Какво да й подаря...

  • 1 346
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Струва ми се подходящо едно малко дискретно бижу.

Миналия месец кръщавахме малкия ми син и на кръстницата му (момиче на 10, почти 11 год.) й подарихме сребърно синджирче с висулка зайче (пак сребърно). Не го сваля от врата си,майка й казва,че спи с него,къпе се с него...адски й харесва.

Затова си мисля,че е хубаво нещо такова да бъде. Подкрепям и мнението на Иса.  Peace

# 16
  • Мнения: 3 271
Лекси, много хубаво, че мислиш за това   bouquet
Мисля, че на тази възраст определено трябва да е нещо запомнящо се и трайно. Така че бих взела детско бижу със сигурност. Отделно пликче с лакомства, почти по всеки повод им правя по нещо такова на моите,  деца са си и се радват. И отделно, ако решиш би било хубаво нещо свързано с бебето - фотоапарат е страхотна идея, има елементарни за малко пари, а после снимките ще са страхотен спомен, може и албумче - нещо сладко, може winx, за да й е приятно да си ги реди. Хубав надпис от вас на самият албум, спомена и емоцията ще са много силни после. Може и някаква кутия за спомени, в която тя да си събира разни ценни джунждурийки. Ако е кнога трябва да е нещо с подходяща насоченост, за да я свързва винаги с бебето, в момента не се сещам за нищо такова, но може да се помисли.
Спален комплект е чудесна идея за практичен подарък, но като гледам ти си за нещо по-емоционално, така че другите предложения ми се струват по-подходящи.

Да мислим заедно за книга  newsm78

# 17
  • Мнения: 22 414
Аз лично не съм получавала подарък от майка ми по случай раждането на сестра ми.
Е, това разбира се беше доста отдавна, но определено го помня. ))))
Първо бях толкова ентусиазирана от бебето, беше ми много забавно. )))
После е последвал коментар от моя страна: Ама хайде, нагледахме му се вече на това бебе, няма ли да го връщаме?. ))))))
После се мина през етапа, в който исках и мен да ме третират като бебе (бях на 5г и половина), напиках се нарочно 2пъти, за да ме повият в чаршаф, защото и аз исках да съм като бебето. ))))
След това нямаше отърване от мен и исках за всичко да помагам, да го къпя, обличам и т.н.
Точно след половин година вече сама можех да повивам бебето (все още нямаше памперси) и си го обличах за ужас на моята майка, която беше отишла до поликлиниката, а бабата се беше запиляла нанякъде. )))

# 18
  • Мнения: 4 451
И аз имам една идея, интересна според мен. Момиченцето ти има ли си детска кухня? Можеш да и купиш една хубава кухня, от онези металните, забравих марката (може би някое момиче ще подскаже), но е много известна. А и са качествени. На вид са като истинска мини кухня. Мисля,че ги има в сайта на igra4kite.com, чувала съм, че ги продават и в Хиполенд. На нея ще може да "готви" манджички за бебето и куклите. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 807
Лекси , здравей!

За подарък на дъщерята ти ми харесва идеята, която Блонди е предложила, ако си няма голяма количка и аксесоари за нея и бебето, разбира се...
Харесаха ми също и идеите на Галче за спален комплект или мекичко одеало с любими герои или мотиви и албум за общите им снимки, който тя сама - с много любов- да подрежда.
И разбира се една надписана книга, която ще остане като че ли и един от най-скъпите й спомени.

Много хубаво си решила - идеята за подарък на по-голямото детенце, което очаква появата на братче или сестриче е страхотна. "Погледът" към бебчето веднага се променя  Wink, от опит знам, 2 пъти съм го изпитала  Grinning Heart Eyes

Дани беше на 1г и 9 месеца, когато се роди Ива - и защото беше мъничък и не разбираше кой купува и подарява разни нещица подаръкът беше от новородената му сестричка  Heart Eyes
Беше въодушевен от изненадата, която Ива му поднесе  Heart Eyes
Още си спомням погледа и реакцията му, радостта от жеста на сестричката му, прегръдките, целувките и нежностите, с които я обсипа за Добре дошла у дома  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Когато се роди Мони пак имаше подаръци (при все, че постоянно им купуваме различни играчки и почти не им отказваме такива, радостта им отново беше неописуема) - тогава вече знаеше, че подаръкът е от нас, че не сме го забравили и мислим за него дори в еуфорията   Heart Eyes
Ива, на само 1г.3 м. не разбра особено кой подарява, но също беше очарована - като че ли повече от бебето обаче  Laughing - остави подаръка си настрана и веднага взе да го гали, целува и завива с една пелена  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Предлагам ти и още нещо - то е, за когато влезеш вече да раждаш (бях го прочела в някоя книга, но коя ли точно беше  newsm78).
Оставаш разни нещица (лакомства например, или пък нещо, което иска да има  Wink) скрити някъде. Когато по телефона се чувате й казваш, че си оставила нещо специално за нея еди-къде си - така пак я караш да се чувства специална и много обичана, показваш, че не си я забравила, че мислиш постоянно за нея дори в този труден за теб момент... 

Това е от мен...
Много се радвам за бебчето, което расте в теб  Heart Eyes, приятно бременеене, бързо и леко раждане и една обичлива кака ти желая!  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
[Предлагам ти и още нещо - то е, за когато влезеш вече да раждаш (бях го прочела в някоя книга, но коя ли точно беше  newsm78).
Оставаш разни нещица (лакомства например, или пък нещо, което иска да има  Wink) скрити някъде. Когато по телефона се чувате й казваш, че си оставила нещо специално за нея еди-къде си - така пак я караш да се чувства специална и много обичана, показваш, че не си я забравила, че мислиш постоянно за нея дори в този труден за теб момент... 
Мерси за пожеланията  Hug Явно и аз съм чела същото, защото мисля така да направя Grinning Наистина мисля, че тези неща са важни и в голяма степен определящи за първоначалното отношението на голямото дете към бебето. А колко ни коства да ги направим Wink

# 21
  • Мнения: 2 242
Темата ми беше много полезна, въпреки че Зори е по-малка

Ако смяташ, че играчката е подходяща на ул. Цветна градина в Лозенец има магазин на ТСМ в който предлагат страхотни дървени играчки /обзавеждане за кукли, куклени къщи, конструктори и всевъзможни неща/ с много добро качество.
можеш ли да дадеш някакъв по-точен ориентир?

# 22
  • Мнения: 804
Като вървиш по Цв. градина от х-л Хемус по посока на Южния парк в дясно нова кооперация, на витрината има една красива куклена къща, а вътре направо можеш да си умреш от кеф.

# 23
  • Мнения: 3 116
Лекси, а дали не е добра идея да купиш бебешки дневник, който тя да води за бебето. Има много красиви дневници, щом обича да пише ще го води с желание пък и ще участва активно в грижите за малкия човек  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт