мнения: 1 425
Всеки сам си решава. Пък и много зависи от ситуацията.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 493
Всеки сам си решава. Пък и много зависи от ситуацията.
и от личните граници на търпение  и поносимост Peace,
няма правила
Една жена може да търпи мъжът й да я бие когато не е на кеф, а друга да не понесе това че я е обидил че не е добра готвачка.
Аз лично за себе си смятам, че не съм избързълъ с раздялата, а напротив много закъснях, опитите и компромисите  ми да бъдем семейство бяха  излишни. С ръката на сърцето си мога да кажа, че съм направила повече от необходимото да запазя връзка, която не го е заслужавала Sad

# 4
  • Мнения: 2 327
Всеки сам си решава какво може да търпи и какво не и за какво си струва да се бори.
Ако имаш наистина семейство е редно да се опиташ да си го запазиш, но не на всяка цена. За да имат резултат усилията трябва преди всичко да има желание от двете страни. И да се направят компромиси и от двете страни.
Аз нямах нещо, което да мога да се опитвам да запазя, може би заради това и не се получи. Всичко беше само думи и то за бъдещето...

# 5
  • Мнения: 3 092
Сложен въпрос  Thinking
Мисля че всичко зависи и от ситуацията и от това какви са разногласията и доколко сериозни са различията  между двамата.
Хубаво е хората да остават заедно , но не е редно това да става на всяка цена. Naughty
Поне така мисля аз. Peace

# 6
  • Мнения: 920
В едно се убедих - че идеални семейства няма.
За мен въпросът е доколко можеш да изтърпиш. Някои търпят любовници, някои - на бой, някои - мухльовци. Някои - за пари, други - заради обществено мнение, някои - от любов.

# 7
  • Мнения: 2 956
Едно,че всички търпят поради различни причини, друго е,че може би тези семейства за които говориш, са намерили начина да изгладят гънките по м/у си ,защото са може би  повече един за друг, откокото ние с нашите бивши сме били. Незнам. Въпрос и на характери сигурно.
Извинявам се на Пенелопа,че ще  дам за пример нейната история,но в момента само за това се сещам... че има преломен момент е ясно...причините каквито и да са...но аз,ако бях нямаше толкова да се боря със сигурност. Въпрос и на личен избор...и на много неща!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Всички двойки са щастливи еднкаво и нещастни по своему......
Та аз лично за себе си няма какво да разсъждавам, направила съм каквото е могло според мен, от другата страна не е достигнало желание....Но сега пък аз си давам сметка, че никак не е прибързана раздялата ни, а най-правилното нещо! Аз лично в полуистини, полуемоции и в полу-отношения не мога да живея.....Щото побеснявам и от това детенце най-много да си изпати...Щото по-добре сама и спокойна мама, отколкото в двойка, ама бясна за 5-ма!
Но най-важното според мен е, че не трябва да се съжалява за миналото, то не може да се върне никак! И само да се чопли защо и как БИ могло - няма грам смисъл....в това поне ме убеди една приятелка и е много права!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Зависи от настроението ми:

Когато ми е кофти и тъжно и самотно си казвам, че за това, за което ние се разделихме хората дори няма да се разсърдят. Че ако сега можем да излизаме заедно и да ни е приятно и т.н имало е начин... Това обаче е изключително рядко.

В повечето случаи съм горда от себе си, че прекратих тази връзка. Имам си някакви мои критерии вече за това какво следва да има/няма между двама човека и че ако останат заедно е 'измъчена работа". Не съм фен на това да живея в нещастие и омраза или в липса на щастие и примирение в името на нещо толкова абстрактно като семейството. Отделно смятам, че щастливи деца само щастиливи хора могат да отглеждат... има още много, но да не ставам отегчителна  Wink

# 10
  • Мнения: 451
Но най-важното според мен е, че не трябва да се съжалява за миналото, то не може да се върне никак! И само да се чопли защо и как БИ могло - няма грам смисъл....в това поне ме убеди една приятелка и е много права!
абсолютно вярно и според мен.ровенето в миналото, назад ,те убива. и аз се чувствам така и всеки ден си повтарям,че варианти е имало много за по-добро разрешение на проблемите,но щом не се е получило трябва да приема факта,такъв ,какъвто е. много е трудно,да Sad и много самотно

# 11
  • Мнения: 236
Isa не те познавам, но от известно време, разглеждайки темите тук и попадайки на твои отговори имам чувството, че аз съм писала  Grinning В смисъл, че откривам общи неща- първо професията ни, после близките отношения, които поддържаме с бившите си съпрузи, сходния начин на мислене и приемане на нещата... и т.н Simple Smile Та това отклонение го правя, за да изразя съгласието и единомислието си с теб и по тази тема. Аз се чувствам по абсолютно същия начин както и ти. Може би точно защото сега когато се виждаме и си прекарваме добре с него и детето и си общуваме съвсем човешки в мен напират едни такива въпроси:дали пък не съм аз прекалено изискваща, дали пък не трябваше да положа още някакви усилия. Истината е, че ние също се разделихме заради неща, които много други двойки дори не биха отбелязали като проблем, но пък аз си знам как съм се чувствала. Да, и тогава и сега много добре знам какво ИСКАМ, какво НЕ ИСКАМ и какво не бих допуснала в отношенията си, но ... дали е плюс това да сме толкова принципни и безкомпромисни  newsm78

# 12
  • Мнения: X
Като цяло си заслужава да се опитаме да си изглаждаме нещата, защото.... следващия път ще е същото.  В смисъл - пак ще има проблеми, пак бихме избягали от тях...
После - не става по-лесно, т.е. нищо не решаваме.
Избягваме от едни проблеми, а създаваме други.
Не го намирам за решение.

Аз действах тогава съобразно това. Оставих го да си разиграва коня колкото си иска, в името на нещо между нас. Решението взе той накрая. Затова сега съм с чиста съвест - направила съм максимума, себепреодолях се до крайност, повече нищо не можех да направя за връзката.

Естествено, че човекът срещу мен не става. Но гаранция, че следващия ще е перфектния и подходящия за мен - няма. И тогава - старата песен на нов глас ли? Ми не - не е хубаво така.

Сега ми е смешно. Такива проблеми си създадох, дето никой мъж нямаше да може да ми създаде. Излизал бил много, ходил по фусти. Та сега като няма кой да ходи по фусти, да не ми е добре. Ми не ми е. Даже си ми е бая зле.

За себе си знам, че нищо не постигнах. Олях се - с 2 думи. От младост, от неопитност, от максимализъм, от идеализъм.

Човек си търси лесното. За някой е по-лесно да останат в брака. За други е по-трудно. Да - има си цена. На всяка цена - не. Но понякога сме подгонени от излишен идеализъм, наистина. А мъжете и те са хора - бъркат понякога - и си имат своите грешки.
Сложно е много и за съжаление, отговор няма.

Всъщност и с него да бях, трудностите ми щяха да са същите. Но той нямаше да ми помага да ги разреша, пак тежестта щеше да си е на моите плещи. Дали обаче щеше да ми пречи? Това не мога да преценя сега - няма и как да се прецени. Дали това, че в момента ми пречи, означава, че би ми пречел и ако беше с мене - няма как да знам. Тогава ми се струваше че ме дърпа назад - може би в това е отговора в моя конкретен случай. Щото за мен идеята е да се върви напред, а този човек стоеше на едно място за себе си и по този начин ме дърпаше и мен назад. Та може  би в дългосрочен план би ми пречел.... но гаранции няма. Аз пък ако можех да го подхвана подходящо и да го мотивирам да върви напред. На принципа "Зад всеки преуспял мъж стои по една жена"....
Както казва пенелопа - много АКО-та има в живота.

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 12:48 от Анонимен

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
... дали е плюс това да сме толкова принципни и безкомпромисни  newsm78

Не мисля, че съм /надявам се и ти/ чак толкова принципна и безкомпромисна. Просто искам да съм щастлива, знам че го заслужавам. Както и заслужавам мъж, който да ми дава любов и уважение така както аз бих му дала - равностоен партньор.

