Как обличате децата за ясла/градина?

  • 3 196
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 456
Моля ви да споделите как пускате децата си в яслата за през деня.
Вече втори ден ходим на ясла и за втори ден леличките сменят дрешките с които съм преоблякла детето. Използват новите му по-хубави дрешки с които съм я завела и с които предполага да си я прибера.
Естествено ги цапат с храна и т.н. Не използват лигавници и т.н.
и се налага да се прибираме изпоцапани до вкъщи.
Постоянно се оплакват, че че памперсите не им стигали(три памперса за три часа).
Не знам как да процедирам? Вие как се справяте?

Ползвали ли сте преходните гащички на Bambino Mio?
Благодаря !

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 16:46 от muzka1

# 1
  • Мнения: 47 821
нося 5-6 памперса за цяла седмица, ако кажат че са свършили-още, но досега не се е случвало
обличам го с блуза с къс/дълъг ръкав и панталони 3/4 или дълги, защото пада и така се удря по-малко, използват лигавници, не е изцапан с храна, а яде сам!!!но миналата седмица беше играл в локвите и го бяха преоблякли 3 пъти за два дена изцяло, защото се е мокрил
вдигнах им скандал, защото веднага му тръгна сопол, сега едната леля не ми говори, но не смятам да си мълча когато има проблеми
съветвам те и ти да им направиш забележка , защото лигавници със сигурност имат, да му слагат, и ти си знаеш детето, но да ака 3 пъти за 3 часа  Shocked ми се струва странно, иначе през деня колко ака?има нещо странно тука

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 227
В началото оставяхме по 3 памперса на ден, сега понеже го свалихме, оставяме да има за всеки случай. По същата причина /евентуално напишване/, като я заведем преобуваме панталоните с по-обикновени с които да стои там, и да ги цапа като ги извеждат. Блузка не сменям, но ако се изцапа, има по една резервна в раничката. Всъщност има резервни дрехи за отгоре до долу  Laughing
Забравих да кажа за лигавниците - още с постъпването занесохме, знам че ги използват и ги перат там.

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 16:53 от Alexandra

# 3
  • София
  • Мнения: 1 456
В къщи ака не повече от два пъти- сутрин и след обяд. Има дни в които само по веднъж. За това се шокирах от изказването им. Все си мисля, че защото сега започваме се пробват да покажат заинтересованост newsm78
Мисля да им сложа две чантички - на едната да пише "Резервни дрешки", а на другата "Други" т.е не пипай? да настоявам да използват лигавниците, които им нося и ще видим...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
С каквито дрехи я заведа, с такива ми я връщат, освен ако не се намокри/изцапа, тогава я преобличат с резервните.
Не я водя с по-красиви дрехи до градината, пък вътре да я преобличам newsm78, не виждам смисъл. Приела съм, че там може да си изцапа дрехите и си преценявам с какво да я заведа. Макар че рядко се цапа, ползват лигавника, който оставям.
Памперси не знам колко ползват на ден, нося направо цял пакет и ми казват, когато свършат. Но пакетът не свършва по-често, отколкото този вкъщи, дори напротив.
Защо ще носиш втора чанта с "Други" (така и не разбрах какво трябва да има вътре) при положение, че не трябва да пипат? Ако искаш нещо да не се ползва, не го носи в градината... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 82
Ами как.........  нормално с дрехи . Преобли4ат го само ако се намокри не6то.Целият е в боя  храна  и тн . Не ми прави впе4атление 4е е мръсен.....нали си е прекарало весело детето.Като се приберем се къпем и перем Peace

# 6
  • Мнения: 2 609
С каквито дрешки я заведа, с тях я и оставям.
В нашата ясла ползват лигавници, не са ми я връщали изцапана досега.
Има и резервни дрешки за всеки случай.

# 7
  • Мнения: 1 866
Аз не си преобличам детето за яслата. Както го заведа, така го оставям и така си го взимам. В раничката има резервни дрехи, но много рядко са я преобличали. Аз лично останах удивена от това, че детето ми се връща много чисто от ясла. В къщи редовно се капе с нещо, а там как става този номер да не се цапа, не знам. Все пак се е случвало понякога да има някое петно, това не е проблем - като се приберем изпирам дрешките. Мисля, че много си усложняваш живота с това пробличане с хубави и не знам какви дрешки. А за памперсите ми се струва преувеличено 3 за 3 часа. При нас имаше обратния проблем, че не сменяха достатъчно често памперса. Като го махнах на дъщеря ми този проблем отпадна.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 552
В момента близнаците ходят с тениска и къси панталони с ластик задължително.Сандали с лепка.Шапка.Не се преобличаме. После отиваме в парка и до изцапваме дрехите тотално. Вече не ми пука,че са мръсни. В шкафчето има цяла камара дрехи-потници,гащи, блузи, панталони и чорапи, за преобличане,ако се намокри някой. Даже има и грейки/шушлякови елечета/ако е хладно навън.
Зимно време-анцунг,потник,гащи,къси чорапи,яке, шапка.Там не се преобличаме. Има резервни дрехи за сезона.
Когато ходихме на ясла не разрешаваха памперси и носех голяма торба с резервни дрехи и вечер ги взимах напикани, докато се научиха да казват-пиш. Слагаха лигавници.При започването им ми поискаха по 5бр. на дете.
Съвет от мен-не се вживявайте толкова,това са само дрехи.Децата да са здрави е по-важно.
Носете удобни и практични дрехи,за да могат децата сами да се обличат и да не ги затруднява това.Не е задължително да са нови и скъпи.Всичко се къса и цапа.
Трудно се обличат гащиризони, панталони с цип и копче, чорапогащници.
Ох,мога да говоря още,но да не ставам досадна.

# 9
  • Мнения: 2 292
Моят е невероятен мърльо. Има купища дрехи и да не казвавм в какво състояние са. На гледачката го пускам с каквото хвана сутринта, тя го разсъблича , за да не се нерви от жегата, аз си го прибирам бос и по боди само и като му взема и един сладолед по пътя познайте какво прасе си водя подире  Rolling Eyes и познайте колко ми рипа г*зо  Joy

# 10
  • Мнения: 489
 Обикновено си тръгваме с дрехите, с които сме отишли. Случвало се е да е изцапан, но в къщи се цапа много повече. За памперсите - искат ни по 1 бр. на ден, но аз обикновено им нося 2. Случвало се е когато отида на обяд, да не е сменен памперса, но само 1- или 2 пъти.
muzka1 , чесно казано учудвам се, че ви искат повече памперси, при положение, че няма разтройство...Освен това нали ги слагат и на гърне. Или се престарават, или ги събират с комерсиална цел:)

# 11
  • Мнения: 1 045
С каквито я заведа с тях си я прибирам освен ако не се е изцапала  Grinning
Тия неща за чанта с надпис "Други" направо е смешна ... Или го води с по-обикновени дрешки или си носи от вас да го преобличаш като го прибираш  Peace И да се вдига скандал за три памперса  Rolling Eyes Според мен е най-важно как се гледа детето и как се чувства а не колко се изцапало и колко памперса е изхабило  Peace

# 12
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
В градината на малката ми дъщеря всички дечица ги довеждат с обикновенни дрешки. И аз правя така.За мен е нормално там да са с по-стари, защото може да се изцапат, да се скъсат и т.н. Но в тази на голямата майките се надпреварват коя по-добре да обличи детето си. И аз правя така, за да не се чувства различна . Но в едната градина е с много връзки, а в другата - не.За памперсите на малката никога не съм имала проблеми, давам пет за седмицата, а ако не го напика даже ги ползват пак на другия ден. Но във някогашната ясла на голямата съм давала цял пакет(64) за две седмици. ShockedКазваха, че много пикала Shocked,а тя не пиеше грам вода, а и много добре знам колко пъти и го сменявах аз, когато си е при мен. Направих забележка, намусиха се и толкоз.След време разбрах, че на една от учителките се е родило бебе newsm78 та се сетих тогава аз  каква била работата.Да е живо здраво  bouquet 

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Водя го с неговите и редовно му ги сменят. Нормално, иска да яде сам, цапа се; пил вода, полял се. Не виждам лошо в резервния комплект.
А комплектът памперси е за деня, просто сега сте за 3 часа. Де и на Филип да ползваха 3 памперса.

# 14
  • Мнения: 2 220
При нас пък се оакза, че е обратното. Вчера сутринта беше хладно и го заведох с анцунг. На обяд просто не повярвах, че още си беше с него, кожата му направо пареше. В шкафчето има дрешки, но явно не им влиза в задълженията да ги преобличат... Също така ми обясниха как сутринта се е полял с чая - ами явно на него си е изсъхнал...  #2gunfire Не знам, много ли искам...

# 15
  • София
  • Мнения: 830
Обличам така: панталон, потник, блуза в зависимост от времето с къс или дълъг ръкав. За къси панталони е студено, а и дългите предпазват колената. Гащеризони и рокли, НЕ Naughty Памперси, гледам да има по три в шкафчето и на мен ми се виждаше, че много памперси ползват в началото, но сега я слагат на гърне и с дни не подменям бройката в шкафчето.
Съобразявай се с изискванията на лелите, но до колкото може. Не като нашите: Постригвайте децата, че много се потят... Да бе, да, как ли не!

# 16
  • Мнения: 7 831
Има неща с които може да настояваш да се съобразяват и такива които са откровено абсурдни  Peace . Това с чантите с надписите е от вторите  Wink. Съжалявам, ако звуча крайно, не искам да те обидя, но в яслата са 20-тина деца с 2 лели, нали не очакваш те да четат някакви надписи и да се съобразяват с твоите представи за естетика  Rolling Eyes . Щом си завела детето на ясла, то най-вероятно ще се нацапа, те ще го преоблекат само, ако това е наложително, т.е. мокро или много мръсно. Щом са го преоблекли значи има защо, най-лесно ще разбереш като ги попиташ. Но според мен да очакваш някой да ти прави едва ли не напук, и да преоблича напразно детето ти е ... как да кажа ... смешно. Повярвай имат си и друга работа жените там. А щом се налага да го преоблекат то ще вземат дрехите които си оставила, без да се съобразяват с цветовете или нещо друго. Отварят шкафчето, грабват първата им попаднала дрешка, нахлузват я на детето и се връщат при останалите, бързо.  Peace
Не приемай думите ми като заяждане, но бъди по-умерена в очакванията си, а когато имаш проблем с персонала, сподели го с тях.

# 17
  • Мнения: 354
Аз не съм имала проблем с лелите в яслата.Случвало се е два- три пъти да я преобличат, когато се е заляла с айран или мляко.Ползват лигавници и децата са сравнително чисти.Даже в къщи се цапа повече.Обличам блузка и клинче, рокли по-рядко.До преди две седмици бяхме с коса до кръста- никакви проблеми, даже и прически правеха, само не искаха да я водя с малки фибички или диско - въшки от съображения за сигурност.А ако си изкара връзката на анцуга или панталончето-намирам ги в шкафчето.Много съм доволна и се надявам и сега в градината да е по същия начин.А иначе дрехи за преобличане задължително има в раницата, но толкова рядко са използвани, че чак бях забравила за една блузка, която се убих да търся, а тя се оказа там.

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Всъщност теб какво те притеснява? Нещо не можах да разбера точно?

Преоблекли са детето защото сигурно е имало причина за това - намокрило се е, изцапало се е, и ако е нямало резервни дрешки са използвали тези с които си я завела за резервни! Какво странно има в това? Ако не искаш да я преобличат с "хубавите" дрешки остави да има резервни за преобличане при нужда. Едва ли са я преобличали защото им е било кеф, достатъчно работа си имат.

Памперсите са наистина множко за 3 часа, но може би това е бройката която искат от всеки родител за през деня.

Никога не съм преобличала детето с други дрехи като го заведа на ясла. С каквито го водя с такива си остава вътре. В гардеробчето има 2 чифта дрешки за преобличане от горе до долу ако се наложи. памперси оставях по 3 броя за целия ден когато ползваше, после по 1 само за обедното спане.

Случвало се е да ми я върнат накапана, но много повече са били случаите когато е по-чиста отколкото ако си е стояла вкъщи! Въобще не робувам на дрехите - и да се изцапа нещо без да може да се изпере - голяма работа, и плюс това ще ги носи 3- 4 месеца най-много. Важното е детето да се чувства добре! Peace

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
С каквито дрешки я заведа, с тях я и оставям.
В нашата ясла ползват лигавници, не са ми я връщали изцапана досега.
Има и резервни дрешки за всеки случай.

   Peace И ние сме така.Преобличат я само ако се намокри или изцапа,което обаче се случва много рядко.Памперси вече отдавна не ползваме и не помня по колко сме оставяли. newsm78

# 20
  • Мнения: 4 668
Притеснява е това , че го държат в яслата с новите дрешки , т.е. тези с които е отишло детето и с които се очаква , че ще го преоблече майка му преди да си тръгне ...
Иначе , аз като знам Мартин колко се цапа , вече не знам дали ще ни остане и една свястна дреха , докато тръгне септември на ясла  Confused , така че - може би просто не са имали други дрешки с които да го облекат !

На мен ми казаха задължително да му нося комплект дрехи за игра , за да си се цапа на воля и , че имат практика щом се заведат децата да ги преобличат за игра на двора ... но може би има значение , че е частна ясла и са по - малко деца

# 21
  • Мнения: 1 172
Отскоро и ние сме в отбора на ходещите на градина.  Справила съм се така: оставила съм много дрехи там, така че да го преобличат когато и както преценят. Откакто е на градина е без памперс, но съм оставила едно добро количество памперси, за всеки случай. Наистина не ползват лигавници и част от дрехите са омазани. Всичко мръсно ми го връщат в същия ден, пера, суша, гладя и на другия ден им пращам същите дрехи. Що се отнася до по-хубави и не толкова хубави дрешки - още като ги купя, съм ги прежалила. И у нас, и по разходки дребният се цапа(не само като се храни), пада и къса панталони или стават зелени от тревите. Затова и не ме впечатлява много, че еди-коя си блуза точно му е захабена вече. Но пък забелязвам обратното у учителките му - никога не са го извели да играе с панталон, който им се е сторил много хубав - задължително го преобличат с анцунг преди да го изведат навън. Явно жените се стараят.

# 22
  • София
  • Мнения: 830
Както каза някой по-горе: На дрехи не робувам. Водя я с такива тип анцунг. Освен за лелите помисли и за твоето детенце. Колко по-лесно е, след гърнето - хоп вдигаш панталончето. А не да стои мирна или легнала на килима (както е при нас) докато я закопчават, огащват, тъкмят.
Станно ми е как може да ви притесняват мръсните дрехи, не че не го приемам, но се дивя. Въобще не ми пука за това колко се е наклепала докато яде, май аз не съм в ред. Ако ще си стоим в къщи дори не я преобличам, само ако ще излизаме. Това все едно да се сърдиш за напикани гащи, децата просто не могат да се пазят и да внимават.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
Благодаря ви за откровените отговори.
Разбира се , че е по-важно как се грижат за детето , а не колко се е изцапало или пък какви цветове дрешки са му облекли.
Първоначално водех детето  облечено с едни дрешки и там я преобличах. В чантата "Други" имах предвид да оставя именно тези дрешки с които съм я завела (освен , че са по-новички са и по-трудни за обличане). Така леличките да знаят и да не си губят времето да премятат и тях. Учудването ми произтече оттам , че между панталонките на ластици и т.н които съм оставили са взели по-сложнте за обличане newsm78.Но сега, като чета виждам, че ще е по-лесно да я водя направо облечена.
Относно памперсите съм далеч да вдигам скандал, но те са тези, които ми направиха забележка, че не съм оставила достатъчно (3броя за 3 часа) и ми върнаха детето без памперс. Та затова исках да разбера практика ли е по яслите или изключение. Не мисля , че се престарават да я сменят, защото ми я връщат с изключение на първия ден така както съм я пуснала сутринта. Дори не й събличат горната дрешка независимо, че температурата е поне с 3-4 градуса повече от сутрешните часове. Желанието ми беше и е да разбера какво правите вие мами за да улесня и грижите за детето от страна на леличките, и себеси за да не мъкна и премъквам ненужни неща и най-важното да му е комфортно на детенцето.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Много съм далеч от това да се сърдя за нацапани или скъсани дрешки, но се чудя като съм оставила доволно количество други - защо е нужно да се изровят от най-отдолу най-сложните, а на лигавниците дори да не обръщат внимание?

# 25
  • Мнения: 47 821
ами ние не знам как ще ти помогнем
масово в яслата се сменят памперсите на обяд, иначе-само ако им направи впечатление че някое дете се е наакало
аз съм правила забележка за дрехите само когато беше играл в локвите 3 пъти за два дни, когато валя доста и предполагах че няма изобщо да ги изведат, и дрехите бяха много мокри и кални!иначе не ми пука, ако е изцапан, все пак вкъщи мннго повече се цапат
мисля че 3 памперса за 3 чааса са страшно много, той дали е пикал три пъти за три часа не се знае, така че-говори с тях, аз лично вече не си мълча за нищо, и вярвай ми, така е по-добре!

# 26
  • Мнения: 1 172
Това, че не я преобличат, не е много хубаво май Sad Аз съм доволна, че детето в градината е винаги облечено според текущата температура, а не според сутрешната ми преценка. Само веднъж съм го взела с дрехите, с които е бил сутринта и те са били много адекватни за следобедните температури. Относно това колко лесно се обличат дрехите, нашите не са имали претенции. Дори в някакви по-шикозни дрешки (с цип, копчета и връзки едновременно), го натъкмяват след всяко ходене до тоалетна. Едната учителка ми каза, че много се кефи на това му облекло и не ги притеснявало. Надявам се наистина, ако има проблем, да споделят.
Най-добре е да й отделиш дрехите, с които искаш да си я вземеш и да предупредиш да не ползват тях. Или просто да ги носиш със себе си, да не ги оставяш там. За памперсите не мога да ти дам съвет, на мен ми връщат напикани гащи Simple Smile дори искаха и памперсите да ми върнат, но ги убедих да стоят там - за всеки случай, или ако на друго детенце му свършат памперсите, да не стои мокро.

# 27
  • Мнения: 2 292
идеята ми е , да си прибираш комплекта хубави дрешки в чантата и да си я преобличаш с тях на тръгване , а там да оставиш само такива zа игра.
ЗА памперсите не може ли да са объркали нейните с на някое друго дете и да са помислили, че тя няма достатъчно?

# 28
  • Мнения: 4 668
Станно ми е как може да ви притесняват мръсните дрехи, не че не го приемам, но се дивя. Въобще не ми пука за това колко се е наклепала докато яде, май аз не съм в ред. Ако ще си стоим в къщи дори не я преобличам, само ако ще излизаме.

На мен пък ми е странно как може детето да стои изцапано и окапано и да не ти прави впечатление , дори и в къщи  Thinking. След като е в къщи какво ? Не те ли дразни , че е мърляво ?  Confused
Аз също не робувам на дрехи - синът ми има безобразен брой съсипани дрехи , но дори и в къщи да се изцапа веднага го преобличам с изпрани дрешки .
Съжалявам за отклонението , това няма нищо общо с яслата !

# 29
  • Мнения: 2 292
Станно ми е как може да ви притесняват мръсните дрехи, не че не го приемам, но се дивя. Въобще не ми пука за това колко се е наклепала докато яде, май аз не съм в ред. Ако ще си стоим в къщи дори не я преобличам, само ако ще излизаме.

На мен пък ми е странно как може детето да стои изцапано и окапано и да не ти прави впечатление , дори и в къщи  Thinking. След като е в къщи какво ? Не те ли дразни , че е мърляво ?  Confused
Аз също не робувам на дрехи - синът ми има безобразен брой съсипани дрехи , но дори и в къщи да се изцапа веднага го преобличам с изпрани дрешки .
Съжалявам за отклонението , това няма нищо общо с яслата !



аz не го преобличам веднага, само ако се сртахувам да не настине или ако все пак не реша да го преоблека. Като се накапе веднъй, после решава да полива цветята в градината още веднъж, псле иска ягодка, после и сок ... псоле обядваме  ... псоел отиваме да се zарови в пясъка или да поджопа в една локва ... и колко дрехи да сменя zа деня?

# 30
  • София
  • Мнения: 1 456
При нас може само дрешки на ластици, обувчици с лепки.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 11:56 от muzka1

# 31
  • София
  • Мнения: 1 456
ЗА памперсите не може ли да са объркали нейните с на някое друго дете и да са помислили, че тя няма достатъчно?
Да объркат памперсите - Може вероятно. Още първия ден ми казаха да си напиша името на детето от пред та де не ги объркват. Предполагам това искат и от всички други. Също име искаха да има и на шишето за водата ( не че й дават вода от него.Връщат ми го толкова пълно колкото съм го занесла). Дано им дават поне от чашки да си пийват.
Чудя се дали пък не искам твърде много - но все пак това са нашите деца и вярвам, че точно ние сме хората , които да изискваме.
 

# 32
  • Мнения: 5 362
Нося по 3 памперса на ден,като 1 винаги остава.
Обличам я с едни дрехи,и нося още един чифт за преобличане.
Вода не нося-така ми казаха.Там пият от чашки.
На всяко дете на гардеробчето има листче с името и няма как да се объркат за памперсите или нещо друго.

# 33
  • Мнения: 2 292
не искаш прекалено много според мен, а ти е мъчно zа детето имаш някаква носталгия или настроение , което ще мине  Laughing и се чудиш zа какво да береш грижа. остави дрешляците, остави памперсите , както каzваше баба ми, ако нещо може да се купи с пари няма нужда да се кахъриш zа него. Мисли си zа детето да е щастливо, па макар и омацано и не го стреситай с раzни естетични ограничения и писъци при капка сладолед на новата му блуzка  Hug

# 34
  • Мнения: 1 172
Никъде не са искали да надписвам имена. Нито по дрехи, нито по шишета, нито по хавлии, раници и т.н. Имена те пишат само върху найлоновите торбички с мръсни дрехи, явно защото цял ден слагат в тези торбички и трябва учителката следобяд да знае коя торбичка на кого е. Едва ли им разпознават всички дрехи Simple Smile  Шишето му за вода е винаги до него, може да пие когато си поиска. С него отива на градина, с него ми го връщат.
Не искаш много - никое от оплакванията ти не може да се отнесе към персонала в нашата градина. Щом едни могат да са изрядни и грижовни, значи и останалите би трябвало да могат.

# 35
  • София
  • Мнения: 830
На мен пък ми е странно как може детето да стои изцапано и окапано и да не ти прави впечатление , дори и в къщи  Thinking. След като е в къщи какво ? Не те ли дразни , че е мърляво ?  Confused
Ами стой си и си се диви. Аз имам две деца, работя и не смятам да си образувам нерви на мен и на децата. Разбира се в това число не влизат мокри дрехи, с които може да настине. Просто имаме дрехи за вкъщи и дрехи за навън. В къщи стоят с по-захабените и по-често удобни дрехи, за да не се налага да правя постоянно забележки. Това не значи, че като станат на определена възраст не им се обяснява как се яде с нож и вилица. Просто за всичко си има време.
Както Вивита е умно е отбелязала, колко аджеба дрехи трябва да сменя, ако се дивя на всяко петънце.

# 36
  • Мнения: 2 242
Няколко месеца ходи в държавна (група от над 35деца) и през ден я взимах петносана. Купих специално евтини невзрачни дрехи да не ме е яд. С тях си отиваше от самото начало (не като резерва).
От седмица тръгна в частна (10деца) – нито веднъж не е била оцапана!!! Сега с кеф я пускам с хубави дрехи, признавам си харесва ми да я глася – тя е малка принцеса и когато мама я нагизди направо сияе Mr. Green Flutter (даже тя самата започна да си избира дрехите, обувките, да си облича куклите).
дан обществено мнение не плащам – ако не е практично ще ходи с подходящи дрехи, ако пък има условия ще си я обличам както и надвете ни харесва Whistling

Относно памперсите – имах съмнение че в нашата градина взимат само от най-близкото им шкафче. Понеже понякога минаваше и седмица и нито един памперс не беше взет…. Питах ги и казаха че взимали от всички (все едно не мога да броя ама нейсе Wink) Та си го обясних че една седмица взимат от едни шкафчета други от други. Най-добре сутрин като я водиш подпитай и другите родители Wink

# 37
  • Мнения: 2 891
Водя го само с едни дрехи и с тях си го взимам. Не виждам място за истерия от петната. Работата на децата е да се цапат  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 7 640
Водя го само с едни дрехи и с тях си го взимам. Не виждам място за истерия от петната. Работата на децата е да се цапат  Mr. Green

и аз мисля така, пък и намазани до сега не съм ги вземала.

# 39
  • Мнения: 4 668
Elspet - хората са различни ... не си стоя и не се дивя / интересни думи използваш  Thinking /   казвам си мнението , което е различно от твоето .
Едно е в къщи да е с по - стари дрехи , друго е да е мърляво ... щом не ти пречи - ти си знаеш .
И много добре си разбрала какво имам предвид - не е нужно да се оправдаваш !
Сори за спама  Confused

# 40
  • Мнения: 8 769
Водех дъщеря ми на ясла съвсем нормално облечена. Имах и един комплект дрехи за смяна, но това се случи точно два пъти. Не са й сменяли дрехите, не искаха и памперси дори (тя и бездруго си казваше вече).
Слагаха им лигавници и де факто с изцапани дрехи не се е прибирала.
Ако приемат сина ми на ясла-ще видим тогава какво ще е .
В градината-не я пускам с много нови дрехи, защото много повече се цапа-тук няма лигавници, а и като ги изкарат навън, става ужас. Всеки ден е с различни дехи. Няма как.  Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 1 456
С дрешките се справихме , но прочетете това -за първите дни на леличките не им стигаха по три памперса за три часа, а като ще оставаме вече за цял ден не било необходимо повече от два три памперса!!!! #Crazy
До този момент никой не се опита дори да ни предложи да ни покаже  къде остава детето  и когато поискахме си изненадаха, че не сме били разгледали, но го оставиха за следващия път.
Правят ни на абсолютни маймуни. Вече се замислям дали идеята за ясли беше добра?
Никой не ти казва почти нищо. Ако не се сетя да питам или не се видя с други мами(обикновено не става защото тичам за работа)оставам с впечатлението , че пропускам важни неща.
Може би на фона на други проблеми тези мой тревоги са "бял кахър"  но това са нашите проблеми и за нас са неприятни емоции и споделяйки ги с вас може да помогнат да се преборите  с подобни ситуации.

# 42
  • Мнения: 47 821
muzka, дъщеря ми и сина ми са в една и съща ясла, но при различни лели, преди бях супер доволна, сега съм недоволна- нищо не казват, оставят го мокър и наакан, държат ми тон и т н -всичко си зависи от лелките, и дори бих казала че това което виждаш отвън  и те дразни, не значи че не гледат добре децата, така че не бързай да казваш че е грешка яслата
аз лично не мълча, на момента казвам когато има проблем и общо взето гледам да се разбираме, говори и ти с тях,  и те са хора, трябва да се разберете все пак

# 43
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
За яслата гледах да я обличам с лесни за обличане и събличане дрешки. От там искаха да има 2 пълни комплекта дрехи + нещо ако стане студено /жилетка или елек/. Много рядко са ми я връщали с различни от дрехите, с които е била сутринта, но пък се е случвало да е с потник или чорапи, които не са нейни, ако е нямало в комплекта или са били мръсни. Изпирах ги и ги връщах като изрично им казвах, че не са наши и ги слагах върху масичката в стаята за преобличане.

Памперси носех по 10-на в понеделник и рядко се е случвало да се наложи да добавям още, защото ги учеха на гърне.

Преобличах с други дрехи чак в градината, когато посред зима искаше да бъде с поличка, а снега навън не позволяваше, та до градината с панталон, там сваляме панталона и вадим от чантата полата.  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 1 161
май и аз ще трябва да купя по-обикновени дрехи, че само с рокли ходиме

Общи условия

Активация на акаунт