Ситуация с подаръци ...

  • 3 380
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Ситуацията е следната - двойка сме, от известно време живеем заедно. Делим си разходи, грижа се за него. Не точно семейство, но все пак сериозна двойка.

Винаги досега той е отсъствал по време на рожденните ми дни, почти нямам подаръци от него, докато аз винаги съм му подарявала, даже и без повод, маркови и луксозни неща. За този му рожден ден също планирах нещо, което е доста скъпо, но смятах, че ще го зарадва, отделно той ми правеше намеци за някакъв парфюм на Хюго Бос, който много му харесвал.

Ето, че идва моя рожден ден. Кръгла годишнина. И той ми казва "Искам да ти взема нещо, от което имаш нужда. Избери си, до 50 лв"

Веднага пояснявам - живеем в чужбина, в страна, където е страшно скъпо.  Като сметна тези 50 лв. в местна валута стигат за памучно потниче от най-евтините или чехли. Нито за нещо красиво, като например рокличка или обувки, камо ли за друго. А той има отлични финансови възможности да ме зарадва с нещо, но явно не иска.

Да си преглътна огорчението и да потърся нещо дребно, което да се вмести в сумата? Или да му кажа как се чувствам и да откажа изцяло подарък от него? Да премълча сега и да му кажа на неговия рожден ден той да си избере нещо "до 50 лв"?

# 1
  • Мнения: 236
Доста неприятна ситуация. Мисля, че мога да си представя как се чувстваш. Мен това много би ме натъжило и огорчило. Не че цената на подаръка е от първостепенно значение, но той дори и усилие не е положил да те изненада. Хем ти да си избереш подарък, хем и да е на символична цена. А все пак става въпрос за годишнина...
Аз бих отказала подобен подарък и бих обяснила как и защо се чувствам. Такива на пръв поглед дребни неща не бива да се премълчават, защото се натрупват и след време могат да се превърнат в огромен проблем за връзката ви.

# 2
  • Мнения: 1 669
Аз съм напълно съгласна с Фру... Мисля, че има значение как ще постъпиш заради бъдещето на връзката ви... Аз бих отказала подаръка... Но това е лично мое мнение...

# 3
  • Мнения: 22 344
Ситуацията ми звучи абсурдно.
Не бих приела, че един човек, който ще живее с мен по описаният начин, ще заяви на рожденният ми ден да си избера нещо до 50лв при положение, че няма някакви финансови затруднения.
По принцип въпроса не е в подаръка - може да ти набере цветя от градинката пред блока, които да не струват нищо и да ти ги подари. Но самата мисъл, че ще се изрази по подобен начин е обидна. Или е патологичен свидльо, който не обича да дава пари за подаръци, или просто не му пука и е от хората, които обожават да получават, но не и да дават.

Със сигурност аз лично бих казала на подобен човек да си задържи подръка и че не желая нищо от него.
А ти можеш да си направиш за себе си подарък такъв, какъвто искаш за сметка на това, което евентуално би му подарила.

# 4
  • Мнения: 583
В такава ситуация и на мен ще ми стане криво, и ще му откажа категорично подаръка, но така че да разбере колко ме е наскърбил с това отношение.

# 5
  • Мнения: 10
Не си премълчавай, а му кажи как си се почувствала.Те мъжете като че ли не разбират,че жестът е важен- да отдели време да ти потърси подарък с който да те зарадва. Ако не му кажеш сега, това ще продължава в годините и на всеки празник ще ти е тъжно. Моя близка разказваше, как мъжа и на всеки 8-ми март и подарявал по три карамфила, и тя се опитвала да му подскаже, че не обича карамфили. Но той както винаги си купува карамфили всяка година. И преди един 8-ми март му казала-не обичам карамфили, ако ще ми купуваш цветя поне да са фрезии. Смешно, смешно, та чак тъжно. С това искам да ти кажа че мъжете не разбират от намеци, а от директно казване на нещата едно към едно.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
И аз съм на мнение, че трябва директно да му обясниш, че си се почувствала наранена. Аз например за моя рожден ден направо му казах на милото, че искам това или това и любимите ми магазини са еди кои си  Peace И получих наистина хубав подарък  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 733
Да, това наистина е обидно. Аз бих отказала подобен подарък, като обясня защо го правя. В крайна сметка - помисли, ако един ден се ожените и имате деца, той и тях ли така ще ги гледа... Много е лесно и приятно да получаваш, но е хубаво и ти да даваш емоция на човека срещу себе си.

# 8
  • Мнения: 589
Я поразрови-имаше наскоро тема за подаръците и мъжете-скъперници.Там ще намериш много мнения,дано успееш да си отговориш.
 Лично аз бих му казала (ако бях на твое място,де) да си спести паричките,рожден ден за него няма да има...И бих се замислила сериозно с що за птица съм се събрала...

# 9
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Кажи му как се чувстваш Peace Но не като сравнение, аз какви скъпи подаръци ти купувам, а ти колко евтини...това е кофти. По-скоро му кажи, че те наранява по-този начин, с това ограничение в цената и по-добре да ти донесе букет цветя без да пита, отколкото да ти предлага да си избираш подарък до 50лв (А няма ли вариант просто да не е наясно с цените, моят мъж е толкова разсеян и мразещ да пазарува и мога да приема, че не е много наясно с цените на дрешки и козметика).

# 10
  • Мнения: 4 300
В крайна сметка всеки си има недостатъци. По добре се замисли дали това е важно за теб и доколко. Обясни му как си се почувствала, но пък не си мисли че ще се промени след това с магическа пръчка.

П.С. Прави ми впечатление че има бум на теми за проблеми с подаръци- това чак толкова ли е важно? Аз сигурно съм оперирана от романтика или пък съм с мъжки характер, знам ли. По миналата година на 8 март мъжът ми не ми подари нищо. Като ме видя че погледнах под възглавницата ( на 14 февруари ми беше скрил подаръка там) направи една такава сладка физиономия и каза "Ама днеска пак ли трябваше подарък?". Толкова ми стана мило, че изобщо не се разсърдих. А пък никога не ми е хрумвало да преценя стойността на подаръка- в крайна сметка се радваме на различни неща, които струват различно. Ако аз искам книга, а той въдица това значи ли че трябва да ми купи 15 книги, та да докараме стойността на неговата въдица? Освен всичко бюджетът ни е общ- ако даде прекалено много пари за подарък това ще ни накара да живеем с по малко. Да не стане ти с подарък за 300 лв, а накрая на месеца да се чудиш дали ще си платите тока.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Кажи му, кротко, тихо и мило, но му кажи. Без скандали. Аз на скъпия ми и обичан заплес му казвам така - мило имаме еди какъв си празник - годишнина, рожден ден, време е за подаръци. Искам това, това, това и това. Ти си избери с кое да ме изненадаш. Хем съм изненадана (леко), хем няма неприятни изненади, от сорта на тиган, като съм искала парфюм. Всъщност вчера напомнях, че на 16ти юли имаме годишнина от сватбата, да се стяга и да мисли за подарък предварително.

# 12
  • София
  • Мнения: 462
       От време на време изперкват тези мъже...
Аз бих се засегнала от такова отношение..не толкова,защото очаквам скъп подарък,
а заради отношението...не стига ,че сама ще го избираш,ами и за еди колко си лева...
 
  Откажи му деликатно подаръка,кажи ,че не се сещаш за нещо до 50 лева от което да имаш нужда,
  че си си харесала ...парфюм примерно или бижу и сигурно сама ще си го подариш..щото юбилей
  имаш нали...дано загрее.
  

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ако аз искам книга, а той въдица това значи ли че трябва да ми купи 15 книги, та да докараме стойността на неговата въдица? Освен всичко бюджетът ни е общ- ако даде прекалено много пари за подарък това ще ни накара да живеем с по малко. Да не стане ти с подарък за 300 лв, а накрая на месеца да се чудиш дали ще си платите тока.

Абсолютно е вярно това, което си написала. Но в случая обидно е самото отношение. Като са на общ бюджет, тя и сама може да прецени какви пари могат да отделят за подаръци.

# 14
  • Мнения: 1 615
На мен най не ми хареса частта с намеците за собствените му желания... Хем иска хубав подарък, хем ти не искай много-много.. Тъпо-тъпо! Звучи ми като принизяване на другия и чувство за особено превъзходство на собствените нужди...

# 15
  • Мнения: 2 401
Не прочетох всички мнения, но видях доста съвети от сорта "поговори с него за това". Не мислите ли, че това е адски унизително, на фона на и без това обидната ситуация.  Аз при всички положения бих отказала какъвто и да било подарък от него, дори и да се усети. И по-скоро бих си направила някои изводи за човека и бъдещото ни съжителство.  

# 16
  • Мнения: 1 492
Кажи му, че искаш да те изненада и той да ти избере нещо за 50 лв. Като обиколи магазините, ще си разбере грешката.

# 17
  • Мнения: 389
Като казах, че не сме семейство имах предвид и това - нямаме общ бюджет. Делим си наем, сметки и всичко друго поравно. Не му чакам за нищо. Затова всеки разчита на остатъка от своята заплата за дребните си разходи. Той взима и винаги е взимал много повече от мен, но дори не знам колко точно и никога не ме е вълнувало.

Това, което ме накара да се почувствам глупаво е, че той си прави намеци за подарък, който си е сериозен за моите възможности, а дори на моята годишнина няма да направи усилие да помисли какво искам аз, да потърси какво ще ме зарадва, както аз съм обикаляла магазини, за да намеря идеалния подарък за него. В този смисъл, не материално, а като отношение, аз не се чувствам все едно получавам, колкото давам.

Само се опитвам да си сверя часовника - дали съм права да се чувствам така, дали не преувеличавам. Питах един приятел колко би отделил за подарък при подобен случай. При неговата българска заплата ми каза "Около 200 лв, ако ми хареса нещо специално, може и повече"
Еххх ....

Щеше да ми е по-леко и просто да махна с ръка ако имах някакви приятели тук, с които да изляза и да си отпразнувам РД. Но нямам.

# 18
  • Мнения: 278
Аз бих му казала какво искам за рождения ден и къде да отиде да го купи без много приказки, а ако той прецени, че е прекалено скъпо тогава този човек не е подходящия. Моя не ми купува подаръци нито за 8-ми март, нито за 14 февруари, но за мен това не е важно, важно е че се прибира вечер при мен и ме целува и прегръща, че се обичаме и сме готови да изживеем живота си заедно. Миналата година аз му подарих очила, а той часовник. За съжаление и двата подаръка се счупиха, вече, но това не означава, че се е омаловажил жеста

# 19
  • Мнения: 1 615
Живеете заедно, той взима много повече от теб, но си делите всичко по равно и всеки си разчита на своите си пари за каквото му е нужно? Ама вие гаджета ли сте или сте просто приятели, които са си намерили обща квартира? Ако сте гаджета, мисля, че проблемът ти не е само с подаръците... Ако сте съквартиранти, правиш грешка, като му купуваш скъпи подаръци.

# 20
  • Мнения: 75
mili4ka, i az sum za da mu kaze6. no mu go obqsni taka, 4e da te razbere, a ne da si pomisli, 4e iska6 da go obidi6 ili ne6to podobno, 4e muzete za mnogo krehki, da im se ne vidi! uspeh!

# 21
  • Мнения: 75
iskah da kaza o6te da ne ostavq6 ne6tata taka, za6toto ot tova samo 6te se ogor4ava6 o6te pove4e. kazvai si na6tata, koito te tomozqt, za6toto v edin moment, kogato ti pisne da premul4ava6 ti 6te si si vinovna, 4e toi ne znae kakvo misli6.

stiskam placi da se raaberete  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 761
Не искам да съм груба, но моето виждане е,че си губиш времето с този мъж.Не заради 50-те лева.Особено,ако живеете в чужбина.
Ако толкова иска да знае какво ти харесва за подарък за годишнината ти-кажи му какво харесваш без да се съобразяваш за цената.Всъщност, изобщо не става дума за пари в случая, а за това какви сигнали ти дава този мъж....


Миналата година станах на 30 и мъжа ми ме попита какво искам да ми купи.Но понеже няколко дни преди това родих,нямаше как да ходя по магазини,а и нямах никаква идея,казах му да не ми купува нищо.Бях много приятно изненадана,когато на Рождения ми ден ме събуди в 12.05 и ми честити.Показа ми три диска,които аз много харесах.Не знам колко струват,не са много пари,но ги изгледахме заедно и ни беше приятно.Няколко месеца по-късно си харесах нещо.Мъжът ми ми го купил и като се прибра ми каза- ами ти го хареса, а аз така и не ти купих подарък за Рождения ден....

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Живеете заедно, той взима много повече от теб, но си делите всичко по равно и всеки си разчита на своите си пари за каквото му е нужно? Ама вие гаджета ли сте или сте просто приятели, които са си намерили обща квартира? Ако сте гаджета, мисля, че проблемът ти не е само с подаръците... Ако сте съквартиранти, правиш грешка, като му купуваш скъпи подаръци.

Абсолютно същото се питам и аз... Живеете заедно, а не сте на общ бюджет? ooooh! Все едно сте съквартиранти...

# 24
  • Мнения: 4 300
Мдаааа, уточнението за бюджета и деленето на сметките промени коренно нещата.....бягай далече в такъв случай.
Аз съм си консервативна, но смятам че няма голямо бъдеще такова съжителство. Не  говоря разбира се на 1во число всеки да се прибира и да си събирате паричките от заплати в едно пликче, но такова тъпо делене на сметки....Най малкият ти проблем е подаръка Naughty

# 25
  • Мнения: 109
Живеете заедно, той взима много повече от теб, но си делите всичко по равно и всеки си разчита на своите си пари за каквото му е нужно? Ама вие гаджета ли сте или сте просто приятели, които са си намерили обща квартира? Ако сте гаджета, мисля, че проблемът ти не е само с подаръците... Ако сте съквартиранти, правиш грешка, като му купуваш скъпи подаръци.

Абсолютно същото се питам и аз... Живеете заедно, а не сте на общ бюджет? ooooh! Все едно сте съквартиранти...

Освен, че това се питам и аз... Грижиш се за него, но той грижи ли се за теб?
Дали наистина не трябва да избягаш далече

# 26
  • Мнения: 278
Аз имах едно семейство колеги, че и с дете, като ходеха за кафе жената казваше на мъжа си: дай на заем 20 ст. пък като се върнем в офиса "ще ти ги ВЪРНА". Много ми беше интересно как делят разходите по детето. Я не си губи времето с тоя.

# 27
  • Мнения: 4 380
Ситуацията е следната - двойка сме, от известно време живеем заедно. Делим си разходи, грижа се за него. Не точно семейство, но все пак сериозна двойка.

Винаги досега той е отсъствал по време на рожденните ми дни, почти нямам подаръци от него, докато аз винаги съм му подарявала, даже и без повод, маркови и луксозни неща. За този му рожден ден също планирах нещо, което е доста скъпо, но смятах, че ще го зарадва, отделно той ми правеше намеци за някакъв парфюм на Хюго Бос, който много му харесвал.

Ето, че идва моя рожден ден. Кръгла годишнина. И той ми казва "Искам да ти взема нещо, от което имаш нужда. Избери си, до 50 лв"

Веднага пояснявам - живеем в чужбина, в страна, където е страшно скъпо.  Като сметна тези 50 лв. в местна валута стигат за памучно потниче от най-евтините или чехли. Нито за нещо красиво, като например рокличка или обувки, камо ли за друго. А той има отлични финансови възможности да ме зарадва с нещо, но явно не иска.

Да си преглътна огорчението и да потърся нещо дребно, което да се вмести в сумата? Или да му кажа как се чувствам и да откажа изцяло подарък от него? Да премълча сега и да му кажа на неговия рожден ден той да си избере нещо "до 50 лв"?

Рони, моят мъж е същия. #2gunfire

На млади години доста сълзи съм проливала по повод подаръци. "Избери си до еди-каква си сума" беше редовно. Сърдех се и казвах, че нищо не искам и с нищо си и оставах. Laughing И не се мине известно време току-направи някой скъп и неадекватен подарък.
Вярно че доста годинки го взимах това положение навътре и сериозно, но знаеш ли, в един момент предпочетох да не си късам нервите. Ами не може човека да прави подаръци, какво сега? Явно хората са различни и много хора просто не го умеят. newsm78
Ако ми трябва нещо, подаръка си правя вече сама. Така или иначе, парите са общи. Laughing А на него съм забранила да ми купува каквото и да било- и без това съм сигурна, че ако купи, ще купи боклук.

Колкото до лимитът от 50 лв. който ти е определил...Искам да те попитам...бюджетът ви и сметката общи ли са? newsm78 Значи...на твое място бих казала, че подаръка ще избера и ще си купя сама, а също и сумата сама ще определя. И точка по въпроса.

Ти в коя страна си, че толкова скъпо? #Crazy За 50 лв. на ибей ще си купиш доста по-добър парфюм от на Хюго Бос. Не му разрешавай той да ти избира! Има един на Хюго Бос супер-евтин, направо мас-маркет....да не му е харесал той? Laughing

# 28
  • Мнения: 589
Като казах, че не сме семейство имах предвид и това - нямаме общ бюджет. Делим си наем, сметки и всичко друго поравно. Не му чакам за нищо. Затова всеки разчита на остатъка от своята заплата за дребните си разходи. Той взима и винаги е взимал много повече от мен, но дори не знам колко точно и никога не ме е вълнувало.

Това, което ме накара да се почувствам глупаво е, че той си прави намеци за подарък, който си е сериозен за моите възможности, а дори на моята годишнина няма да направи усилие да помисли какво искам аз, да потърси какво ще ме зарадва, както аз съм обикаляла магазини, за да намеря идеалния подарък за него. В този смисъл, не материално, а като отношение, аз не се чувствам все едно получавам, колкото давам.

Само се опитвам да си сверя часовника - дали съм права да се чувствам така, дали не преувеличавам. Питах един приятел колко би отделил за подарък при подобен случай. При неговата българска заплата ми каза "Около 200 лв, ако ми хареса нещо специално, може и повече"
Еххх ....

Щеше да ми е по-леко и просто да махна с ръка ако имах някакви приятели тук, с които да изляза и да си отпразнувам РД. Но нямам.
Shocked
Както са казали доста от момичетата тук-подаръка ти е никакъв проблем...
Преди да заживея със сегашния ми мъж и аз мислех,че такова положение е едва ли не нормално...Обаче милото с всичката любов,на която е способен,ми обясни,че не би се чувствал пълноценен,ако аз,неговата половинка,не живея в условия,равни на неговите-та нали е поискал да сподели живота си с мен,това означава да сподели с мен и по-голямата заплата,която получава(това той го каза,наблягам,за да не ми се нахвърлят някои хора...)Да не дърпам дявола за опашката,ама не ми позволява да пазарувам с парите от заплатата си -види ли,че съм позаредила хладилника,веднага вади обикновено два пъти повече,отколкото съм похарчила:"вземи,да си имаш"...И все ми казва-е,все ще намериш и своите парички къде да похарчиш,де...
 А този твоя чукундур,не го ли е срам?!

# 29
  • Мнения: 858
пълна простотия!като не знае милия да прави подаръци как пък знае да си поиска?!според мен е просто стиснат и то само като стане въпрос за друг не за него! smile3515мсля че така му е удобно-деилте си разходите и не се напряга много.много удобно съжителство.сега сте гаджета а ако се ожените newsm78
той добре че не е казал че и сметки ще плаща ако са до 50 лв smile3512
помисли си на време дали не заслужаваш нещо по-добро

# 30
  • Мнения: 389
Дами, въпрос на разбирания е. Не ми пречи да делим сметките. Здрава съм, работя, не ми е проблем и предпочитам засега да си поемам разходите, отколкото някой ден да ми каже, че съм чакала да ме издържа. Все пак сме само двойка, а не семейство. Има голяма разлика, тогава наистина нещата стоят другояче.

Интересуваше ме само конкретната ситуация. А за връзката ми, аз като реша да "бягам надалече", няма да имам нужда от съвети и окуражаване.  Wink

Мисля, че по-леко трябва да приема нещата, с малко чувство за хумор. Той обича много да получава хубави подаръци, но явно не му се дават. Ама то не става така. Вместо да се разстройвам и да ходя в тоалетната на работа да си бърша сълзите, довечера ще му обясня, че сама ще си купя някоя глезотийка сега, защото заслужавам и защото ми е юбилей, на стойността на замисления за него подарък, а той за рожденния си ден сам да си купи нещо, "до 50 лв". Веднъж като го жилне обидата, повече няма да си повтаря грешката.  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 211
Отвърни му със същото държание! Close Как не го е срам!!!
Следващия път, когато той има някакъв повод, му кажи, че нямаш пари и че сега не можеш да му купиш нищо. Че ще почака.. и ще "забравиш" обещанието си. ПравИ го по-често и ще му става все по-гадно, гаранция!
А за в момента ... май нищо не можеш да направиш - най-много да си развалиш настроението за празника.

# 32
  • Мнения: 4 380
Проблемът не е в подаръка, а в разделения бюджет. Sick Това е непростително. #2gunfire Щом живеете заедно, и бюджетът също трябва да е общ. Crossing Arms Crossing Arms Вие просто съквартиранти ли сте или между вас има нещо повече? ooooh!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Прави са момичетата - въпроса е принципен за бюджета. И няма разлика между двойка и семество - да не мислиш, че всичко се променя от подписа натам.
Откак сме решили, че ще бъдем заедно с мъжа ми всичко е общо и не сме правили сметка за подаръците на другия, но и не сме се ограничавали.

# 34
  • Мнения: 589
Все пак сме само двойка, а не семейство. Има голяма разлика, тогава наистина нещата стоят другояче.


 Twisted Evil
И каква ТОЧНО е разликата? newsm78 : Подписа в гражданското? Joy

# 35
  • Мнения: 4 380
Все пак, за коя страна става дума? newsm78

Може би е с малък доход и мъжлето комплексира? newsm78

Има мъже, които много се страхуват да обединят бюджета с жената, с която живеят. Rolling Eyes Брат ми беше така известно време когато заживя със снахата и мнооого морал му четохме с майка, че така не стават тези неща. Това не продължи слава-богу дълго, но имаше такъв период... Thinking Циции големи са тези мъже понякога, особено ако доходът им е скромен. newsm78

Семейството не е семейство само от факта, че имат официално сключен граждански брак. Със или без подпис, когато двама живеят заедно и се грижат един за друг, това вече е семейство.

# 36
  • Мнения: 1 615
С моя мъж и сега сме "само двойка", след като намираш, че има разлика. Лятото ще направим 10 години, от 8 живеем заедно, детето ни е на 5... И пак сме си "само двойка", по твоето определение. Бъркаш малко понятията. Подписът няма да ви промени, мила, не разчитай на това. И ако имаш опасения, че е способен да ти каже, че си чакала да те издържа, повярвай ми, че нищо няма да го спре да ти го каже и когато излезеш по майчинство като негова законна съпруга...
Та ние с моя НИКОГА не сме "си делили" нищо. 2-те години, в които не живеехме заедно, бяхме даже дистанционни гаджета - живеехме си всеки при родителите, в различни градове. Но във времето, което сме изкарвали заедно, винаги сме били с общ бюджет, което изобщо не означава "заплатите в обща касичка"...

# 37
  • Мнения: 389
Не знам как да го обясня без да навлизам в лични подробности и без да предизвикам още съвети какво е нормално и как "трябва".  Simple Smile

Няма разлика между семейство и двойка на семейни начала, хеле пък ако имат и детенце, както описваш. Но ние сме само двойка. Живеем заедно, грижим се един за друг, нямаме "свободна любов" или нещо такова, но финансово сме отделни.

Но за друго беше темата ...

# 38
  • Мнения: 4 380
Не знам как да го обясня без да навлизам в лични подробности и без да предизвикам още съвети какво е нормално и как "трябва".  Simple Smile

Няма разлика между семейство и двойка на семейни начала, хеле пък ако имат и детенце, както описваш. Но ние сме само двойка. Живеем заедно, грижим се един за друг, нямаме "свободна любов" или нещо такова, но финансово сме отделни.

Но за друго беше темата ...

Аз мисля, че темата е точно за това. Аз не знам оправдаваща причина двама хора да живеят заедно като двойка, да се грижат един за друг, но да са с отделен бюджет. newsm78 Това за мен не е нормално. Поели сте някакъв ненормален по моите схващания живот относително финансовата страна и мисля, че в такава ситуация съвсем логично могат да се очакват ненормални реакции от страна на партньора касаеща пари.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аз не знам оправдаваща причина двама хора да живеят заедно като двойка, да се грижат един за друг, но да са с отделен бюджет. newsm78 Това за мен не е нормално. Поели сте някакъв ненормален по моите схващания живот относително финансовата страна и мисля, че в такава ситуация съвсем логично могат да се очакват ненормални реакции от страна на партньора касаеща пари.
И аз споделям мнението на Xenia. Просто като си с някого, споделяте всичко, включително и финансите. Така е според мен. Аз на някоя приятелка примерно бих могла да и кажа - избери си подарък, ама до еди колко си лева, защото това са ми възможностите, но на приятеля ми - никога.

# 40
  • Мнения: 1 615
Ако така ни поставяш нещата, сякаш си ни леко обидена, ще ти кажа само, че така поднесена, историята прилича малко на тема със заглавие "Харесах си една дреха. Дали да си я купя?". Като си имате собствени виждания, постъпвайте си според тях. Неговите са да си прави сметка на парите. Ти прави каквото щеш, според своите - не беше нужно да ти отделяме толкова време.

# 41
  • Мнения: 278
Ако така ни поставяш нещата, сякаш си ни леко обидена, ще ти кажа само, че така поднесена, историята прилича малко на тема със заглавие "Харесах си една дреха. Дали да си я купя?". Като си имате собствени виждания, постъпвайте си според тях. Неговите са да си прави сметка на парите. Ти прави каквото щеш, според своите - не беше нужно да ти отделяме толкова време.
Peace

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз мисля, че темата е точно за това. Аз не знам оправдаваща причина двама хора да живеят заедно като двойка, да се грижат един за друг, но да са с отделен бюджет. newsm78 Това за мен не е нормално. Поели сте някакъв ненормален по моите схващания живот относително финансовата страна и мисля, че в такава ситуация съвсем логично могат да се очакват ненормални реакции от страна на партньора касаеща пари.
За пръв път съм съгласна с теб. Laughing

Още като тръгнах с мъжа ми, му казах, че което е мое, е и негово, явно и той е на това мнение, защото не сме делили нищо.
Рони Бо, не мога да си представя, ако се ожените, как ще преминете от делене на сметките към общ бюджет, той ще си е свикнал вече да се дели. newsm78

# 43
  • Мнения: 389
Не съм "леко обидена", просто питах за ситуацията с подаръка и не очаквах, че ще започна да получавам съвети и за връзката си. Съгласете се, на никой не му е приятно да му дават тон в живота.

Благодаря за отделеното време, някои мнения наистина ми бяха полезни   bouquet

# 44
  • Мнения: 804
Не че цената на подаръка е от първостепенно значение, но той дори и усилие не е положил да те изненада.
Цената на подаръкът наистина не е от значение, но чувството с което се прави е от голямо значение. По мое мнение това говори много за човека до теб. Дали сте женени или не - това няма абсолютно никакво значение. Най-хубавото на подаръкът е изненадата, опаковката направена специално за теб, вниманието на любимия човек, който те е опознал и знае с какво ще те зарадва. Въздържам се от съвети, как ще постъпиш ти си знаеш най-добре, но и на мен би ми станало ужасно неприятно.

# 45
  • София
  • Мнения: 537
Рони, намерила си чудесно решение за проблема с подаръка. Така хем ще имаш нещо хубаво за рождения ден, хем ще си дала ясен знак колко те е огорчило предложението му.

Другото наистина не е наша работа. Късмет!

# 46
  • София
  • Мнения: 392
ми кажи му че ти също обожаваш хуго  бос -женски вариант,пък той даси прави изводите. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 302
Аз бих му казала истината - точно това което мися - че тази сума е нищожна!
Ние на едно море как се скарахме за една  нищо и никаква пола - защо съм си я била купила?Нямали сме били пари да изкараме морето,а аз съм си я купила!А естествено че имахме пари,а и аз не съм малко дете че да не мога да направя сметка за разходите ни като знам много добре с какви пари разполагаме!Дадох му да разбере че ме е засегнал страшно много и че съм адски обидена от тази му реакция!Повярвай ми ефект имаше! Peace
   Най - добрия подход според мен е - право куме в очи!

# 48
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Леле, засрамих се Embarassed. По тази логика ние с мъжа ми май излязохме съквартиранти, след 10 годишен брак #Crazy. Всеки отговаря (и плаща) за различни пера от семейните разходи, не се питаме за доходите си, даваме си (и си връщаме) пари назаем, ако са за наистина лични нужди. И подаръците, които си правим, са съобразени с моментното ни финансово състояние и възможност/желание за избор - варирали са от химикал до заплащане такса за участие в семинар. 
Според мен това са неща, които се решават от "участниците" в двойката и, ако са приемливи и за двамата, не виждам проблем.
За мен би била дразнеща асиметрията в подаръците, ако няма конкретна причина за нея. Отделно че изобщо не признавам директни въпроси като "избери си", "какво искаш" и т.н., макар че доста мъже го предпочитат като метод (и моят се е пробвал) - избирането ги затруднява, защо да не си спестят малко зор.

В конкретната ситуация аз бих се пошегувала (уж) дали това е лимитът за взаимни подаръци и бих настояла той да ми избере нещо, без изобщо да му подсказвам. После подаръкът за неговия празник със сигурност ще бъде ограничен до тази финансова рамка, а ако не ми хареса изборът му за мой подарък, няма и да го удовлетвори  Mr. Green. Ако другите аспекти на връзката ме устройват, точно за този ми се вижда уместно да се приложи опит за дресировка.   

# 49
  • София
  • Мнения: 462
Може да живеят заедно от скоро,да е станало по ред обстоятелства различни от - заедно ще сме като семейство...
Може нещата да се променят в бъдещето,не може така да се зачерква
връзка,защото не прилича на останалите.
 Успех на авторката с подаръка   bouquet и весело изкарване на празника Simple Smile

# 50
  • Мнения: 24
 На твое място бих го попитала дали това л е цената която определя вашите взаимоотношения толкова ли струваш ти за него, а след това тихо и кротко ще му обясня как ме наранява с поведението  си и най вече заедно да прецените дали има смисъл от вашата връзка .За мен също няма значение цената на подаръка , важен е жеста, но неговото поведение за мен е обидно и подигравателно, но това е мое лично мнение! smile3525

Общи условия

Активация на акаунт