Аз за себе си получих потвърждение, че не съм сгрешила във връзките си които последваха след мъжа ми.

# 14
  • Мнения: 236
Да, аз също постоянно си повтарям, че заслужавам да съм щастлива и да имам до себе си мъж, който да обичам и който да ме обича. Затова се и разделих със съпруга ми...Но пък с ужас осъзнавам, че мъжете трудно се справят с жени, които знаят какво искат, поставят условия и отстояват желанията си. Та в този ред на мисли...до къде стигат разумните "принципност и безкомпромистност"?!

# 15
  • Мнения: 4 458
Аз не знам защо бях решила на времето, че видиш ли всички са толкова щастливи и така добре се разбират с мъжете си.... само аз така и не съм случила на правилния  Rolling Eyes
Чак след раздялата видях, чух и разбрах колко погрешни мисли са ми се въртяли в главата и колко съм се заблуждавала за човешките взаимоотношения.  Не че си нямахме и ние проблеми и не че сега ако ме питате бих се върнала назад, така както беше на времето.....

Всъщност на скоро четох една статия или гледах предаване което ме накара да се замисля и дефакто да пусна тази тема. Там ставаше на въпрос за това как младите семейства (като възраст на мъжа и жената) са по-склонни на разводи и раздяли от тези които са по-улегнали. Там обсъждаха това че когато човек е млад е склонен на повече компромиси НО и е по-неопитен и не знае как точно да подходи към дадена ситуация което води до огромен брой разводи. Казваше се също че когато брака е между по-"зряли" хора то, той вече е по-стабилен на базата на натрупания опит и научените урци за това какво и как бихме могли да приемем и точно по какъв начин да "си паснем" с половинаката....

Stun, точно за тези компромиси от двете страни мисля, че става въпрос.  Когато се налага само единия да се примирява и да се нагажда и да прощава нещата просто не вървят.

Много, наистина много съм мислила как на времето хората са се  женели толкова млади и са съумявали да останат заедно до старини  newsm78

Ооо, да в статията/предаването ставаше на въпрос, че много голяма част от проблемите и разводите са в следствие парични проблеми в семейството и че дори и да не е явна причина, то това е основата на нещата.  Thinking

Ако мислиме за пари то тогава може би тайната на нашите предци се свежда до това - липсата на пари или поне липсата на стремежа да има повече и повече както и разделението на "задълженията" в семейството като по този начин не се получава застъпване на интересите.....  Знам ли.... Аз лично предпочитам да съм самостоятелна и сама да разчитам на себе си но може и да е вярна тезата за парите  Rolling Eyes

Isa,  права си за настроенията, но при тебе за щастие е по-различно. Мисля че при вас се е получило това за което  много от нас биха могли само да мечтаят. Поне аз лично много бих искала децата да познават баща си и да си имат тяхни си взаимоотношения които да споделят и с мен.... Иска ми се да бяхме остали поне добри познати в името на децата, да бяхме запазили добрия тон но уви...  Това от своя страна доказва за мен самата че съм взела правилното решение  Wink

Casi,...... като четях писаното от теб и .... много се доближаваш до моето мислене... усеща се и болката и мъката ти.... ех, да можеше да е по-различно.....


За принципите и компромисите - прави сте, ние не искаме повече от това което смятаме, че заслужаваме  Grinning

# 16
  • Мнения: 24 467
...Виждам семейства които имат проблеми и то понякога доста сериозни, но въпреки всичко и в името на семейството остават заедно, изглаждат се несъгласията, намират общи точки и някак си успяват да се напаснат и да акцентрират на положителните си страни....
Замислила съм се дали е редно да се бориме за  "щастието си" или е по-добре всеки да поеме по пътя си при видни разногласия.

Чудя се кое е по-добре, да се напасваме и нагажадме или да се бориме сами  newsm78

Вярно е че всеки за себе си решава, но какво мислите като цяло?



Както казваш малко навлизаме във философията, та един от най- големите философи е издигнал в култ "МЯРАТА" във всичко. Та тя може спокойно да се приложи и по този въпрос. Не може да се правят безкрайни компромиси при крайно влошени отношения между родителите, тъй като няма в чие име да се направят- това не е семейство и децата няма да са щастливи от такъв компромис. Също така ако при всяко спречкване някой си събира гълъбите това също вече не е семейство, тъй като този някой въобще не е настроен да води семеен живот. Та много е конкретно- съобразно обстановката при всеки конкретен случай. Никой не може да разпише общовалидно правило къде е точно границата, зад която е безсмислено да се правят компромиси и отстъпки.

# 17
От 8 месеца живеем разделени, като развода е сигурен. Въпреки, че съм убедена, че постъпих правилно като го изгоних, повярвайте ми няма ден в който не се питам дали не можеше и иначе. Всекидневно виждам уж щастливи семейства, в които жената се чувства подтисната и ми завижда, че аз мога да си решавам сама какво искам, какво да правя и къде да ходя. В същото време и аз им завиждам, че са двойка и семейство. Съзнавам, че сега, когато съм сама с дечицата си се чувствам по-спокойна. Не мога да кажа щастлива, но аз и преди не бях щастлива. Но определено съм по-добре. Мисля, че всичко много зависи от характерите ни и изискванията ни. Един би търпял едно, друг друго. Като чета по форума какви неща има ми настръхват косите. Някои смятат, че ако мъжът ти не пие и не те бие, значи е цвете. Аз не можах да се примиря с липсата на уважение и пълна незаинтересованост спрямо мен. Всъщност имаше и психически тормоз. Както и да е. Знам, че нямаше смисъл да опитвам повече-загубена кауза. И все пак сега ми е мъчно, че не съм в двойка. А иначе смятам, че сме семейство с двете ми дъщерички. Най ми е мъчно като дойдат празници или време за отпуск и почивка. Всички останали тогава са с мъжете си, а ние 3 момичета няма къде да отидем. Но не се предавам на мрачни настроения. Гледам заради децата все да организирам нещо. И пак ми е по-весело отколкото преди с мъжа ми. Не съжалявам.   

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Киара, зависи това - преди как хората са се женели и не са се развеждали - колко назад визираш. Да не забравяме, че феминизма е относително младо понятие и явление. Преди жените са били икономически и физически зависими от мъжете си и е нямало много накъсе да се мърда...Да не забравяме, че 20 век дава избирателни права на жените! Както и правото да носят панталон! А сега просто и двамата партньори са равностойни с еднакви искания и очаквания в живота...като нерядко на мъжете исканията са по-високи, а на жените - очакванията Joy Joy Та сега естествено и жените не искат само те да правят компромиси както е било в по-голямата част от историята на човечеството! Жената преди е била зъвързана  за трите К както казва Хитлер - kitchen, kinder, kirchen или както и да се пише църква! А сега някой ще ме върже така ама нещо не е познал :2gunfire: #2gunfire И съответно моята независимост не е много угодна на БНД, както и финансово превъзходство....Ей такива неща + 17 години преход в наше село убиха окончателно самочувствието на мъжа и оттам отговорността и желанието му за семейство некак ги отнема....а жените пак останаха да се борят сами, но сега вече не хленчат от това! Те тва е разликата Wink Wink Wink Wink

# 19
  • Мнения: 1 023
...като нерядко на мъжете исканията са по-високи, а на жените - очакванията

само това ще взема, защото:
изискаваш ли повече, следва ти даваш повече.
очакваш ли повече, дал си повече.
никой не се влюбва за да мери каво дава или получава, ма някак си е добре да са балансирани нещата, за да не ти избие баланса.
за мен проблема е в егоизма. и липсата на отговорността пред себе си. така наречената съвест.
ама това по моему се възпитава. и ако го няма изначално, а това рядко се открива о време, то връзката е обречена.
и после кажи че българина не е добър търговец.
ако както представя себе си, така работи и продава труда си, и държавата щеше да е на друго дередже.

