Как обличате децата за ясла/градина?

  • 3 192
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 830
Обличам така: панталон, потник, блуза в зависимост от времето с къс или дълъг ръкав. За къси панталони е студено, а и дългите предпазват колената. Гащеризони и рокли, НЕ Naughty Памперси, гледам да има по три в шкафчето и на мен ми се виждаше, че много памперси ползват в началото, но сега я слагат на гърне и с дни не подменям бройката в шкафчето.
Съобразявай се с изискванията на лелите, но до колкото може. Не като нашите: Постригвайте децата, че много се потят... Да бе, да, как ли не!

# 16
  • Мнения: 7 831
Има неща с които може да настояваш да се съобразяват и такива които са откровено абсурдни  Peace . Това с чантите с надписите е от вторите  Wink. Съжалявам, ако звуча крайно, не искам да те обидя, но в яслата са 20-тина деца с 2 лели, нали не очакваш те да четат някакви надписи и да се съобразяват с твоите представи за естетика  Rolling Eyes . Щом си завела детето на ясла, то най-вероятно ще се нацапа, те ще го преоблекат само, ако това е наложително, т.е. мокро или много мръсно. Щом са го преоблекли значи има защо, най-лесно ще разбереш като ги попиташ. Но според мен да очакваш някой да ти прави едва ли не напук, и да преоблича напразно детето ти е ... как да кажа ... смешно. Повярвай имат си и друга работа жените там. А щом се налага да го преоблекат то ще вземат дрехите които си оставила, без да се съобразяват с цветовете или нещо друго. Отварят шкафчето, грабват първата им попаднала дрешка, нахлузват я на детето и се връщат при останалите, бързо.  Peace
Не приемай думите ми като заяждане, но бъди по-умерена в очакванията си, а когато имаш проблем с персонала, сподели го с тях.

# 17
  • Мнения: 354
Аз не съм имала проблем с лелите в яслата.Случвало се е два- три пъти да я преобличат, когато се е заляла с айран или мляко.Ползват лигавници и децата са сравнително чисти.Даже в къщи се цапа повече.Обличам блузка и клинче, рокли по-рядко.До преди две седмици бяхме с коса до кръста- никакви проблеми, даже и прически правеха, само не искаха да я водя с малки фибички или диско - въшки от съображения за сигурност.А ако си изкара връзката на анцуга или панталончето-намирам ги в шкафчето.Много съм доволна и се надявам и сега в градината да е по същия начин.А иначе дрехи за преобличане задължително има в раницата, но толкова рядко са използвани, че чак бях забравила за една блузка, която се убих да търся, а тя се оказа там.

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Всъщност теб какво те притеснява? Нещо не можах да разбера точно?

Преоблекли са детето защото сигурно е имало причина за това - намокрило се е, изцапало се е, и ако е нямало резервни дрешки са използвали тези с които си я завела за резервни! Какво странно има в това? Ако не искаш да я преобличат с "хубавите" дрешки остави да има резервни за преобличане при нужда. Едва ли са я преобличали защото им е било кеф, достатъчно работа си имат.

Памперсите са наистина множко за 3 часа, но може би това е бройката която искат от всеки родител за през деня.

Никога не съм преобличала детето с други дрехи като го заведа на ясла. С каквито го водя с такива си остава вътре. В гардеробчето има 2 чифта дрешки за преобличане от горе до долу ако се наложи. памперси оставях по 3 броя за целия ден когато ползваше, после по 1 само за обедното спане.

Случвало се е да ми я върнат накапана, но много повече са били случаите когато е по-чиста отколкото ако си е стояла вкъщи! Въобще не робувам на дрехите - и да се изцапа нещо без да може да се изпере - голяма работа, и плюс това ще ги носи 3- 4 месеца най-много. Важното е детето да се чувства добре! Peace

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
С каквито дрешки я заведа, с тях я и оставям.
В нашата ясла ползват лигавници, не са ми я връщали изцапана досега.
Има и резервни дрешки за всеки случай.

   Peace И ние сме така.Преобличат я само ако се намокри или изцапа,което обаче се случва много рядко.Памперси вече отдавна не ползваме и не помня по колко сме оставяли. newsm78

# 20
  • Мнения: 4 668
Притеснява е това , че го държат в яслата с новите дрешки , т.е. тези с които е отишло детето и с които се очаква , че ще го преоблече майка му преди да си тръгне ...
Иначе , аз като знам Мартин колко се цапа , вече не знам дали ще ни остане и една свястна дреха , докато тръгне септември на ясла  Confused , така че - може би просто не са имали други дрешки с които да го облекат !

На мен ми казаха задължително да му нося комплект дрехи за игра , за да си се цапа на воля и , че имат практика щом се заведат децата да ги преобличат за игра на двора ... но може би има значение , че е частна ясла и са по - малко деца

# 21
  • Мнения: 1 172
Отскоро и ние сме в отбора на ходещите на градина.  Справила съм се така: оставила съм много дрехи там, така че да го преобличат когато и както преценят. Откакто е на градина е без памперс, но съм оставила едно добро количество памперси, за всеки случай. Наистина не ползват лигавници и част от дрехите са омазани. Всичко мръсно ми го връщат в същия ден, пера, суша, гладя и на другия ден им пращам същите дрехи. Що се отнася до по-хубави и не толкова хубави дрешки - още като ги купя, съм ги прежалила. И у нас, и по разходки дребният се цапа(не само като се храни), пада и къса панталони или стават зелени от тревите. Затова и не ме впечатлява много, че еди-коя си блуза точно му е захабена вече. Но пък забелязвам обратното у учителките му - никога не са го извели да играе с панталон, който им се е сторил много хубав - задължително го преобличат с анцунг преди да го изведат навън. Явно жените се стараят.

# 22
  • София
  • Мнения: 830
Както каза някой по-горе: На дрехи не робувам. Водя я с такива тип анцунг. Освен за лелите помисли и за твоето детенце. Колко по-лесно е, след гърнето - хоп вдигаш панталончето. А не да стои мирна или легнала на килима (както е при нас) докато я закопчават, огащват, тъкмят.
Станно ми е как може да ви притесняват мръсните дрехи, не че не го приемам, но се дивя. Въобще не ми пука за това колко се е наклепала докато яде, май аз не съм в ред. Ако ще си стоим в къщи дори не я преобличам, само ако ще излизаме. Това все едно да се сърдиш за напикани гащи, децата просто не могат да се пазят и да внимават.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
Благодаря ви за откровените отговори.
Разбира се , че е по-важно как се грижат за детето , а не колко се е изцапало или пък какви цветове дрешки са му облекли.
Първоначално водех детето  облечено с едни дрешки и там я преобличах. В чантата "Други" имах предвид да оставя именно тези дрешки с които съм я завела (освен , че са по-новички са и по-трудни за обличане). Така леличките да знаят и да не си губят времето да премятат и тях. Учудването ми произтече оттам , че между панталонките на ластици и т.н които съм оставили са взели по-сложнте за обличане newsm78.Но сега, като чета виждам, че ще е по-лесно да я водя направо облечена.
Относно памперсите съм далеч да вдигам скандал, но те са тези, които ми направиха забележка, че не съм оставила достатъчно (3броя за 3 часа) и ми върнаха детето без памперс. Та затова исках да разбера практика ли е по яслите или изключение. Не мисля , че се престарават да я сменят, защото ми я връщат с изключение на първия ден така както съм я пуснала сутринта. Дори не й събличат горната дрешка независимо, че температурата е поне с 3-4 градуса повече от сутрешните часове. Желанието ми беше и е да разбера какво правите вие мами за да улесня и грижите за детето от страна на леличките, и себеси за да не мъкна и премъквам ненужни неща и най-важното да му е комфортно на детенцето.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Много съм далеч от това да се сърдя за нацапани или скъсани дрешки, но се чудя като съм оставила доволно количество други - защо е нужно да се изровят от най-отдолу най-сложните, а на лигавниците дори да не обръщат внимание?

# 25
  • Мнения: 47 821
ами ние не знам как ще ти помогнем
масово в яслата се сменят памперсите на обяд, иначе-само ако им направи впечатление че някое дете се е наакало
аз съм правила забележка за дрехите само когато беше играл в локвите 3 пъти за два дни, когато валя доста и предполагах че няма изобщо да ги изведат, и дрехите бяха много мокри и кални!иначе не ми пука, ако е изцапан, все пак вкъщи мннго повече се цапат
мисля че 3 памперса за 3 чааса са страшно много, той дали е пикал три пъти за три часа не се знае, така че-говори с тях, аз лично вече не си мълча за нищо, и вярвай ми, така е по-добре!

# 26
  • Мнения: 1 172
Това, че не я преобличат, не е много хубаво май Sad Аз съм доволна, че детето в градината е винаги облечено според текущата температура, а не според сутрешната ми преценка. Само веднъж съм го взела с дрехите, с които е бил сутринта и те са били много адекватни за следобедните температури. Относно това колко лесно се обличат дрехите, нашите не са имали претенции. Дори в някакви по-шикозни дрешки (с цип, копчета и връзки едновременно), го натъкмяват след всяко ходене до тоалетна. Едната учителка ми каза, че много се кефи на това му облекло и не ги притеснявало. Надявам се наистина, ако има проблем, да споделят.
Най-добре е да й отделиш дрехите, с които искаш да си я вземеш и да предупредиш да не ползват тях. Или просто да ги носиш със себе си, да не ги оставяш там. За памперсите не мога да ти дам съвет, на мен ми връщат напикани гащи Simple Smile дори искаха и памперсите да ми върнат, но ги убедих да стоят там - за всеки случай, или ако на друго детенце му свършат памперсите, да не стои мокро.

# 27
  • Мнения: 2 292
идеята ми е , да си прибираш комплекта хубави дрешки в чантата и да си я преобличаш с тях на тръгване , а там да оставиш само такива zа игра.
ЗА памперсите не може ли да са объркали нейните с на някое друго дете и да са помислили, че тя няма достатъчно?

# 28
  • Мнения: 4 668
Станно ми е как може да ви притесняват мръсните дрехи, не че не го приемам, но се дивя. Въобще не ми пука за това колко се е наклепала докато яде, май аз не съм в ред. Ако ще си стоим в къщи дори не я преобличам, само ако ще излизаме.

На мен пък ми е странно как може детето да стои изцапано и окапано и да не ти прави впечатление , дори и в къщи  Thinking. След като е в къщи какво ? Не те ли дразни , че е мърляво ?  Confused
Аз също не робувам на дрехи - синът ми има безобразен брой съсипани дрехи , но дори и в къщи да се изцапа веднага го преобличам с изпрани дрешки .
Съжалявам за отклонението , това няма нищо общо с яслата !

# 29
  • Мнения: 2 292
Станно ми е как може да ви притесняват мръсните дрехи, не че не го приемам, но се дивя. Въобще не ми пука за това колко се е наклепала докато яде, май аз не съм в ред. Ако ще си стоим в къщи дори не я преобличам, само ако ще излизаме.

На мен пък ми е странно как може детето да стои изцапано и окапано и да не ти прави впечатление , дори и в къщи  Thinking. След като е в къщи какво ? Не те ли дразни , че е мърляво ?  Confused
Аз също не робувам на дрехи - синът ми има безобразен брой съсипани дрехи , но дори и в къщи да се изцапа веднага го преобличам с изпрани дрешки .
Съжалявам за отклонението , това няма нищо общо с яслата !



аz не го преобличам веднага, само ако се сртахувам да не настине или ако все пак не реша да го преоблека. Като се накапе веднъй, после решава да полива цветята в градината още веднъж, псле иска ягодка, после и сок ... псоле обядваме  ... псоел отиваме да се zарови в пясъка или да поджопа в една локва ... и колко дрехи да сменя zа деня?

Общи условия

Активация на акаунт