помогнете как да спра ношното кърмене??

  • 2 483
  • 24
  •   1
Отговори
Моето бебе спеше по цяла нощ до третия месец, но дали защото кърмата намаля от тогава се кърмим по цяла нощ. Според педиатърката ни която вчера срещнах трябва да спра с това постоянно кърмене тъй като бебето не изглеждало недохранено и се буди поради друга причина. Страхувам се че и претоварвам стомаха въпреки че тя си прави почивка от 5 часа преди обяд, както и се страхувам че спра ли да я кърмя нощем , кърмата ми ще спре. Моля споделете вашия опит.  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 089
аз спрях нощното кърмене едва когато включих вечерна каша. до тогава имах съмнения, че петра се буди от глад. оказа се, че не е от глад, а от проклетия - ядеше предоволно каша, после вечерно-приспивано кърмене и следваше мин. 5-6 нощни събуждания. не забелязах кърмата ми да е била недостатъчна за детето - вероятно е намаляла, но все пак вече бях вкарала 2 други хранения.
а колко голямо е детето?

# 2
Вече сме на 6 месеца

# 3
  • Мнения: 204
Моето пък си ядеше нощем до преди 2-3 седмици. После за 2-3 дни не се будеше по цяла нощ и аз реших, че е спряла с нощното кърмене. След това имаше период, в който се будеше към 2-3 часа и аз й давах биберона само. Въобще не се противеше, а с успокои с него. Сега я нахранвам към 22,30 - 23 часа - тя спи, но аз й давам да си хапне и се буди чак в 6-7 часа сутрин. Предишно й ядене преди 23 часа е 18-19 часа.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Кърмата не претоварва стомаха на бебето. Тя е специално предназначена да утолява както глада, така е жаждата на бебето /моят син нощем най-често изпива само предното мляко, т.е. утолява жаждата и си заспива/. Усвоява се почти 100 % от организма за около 90 мин.
Ако това е единствената причина поради която искаш да спреш нощното кърмене, то тя е неоснователна.
Моят син все още суче нощем през 2-3 часа...Стомахът му си е много добре...
Нощем бебетата имат нужда и от ласка и успокоение, че мама е наблизо и винаги може да се разчита на нея...
Винаги се поставяй на мястото на бебето и ще разбереш, че кърменето е не просто нахранване, а и жест на любов.

Извинявай, не знам как да спреш нощното кърмене...

# 5
  • Мнения: 3 092
И аз не съм го спряла , защото не знам как....но ми се иска.Не мога обаче да си представя че цяла нощ ще реве , после ще изпада и истерии.... докато аз упорстван и не и давам цицата  Naughtyмного е трудно , вече ми е писнало .  CrazyНадявам се да се откаже сама  newsm78
Ще следя темата с интерес.

# 6
  • Мнения: 160
мисля,че не е нужно да се спира нощното кърмене.аз предпочитам бебо като се събуди да се насуче и пак да заспи,отколкото цяла нощ да плаче.а това с претоварването на стомаха е измислица на педиатрите.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
Стомахчето не се претоварва и ако това е причината да искаш да махнеш нощното - няма смисъл. Кърми си...
Аз обаче (с риск да подскочи някой) освен за бебето мисля и за себе си и затова, че имам нужда от сън. Махнах за 2 нощи нощното хранене, което е около 3-4 ч. и при каката (когато беше бебе) и сега при бебето по абсолютно един и същ начин. А именно - със залъгалката. Ако искаха да ядат, то бибата не би ги залъгала и щях да си ги кърмя и нощем (колкото и да ми се спи). Факт е, че и двете след 2рата нощ спряха да се будят и си спяха по 6-7 часа непробуден сън. Последно кърмене около 12 и после 5:30-6-6:30 някъде там... Нямаше рев, само малко мрънкане и 2-3 бутания на бибата. Толкова...

# 8
  • Мнения: 133
zapisvam se...

# 9
  • Мнения: 163
Ние също ядем по 3-4 пъти на нощ-утре ставаме на 7 месеца,пробвах какво ли не  - вода,чай ,биберона ,дори реване - нищо не помага - докато не усети млякото няма заспиване.Като гледам май ще чакам сам да се откаже.Успех- дано успеете да се преборите с нощния глад и почнете да спите по цяла нощ!На мен лично ужасно ми липсва да си поспя една нощ без да ставам постоянно.

# 10
Ето някои неща, които биха ти помогнали с нощните буденета/хранения:

Давай на бебка да яде повече преди да легне да спи - кърмете се по-честичко, ако вече сте захранени - давай и да яде вечеря.

Като се събуди, прати таткото да я успокои, много бебета като помиришат мама и автоматично очакват ядене.

Давай биберона или малко водичка

Ако нищо друго не помага и бебка не иска да заспи - накърми я добре

Искам също да кажа че 6 месеца е още рано да се очаква едно бебе да изкара цяла нощ без ядене или будене. Нормално е бебетата (даже и тези които са спали добре до тогава) на 6 и нагоре месечна възраст да се будят през нощта - причините за това (като изключим глад и жажда) са никненето на зъби, откриването на света, научаването на различни неща като пълзене, говорене, сядане, ходене. На някои бебета това се отразява повече, на други не толкова.

Дъщето е на годинка и 2 седмици и все още се буди нощем Simple Smile Нощите когато е спала от 24:00 до 6:00 се броят на пръстите на ръката ми... Това което ме спасява е това че спим заедно, като иска да яде давам цица и продължавам да спя, ако пък не е от глад - милвам, шушкам, давам биба.

# 11
  • Мнения: 236
Ние за по-лесно още си спим заедно и таткото е в другата стая. И определено не се буди нощем, намира си по някое време което й трябва и продължава да спи. Имаше един период в който се катереше върху мене да цока и така заспива, а бе големи пози. Незнам, за майката е по-лесно да се махне нощното кърмене, ама все пак, за поддържане на коли4еството кърма май е по-добре ако не даваш да яде посред нощ, да се цедиш, но може и да греша. Преди няколко месеца така попропускахме нощните кърмения и по4на да ми се запушват канал4етата. Така 4е... може да поиз4акаш още малко.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 493
Ами аз нощното кьрмене на каката го махнах на 10ия й ден. В периода от 6 сутринта до 12 вечерта й се събираха към 8-9 кърмения и си наддаваше съвсем добре - по кило-кило и нещо на месец. Незабелязах по някакъв начин да ми е повлияло негативно на лактацияна липсата на кърмене м/у 12 и 6.
изобщо не ви агитирам да го махате нощното, а само споделям как е било при мен. Нямам нищо против и съм на мнение, че ако детето иска и майката няма нищо против и не й пречи нека да си се кърмят нощем. На мен ми пречеше/пречи, а и очевидно не им се ядеше а им се смучеше нещо...

# 13
  • Мнения: 182
Това което ме спасява е това че спим заедно, като иска да яде давам цица и продължавам да спя, ако пък не е от глад - милвам, шушкам, давам биба.
Така е и при нас, тъй че всичко зависи от детето - нека то "реши" кога да започне да спи непробудно цяла нощ!

# 14
  • Мнения: 3 092
И аз стигам до извода че всичко си зависи от детето.Мисля си че след като се появят всички зъби ще се успокой...знам ли  newsm78 не звучи обнадеждаващо , но ми се струва логично Thinking

Общи условия

Активация на акаунт