Поставяне на възглавничка

  • 4 065
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 728
Ако под тъничка имате предвид сгъната пелена, то значи и аз слагам. Но ми се струва че за възглавница става въпрос, а не за калъфката й!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз и сложих възглавничка като стана на 1 годинка по препоръка на педито, дотогава спеше върху сгъната пелена.Но и сега така се върти в леглото,че почти никога не спи на нея, дефакто спи без възглавничка. Sunglasses

# 47
  • Мнения: 218
Ние сме от първият ден с възглавничка, много тъничка и бебко се чуства много добре. Докторката каза, че е добре да е с възглавничка, а твърдението бебето да спи без възглавница било остаряло.

Защо? Интересни са ми аргументите, не се заяждам!

Зная, че възглавница не им е нужна на малчовците поне до годинка, защото главите им до шестия месец са с по-голяма обиколка от гръдния кош. Йоан спи без възглавница, то е и невъзможно да спи с такава, защото се върти във всички посоки докато спи и често главата му е там, където би трябвало да са краката.

Ами малкият човек в първите месеци много връщаше млякото и докторката ми каза че това е, защото спи без възглавничка. Аз също бях чела , че трябва да спят без възглавница. И и го казах, но писах вече какво ми каза тя. Затова му сложих възглавничка /купих от тези които се продават по бебешките магазини/ и почти нямах проблеми от тогава с връщането на храната. Но когато се научи да се обръща във всички посоки и не ползва възглавница, а се мести във всички краища на кошарата докато спи. Така, че не споря кое е правилното с възглавница или без да се спи.

# 48
  • София
  • Мнения: 39 761
в началото слагах пелена. Дияна преяждаше и повръщаше след всяко ядене, та пелената си беше и необходимост. След няколко месеца започнах да слагам малка възглавничка. В момента спи на големите на Чико (с дупките).

# 49
  • Мнения: 6 315
Ами малкият човек в първите месеци много връщаше млякото и докторката ми каза че това е, защото спи без възглавничка. Аз също бях чела , че трябва да спят без възглавница. И и го казах, но писах вече какво ми каза тя. Затова му сложих възглавничка /купих от тези които се продават по бебешките магазини/ и почти нямах проблеми от тогава с връщането на храната. Но когато се научи да се обръща във всички посоки и не ползва възглавница, а се мести във всички краища на кошарата докато спи. Така, че не споря кое е правилното с възглавница или без да се спи.


Моят също връщаше мляко (даже на няколко пъти си повърна "на фонтан", но педиатърката каза да му наклоним матрака малко, така че главата да е на по-високо....

Както и да е....

# 50
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз знам, че е по-добре без възглавничка до годинката. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 687
Цитат
Когато бебчето се роди обиколката на главата е по-голяма от тази на гърдите,затова тогава възглавница не се слага.На около 1 год. двете обиколки са вече равни и след това тази на главата става по-малка.Затова след година и един-два месеца е препоръчително да се сложи възглавничка,иначе когато детето се обърне настрани главата увисва(раменете са по-широки и главата не достига до опора), позата е доста неудобна и единствения начин да се намери опора за главата е да се измести рамото назад.Така детето се озовава по корем.Но след като си е хапнало добре на вечеря коремчето му е пълно и започва да му става тежко и тогава то се свива и се надупва.Така крачетата се натоварват нощем и понеже не са се оформили още започват да се изкривяват
Това съм си го копирала от един друг форум, даже преди време бях пускала тема тук по въпроса, защото синът ми спеше точно по корем със свити крачета. На година и два - три месеца му сложих възглавница. В момента си спи без проблем с нея. Не че не се обръща по корем и не се върти като шило, но съм го забелязала, че като спи по гръб и на страни обикновено ляга на възглавницата, явно така му е по удобно.
Според мен не е толкова фатална възрастта на детето, важното е да му е удобно  Simple Smile

# 52
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Йоан спи без възглавница, то е и невъзможно да спи с такава, защото се върти във всички посоки докато спи и често главата му е там, където би трябвало да са краката.

Е, и при нас е така  Wink Марти спи без възглавница с бодната муцунка и навирено дупе Simple Smile

# 53
  • Мнения: 955
Аз четох, че до 2 годишна възраст е препоръчително - БЕЗ защото има опасност от задушаване и не съм слагала нито възлавничка нито пеленки. Жорко ми е на годинка и си спи като пич и БЕЗ!  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 181
аз слагам някъде от втория месец, но е много тъничка, почти като нагъната пелена

# 55
  • София
  • Мнения: 2 896
аз съм сложила 2 малки хавлиени кърпи в една малка калъфка, много леко е надигната - всеки път връща от кърмата та затова иначе и аз знам че е хубаво без възглавница

# 56
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз слагах Дара да спи на възглавничка (дебела колкото сгъната пелена) и когато педито дойде първия път само отбеляза " Възглавничката е символична!" Само това каза, но от известно време малката спи при мен и не спи на възглавничка!

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 6 256
аз съм чела ,че възглавница се използва,когато обиколката на главата стане по-малка от гръдния кош за да се компенсира разликата.при нас те все още са равни и предполагам към годинката се променят.

# 58
  • Мнения: 1 215
ние имаме голяма и много тънка възглавничка, но дали с нея или без май няма много голямо значение. Тя възлгавницата е широка почти колкото Емма и й идва горе- долу на средата на кръста

Общи условия

Активация на акаунт