Eто-какво прочетох за абортите

  • 5 948
  • 75
  •   1
Отговори
Аз всяка сутрин чета новините в нетинфо. Направи ми впечатление следната статия-едва 4% от българките ползват противозачатъчни.Народът има ниска сексуална култура, но от нежелателна бременност никоя жена не е застрахована. Но затова е измислена контрацепцията, за да не се стига до аборт. Мен лично ме боли от това колко жени са готови да сложат край на живота на едно невинно бебенце, а в същото време има жени, за които появата не бебенце е най-голямата мечта в живота и чакат тя да стане реалност след години дори.Искам да чуя и вашите мнения по въпроса-бихте ли стигнали до аборт, ако както казват хората "стане гаф" и изобщо как гледате на аборта(става въпрос за аборт по желание, а не за спонтанен такъв)

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не е вярно,че народът има ниска сексуална култура.
Сигурна съм, че в статията е визирано главно ромското население.

# 2
4-те процента се дължат на средно аритметични стойности, които се вдигат "благодарение" на циганорките.Сега дори тийнейджърите не са толкова невежи.

# 3
  • Мнения: 728
Ставаше въпрос, че едва 4% от българките ползват орални контрацептиви, което не означава, че не се ползват друг вид средства за предпазване от нежелана бременност. Аз също не съм съгласна, че сме с ниска сексуална култура, но съдя за това, разбира се, по хората, с които лично общувам. За ромското население няма какво да коментирам  Stop

# 4
  • Мнения: 2 336
Аз съм против абортите по принцип. Забременях на 17 и реших да си го задържа. Не знам как бих приела факта, че ще трябва да убивам мое дете. Много съчувствам на такива жени, на които им се е наложило да направят аборт, заради някакво аномалия.
А пък, че има и такива дето не им пука изобщо...

# 5
  • Мнения: 1 425
Май за тази статия става дума:
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=129350
Такъв брой на аборти определено говори за доста ниска сексуална култура. Имаме повече аборти в Бг отколкото в цяла Канада (а Канада има 5 пъти по-голямо население). Имаме 3 пъти повече аборти от Швеция (която е близо 10млн, а ние под 7) Аз лично си признавам, че сексуалната ми култура не е връхта на сладоледа, а пък какви глупости съм чувал от познати жени ... при това висшистки.
И недейте се успокоява че статистиките са влошени благодарение на циганките - първо анкетата е правена от гинеколози - а силно се съмнявам повечето циганки да ходят редовно на гинеколог. Със сигурност ходят процентно по-малко от българките. И после - те доста често си раждат децата и ги оставят в дом, ако не ги пратят да просят. Така че статистиката за абортите пак си е благодарение на "много знаещите" българи. Циганите имат минимален принос за тези данни според мен.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Незнам за статията в нетинфо, но такъв репортаж имаше по Нова, за това че българките не използват противозачятъчни за предпазване от нежелана бременност, защото страдат от предразсъдаци че хапчетата вредят, а не защото имат ниска сексуална куртура. Имаше изказване на специалист, който каза че съвременните контрацептиви нямат нищо общо с тези от едно време, че няма от какво да се притесняваме и да си ги пием.
Визираха данни за процента на жените от Германия и още не-помня кой страна, където далеч беше над нашия от 4% и т.е. искаха да покажат на жените че трябва да приемат хапчета.
В репортажа споменаха мисля че цифрата от 67 000 аборта извършени за миналата година (не съм сигурна в цифрата).
Ами какво да кажа - моето мнение е, че всяка жена сама трябва да прецени, начина по-който да се предпази - хапчета, презерватив, спирали .......Това което най-добре ще въприеме нейния организъм. Имам позната която от поставена спирала получи страшен кръвоизлив, друга пък от прием на противозачатъчни  хапчета напълня и ........Ние с мъжа ми сме избрали начина - презерватива  Peace

# 7
  • Мнения: 1 425
Незнам за статията в нетинфо, но такъв репортаж имаше по Нова, за това че българките не използват противозачятъчни за предпазване от нежелана бременност, защото страдат от предразсъдаци че хапчетата вредят, а не защото имат ниска сексуална куртура.
Ами това е точно ниска сексуална култура.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ниска сексуална култура ли е, когато презервативът се скъса, защото е некачествен?
Ниска сексуална култура ли е, че може да попаднем на фалшива партида противозачатъчни таблетки?
Ниска сексуална култура ли е, когато организмът не може да приеме спирала или друго средство, което се поставя против забременяване.
Само жената ли трябва да има висока такава?

И не на последно място за да вземе жената решение за аборт е много лично и много трудно и никой не може да се меси в това.

# 9
  • Мнения: 920
Хапчета - 15-20 лв. на месец.
Презерватив - левче. Както казва приятел - много скъпо ми излиза ебането.
Е, на ромите ги раздават безплатно, нали са дискриминирани. Но те ги надуват на балони за децата.

# 10
  • Мнения: 1 425
Фактите са факти - 5 пъти по ниско ниво на абортите в Канада спрямо броя на населението. Сексуална култура трябва да имат и двамата партньори, ама да спиш с човек който не те пази и сама да не се пазиш - за мен говори достатъчно зле и за двамата.

И на трето място В СВЕТА сме по аборти на непълнолетни!

@Мадам Гоца - тоя приятел трябва да е доста изпаднал че да не може да отдели 20лв на месец.

# 11
  • Мнения: 4 965
Незнам за статията в нетинфо, но такъв репортаж имаше по Нова, за това че българките не използват противозачятъчни за предпазване от нежелана бременност, защото страдат от предразсъдаци че хапчетата вредят, а не защото имат ниска сексуална куртура.
Ами това е точно ниска сексуална култура.

Напротив. Ниска сексуална култура означава нещо по-различно. Все пак, не само хапчетата предпазват от забременяване, но пък (поне засега) не предпазват от полово предавани болести.
Т.е. става въпрос за личен избор.
Всяка жена има право да се предпазва, както реши.
Друг е въпросът, че много се предпазват я с прекъснат секс, я с промивки с оцет, я с аспиринче, а някой се предпазват направо с аборт - според статистиката, за съжаление, доста.
Лошото е, че все повече хора страдат от различни "скрити" заболявания. Четох статистика (не помня обаче къде) за % младежи с хламидия  Sad.

# 12
  • Мнения: 920

@Мадам Гоца - тоя приятел трябва да е доста изпаднал че да не може да отдели 20лв на месец.

То Пантерчо, различно. Кой 20, кой 200.

А това за Канада - по-скоро клони към социална политика.  Ако имаха възможност да отгледат децата си, много нямаше да правят аборт.

# 13
  • Мнения: 4 324
Съжалявам даже, че ще трябва да го напиша, но наиситна сме с ниска сексуална култура или поне хората с които контактувам. Прави ми впечатление, че повечето не използват контрацептивни средства и даже не знаят кога през месечния цикъл (при стандартен 28 дневен такъв) може да забремее жената. Една колежка даже ми се скара, че съм я излъгала, че само в един ден от цикъла, може да забременее, не било вярно ...........

За съжаление, ниска е сексуалната култура не само сред ромите.

# 14
  • София
  • Мнения: 383
Абсолютно съм съгласна с мнението, че българките имат ниска сексуална култура, пълни с предразсъдъци по отношение на оралните контрацептиви. Чувала съм, дори и познавам ЖЕНИ, С ПОВЕЧЕ ОТ 2 аборта. За мен това е абсолютна безотговорност.

Общи условия

Активация на акаунт