Доколко са валидни тестовете за ову?

  • 1 512
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 905
Ей, кажете моля ви, дали ако теста отчита ову, наистина има ову?
Защото аз съм си засичала ову с тестове преди 3-4 месеца. Дори по принцип си мисля, че си усещам овуто. А хормоналните ми изследвания показаха адски висок тестостерон, който, ако не е лабораторна грешка, бе подтискал овуто.   newsm78

# 1
Според мен са валидни 99,9%.Миналия месец ги ползвах и ми отчетоха овулация.А преди това бях си купила една опаковка,но изглежда ,че не съм тествала в  точните дни и нищо не ми отчете.
На опаковката има таблица,чрез която можеш да си засечеш ОВУ,според дължината на цикъла.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 129
Аз този месец за първи път ползвам тестове за овулация. За сега 12ти ден от 25-26 дневен цикъл имам бледа втора чертичка, но май трябва да е тъмна като контролната, така че продължавам. Ще видим, да се надявам че друга опаковка няма да ми трябва Confused

# 3
  • Мнения: 1 436
Ей, кажете моля ви, дали ако теста отчита ову, наистина има ову?

Не е задължително. Тестът отчита повишаване на LH, който по принцип предизвиква пукването на фоликула. Но може да се случи така че да има висок ЛХ и да не стане овулация.

# 4
  • Мнения: 989
Не е задължително. Тестът отчита повишаване на LH, който по принцип предизвиква пукването на фоликула. Но може да се случи така че да има висок ЛХ и да не стане овулация.
Peace
При ПКЯ например тестовете отчитат повишение на LH и то може да се случи няколко пъти по време на цикъла, но ову да няма.

# 5
  • Мнения: 364
Не е задължително. Тестът отчита повишаване на LH, който по принцип предизвиква пукването на фоликула. Но може да се случи така че да има висок ЛХ и да не стане овулация.
Peace
При ПКЯ например тестовете отчитат повишение на LH и то може да се случи няколко пъти по време на цикъла, но ову да няма.

Или при фоликулярна киста! Тестовете важат за жени без такива проблеми! Peace
За останалите - фоликулометрия!  Tired

# 6
  • Мнения: 8 905
Лоша работа значиии...
И какво да правя сега???? Като ми отчете положителен резултат, да отивам на преглед ли?

# 7
  • Мнения: 364
Лоша работа значиии...
И какво да правя сега???? Като ми отчете положителен резултат, да отивам на преглед ли?


Попитай лекуващия си лекар! Той най-добре ти знае положението и може да прецени, дали само с тестове можеш да засичаш овулацията!

Успех!  Hug

# 8
  • Мнения: 304


Или при фоликулярна киста! Тестовете важат за жени без такива проблеми! Peace
За останалите - фоликулометрия!  Tired
[/quote]

Аз преди имах такива кисти, но от няколко месеца не съм ходила да видя дали пак са се появили Confused Исках да питам при меренето на БТ тези кисти оказват ли влияние на Ову-то ? В смисъл може ли да има Т все едно има Ову а всъ6ност да няма  newsm78
Уфф дано сте ме разбрали  ooooh!

# 9
  • Мнения: 364

Аз преди имах такива кисти, но от няколко месеца не съм ходила да видя дали пак са се появили Confused Исках да питам при меренето на БТ тези кисти оказват ли влияние на Ову-то ? В смисъл може ли да има Т все едно има Ову а всъ6ност да няма  newsm78
Уфф дано сте ме разбрали  ooooh!

Не мога да ти дам обоснован отговор, само мога да ти кажа, че, когато има наличие на кисти, графиката на БТ се променя и то доста! Не се сещам, как варират стойностите, но със сигурност има изменение!
Аз не я мерих, защото пих Оргаметрил, а при приема на този медикамент, няма шанс за забременяване.
Друг е въпроса, че ми закъсня доста, поради късно спукала се фоликулярна киста.
Имаше начин по графиката на БТ да се установи наличие на кисти, но как точно беше....не мога да ти кажа. newsm78
Дано момичетата да се включат с повече информация!

Съвета от мен е - ходи всеки месец на прегледи. Така ще си спокойна или ще предприемеш мерки, ако се наложи! Peace

Успех! Hug Дано да дойде бебето по-скоро при теб! Praynig

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 23:29 от love_sunrise

# 10
  • Мнения: 989
Soul, и аз не съм много сигурна, но мисля, че при наличие на кисти на графиката се образуват един или няколко върха с висока Т. при постепенно покачване и после спадове. По този въпрос най-компетентна е Денис, може да я питаш на лични или в темата за графиките. 

# 11
  • Мнения: 1 446
Не знам. Този месец си правех за първи път. При цикъл 33-34 дни ми посочи ову към 22-ия ден. /Което от своя страна обясни неуспешните до момента опити/. Но ако имаш проблеми с изследванията, най-добре се консултирай с лекар!

# 12
  • Мнения: 304
Офф моми4ета така се притесних с тези кисти  Confused Бихте ли хвърлили едно око на грфиката ми и да кажете какво мислите  newsm78 Моля ви  Praynig
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=marinelkaa

# 13
  • Мнения: 1 436
Soul, това е което казва denis_d:

Графиката ти прави върхове и спадове, което не е нормално и е много типично при ПКЯ/поликистозни яйчници/
Просто трябва да се провети на УЗ.

Аз не мисля, че твоята графика има върхове и спадове  Peace (не говорим за разлика от 0.10 градуса). Но първо, питай denis_d в темата за графиките и второ, ако се съмняваш, иди на лекар. Ние колкото и да пишем и гадаем, кистите се откриват на УЗ   bouquet.

# 14
  • Мнения: 304
Juturna благодаря ти за отговора  Hug Аз питах и в темичката за БТ но никой не ми е отговорил  Sad Дано Денис скоро се появи 4е тя наистина е много компетентна по тези въпроси  Peace
Уфф ни6та ве4е кисти искам бебче  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт