Заекване при 2 годишно детенце

  • 8 057
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
mimes, какво стана с вас?
Аз се включвам пак, за да поправя това, което съм казала по-горе, защото сега превеждам един тест за логопедични изследвания и видях в една немска статия, че заекване е не само повтаряне или затруднено изговаряне на сричка, но може и да е само на звук или на цяла дума. Пише, че в големия процент при децата това е ремисионно, като при момичетата почти винаги преминава почти напълно, а по-трудно при момчетата. Важното, което пишеше е, че причините за заекването са неизвестни. Така че не се връзвайте толкова емоционално на всякакви психологически трактовки за причините, които да ви довеждат до вина. Навсякъде, където четох по логопедичните статии немски, пише, че не са известни причините.

# 16
  • Мнения: 1 698
gergandi, ами все така си е Cry
Сега чакам да мине рожденият й ден в понеделник и ще я заведа малко при майка ми, да погостуваме и да сменим обстановката. Ще ни няма около 2 седмици и после, ако не се е оправила ще ходим на логопед, и ако се наложи на психолог. За сега изчаквам, за да не я стресирам допълнително. Само я следя.
Толкова ми е мъчно, не преставам по цял ден да мисля за това. Не мога да мисля нито за РД, нито за друго. Cry

# 17
  • Мнения: 539
mimes, по-спокойно! Наистина е много гадно, знам, и на мен ми се свиваше сърцето само като започне да говори. Наблюдавай я, някой път като се заиграе сама  и си говори, заеква ли. Обикновенно тогава децата не заекват. т.е. това значи че и е от възрастта.

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
mimes
Цитат

Ще ни няма около 2 седмици и после, ако не се е оправила ще ходим на логопед, и ако се наложи на психолог. За сега изчаквам, за да не я стресирам допълнително. Само я следя.
Толкова ми е мъчно, не преставам по цял ден да мисля за това. Не мога да мисля нито за РД, нито за друго.

 Опасенията са основателни. На логопеда ще са му нужни месеци, а психолога ако установи че проблема е психо/емоционален, ще предпише някой по-мек транквилант, а е известно те как действат...

# 19
  • Мнения: 1 698
mimes
Цитат

Ще ни няма около 2 седмици и после, ако не се е оправила ще ходим на логопед, и ако се наложи на психолог. За сега изчаквам, за да не я стресирам допълнително. Само я следя.
Толкова ми е мъчно, не преставам по цял ден да мисля за това. Не мога да мисля нито за РД, нито за друго.

 Опасенията са основателни. На логопеда ще са му нужни месеци, а психолога ако установи че проблема е психо/емоционален, ще предпише някой по-мек транквилант, а е известно те как действат...



Специалиста педиатър, при който водя малката /не ходим при личния лекар/, изписа сиропче Кюетюд, хомеопатично. Каза, че поне две седмици трябва да го пие и след това ще идем на психолог първо.
Каза също, че е добре да сменим обстановката и да й осигурим спокойствие.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 14:28 от mimes

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Специалиста педиатър, при който водя малката /не ходим при личния лекар/, изписа сиропче Кюетюд, хомеопатично. Каза, че поне две седмици трябва да го пие и след това ще идем на психолог първо.

  За съжаление Хомеопатията със сиропчета не лекува, още по малко да смесва 2 и повече хомеопатични лекарства! това е псевдо хомеопатия.
Виж тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169950.msg4200015#msg4200015

Връзка към сайт

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 15:37 от Aleksander

# 21
  • Мнения: 1 698
Цитат
Специалиста педиатър, при който водя малката /не ходим при личния лекар/, изписа сиропче Кюетюд, хомеопатично. Каза, че поне две седмици трябва да го пие и след това ще идем на психолог първо.

  За съжаление Хомеопатията със сиропчета не лекува, още по малко да смесва 2 и повече хомеопатични лекарства! това е псевдо хомеопатия.
Виж тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169950.msg4200015#msg4200015

Връзка към … 72;йт


Благодаря, ще го прочета.
Това значи ли, че няма смисъл да й давам сиропа?

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Благодаря, ще го прочета.
Това значи ли, че няма смисъл да й давам сиропа?

 Давам само информация, но аз нямам право да давам съвети какво да правите.  Peace

 Но аз никога не бих дал на моето дете две или повече хомеопатични л-ва заедно, защото като хомеопат знам че не е правилно. 

# 23
  • Мнения: 1 698
Ами аз сега нищо не давам, сиропа е само един, повече не са ни изписали. Няма как да комбинирам две и повече неща.

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ами аз сега нищо не давам, сиропа е само един, повече не са ни изписали. Няма как да комбинирам две и повече неща.

 Самият сироп Е комбинация от няколко хомеопатични л-ва, като това вие не е имало как да го знаете, освен редовно четене форумите в Бг-Мамма  Peace Ето един линк към далечната 2005г

  Връзка към сайт

Цитат
Заглавие: Re: Упокоително на дете
Публикувано от: Svetla1 в четвъртък, 07 юли 2005, 11:34
Аз може и да ставам банална вече, но с тоя 'таратор' Кюетюд-а няма да постигнеш нищо.
По-добре заведи детето при добър класически хомеопат.

# 25
  • Мнения: 1 698
Благодаря за разяснението, Александър.

Все още не сме ходили при хомеопат, детенцето ми е боледувало много малко пъти до сега /да чукам на дърво/.
Иначе аз още снощи реших за себе си, да се въздържа от даването на сиропа.
Наблюдавам я, и ми прави впечатление, че като си говори сама /не го прави често/ не заеква. През останалото време обаче, да.

# 26
  • Мнения: 2 082
а освен всичко друго ,защо не и лееш куршум-може и да е бабешко,но знае ли човек,кое ще помогне....

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Наблюдавам я, и ми прави впечатление, че като си говори сама /не го прави често/ не заеква. През останалото време обаче, да.

 Това показва че смущението е психо/емоционално а не физиологично.  Peace

# 28
  • Мнения: 539
mimes
Цитат

]

...., а психолога ако установи че проблема е психо/емоционален, ще предпише някой по-мек транквилант, а е известно те как действат...

Психолога не може да изписва никакви лекарства!

# 29
  • Мнения: 1 698
Страх ме е да се похваля, но Дари тези няколко дни значително по-малко заеква. Днес даже почти не й се забелязва. Дали не забравя от какво се е уплашила и да преминава уплахата. Много се радвам, дано да продължава така. Само се притеснявам, че не разбрах от какво се получи така?

Общи условия

Активация на акаунт