# 20
  • Мнения: 303
Нека и аз да се изкажа.Повечето майки, които пишат в този форум, ми се виждат "доста отракани",без да обиждам някого и от излишна гордост, сигурно има и такива, дават съвет,без да се замислят-" айде разкарай го тоя, щом те бие...." и т.н.
Да дам пресен пример с майка ми и баща ми-последния си имаше доста любовници допреди 10 г.,сега вече се кротна,даже ги водеше вкъщи понякога, когато майка я нямаше.
Тя, жената, знаеше естествено-някой ги видял с баща ми еди-къде си и т.н.Плачеше, отслабна, но никога не е споменавала за развод.
Когато наближиш 50-те и секса няма вече никакво значение, поне за повечето хора, за развод е глупаво да се говори.
Моят мъж не си изпълнява съпружеските задължения, поступвал ме е понякога, но това не е повод да се разделим.
Нашият казус е малко заплетен-ще се развеждаме, тъй като искаме всеки да си знае своето, но ще живеем без брак.
Така че-ако бащата не е непоправим алкохолик, не пребива жена си системно или любовницата му не е бременна от него, развода, т.е. раздялата може да се обмисли и да се претглят всички "за" и "против" много внимателно.

# 21
  • Мнения: 1 732
Моят мъж не си изпълнява съпружеските задължения, поступвал ме е понякога, но това не е повод да се разделим....Така че-ако бащата не е непоправим алкохолик, не пребива жена си системно или любовницата му не е бременна от него, развода, т.е. раздялата може да се обмисли и да се претглят всички "за" и "против" много внимателно.

Мдааа, винаги съм казвала, че в България ако не те пребиват яко всяка вечер, се водиш за щастливо омъжена жена... Sick Лошо няма - щом са ти такива критериите за семейство. Аз семейството го разбирам по иначе...ама аз нямам такова, та сигурно ти си правата, де да знам?  newsm78

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 09:17 от САБИНА

# 22
  • Мнения: 9 990
И аз това прочетох току-що..... Thinking

# 23
  • Мнения: 142
здравейте,момичета!
не се обвинявайте,че не сте сей "мъчили"да запазите.....семейството.
стигне ли се до мъки,то не е семейство.
разведох се преди 10 год. и аз изпитвах терзания и си мислех"ако"!
децата бяха малки и аз си мислех,че трябва да имат баща и че мисля за себе си..........
терзаех се доста.
но...минаха няколко години и моите вече големи деца ми казаха-"ТРЯБВАЛО Е ПО РАНО ДА СЕ РАЗВЕДЕШ,а не да се оставяш да те тормози.сега сме по добре и изживяваме много по спокойно без него"
толкова ме успокоиха тези думи.
а и да ви призная и аз съм казвала на моите родители-"да се бяхте развелиывсички щяхме да сме по щастливи".от вън обаче си бяха идеално семейство,за хората!
просто кураж,момичета-живота е пред нас!   Hug  Hug  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 493
Моят мъж не си изпълнява съпружеските задължения, поступвал ме е понякога, но това не е повод да се разделим.
Нашият казус е малко заплетен-ще се развеждаме, тъй като искаме всеки да си знае своето, но ще живеем без брак.
Така че-ако бащата не е непоправим алкохолик, не пребива жена си системно или любовницата му не е бременна от него, развода, т.е. раздялата може да се обмисли и да се претглят всички "за" и "против" много внимателно.
#Crazy #Crazy #Crazy
Ти мазохистка ли си - или просто смяташ , че едно нормално семейство е такова в което мъжът бие жена си, има си любовници и ги води в къщи  Sick/когато жена му я няма, но явно децата му са там/ и т.н.
Ти можеш ли да си щаслива с човек който ти посяга /независимо каква е причината/, имаш ли му доверие на този който те унижава - удряйки те???????
Аз не съм "Отракана", но не искам да си представям даже, че може да ми се наложи да търпя такова нещо  Sick

# 25
  • Мнения: X
Диони,не дей така с тази форумка,че ей сега ще те обяви за злобна. Stop
В нейната тема,(която беше заключена естествено,ако не си я чела),мен ме обяви за злобна жена,когато и казах,че не е в час,щом има такива неща за нормални. .И съвети от комплексарки не искала Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 732
Диони,не дей така с тази форумка,че ей сега ще те обяви за злобна. Stop
В нейната тема,(която беше заключена естествено,ако не си я чела),мен ме обяви за злобна жена,когато и казах,че не е в час,щом има такива неща за нормални. .И съвети от комплексарки не искала Mr. Green

Евана, е тя защо пуска теми, като ситуацията я устройва?  Thinking

# 27
  • Мнения: 1 425
Айде по-спокойно го раздавайте. Хората имат различен праг на издръжливост. И също така едни и същи неща според различните хора са различно тежки провинения.
За мен силните чувства не са оправдание да лъжеш някого.
За други хора - щом си влюбен, може да лъжеш и да правиш безумия (буквално), може да лъжеш ако имаш изгода. Може да търпиш да те лъжат.
Хора всякакви.

# 28
  • Мнения: 1 732
Айде по-спокойно го раздавайте. Хората имат различен праг на издръжливост. И също така едни и същи неща според различните хора са различно тежки провинения.
За мен силните чувства не са оправдание да лъжеш някого.
За други хора - щом си влюбен, може да лъжеш и да правиш безумия (буквално), може да лъжеш ако имаш изгода. Може да търпиш да те лъжат.
Хора всякакви.


Прав си.
Но тя търсеше подкрепа тук.
А после излиза, че за нея да те поступват е нормално  newsm78

# 29
Дами здравейте, много вероятно ме помните  Sad . Нищо не е наред. Искам помощ, съвети как да се опитам да продължа на пред като няма изход? Как? Съжалявам, че пак се пречкам тук, но няма с кого да споделя болката,която може и един мъж да преживява- нито със семейство, нито с приятели; единственият човек който беше до мен- не е с мен вече. Всичко се провали и няма изход. Искам ей така някой не познат, обективно да ми каже някакъв изход. Много е трудно, но явно това е съдбата. Като на сериал. Всичко отиде по дяволите и няма връщане. Пак се извинявам на тези, на които им е писнало от мен и от проблемите ми.......

# 30
  • Мнения: 1 425
А после излиза, че за нея да те поступват е нормално  newsm78
Е добре, Сабина, "твоя" нормално ли постъпва според теб? И седиш ли още с него?

# 31
  • Мнения: 1 425
Направи си твоя тема първо.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 493
Диони,не дей така с тази форумка,че ей сега ще те обяви за злобна. Stop
В нейната тема,(която беше заключена естествено,ако не си я чела),мен ме обяви за злобна жена,когато и казах,че не е в час,щом има такива неща за нормални. .И съвети от комплексарки не искала Mr. Green
Все ми е едно за каква ще ме обяви, квалификациите които може да ми сложи такъв човек ще са без стойност, защото тя е безстойност, щом като самата тя не се уважава / щом позволява така да се държат с нея, а и го приема за нормално  #Crazy/

# 33
  • Мнения: 1 732
А после излиза, че за нея да те поступват е нормално  newsm78
Е добре, Сабина, "твоя" нормално ли постъпва според теб? И седиш ли още с него?

Ами не, не постъпва нормално. Спрямо детето си.
И затова съм тук и задавам въпроси. На мами, които са преживели същото.
И не, не седя с него, но не мисля, че това е най-важното.
Важното е, че не се интересува от детето си.
И в тази връзка не мисля, че точно ти можеш да бъдеш полезен с мнение в такава ситуация.  Wink

# 34
  • Мнения: 1 425
И не, не седя с него, но не мисля, че това е най-важното.
Не седиш с него, ми лежиш с него, въпреки че се отнася към детето си като пълен идиот.
И критикуваш другата жена която седи при мъжа си след като я е ударил.
Аз не виждам разлика между вас двете.
И мнението си го казвам винаги, пък който иска да слуша - който не иска - да го прескача.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 12:16 от Panther

# 35
  • Мнения: 920
САБИНА,  виждам, че те боли за детето. Това, че не си успяла да го разведеш, май ти е минало.
Защо не му заведеш детето в дома или офиса. Като във филма Виж кой говори. И да му забършеш наакания памперс на бюрото.

# 36
  • Мнения: 1 023
САБИНА,  виждам, че те боли за детето. Това, че не си успяла да го разведеш, май ти е минало.
Защо не му заведеш детето в дома или офиса. Като във филма Виж кой говори. И да му забършеш наакания памперс на бюрото.

защото не е редно.
освен всичко друго, този човек има семейство. и не е необходимо след като семейството живее с мисълта че е излязло от кризата, да влиза отново.
още повече след като е заявил, че ще помага, но няма да приеме.
аз незнам какво повече трябва.
и на какво отгоре.

щот на мене да ми е наблизо сабина, първо 2 шамара ще й отвъртя, щото ако тя на себе си като човек не е ценна, то е длъжна да е таква заради детето си.

# 37
  • Мнения: 920
САБИНА,  виждам, че те боли за детето. Това, че не си успяла да го разведеш, май ти е минало.
Защо не му заведеш детето в дома или офиса. Като във филма Виж кой говори. И да му забършеш наакания памперс на бюрото.

защото не е редно.
освен всичко друго, този човек има семейство. и не е необходимо след като семейството живее с мисълта че е излязло от кризата, да влиза отново.
още повече след като е заявил, че ще помага, но няма да приеме.
аз незнам какво повече трябва.
и на какво отгоре.

щот на мене да ми е наблизо сабина, първо 2 шамара ще й отвъртя, щото ако тя на себе си като човек не е ценна, то е длъжна да е таква заради детето си.

Кое не е редно. Сабина е получила всички обещания и прекрасни думи - колко са ценни тя и детето й.
Има семейство, ама има и дете извън семейството.
Мухльо. Обещал на жена си.

# 38
  • Мнения: 2 327
Всеки сам решава колко да търпи, но все пак си има някакви граници. Оправдание да искаш да живееш в лъжа може да се намери - ми не те кефи действителността. Оправдание да оставяш партньора да изневерява - свикнал си с мисълта, че мъжете не са моногамни и го приемаш за нормално. Но за приемане на физическото насилие - единственото обяснение е мазохизъм. Не мисля че за това точно може да има две мнение. И лошото е че хората подлагащи се на това не осъзнават, че може и да не е така и наситина имат нужда от помощ. Но сами трябва да стигнат до идеята.

Що се отнася до Сабина - насила хубост не става. Най-много да загуби и това, което има като подкрепа от бащата, ако вземе да прави напук.

# 39
  • Мнения: 1 425
Както си свикнала че мъжете изневеряват, така може да си свикнала че мъжете бият и дори че "щом те бият, значи те обичат".
Оправдания човек винаги ще си намери, и да търпи да го лъжат и да търпи да го унижават и да търпи да го бият. Не знам какви са оправданията аз такива неща не търпя.

# 40
  • Мнения: 2 327
Panther, аз не казвам че не го разбира, а че жената има нужда от помощ. Знам че много обичаш да спориш, ама не виждам за какво в случая, при положение, че явно не одобряваш насилието и ти. Едно е да живееш в унижение, друго в опасност, която може да се пренесе и над детето един ден. Не е въпроса в опправданията и кой на какво може да е свикнал.

# 41
  • Мнения: 920
Както си свикнала че мъжете изневеряват, така може да си свикнала че мъжете бият и дори че "щом те бият, значи те обичат".
Оправдания човек винаги ще си намери, и да търпи да го лъжат и да търпи да го унижават и да търпи да го бият. Не знам какви са оправданията аз такива неща не търпя.

Какво значи оправдания?  Ами ако я поступва и тя го приема за нормално . пред кого трябва да се оправдава - пред нас?!
А ако е финансово зависима - и трябва да се съобразява?  От това не остават белези?

# 42
  • Мнения: 24 467
Те нали затуй казваме, че всеки сам поставя границите и за всеки те се намират на различно отстояние от дадени позиции.
Ако за един повишаването на тон е нещо недопустимо и го довежда до невроза, то за друг това може да е част от спорта. Ако за един шамарът е върхът на грубостта и заслужава доживотна присъда, то за друг се явява стимул в живота за напред.

# 43
  • Мнения: 1 425
Всичко е субективно - дори и боя - да, дори и боя. Знаете ли как я е ударил? Ако е било шамар? Колко силен? Ако на мен жена ми удари шамар - това причина ли е да я напусна? Ако преди това съм я дразнил дълго време? Ако е първи път? Ако е втори път? Ако, ако, ако... Това че в нашето общество изневярата се приема за нещо (сравнително) нормално, а боя за нещо ненормално нищо не значи. В арабските страни е наобратно. И не ми казвайте че са изостанали щото изобщо не е така. В момента точно ние май сме изостаналите (специално в Бг). Всеки сам си решава.
Ти, Стън, удряла ли си човек (извън тренировка)? И ако си удряла - има ли той нужда от помощ?

Според някой хора да те лъжат и да те бият е нормално. Според някой хора лъжата е нормална, а боя не. Според други - обратно. Според мен и двете са ненормални.

Едит: PS. На един човек може да му се помогне само ако той реши, че иска помощ. Ако не иска ... и господ не може да му помогне.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:50 от Panther

# 44
  • Мнения: 1 732
И не, не седя с него, но не мисля, че това е най-важното.
Не седиш с него, ми лежиш с него, въпреки че се отнася към детето си като пълен идиот.
И критикуваш другата жена която седи при мъжа си след като я е ударил.
Аз не виждам разлика между вас двете.
И мнението си го казвам винаги, пък който иска да слуша - който не иска - да го прескача.

Пантер, твоето мнение ще го пропусна, щото ти така каза че може, а и напоследък си ми все краен и заядлив на моменти...

САБИНА,  виждам, че те боли за детето. Това, че не си успяла да го разведеш, май ти е минало.
Защо не му заведеш детето в дома или офиса. Като във филма Виж кой говори. И да му забършеш наакания памперс на бюрото.

защото не е редно.
освен всичко друго, този човек има семейство. и не е необходимо след като семейството живее с мисълта че е излязло от кризата, да влиза отново.
още повече след като е заявил, че ще помага, но няма да приеме.
аз незнам какво повече трябва.
и на какво отгоре.

щот на мене да ми е наблизо сабина, първо 2 шамара ще й отвъртя, щото ако тя на себе си като човек не е ценна, то е длъжна да е таква заради детето си.

Кое не е редно. Сабина е получила всички обещания и прекрасни думи - колко са ценни тя и детето й.
Има семейство, ама има и дете извън семейството.
Мухльо. Обещал на жена си.

Мадам Гоца, за пръв път се съгласявам с теб. Ми май е мухльо  Thinking И дали пък не съм извадила късмет, а?  Wink

Милки, сори мацка, ама този път не съм съгласна.
Дали е редно или не да скачам отново в живота му, и то с дете, това - не знам.
Знам, че е редно като кажеш нещо, да го спазиш.
Ма и това е без значение.
А за детето си съм мнооого ценна, вервай ми!
Сутрин Сабина става в седем и прави попарката. Храни Вяра.
После пуска музиката и двете танцуват, нищо че Вяра още не ходи сама...
Разходка - покрай реката, на площадката с цветята и другите деца.
Четене на приказки в рима. Прясно изцедено сокче от ябълка.
И други игри. Сами. И с компания.

Та Милки, много съм и ценна аз на Вяра.
Да знаеш!   bouquet

# 45
  • Мнения: 142
и защо Сабрина да го остави да живее спокойно ???? newsm78
да не си е направила сама детето?
той има задължения и е длъжен да се съобразява с детенце.
ще кажете -жена му?да,тя не е виновна!
но защо Сабрина да мисли за нея,а не за себе си и за детето?
този мухльо като си е "завирал........" ще си търпи последствията и от двете.
пък тя жена му предполагам е свикнала с мисълта,че има още едно детенце и ако е истинска жена и майка би трябвало да разбере.
Сабрина,горе главата и напред!  Hug

# 46
  • Мнения: 1 732

Сплитка, нека си живее човекът спокойно. Ако може.
Що пък не?
Аз често съм мислила за жена му и какво е в душата и...мога само да имам бегла представа сигурно...И как при тях нещата никога вече няма да бъдат същите...И как се пита дали той вижда дъщеря си...дали прилича на него...
Тя обаче дали мисли за мен? Съмнявам се.
Но като майка и тя знае какво е детенце да няма баща...
Тъпа история...тъпа.
Наранени много, виновни много.  Sad
Единственият ощетен в случая е моята дъщеря.

Стига вече, че много изместихме темата  Embarassed

# 47
  • Мнения: X
Сабина, не ти знам точно случая.
Ако при забременяване той казва - не искам и бяга, оставаш сама и РЕШАВАШ сама... решаваш че искаш детето и тн и че сама ще се оправяш - мн ясно че оттам натам без него.

Тука има такива случаи.

Има и друг случай обаче. Забременяваш, искаш, той иска, минават 3 месеца и когато вече всичко твърдо стане факт той спира да иска. В тоя случай имаш право да го гониш до дупка - няма значение семейство или не - неговия живот. Значи ти да съобразяваш с неговия живот? Ма защо? Той като е надробил попарата, обещал, пренебрегнал семейството си - да сърба и имаш всички права на тоя свят. Решението за твоя живот не си го взела ти - а взел го е той. Кой му е дал правото? Никой нали. Оттук натам каквото и да направиш както и да му се отрази на него .. няма значение.. той помисли ли неговото решение как ще се отрази на теб?
Така мисля принципно а твоя случай конкретно незнам как е било навремето. Оставам с впечатлението обаче , че и той е искал, след като сега поне финансово помага.

# 48
  • Мнения: 1 425
@Каси - човек дето разправя на една жена, че я обича и като и направи бебе бяга за мен е пълно нищожество. А човек дето се сеща, че не иска дете след 3 месец - е ... за такъв тъпанар (щото човек не мога да го нарека) просто думи нямам.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 16:25 от Panther

# 49
  • Мнения: 1 732
Има и друг случай обаче. Забременяваш, искаш, той иска, минават 3 месеца и когато вече всичко твърдо стане факт той спира да иска. В тоя случай имаш право да го гониш до дупка - няма значение семейство или не - неговия живот. .

Минаха пет месеца, Каси  Sad
Живяхме заедно, имахме свой дом, после всичко отиде по дяволите...

# 50
  • Мнения: 1 732
Пантер,  Hug

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 16:33 от САБИНА

# 51
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз малко със закъснение се зачетох в развитието на темата към домашното насилие. Е, тук не мога да се съглася с привържениците му - под никаква форма не приемам насилието - психическо или физическо....Не ми казвайте, че един шамар - голяма работа! Щото винаги има и втори! Тъжно, но е факт според статистиката! Моя приятелка като търпя първия шамар след 10 години стигна до брутално изнасилване и раждане на трето дете и последващо пребиване със счупване на ръка....Ама тя до край си го смяташе за редно - бил им брака от Бог благословен Crazy Crazy За боя нямаше обяснение - била придадък на мъжа си и той постъпвал както намери за добре с нея! Те тва не го разбирам! #Cussing out #Cussing out
Та моя баща навремето като си помисли да замахне срещу майка ми просто си подписа бракоразводното! И никой не съжалява за развода...не виждам как майка ми да речем би търпяла - шамарче, любовници на тайно в къщи и тва било от кризата.....А за мен - съвсем не бих търпяла....Пък който иска да казва, че съм отракана или злобарка...Просто имам себеуважение и достойнство! (Според японската разновидност на будизма най-голямото унижение за един човек е да го удариш през лицето! #Cussing out)

# 52
  • Мнения: 4 458
............... Те тва е разликата Wink Wink Wink Wink

Мила, тя разликата е очевадна НО не сме ли пак в небалансирани взаимоотношения  Thinking  Сега когато сме съвсем независими и сами се оправяме с всичко, че и деца гледаме от горе на това.... тук идва и малко болна тема какво прави мъжа? Значи преди години - по времето на трите "к" както казваш е имало баланс за сметка на свободата разбира се.  Единия от семейството поема една част от ангажиментите - финанси и т.н. а другия поема семейния уюут. Това което се е получило сега в нашето общество е: жената се нагърбва със абсолютно всичко и се опитва да жунглира с хиляди задължения и отговорности а мъжа.... си живее живота (това е в контекста на форума)
От друга страна е много по-добре сами да решаваме кога какво и къде да правим и сами да определяме пътя по който да поеме "семейството" и образованието, възпитанието на децата..... Ама, някак си не е ли по-добре да си имаш някой с който да споделяш несгодите независимо че не е най-подходящата партитя?  само че тук всеки сам за себе си трябва да прецени коко неподходящ е достатъчно поносим .....


Цитат на: milk
и после кажи че българина не е добър търговец.
ако както представя себе си, така работи и продава труда си, и държавата щеше да е на друго дередже

ха-ха-ха много вярно Simple Smile

сега продължавам да чета натам по темата Grinning

# 53
  • Мнения: 4 458
Тъй, изчетох до край темата........

Виждам че пак се е обърнала на заключената преди дни тема "ще се върне ли?"  Ох, ами и аз нещо не мога да го разбера това, да търпиш подобни неща заради.... какво? любов? ама тя любовтта днес я има утре не!

Едно обаче съм разбрала от личен опит - търпението си има граници и понякога основателни причини. Аз например търпях докато децата станат малко по-самостоятелни и докато дойде време  да се върна на работа - финансова зависимост  Embarassed Непредвидено обаче случката се случи преди плануваната ми раздяла и то защото си изядох шамара за нещо което не беше моя вина. Не може един човек който твърди че те уважава, обича и цени да те мачка психически че и да те удря!!! Не го намирам за нормално това! Не мисля че едно дете е редно да расте в среда на насилие под каквато и да е форма. НЕ е редно едно дете да гледа как бащата унижава и се държи зверски с майката която от своя страна трябва да е идела на това дете, тя трябва да е авторитета, да е човека който в нужда ще помага, успокоява и съветва това дете.... Е, как може някой да търси подкрепа при някой който от своя страна се нуждае от нея?....

Някъде някой каза (извини ме че не взех цитата  Embarassed ) че навън, за пред хората семейството им е било перфектно, но това какво е било в къщи си остава само  тяхно знание и преживяване.  Това ме наведе на мисълта че тези "другите" които ги гледам и на които се чудя как успяват, може би и те живеят по този начин.   Thinking

Имаше и успокоителни думи за това че след време все пак ще разбереме че сме направили верния избор и че децата , искрено се надявам, ще оценят и уважат решението ни.  Да си призная и аз многократно съм казвала на майка ми че предпочитам да са разведени с баща ми вместо всеки ден да им слушам скандалите..... Предполагам за това и нямах големи угризения че все пак стигнах до това решение.

# 54
  • Мнения: 2 327
Panther, боя не е субективен. Може случаи да има много. В конкретния мъжът и я е душил и тя сама се притесняваше, че може и да повтори и да го докара докрай. Че ние не можем да помогнем ако не иска мисля съм го казала няколко пъти и това беше основното в поста ми.
Ама право на мнение имам и да не иска Simple Smile

А за удрянето - след 12-13 годишна възраст съм удряла човек веднъж(извън тренировки). Нападна ме. И ако ударя някого пак определено ще има нужда от помощ - медицинска. Не смятам, че насилието дори и под формата на шамар е приемливо в семейството, нито пък извън него. Не приемам и че жените могат да го ползват. Не вредата която нанасяш е важна, а унижението.

Излъгах - удряла съм. Опитвах се да върна в съзнание един приятел, който беше прекалил с алкохола.

# 55
  • Мнения: 95
Аз мисля, че след тези години на раздяла си позабравила причините да се разделите. И сега си мислиш, че си сгрешила..
Аз съм против това да търпя някой, да се нагаждам и т.н.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, тя разликата е очевадна НО не сме ли пак в небалансирани взаимоотношения  Thinking  Сега когато сме съвсем независими и сами се оправяме с всичко, че и деца гледаме от горе на това.... тук идва и малко болна тема какво прави мъжа? Значи преди години - по времето на трите "к" както казваш е имало баланс за сметка на свободата разбира се.  Единия от семейството поема една част от ангажиментите - финанси и т.н. а другия поема семейния уюут. Това което се е получило сега в нашето общество е: жената се нагърбва със абсолютно всичко и се опитва да жунглира с хиляди задължения и отговорности а мъжа.... си живее живота (това е в контекста на форума)
От друга страна е много по-добре сами да решаваме кога какво и къде да правим и сами да определяме пътя по който да поеме "семейството" и образованието, възпитанието на децата..... Ама, някак си не е ли по-добре да си имаш някой с който да споделяш несгодите независимо че не е най-подходящата партитя?  само че тук всеки сам за себе си трябва да прецени коко неподходящ е достатъчно поносим .....
Ми да ти кажа мен не ме кефи никак идеята да си седя в къщи да създавам уют на некъв си сую...сори за израза! Предпочитам, а като гледам и не само аз - ад съм финансово, емоционално и физически независима! На всяка цена и никакви компромиси със свободата няма да правя! Щото не ме кефи! Да, ще жонглирам между сто неща, но по-добре сама, отколкото зле придружена както се казваше! А тва да имам някой само и само за да не съм сама - никак не го разбирам...още повече ако и не е "подходящата партия" ...не виждам изовобще чий ша го диря там?! newsm78 newsm78 newsm78 Всеки знае себе си, аз съм от хората, които знаят цената на свободата и на компромиса, готови са да я платят и никога не съжаляват за постъпките си...понеже това, което всеки прави е най-доброто за него си! И всеки знае себе си, затова гореизложеното важи само и единствено за мен, а за другите - те си знаят! Wink Wink

# 57
А бе момичета, вие в ред ли сте? Някои от вас май си заслужават боя. За какво търпение и за какви субективни разбирания става дума? В кой век живеете???? Никой няма право да ви бие!!!! С повод или без повод. Че пък и любовниците в къщи да изтърпя!? Не искам да ви обиждам, но нещо елементарно разсъждавате ми се струва.

# 58
  • Мнения: 2 327
А бе момичета, вие в ред ли сте? Някои от вас май си заслужават боя. За какво търпение и за какви субективни разбирания става дума? В кой век живеете???? Никой няма право да ви бие!!!! С повод или без повод. Че пък и любовниците в къщи да изтърпя!? Не искам да ви обиждам, но нещо елементарно разсъждавате ми се струва.


Къде ги видя тез дето търпят да ги бият и любовниците вкъщи само не разбрах? Ако четеш малко по задълбочено може би ще схванеш, че за друго става въпрос.

# 59
САБИНА, позволавам си да те питам- ама защо всичко е отишло по дяволите. та каква е твоята вина- в това, че била обичана, желана, красива за този мъж?
или в това, че са ти обещали красотата на тепсия, а след това се е оказало, че такава красота няма?
егати простотията....
егати живота
но е такъв

# 60
и аз като гледам другите ми се къса сърцето- ама то едно сърце....

# 61
мъж- жена- дете- деца.....
прегръдки,
целувки...
нежност...

но може би това е преструвка на някакъв мъжки порив за сексуално влечение...

# 62
  • Мнения: 451
и аз като гледам другите ми се къса сърцето- ама то едно сърце....
по-точно от това,надали мога да го кажа Cry Cry Cry,освен да допълня,че не мога да дишам, понякога, от болка....

# 63
  • Мнения: 920
мъж- жена- дете- деца.....
прегръдки,
целувки...
нежност...

но може би това е преструвка на някакъв мъжки порив за сексуално влечение...


В началото не излизах събота и неделя. Всички по семейно, само аз сама.

# 64
  • Мнения: 1 732
мъж- жена- дете- деца.....
прегръдки,
целувки...
нежност...

но може би това е преструвка на някакъв мъжки порив за сексуално влечение...


В началото не излизах събота и неделя. Всички по семейно, само аз сама.

Аз и сега гледам да не излизам  Sad

# 65
  • София
  • Мнения: 6 999
В началото не излизах събота и неделя. Всички по семейно, само аз сама.

То това е въпрос на переспектива и гледна точка...
Като тръгнахме да се разделяме с БНД точно от това ми ставаше криво и то само като си го помисля... Докато обаче се разделим вече бях минала на друга фаза  Laughing тогава, а и сега ми е едно такова...гордо.  Rolling Eyes Излизам си с дъщеря ми, говорим си сериозно с нея или нещо се занимаваме с ясното съзнание, че сме си самодостатъчни. Никой не ни кара да бързаме, нито има някакви други претенции и е такова... блаженство... Не мога точно да го обесня май  newsm78

# 66
  • София
  • Мнения: 17 278
Излизането даже ми стана по-приятно. Бившия никога не е излизал с нас през уикендите и винаги съм се чувствала адски зле - всички с мама и татко, ние така. И постоянно трябваше да си измислям някакви оправдания за него - а сега пак сме сами с Иво, обаче ми е по-ведро и спокойно.

# 67
  • Мнения: X
Може би точно тук е мястото на това, което отдавна искам да напиша.
А около мене пък всички са сами.
Които не са сами- са нещастни.
Не се заобикалям с такива хора целенасочено. Приятелките ми са от детинство. А може би именно затова са ми приятелки - защото са като мен и не търпят унижения от някой си.... и ако не бяха такива и търпях аз не бих им била приятелка.
Незнам, но факт.
Скъсвам се и се съдирам от излизания. С приятелките ми. Не искам да са сами, напротив, искам да има семейства, да имат деца, да си излизаме с децата и тн и тн. Но някак и те не искат да търпят. Може би защото са с хубави професии, поддържани момичета..вече жени, от добри семейства, много високо интелигентни ... да не продължавам да ги хваля - и трудно си намират някой , който да им е на нивото ли какво ли - незнам - вече спрях да разбирам. Но факт - около мене всички са сами.
Градят кариери.

# 68
  • Мнения: 920
Скъсвам се и се съдирам от излизания. С приятелките ми. Не искам да са сами, напротив, искам да има семейства, да имат деца, да си излизаме с децата и тн и тн. Но някак и те не искат да търпят. Може би защото са с хубави професии, поддържани момичета..вече жени, от добри семейства, много високо интелигентни ... да не продължавам да ги хваля - и трудно си намират някой , който да им е на нивото ли какво ли - незнам - вече спрях да разбирам. Но факт - около мене всички са сами.
Градят кариери.

Сексът и градът Laughing

# 69
  • Мнения: X
аха - 2ра серия

# 70
  • Мнения: 1 425
А тези дето са сами - дали са щастливи?

# 71
  • Мнения: 351
Мисля, че не става въпрос за щастие, а за спокойствие.... аз без детето си не мога, но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога

# 72
  • Мнения: 1 732
А ти щастлив ли си като си сам? Wink

# 73
  • Мнения: 1 425
А ти щастлив ли си като си сам? Wink
Ами не съм. Затова и питам.

# 74
  • Мнения: 1 425
... аз без детето си не мога, но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога
Надявам се че не го казваш това на мъжете. Въпреки че е вярно.

# 75
  • Мнения: 351
Не, не го казвам, деликатна  съм:) Но може би сами се досещат:)
Майтапче!

# 76
  • Мнения: 9 990
... аз без детето си не мога, но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога
Надявам се че не го казваш това на мъжете. Въпреки че е вярно.

Пък аз се замислих-за мъжа де.Ами-мога.Може да ми е самотно понякога, но мога.Без децата си сега обаче и аз не мога.И въобще не ми се налага да мисля за това, просто Живея така-с тях.Участвам в Техният Живот.И те участват в Моя.

# 77
по-точно от това,надали мога да го кажа Cry Cry Cry,освен да допълня,че не мога да дишам, понякога, от болка....


ама точно тя- болката ни кара да вървим напред.
сигурно си се замисляла понякога- че ако няма болка, дали ще продължаваме да се борим и да продължаваме да искаме.
то е нещо подобно като тръпката- ако е няма- какъв ще е смисъл да правим каквото и да било?
ако всичко постигаме лесно, без трудности....че какво ще му е интересното тогава на живота....
....знам че боли....и то много

# 78
между другото аз съм онази dara77, което снощи се осмели за първи път да пише във форума. но явно нещо не бях доразбрала, че си загубип паролата

# 79
  • София
  • Мнения: 6 477
Мисля, че не става въпрос за щастие, а за спокойствие.... аз без детето си не мога, но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога
 
202uu  202uu  202uu И аз така и аз така! Щот не само не се замислям, ама по-скоро си мисля колко точно ми е спокойно именно поради липса на мъж!!!!!!! Hug

# 80
  • Мнения: 920
Мисля, че не става въпрос за щастие, а за спокойствие.... аз без детето си не мога, но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога
 
202uu  202uu  202uu И аз така и аз така! Щот не само не се замислям, ама по-скоро си мисля колко точно ми е спокойно именно поради липса на мъж!!!!!!! Hug

Оооо, Моргана, не е гот. После ти става равно.  Няма кой да си хвърли чорапите, да мърмори.
Слагаш си тампоните в хола и няма кой да ти каже...

# 81
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да но и като паднеш - няма кой дори да те погледне..
аз не гоня спокойствие на всяка цена
искам да не съм сама
май всичко опира до това какво жадува човек(
ако това е спокойствие - той ще жертва всичко в името му
ако това е свобода - също
ако пък това е да бъде с някого /дори да не е правилно това/ - също ще направи всико възможно...
та аз мисля че да - има прибързани мменти, но по-скоро вярвам, че това "прибързване" е неизбежно спрямо нагласата ни в дадения момнт и това, че след време мислим друго идва от нашата нова нагласа...от поуките които сме си взели и т.н.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 999
.... но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога

Уф...мислих, мислих и пак не разбрах какво значи това?  newsm78 Можеш ли без мъж или не можеш?  Thinking Може би от жегата ми се е размекнал мозъка - знам ли и аз.  Crossing Arms

# 83
  • Мнения: 1 425
Уф...мислих, мислих и пак не разбрах какво значи това?  newsm78 Можеш ли без мъж или не можеш?  Thinking Може би от жегата ми се е размекнал мозъка - знам ли и аз.  Crossing Arms
Може без мъж.

# 84
  • Мнения: 246
Не знам, от 6 г. съм разведена, и досега нито веднъж не ми се е приискало да заживея с някой. Труден характер съм, а с годините, вместо да си занижавам критерийте, взех да ги завишавам. Осъзнах се като силен и независим човек, справям се сама, и това ми доставя удоволствие. В момента в който видя че някоя връзка става сериозна и бягам. Най-добрия ми приятел ( бившо гадже ) 7-ма година на всеки мой рожден ден ми предлага брак. Мисля да се налудувам още 2-3 години и да го взема, дет се казва. Така или иначе си знае че ще е той и си ме чака. Минал е с мен през всичко, винаги е насреща, ден и нощ, няма значение. Обичам го като човек, като брат, не като мъж, но веднъж съм се женила по любов, втора такава грешка не ми трябва. Разбира се, обичам си го, чувствам се сигурна, когато е около мен, ревнувам го, дори приятелките ми смятат че ще тичам след него като в " Сватбата на най-добрия ми приятел ".  Laughing Макар че досега с жена не сме го видели. Любовта е до време, важно е после да можеш да си кажеш нещо с тоя човек вечер, да ти е приятно да се прибереш вкъщи защото знаеш че там е топло, ведро и уютно, да усещаш подкрепа във всяко едно отношение, да споделяш неща, заради които ти самия се мразиш, но въпреки това знаеш че ще срещнеш разбиране. Освен това смятам че детето ми ще се чувства добре с човек като него, което е изключително важно. Това е моя избор. Но още е рано.  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 6 315
Ако трябваше да се боря за двама, щях да се боря не само със себе си (да се боря с мен самата ми е много лесно Wink). Ако трябваше да правя жертви в името на семейството щях да изгубя себе си за пореден и може би последен път...

Винаги съм си мислела, че човек има праг на търпимост. Когато чувстваш че всичко е изгубено и когато в сърцето ти не е останаал и капка любов просто няма смисъл.

Не съжалявай за нищо сторено в миналото - всяко нещо ти дава урок и дори и заради самия урок си заслужава.

Голям дървен философ съм, ама карай!

# 86
  • Мнения: 4 458
Обичам го като човек, като брат, не като мъж, но веднъж съм се женила по любов, втора такава грешка не ми трябва. ............................  Освен това смятам че детето ми ще се чувства добре с човек като него, което е изключително важно. Това е моя избор. Но още е рано.  Rolling Eyes

Е, добре де, защо тогава ще се жените  newsm78 Аз все си мислех, че в брака има и секс  Rolling Eyes  Thinking


Винаги съм си мислела, че човек има праг на търпимост. Когато чувстваш че всичко е изгубено и когато в сърцето ти не е останаал и капка любов просто няма смисъл.

Не съжалявай за нищо сторено в миналото - всяко нещо ти дава урок и дори и заради самия урок си заслужава.

Голям дървен философ съм, ама карай!

Понякога и от тези философи има файда Wink

Е, добре де това че чувстваш, че прага на търпимост е прекрачен не може ли да е грешка? (и аз съм от дървените  Crazy ) Това е чувство и също като любовтта се променя и би ли могло този урок който научаваме всъщност да е, че сме сбъркали и избързали с раздялата??? Както ние така и те - бившите се променяме и в някои случаи узряваме и чрез тази криза на раздяла дефакто се подготвяме за едно по сериозно и стабилно отношение към брака и живота с отговорностите които носят след себе си. 
Май това е така само на теория, а?  НАли ни учат че като веднъж не успееш, опитай пак.... що ние не опитваме пак? Все пак хилядите компромиси които сме правили преди да вземем решението за раздяла са били във връзката и с раздялата си сме сложили края. Дали не трябва да опитаме пак или това важи само за нов опит с нов партньор?
Олеееее стана мнооооого ..........  Joy да спра докато е време. 
Така е, като съм се лепнала да чета психология на човешките взаимоотношения, все на някъде ще избие

# 87
  • Мнения: 246
Обичам го като човек, като брат, не като мъж, но веднъж съм се женила по любов, втора такава грешка не ми трябва. ............................  Освен това смятам че детето ми ще се чувства добре с човек като него, което е изключително важно. Това е моя избор. Но още е рано.  Rolling Eyes

Е, добре де, защо тогава ще се жените  newsm78 Аз все си мислех, че в брака има и секс  Rolling Eyes  Thinking

Права си, в брака има и секс, аз все пак съм била гадже с него преди много години. Ако изпитвах неприятно чувство със сигурност нямаше да предприема тази стъпка. Просто казвам че няма да е това което трябва да е, не е онази голяма и страстна любов с пеперудите в стомаха, а просто някаква кротка обич.  Thinking

# 88
  • Мнения: 515
И аз мисля като Wish.Обичам  приятеля си като брат ,като баща ,и на последно място като мъж.Обичам го като човек който е до мен през цялото време ,но не ми пречи да съм свободна и свободно да изживявам дните си на разведена.Но мисля да 2-3 г да се "кротна"и да си заживея с него и децата.наистина се чувствам сигурна с него ,но с него е като да си в пухкаво топло легло,а аз обичам да спя под звездите на зелената трева.(надявам се разбрахте какво имам в предвид) family

# 89
  • София
  • Мнения: 6 477
да но и като паднеш - няма кой дори да те погледне..
аз не гоня спокойствие на всяка цена
искам да не съм сама
май всичко опира до това какво жадува човек(
ако това е спокойствие - той ще жертва всичко в името му
ако това е свобода - също
ако пък това е да бъде с някого /дори да не е правилно това/ - също ще направи всико възможно...
та аз мисля че да - има прибързани мменти, но по-скоро вярвам, че това "прибързване" е неизбежно спрямо нагласата ни в дадения момнт и това, че след време мислим друго идва от нашата нова нагласа...от поуките които сме си взели и т.н.

Щото голяма гаранция е,че ако имаш някой ще те погледне ако паднеш?! Нещо много розово ми се види това, а аз съм по-реалистка и като гледам из форума какво подпиране пада...не, мерси!
А и за кака Моргана спокойствието вече е мнооого важна дума! Ежедневните компромиси на съвместното съществуване вече не са за мен...Да, труден характер, темерут и нервак - знам се много добре и също така знам, че нито аз ще изтърпя дълго някой, нито той мен...Все пак  БНД не е първия ми опит в дългото съвместно съществуване.....Та аз съм от тея дет са пробвали веднъж, два, три...че и четвърти път и знам за какво говоря!

# 90
  • Мнения: 451
да но и като паднеш - няма кой дори да те погледне..
аз не гоня спокойствие на всяка цена
искам да не съм сама
май всичко опира до това какво жадува човек(
ако това е спокойствие - той ще жертва всичко в името му
ако това е свобода - също
ако пък това е да бъде с някого /дори да не е правилно това/ - също ще направи всико възможно...
та аз мисля че да - има прибързани мменти, но по-скоро вярвам, че това "прибързване" е неизбежно спрямо нагласата ни в дадения момнт и това, че след време мислим друго идва от нашата нова нагласа...от поуките които сме си взели и т.н.

Щото голяма гаранция е,че ако имаш някой ще те погледне ако паднеш?! Нещо много розово ми се види това, а аз съм по-реалистка и като гледам из форума какво подпиране пада...не, мерси!
Та аз съм от тея дет са пробвали веднъж, два, три...че и четвърти път и знам за какво говоря!
Ох,Морганче, ЩО си толкова права и ЩО и аз като теб мисля Wink Cry

# 91
  • Мнения: 351
Има кой да ме "погледне", но ще е до мене докато ме "поглежда", а не "докато смъртта ни раздели". Мисля, че това е разликата.

# 92
  • Мнения: X
... аз без детето си не мога, но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога
Надявам се че не го казваш това на мъжете. Въпреки че е вярно.
много си се объркал
за вашто его е важно мъжа да е патерица, а жената да е зависима и ей затва сме ние тука, щото нужда от патерици нямаме.... И той като се усети и почва да се комплексира и тн...

# 93
  • Мнения: X
Е, добре де това че чувстваш, че прага на търпимост е прекрачен не може ли да е грешка? (и аз съм от дървените  Crazy ) Това е чувство и също като любовтта се променя и би ли могло този урок който научаваме всъщност да е, че сме сбъркали и избързали с раздялата??? Както ние така и те - бившите се променяме и в някои случаи узряваме и чрез тази криза на раздяла дефакто се подготвяме за едно по сериозно и стабилно отношение към брака и живота с отговорностите които носят след себе си. 
Май това е така само на теория, а? 
всичко това е така, ако хората си пасват, ако са ОК, ако компромисите са взаимни, ако всеки допринася за връзката
ако единият прави компромиси а другия не - някак не върви. в смисъл пак върви- ако си намериш любовник  Laughing много е сложно и зависи от отсрещната страна, просто има мъже които не стават за семейство и това е - и земята да изринеш от опити и компромиси - няма да стане

# 94
  • Мнения: 1 425
много си се объркал
за вашто его е важно мъжа да е патерица, а жената да е зависима и ей затва сме ние тука, щото нужда от патерици нямаме.... И той като се усети и почва да се комплексира и тн...
И какво точно съм объркал?
За мъжете е нужно да са желани и нужни и за жените е нужно да са желани и нужни. И им влияе добре на егото. Възрастен човек няма нужда от патерица - независимо от това мъж ли е или жена. Това е ясно.
Ама един човек ако постоянно повтаря - аз сам мога да се оправям - други не ми трябват - шанса да си седи сам е много голям. Ясно е че сам може да се оправи нормален възрастен човек, въпроса е дали така му харесва - да седи сам. Ако му харесва - еми прав му/й път.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 477
Пантер, малко бъркаш по въпроса за патериците! Жените поради по-голямаа си емоционалност са адски склонни на "емоционални патерици" с неподходящи мъже...само и само някой да ги погледни или подпре - кой както иска да го тълкува! (в този ред на мисли, аз този филм съм го глЕдала преди много години и то, ама няма да го повтарям....)
Но явно вече се оформя нова порода жени, които правят разлика между самотност и усамотеност и ако се чувстат по-добре сами, така живеят..А ако поискат мъж, но равностоен на тях - търсят....Е, аз лично нямам нужда от търсене поради натрупан житейски опит, изключително свободолюбив дух и прекрасно центриране на живота в самодостатъчност!

# 96
  • Мнения: 920
Но явно вече се оформя нова порода жени, които правят разлика между самотност и усамотеност и ако се чувстат по-добре сами, така живеят..А ако поискат мъж, но равностоен на тях - търсят....Е, аз лично нямам нужда от търсене поради натрупан житейски опит, изключително свободолюбив дух и прекрасно центриране на живота в самодостатъчност!

Това ме плаши и успокоява.
Не намерих нова връзка, достатъчно силна. Сама съм си достатъчна.

# 97
  • Мнения: 4 458
Това с новата порода е вярно и тя е хибрид между желанието да сме равностойни на мъжете и нуждата да се оправяме сами поради слабите ангели (както каза някой по друга тема) на мъжете (визирам тези за които говорим тук) Това води и до друг вид взаимоотношения - всеки сам за себе си и когато ми е самотно сме заедно за малко но в никакъв случай да живеем под един покрив за да не си омръзнем. Имаше една серия на "секса и града" която беше посветена точно на това.  Малко офф, но този сериал ("секса и града")е мноооого показателен за това как се израждат взаимоотношенията и връзките в съвременния живот.

# 98
  • Мнения: 6 315
Понякога и от тези философи има файда Wink

Е, добре де това че чувстваш, че прага на търпимост е прекрачен не може ли да е грешка? (и аз съм от дървените  Crazy ) Това е чувство и също като любовтта се променя и би ли могло този урок който научаваме всъщност да е, че сме сбъркали и избързали с раздялата??? Както ние така и те - бившите се променяме и в някои случаи узряваме и чрез тази криза на раздяла дефакто се подготвяме за едно по сериозно и стабилно отношение към брака и живота с отговорностите които носят след себе си. 
Май това е така само на теория, а?  НАли ни учат че като веднъж не успееш, опитай пак.... що ние не опитваме пак? Все пак хилядите компромиси които сме правили преди да вземем решението за раздяла са били във връзката и с раздялата си сме сложили края. Дали не трябва да опитаме пак или това важи само за нов опит с нов партньор?
Олеееее стана мнооооого ..........  Joy да спра докато е време. 
Така е, като съм се лепнала да чета психология на човешките взаимоотношения, все на някъде ще избие

Има хора които избързват с решенията си, има и такива, които ги обмислят добре. Винаги има вероятност да сгрешиш Simple Smile.

Някои хора опитват отново и отново, аз например пробвах до предела на силите си... Накрая просто видях че когато отсрещната страна не полага никакви усилия, само хабя своите Simple Smile. Всички се променяме, но от нас самите зависи каква посока на промяната ще поемем Simple Smile. На мен ми остава да пробвам отново с нов партньор, когато се почувствам готова за това. В момента определено не съм, но  не страдам от факта, напротив. Имам други приоритети пред този за намиране на партньор Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт