Кюфтета от тиквички?

  • 8 366
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 951
Някой има ли рецепта? А вкусни ли стават?

# 1
# 2
  • Мнения: 27 524
Много ги обичам  Hug
Настъргвам ги, изцеждам водата, добавям копър, черен пипер.
Правя различни -  с яйца и сирене - 2 яйца и 100гр сирене за около килограм тиквички.
Ако са без сирене - с 3 яйца и 3 с. л. брашно.
Правя и с картофи и извара  Peace

# 3
  • Мнения: 2 199
Всичко, що е кюфте го обожавам а с тиквички са толкова вкусни  Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 526
Аз ги правя малки-като крокетки.Ммм,страшно вкусни стават.

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз ги правя малки-като крокетки.Ммм,страшно вкусни стават.

Е, дай рецепта, де, така не става ясно  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 951
Отивам да пробвам и после ще докладвам  Grinning

# 7
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Настъргват се тиквичките, осоляват се, отцеждат се леко от водата, прибавят се 2 яйца, 150 грама сирене, копър, чер пипер и брашно да стане доста гъста каша. с намокрена лъжица се поставят в сгорещена мазнина и се пържат до готовност.

# 8
  • Мнения: 526
Аз ги правя малки-като крокетки.Ммм,страшно вкусни стават.

Е, дай рецепта, де, така не става ясно  Simple Smile
Tиквички,яйца,сирене,малко галета,черно пиперче,копър...Нищо необичайно LaughingПросто ги правя на по-малки топчета,като преди да пусна в тигана,топвам в яйце и галета и стават с хубава хрупкава коричка.Консумираме ги с  beer
Мерки не цитирам,щото аз готвя всичко на око Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 951
Направих ги с яйце и сирене, сложих и малко лук и магданоз. Много вкусно стана, мерси за идеите.

# 10
  • Мнения: 780
Настъргвам тиквичките , осолявам ги и ги изцеждам / в тензух се цедят добре / слагам копър , малко лук , 2-3 скилидки чесън , брашно , яйца , черен пипер и сирене / а снощи настъргах и един голям морков /

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много ги обичам  Hug
Настъргвам ги, изцеждам водата, добавям копър, черен пипер.
Правя различни -  с яйца и сирене - 2 яйца и 100гр сирене за около килограм тиквички.
Ако са без сирене - с 3 яйца и 3 с. л. брашно.
Правя и с картофи и извара  Peace
А като със сирене, не добавяш ли пак брашно?  newsm78
Защото аз и тогава добавям....

# 12
  • Мнения: 27 524
А като със сирене, не добавяш ли пак брашно?  newsm78
Защото аз и тогава добавям....

Не, ама може и да се добави, кой както иска. Най са ми любими с картофи и извара обаче, иначе само тиквички някакси поемат доста мазнина и са ми мазни и тежки.  Tired Ето рецептата:

3-4 тиквчики, 5-6 картофа, 200гр сирене, 200гр извара, 3-4 яйца, копър много, галета и брашно.

Настърганите тиквички първо се задушават с малко олио и вода, докато се изпари водата. Сваряваме и пасираме картофите. Смесват се с тиквичките, сиренето, изварата, копъра и яйцата. Правим кюфетата, овалваме в брашно и пържим. Поливам си ги с кисело мляко и чесън, много са хубави така  Hug

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Блонди,   bouquet

# 14
  • Мнения: 663
Блонди,благодаря за рецептата   bouquet.В, момевна ги готвя   chef

# 15
  • Мнения: 393
 Heart Eyes Heart Eyes Ех как ги обичам такива кюфтенца тези от кайма не са ми любими, но от тиквички и от картофи много обичам. Ще пробвам рецептата на Блонди до сега не съм се сещала   bouquet

# 16
  • Мнения: 9 902

тези наистина са прекрасни и ги правих много миналата година - подсещате ме още утре пак да направя.

# 17
# 18
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Един малко глупав въпрос: преди на настържете тиквичките, обелвате ли ги?  newsm78

# 19
  • Мнения: 5 001
Един малко глупав въпрос: преди на настържете тиквичките, обелвате ли ги?  newsm78
Остъргвам ги  Grinning

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Един малко глупав въпрос: преди на настържете тиквичките, обелвате ли ги?  newsm78
Не винаги!  Peace

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз напоследък ги правя печени, за да не пържа, така може и малката да яде.

Иначе не ги беля тиквичките, стържа осолявам и след това изстисквам от водата.
Добавям настърган лук, яйце, брашно, сирене, копър, черен пипер, сминдух и когато са печени добавям и олио в сместа.

Ето тук снимка на печените кюфтаци:

Пека в тавичката от фурната, покрита с хартия за печене и поставена на най високото ниво, до горния реотан. Пека от едната страна, обръщам и пека от другата и после вадя от фурната    chef

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Свекърва ми като ги прави добавя и мая за хляб. Стават много вкусни и излизат много бройки от 1 тиквичка Peace
Слага сирене, джоджен, яйца, брашно и мая. Втасват и после с лъжицата сипва в нагорещена мазнина и пържи.
Имам останали от вчера, ето снимка : кюфтета от тиквички

# 23
  • Мнения: 1 951
Мисля да пробвам как стават на фурна, че никак не ми се пържи

# 24
  • Мнения: 6 005
Сиер много вкусно изглеждат твойте кюфтета. Ще взема и аз да направя такива. Никога досега не съм правила подобно нещо, а от коментарите ви звучи вкусно.

# 25
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз напоследък ги правя печени, за да не пържа, така може и малката да яде.

Иначе не ги беля тиквичките, стържа осолявам и след това изстисквам от водата.
Добавям настърган лук, яйце, брашно, сирене, копър, черен пипер, сминдух и когато са печени добавям и олио в сместа.

Ето тук снимка на печените кюфтаци:

Пека в тавичката от фурната, покрита с хартия за печене и поставена на най високото ниво, до горния реотан. Пека от едната страна, обръщам и пека от другата и после вадя от фурната    chef




Аз също така приготвям кюфтета от тиквички,печени във фурна,но аз ги поставям тавата в средата на фурната и не ги обръщам.Тази вечер приготвих такива.Малко импровизирах,прибавих,вместо брашно или галета,финни овесени ядки.Резултата е много добър,не ни стигнаха и утре пак ще е такава вечерята.

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз ги правя печени!  Peace Стават страхотни!  Peace

Еми мразя да вися да пържа бееееееее  Sad

# 27
  • Мнения: 6 390
Аз напоследък ги правя печени, за да не пържа, така може и малката да яде.

Иначе не ги беля тиквичките, стържа осолявам и след това изстисквам от водата.
Добавям настърган лук, яйце, брашно, сирене, копър, черен пипер, сминдух и когато са печени добавям и олио в сместа.
Тази смес май може и само да се разстели на тавата, и да се изпече, пък после реже... какво мислите Thinking

# 28
  • Мнения: 5 001
Аз напоследък ги правя печени, за да не пържа, така може и малката да яде.

Иначе не ги беля тиквичките, стържа осолявам и след това изстисквам от водата.
Добавям настърган лук, яйце, брашно, сирене, копър, черен пипер, сминдух и когато са печени добавям и олио в сместа.
Тази смес май може и само да се разстели на тавата, и да се изпече, пък после реже... какво мислите Thinking
Ами естествено,че може.Аз често правя.Сместта за кюфтета+натрошено сиренце ,запичам и праскам отгоре една заливчица от 1-2 яйца и 1 кисело мляко+ 1 с.л. брашно.Супер става...Пухкаво и вкусно.

# 29
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз напоследък ги правя печени, за да не пържа, така може и малката да яде.

Иначе не ги беля тиквичките, стържа осолявам и след това изстисквам от водата.
Добавям настърган лук, яйце, брашно, сирене, копър, черен пипер, сминдух и когато са печени добавям и олио в сместа.
Тази смес май може и само да се разстели на тавата, и да се изпече, пък после реже... какво мислите Thinking

И аз днес точно това ще правя печени кюфтаци.
По повод на сместа, веднъж исках да направя кюфтета от тиквички, но пържени, само че не се сетих да изстискам тиквичките след като ги настъргах и съответно не можах да оформя кюфтетата, за да ги изпържа.Тогава плюснах цалата смес в тигана и обръщайки я и от двете страни за да се препече стана страхотен омлет. Та може и сместа така да се опече и в тава.
Даже вчера мислех да правя печена смес, но хайде да е по -естетично ще оформя кюфтенца.
Много ги обичаме всички в къщи тез тиквички. Heart Eyes

# 30
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Еи, твоята грешка ме подсеща че може като парачинки или както ти казваш омлет
Браво ще пробвам.Хем по-малко мазнина .На тефлон например Laughing

# 31
  • Мнения: 406
ЕЕЕЕ как искам да си хапна сега  Mr. Green Не съм правила от доста време  Tired Утре ще направя  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 6 005
И аз направих кюфтета от тиквички, но по различен начин. Мойте заприличаха повече на шницели....

# 33
  • Мнения: 590

тези наистина са прекрасни и ги правих много миналата година - подсещате ме още утре пак да направя.

Да, много сполучлива рецепта   bouquet. Доволна бях , че не станаха  мазни .

# 34
  • Мнения: 307
За печените кюфтета : Като се поставят в тавата налива ли се вода,олио или направо така се печат?
Имам предвид-без ползване на хартия за печене ?

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 12:32 от Femme

# 35
  • Мнения: 5 001
За печените кюфтета : Като се поставят в тавата налива ли се вода,олио или направо така се печат?
Виж поста на марулка по-нагоре на същата страница  Wink

# 36
  • Мнения: 6 005
А някой правил ли е кюфтета от моркови. Днес ми трябваше една рецепта и като я търсих в списанията си, видях, че има такива ... Rolling Eyes

# 37
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За печените кюфтета : Като се поставят в тавата налива ли се вода,олио или направо така се печат?
Виж поста на марулка по-нагоре на същата страница  Wink

Не съм пекла без хартия за печене, просто защото ми е огромно улеснение. Иначе ако е без хартия, по-добре намажи тавата с олио, за да не залепват, от вода няма смисъл, иначе съществува риск кюфтаците да се разпаднат  Peace

# 38
  • Мнения: 1 679
Аз ги приготвям така, за да избегна пърженето:

Тиквички на фурна

/Леко и вкусно ястие - едно от любимите ни през лятото./

Тиквичките се нарязват на полукръгове и се слагат в тавата за печене. Покриват се с фолио.
Пекат се докато омекнат. Изваждат се от фурната и се маха фолиото. Посоляват се на вкус.
След това отново се слагат за кратко във фурната, докато се позапекат отгоре. Отгоре се поръсва сирене.
Приготвя се заливка от 3 яйца и кисело мляко. С нея се заливат тиквичките и отново се запичат във фурната.
 

Общи условия

Активация на акаунт