Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 571
Здравейте мами.
моя проблем е следния. Работя до 18 а градината също е дотолкова.
Пробвах да сменя работата но реално работа до 17:30 не се намира...
Родители нямам тук. Плащам на жена по 50 лв. на месец да го взема но и парите ме събарят и жената не иска тварде...
Дайте съвет....

# 1
  • София
  • Мнения: 17 281
Честно да ти кажа, дори малко ти взима жената - извинявай, че не мога да ти помогна със съвет или идея, но ако може да е някакво успокоение за теб - направо идеално си се спазарила за тези 50 лева. Аз работя до 6 и трудно се прибирам преди 7:30 - плащам по 3 лв на час, което ми се събира 30 лева на седмица. Тежко е много, но друг вариант при мен няма.

# 2
  • Мнения: 1 425
Говори с шефа си да отиваш малко по-рано и да си тръгваш малко по-рано. Обясни му причините. Ако естеството на работата го позволява и човека е разбран - може и да се съгласи.  Peace

# 3
  • Мнения: X
същото
10 лева на вечер й давам - 3 часа - за да не си чупя краката от бързане че без крака останах вече. не съм се пазарила за парите, все пак й поверявам детето си - предпочитам да й платя много , но да дишам 2 часа по-спокойно
глад - това правят майките  Grinning
до дупка  Laughing
съвет няма - или си тръгваш в 5 от работа или си плащаш - ако щеш . ако не щеш - какъв избор имаш??? точно никакъв.

# 4
  • Мнения: 515
Градината не е до 18 а до 19 4аса.напиши жалба да Инспрктората на детските градини.Никои няма право да те притеснява по този начин.Аз съм детска учителка,довери ми се!!! smile3506Те за това са там за да са ти в помощ,а не да те притесняват.Това с шефа ти също е идея,пробвай ,понякога са склонни да разберът ситуацията!!!УСПЕХ

# 5
  • Мнения: 303
Не е възможно да е до 18 часа-за кой град става въпрос?
Във Варна кметът разпореди миналата година всички градини през летния сезон да работят до 19.30 часа.
А всички градини и ясли имат сборни групи до 18.30 часа.
Аз си реших проблема като си записах детето на седмична градина,която работи денонощно.На непознати жени нямам доверие,още повече,че детето ми е палаво и често се отскубва от ръката ми,а да не говорим за друг човек.
Така че-питай пак директорката,ако трябва.
То и на мен ми бяха казали за яслата-работим до 18,но после поразпитах и разбрах,че всъщност е до 18.30 ч.но се събират децата от цялата градина.

# 6
  • Мнения: X
Е те по закон са до 19 часа. Ама всички ги взимат към 4-5 и твойто остава последно. При мен поне така се получава и нещо не е гот.  newsm78

# 7
  • Мнения: 351
Аз не разбрах, много ли са ти 50 лв да плащаш или жената вече иска повече?
Иначе наистина е неприятно да остава детето само последно и то всеки път... това и аз ще трябва да го мисля от догодина:(
На мен най-разумно ми се вижда да поговориш с шефовете. Може би трябва да провериш как стой въпроса с другите деца от групата, току виж има и други с такъв проблем.

# 8
  • Мнения: 1 230
А мислила ли си за градина с нощни групи... моята кукла я давам на такива ясли след месец, защото работя извън града и едвам ще смогвам до 18 да я взимам. Няма да спи там, но мога да си я взема в 18.30, а разликата за месец е само 5 лв доплащане....

# 9
  • София
  • Мнения: 397
в нашата градина,ако остане някое невзето дете за 1/2-1 час го оставят при охраната,може да се уговориш и за такъв вариант. друго-имам приятелка на различен от моя график и когато се наложи  аз гледам нейното или тя-мойто,никога не е имало проблем.

# 10
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Ами излизах от работа, сестрите и излизаха от училище и какво ли още не. При мен , на компа в магазина, хранене на стола до мен, какви ли не комбинации. Това беше за детската градина, как ще е с училището - не знам. newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 2 274
Помолих шефовете ми да си сменя работното време. Отивам един час по-рано на работа...Късмет!

# 12
  • Мнения: 4 458
Детските градини работят до 19ч!!! В тази в която бяха децата ми даже имаше опция да се разбера с учителката или лелката да загледа децата малко повече срещу съответното заплащане разбира се. Това обаче става през лятото защото ще чакат навън! В нашата градина даже учителките водеха "забравените" деца до домовете им (мисля че беше след 19.15 - 19.30) независимо колко време им отнема това след работния ден.

Варианта с шефа също е много добър. Аз и това бях направила и излизах по-рано от работа. Например предложи да не ползваш обедна почивка з ада си свършиш работата на време - ако не работиш на смяни де.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 856
айде, до сега никой не е умрял  Crazy

и аз тичам като луда до градината
и аз си взимам детето понякога последно, седнало на пейката в коридора до СОТ-аджийката
и аз като тръгвам за работа сина ми казва: "мамо, нали няма да ме вземеш последен, искам да съм пръв"
и аз съм си взимала детето в 18.45ч от градината

ама кво от това... тичане му е майката Mr. Green  и шефа да е готин  Heart Eyes - като съм сама и всчко на мен виси, няма кой друг да тича - сама съм си го избрала  Peace

градините наистина работят до 19ч
аз поне на нашата и хванах цаката и знам кога остават само две-три деца
притеснено ми е понякога, но знам, че ако са две-три мога да спра на път даже до магазина да купя хляб  Wink
и така се справяме
 

# 14
  • Мнения: 4 458
притеснено ми е понякога, но знам, че ако са две-три мога да спра на път даже до магазина да купя хляб  Wink
и така се справяме
 


ехеееее, ама ти си мноооооого бърза, да не си слагаш летящите пантофки  Joy

аз пазарувах с децата, ако е хубаво времето се разхождахме до магазина който за щастие беше близо до нас.

Имало е дни в които просто няма начин да стигна до градината преди 19 ч. и тогава съм звъняла на приятелки да ги вземат просто и да ме изчакат в двора или пред детската. Има и вариант с други майки от групата - да се комбинирате и те да взимат детето когато се наложи.

# 15
  • София
  • Мнения: 171
А как се справяте при варианта с училището? Живот и здраве септември се местим в София, а това ми е най-големия страх  Cry

# 16
  • Мнения: 4 458
А как се справяте при варианта с училището? Живот и здраве септември се местим в София, а това ми е най-големия страх  Cry

Училището при мене беше малък кошмар и стрес, но само в началото докато всички свикнем с мисълта, че в 2 и 30 трябва да ходя да взимам малките.
Признавам, че работодателя е от голямо значение тук. На мен ми разрешават да излизам и да взимам децата които оставям сами докато се прибера от работа. За мен няма друг вариант  Sad Ще е хубаво ако намериш някоя баба да взима детето от училище и да седи с него докато се прибереш.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 856
kiara, колко са големи, че не виждам в подписа ти

и аз на скоро се размислих как ще става номера с училището.... на занималня май  Thinking

# 18
а моята работа е една такава- с ненормирано работно време. и на мен ми става гадно, когато синът ми казва: "мамо, нали ще ме вземеш първи от градината"?
ами намират се някакви начини. понякога детето е по- важно от всичко друго на света, но пък и трябват париииииии..

госпожите в детските градини като че ли им се струва непосилно да си изпълняват задълженията. те са длъжни да седят до 19.00 часа, но те не го правят. така е и в градината на сина ми- оставят ги при охраната след 18.00 часа дори.
а представяте ли си как се чувства детето ви, когато остава последно- толкова боли от това и се чувстваш гадно...но то не е защото ние сме лоши майки, който трябва да изкарат пари, а просто отново и за пореден път някой не иска да си свърши работата ...

# 19
а пък и вие все пак сте двама...
никъде никой не е казал със закон, че майката трябва да е тази, което е длъжна да взима детето си от градина...
никъде не е казано, или по- скоро аз не знам, че майката е тази, която трябва за взима болнични, за да гледа детето си...
въпреки че аз нямам доверие на никой друг да прави това нещо...,
но то явно е въпрос с манталитет и възпитание, и чувството да си майка...

# 20
  • Мнения: 4 458
kiara, колко са големи, че не виждам в подписа ти

на 6 са сега.  Peace Не питай какво е като се прибера  Crazy рахвърляни играчки, дрехи... рисували с боички и на всякъде е боя по мивката, чистили децата за да не видя, че е мръсно но на всякъде са локви вода...., играли си на корабчета във ваната.....  ooooh!
От скоро съм ги научила да си пишат домашните първо и тогава да играят а аз като дойда помагам с това което не са могли да направят и проверявам написаното до тук.  Както се казва работния ми ден тепърва започва след напускане на офиса  Tired


въпреки че аз нямам доверие на никой друг да прави това нещо...,
но то явно е въпрос с манталитет и възпитание, и чувството да си майка...

Не мисля че си правя. Когато нямаш избор и се налага, майчинското чувство диктува друго. Това че си се лепнала за детето не те прави по-добра от тази която работи и доверява детето на друг за час-два.

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 21:40 от kiara

# 21
  • Мнения: 297
Уж са длъжни да остават до 19ч, ама какво от това...
в нашата градина повечето деца се вземаха около 17ч и твърде често ми се случваше да съм последна. не е приятно за детето, ама в началото само. пък и аз се постарах да му покажа нещата и от хубавата страна(не че има наистина такава Simple Smile ). Просто му обясних че като е последен-всички играчки са само за него:)
Проблема беше за мен, защото госпожата колкото пъти съм последна- толкова пъти ме разкъсва с поглед означаващ "пак вися заради тебе тук, вместо да си се прибирам"
Е, това вече приключи, не знам с училището как ще се справяме наесен

Общи условия

Активация на акаунт